Rudzielec21

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Chyba nikt nie wybiera tej gierki po to, żeby rzucała na kolana. Jest to natomiast przeuroczy filler, z zasadami prostymi jak konstrukcja cepa, które załapią w mig nawet najbardziej niedoświadczeni gracze, pod warunkiem, że rozumieją angielskie słowo "next" - grę przetestowałam na ojcu wraz z partnerką i córką gimnazjalistką, których dotychczasowe planszowe doświadczenia ograniczały się do chińczyka i warcabów. Jedyna osoba, której gra nie przypadła do gustu, tłumaczyła swoje niezadowolenie niechęcią do sushi - bo też gierka oferuje głównie drafting dla zielonych i popularną tematykę spożywczą. Tłumaczy się ją w pięć minut (lub mniej) i można w nią zagrać zarówno relaksując się przy herbatce (lub sushi), jak i wykrzykując nazwy dań jak ninja z filmów klasy B. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się przy 4-5 graczach, ale spędziłam przy niej wiele przyjemnych wieczorów tylko we dwoje. Szczególnego uroku gierce dodają ilustracje słodko uśmiechniętych sushi, pierożków i puddingów, które sprawiają, że czasem zamiast tego co dla nas korzystne, wybieramy to, na co mamy największą ochotę. Cieszę się, że załapałam się na to wydanie - nowa niemiecka edycja ma ilustracje z sennego koszmaru :P.

Za długo? Prosta, lekka, łatwo się tłumaczy, urocze ilustracje i drafting dla kompletnie zielonych - polecam!


Dobry, solidny produkt

Mimo, że rozszerzenie nie wnosi do gry niczego rewolucyjnego, dla miłośników gry, której nikomu nie trzeba przedstawiać jest znakomitym dodatkiem, przedłużającym jeszcze "żywotność" gry - jak wszyscy wiemy ras i zdolności nigdy za wiele. Rozszerzenie okazało się też bezpiecznym i sprytnym prezentem gwiazdkowym dla fana Small Worlda - nie tylko bardzo przypadło do gustu, ale jego obszerna wypraska pomieści kolejne upominki - główkowanie mamy z głowy na kilka dobrych okazji.

Rebel, rzecz jasna, jak zwykle spisał się na szóstkę z plusem. Szczególne dzięki za szybką realizację w zwariowanym sezonie świątecznym - czasu na zapakowanie prezentu było aż nadto.


Jerza

Liczba recenzji: 1