Sebastian

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

5 użytkowników

Gra ma łatwe zasady, spokojnie do opanowania przez 5-6 płatków. W trakcie rozgrywki daje możliwość kombinowaną, planowania ruchów, zakładania pułapek na współpracy, a nawet wpływać na długość rozgrywki. To całkiem sporo jak na grę dla dzieci i dość krótką. Świetna w przerwie między dłuższymi tytułami lub jako wstęp dla dzieci do bardziej rozbudowanych tytułów.


Dobry pomysł na talizmana SF. Wypełnia to nisze na rynku. Kiedyś był dodatek do MiM Kosmiczna Otchłań co wypełniało lukę, ale polityka i historia świata Warhammera się zmieniła to i dodatek przestał być akceptowany. Masz magię i miecz to nie kupuj. Nie masz cwybierz figurki i świat który bardziej Ci się podoba.


Fajny temat, uznany autor, dobre grafiki. Tylko po co to wszystko jak magią i miecz jest o wiele lepsza.


Pierwszy i świetny dodatek. Zakochałem się w podstawce i kupowałem w ciemno czego nie żałuje. Teraz czekam na kolejny dodatek a w ten ciągle gram. Dobrze rozwija istniejące talię i wprowadza sporo interakcji czego brakowało mi w podstawce.


Najlepszą gra workerplacement w jaką grałem, sprawia tyle radości co świetny age od empires 3 ale lepszy bo okraszony klimatem dungeons and dragons. Zasady łatwe w opanowaniu. Gracz wciela się w wylosowanego jednego z lordów Waterdeep. Za pomocą agentów zdobywa wpływy w budynkach i instytucjach miasta, gromadzi popleczników, wynajmuje bohaterów w czterech kategoriach: wojownik, złodziej, kapłan, czarodziej. Z pomocą powyższych zasobów trzeba wykonywać misję o różnym charakterze na które poświęca się bohaterów i pieniądze a zarabia punkty zwycięstwa, kasę i czasem bohaterów. Karty ozdobione są świetnymi i klimatycznymi ilustracjami, wyraźnie odczuwamy że wysyłany drużynę śmiałków by zgładzić np. Xanatara w podmroku. Pomiędzy graczami w trakcie rozgrywki jest mnóstwo interakcji, podbierra się smakowite kąski z miasta, ludzi, misję lub zagrywa karty akcji pozwalające współpracować lub szkodzić wspolgraczom. Najwięcej szkody można wyrządzić zmuszając innego gracza do wykonania mandatory questa dla dobra społeczeństwa na który straci czas i część zasobów. Grę polecam wszystkim, zwłaszcza gdy nie mają w kolekcji workerplacement placement i lubią klimaty fantasy.


Cieslak

Liczba recenzji: 30

Idlina

Liczba recenzji: 17

Invader

Liczba recenzji: 64

Mikhs

Liczba recenzji: 3

PanGrishu

Liczba recenzji: 1