Rudzielec21

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Chyba nikt nie wybiera tej gierki po to, żeby rzucała na kolana. Jest to natomiast przeuroczy filler, z zasadami prostymi jak konstrukcja cepa, które załapią w mig nawet najbardziej niedoświadczeni gracze, pod warunkiem, że rozumieją angielskie słowo "next" - grę przetestowałam na ojcu wraz z partnerką i córką gimnazjalistką, których dotychczasowe planszowe doświadczenia ograniczały się do chińczyka i warcabów. Jedyna osoba, której gra nie przypadła do gustu, tłumaczyła swoje niezadowolenie niechęcią do sushi - bo też gierka oferuje głównie drafting dla zielonych i popularną tematykę spożywczą. Tłumaczy się ją w pięć minut (lub mniej) i można w nią zagrać zarówno relaksując się przy herbatce (lub sushi), jak i wykrzykując nazwy dań jak ninja z filmów klasy B. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się przy 4-5 graczach, ale spędziłam przy niej wiele przyjemnych wieczorów tylko we dwoje. Szczególnego uroku gierce dodają ilustracje słodko uśmiechniętych sushi, pierożków i puddingów, które sprawiają, że czasem zamiast tego co dla nas korzystne, wybieramy to, na co mamy największą ochotę. Cieszę się, że załapałam się na to wydanie - nowa niemiecka edycja ma ilustracje z sennego koszmaru :P.

Za długo? Prosta, lekka, łatwo się tłumaczy, urocze ilustracje i drafting dla kompletnie zielonych - polecam!


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Mimo, że rozszerzenie nie wnosi do gry niczego rewolucyjnego, dla miłośników gry, której nikomu nie trzeba przedstawiać jest znakomitym dodatkiem, przedłużającym jeszcze "żywotność" gry - jak wszyscy wiemy ras i zdolności nigdy za wiele. Rozszerzenie okazało się też bezpiecznym i sprytnym prezentem gwiazdkowym dla fana Small Worlda - nie tylko bardzo przypadło do gustu, ale jego obszerna wypraska pomieści kolejne upominki - główkowanie mamy z głowy na kilka dobrych okazji.

Rebel, rzecz jasna, jak zwykle spisał się na szóstkę z plusem. Szczególne dzięki za szybką realizację w zwariowanym sezonie świątecznym - czasu na zapakowanie prezentu było aż nadto.


Jerza

Liczba recenzji: 1