Wilczek666

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Grę dostałem w prezencie i pierwsze co sprawdziłem różne recenzje i opinie na internecie... Oj bałem się tej gry... I niepotrzebnie! REWELACJA - ktoś chyba dał sobie za punkt honoru zrobienie anty-reklamy tej gry!

Ciężkie pudło zawiera bardzo dobrze wykonane i niezwykle klimatycznie wykonane karty, planszę, żetony i figurki bohaterów. Przy samej rozgrywce od razu czuć, że jest się w ZONIE, a nie na spacerku w parku. A jak wiadomo Zona to bardzo kapryśna kochanka, która nie lubi intruzów.

Opisy na kartach zdarzeń według mnie cudo! Nie raz nie dwa przy czytaniu czułem się jak bohater Michała Gołkowskiego.

Dobrze polałem lukru, to teraz czas na minusy, które mogą (ale nie muszą) nie podobać się graczom:

*Interakcja - praktycznie znikoma między graczami, jedynie jak ktoś ma Głos Zony (coś ala znacznik 1 gracza), wpływa na innych przez Karty Wieści. Szkoda, bo przydałby się chociażby handel między Szperaczami (chociaż dla kreatywnych graczy to raczej nie problem wprowadzić sobie kilka swoich zasad do gry ;-)

*Losowość - no i dochodzimy do rzutów kośćmi... Oj niektórych może to naprawdę irytować - możesz mieć niesamowity szpej na sobie, no ale jeśli nie siądzie Ci rzut to nie ma wybacz, a praktycznie rzucamy co chwilę na różne testy. Mi osobiście to się podoba, ten dreszczyk emocji w momencie rzutu kośćmi, no i jak pisałem wcześniej Zona to kapryśna kochanka, która nie lubi intruzów ;-)

*Długość gry - minimum 3 godziny, osobiście tego nie odczuwam jak gram (dobrze się bawię), ale niektórych graczy może męczyć taki czas gry. Jeśli liczysz na szybką grę to niestety nie z tym tytułem.

Podsumowując, dla mnie gra złoto. Jeśli lubicie klimatyczne gry, w których dużą rolę odgrywa fart na kościach jest to pozycja obowiązkowa. Jak napisałem jest parę minusów (a może jednak nie są to minusy), na które można przymknąć oko ;)

No więc Stalkerzy, nie pozostaje mi nic innego:

SZCZĘŚLIWEJ ZONY!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zgodzę się z ludźmi, którzy pisali, że widać inspirację twórców takimi systemami jak WoD, InNomine czy Kult ( choć ja bym dodał jeszcze filmy/anime Armie Boga, Angel Sanctuary i Gabriel, czy książki Kłamca pana Jakuba Ćwieka) Jednak inspiracja a zerżnięcie świata to dwie różne sprawy. Mamy tutaj do czynienia z inspiracją, tylko i wyłącznie, to co twórcy uczynili z tym światem przechodzi pojęcie Graczy i Mistrzów Gry! WoD miał potencjał, który niestety sami twórcy go zniszczyli, ale dość o porównaniach i innych systemach, skupmy się na AA.
Świat, system, mechanika, klimat - te wszystkie składowe powodują, że ja jako MG o dość sporym stażu (jakoś 16 lat styczności z grami fabularnymi), po raz kolejny poczułem TEN dreszczyk, dzięki któremu mam pomysły na nowe sesje. Twórcy po prostu porwali mnie do ich świata, pokazali nowatorskie sposoby prowadzenia gry czy pokazali jak doszlifować to co graczom podoba się najbardziej. Z czystego serca polecam ten podręcznik.
Mam tylko jedno zastrzeżenie, otóż nie na darmo na podręczniku widnieje znaczek "18+". Tak moi drodzy, nie jest to system łatwy i przyjemny o hasaniu po lochach i ratowaniu świata. Tutaj wymaga się dorosłego podejścia Graczy i MG do całego systemu.
Chyle czoła dla pani Kasi i pana Marcina za to, że odwalili na prawdę kawał dobrej roboty i dzięki nim, sesje znowu nabrały tego danego blasku :-)


Jak dla mnie gra "Relic" jest obowiązkowa dla każdego fana uniwersum Warhammera 40K. Mimo, iż od premiery minęło już wiele, wiele dni, ja wraz z ekipą lubimy wracać do tej gry :-) i dalej tak samo się dobrze bawimy ;-). Super, że są już dodatki bo na nie bardzo długo czekałem i liczę na kolejne godziny zabawy ;-).

Co do samej gry jeszcze, polecam każdemu. Nie zgodzę się z opiniami niektórych, że plansza jest paskudna, nieczytelna itd... Wręcz przeciwnie! Plansza, karty i cała oprawa oddaje idealnie mroczne klimaty Warhammera 40 000. System jest prosty i intuicyjny, nie wymaga zbyt wielkiego skupienia, dzięki czemu można skupić się na dobrej zabawie - a przecież o to chodzi grając w takie gry :-)

Według mojej skromnej osoby ocena gry to 10 na 10 :-)


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetne trwałe wykonanie, wygodne przeglądanie, wyciąganie i wkładanie kart. Ja osobiście na jednym miejscu mam nie raz po 5 kart wsadzonych (jedna na drugiej) i nie widać żeby to robiło różnice temu port-folio :-). Naprawdę polecam fanom MtG czy innych karcianek, gdyż można bezpiecznie przechowywać swoją kolekcję kart, które nie będą się niszczyły.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Torba jak za tą cenę jest świetna! Dla mnie dużym plusem jest możliwość wyciągnięcia wkładu i używania torby na co dzień, a jest bardzo pojemna. Jakość wykonania też jest bardzo solidna, dzięki czemu torba ma praktyczne zastosowanie a nie tylko do przewożenia figurek raz czy parę razy w tygodniu.


Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Haldir

Liczba recenzji: 2