Rubol16

Obserwowani

3 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Świetna gra! Klimatyczna, z ciągłym poczuciem zagrożenia. Mamy wrażenie, że ta wyspa naprawdę jest przeklęta i chce nas pożreć żywcem. Przygody na kartach fajnie odzwierciedlają to co dzieje się na wyspie. W drugiej (obecnej) edycji instrukcja jest bardzo przystępnie napisana i zdecydowanie ułatwia wejście w grę. Świetna i ergonomiczna plansza ułatwia rozgrywanie wszystkich akcji. Masa elementów drewnianych, kart, specjalnych kości dopełniają poczucie dobrze wydanych pieniędzy na POLSKIE wydawnictwo. W grze mamy standardowo 6 bardzo zróżnicowanych scenariuszy, a na stronie wydawcy mamy już 2 dodatkowe (kolejny duży + za wsparcie). Myślę, że wszyscy możemy być dumni, że mamy grę na światowym poziomie :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra dla dwojga! Małą Agricolę można uznać za idealny wstęp do gier typu 'worker placement'. Praktycznie zerowa losowość, interakcja na średnim poziomie (wynika z zajmowania pól akcji) i wiele możliwych dróg do zwycięstwa. Bardzo dużo drewnianych elementów za niewielką cenę. Po jednej partyjce od razu chce się zagrać rewanżyk mimo, że trzeba sporo się nagłówkować żeby wygrać :) Polecam bo gra jest super!


Jak dla mnie ideał :)

Znakomity produkt w bardzo dobrej cenie. Myślałem, że tworzywo będzie gorszej jakości, ale teraz widzę, że posłuży mi bardzo bardzo długo. Ja do swojego pudełka wkładam spokojnie 90 kart w koszulkach FFG (czyli te grubsze) bez nadmiernego ścisku. Polecam wszystkim, którzy chcą mieć porządek w swoich grach :)


Jak dla mnie ideał :)

Od jakiegoś czasu zacząłem wkręcać się w temat "planszówek". Chcieliśmy z żoną kupić sobie pierwszą prawdziwą grę i wybór padł na Carcassonne. Gra jest świetna - proste, czytelne (dla nowicjuszy) zasady, interakcja na mniejszym lub większym poziomie ( w zależnośći od humoru :) ). Bardzo dobre wykonanie, losowość spora, ale i tak trzeba mieć swoją strategię dokładania kafelków i podwładnych. Gra tak nas wciągnęła, że już rozglądam się za jakimś dodatkiem (pewnie to będzie karczmy i katedry).

P.S Pozytyw dla Rebela za bezproblemową obsługę zamówienia!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rafał Wątorski

Liczba recenzji: 17

Michał

Liczba recenzji: 63

Ociek

Liczba recenzji: 23