Komentarze do produktu: Alien Frontiers (3rd edition)

Zarządzanie planetą przy wykorzystaniu technologii obcych.


Alexander Ivanov [ dodano: 09.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeśli grasz trzy, potem dwa może zacząć świadomie skrzywdzić iść do przodu, że jest gorzej niż dwaj gracze odpadli specjalnie trzecie, pozostawiając mu gorsze opcje.
A jeśli każdy człowiek dla siebie - wtedy gra jest ciekawa, zróżnicowana strategia gospodarcza z kilku zwycięskich strategii.
0
Zofia Lach [ dodano: 29.05.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra.

Alien Frontiers to naprawdę bardzo dobra, zbilansowana gra, zarówno gdy gra się w trzech jak i czterech graczy.
System z kośćmi znakomicie skonstruowany, a karty umożliwiające manipulację wynikami pozwalają dobrze się bawić również graczom, którzy mają mniej szczęścia w rzutach.
No i klimat gry, ilustracje i opisy stylizowane na stare powieści SF - jak dla mnie bomba (choć znam osoby, którym ta stylistyka zupełnie nie przypadła do gustu)
0
Łowca
Maciej Kleszczewski [ dodano: 10.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Szybka i miła gra. Sporo opcji w czasie swojej tury. Świetna oprawa graficzna. Polecam
0
Rafał Kubiak [ dodano: 28.11.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W najnowszym Rebel Times pojawia się recenzja tej gry, niestety nie do końca oddaje ona moje przemyślenia względem tego tytułu. Postanowiłem napisać tutaj z czym wg mnie nie trafił Sting w recenzji. Po pierwsze nie można tej grze zarzucić małej interakcji. Występuje ona non stop, w mniejszym lub większym stopniu, to fakt, bo zależy to od graczy. Natomiast wg mnie kluczem do wygranej jest właśnie jak największa interakcja. W naszej grupie praktycznie każdy ruch grających jest tak zaplanowany by poza korzyściami przyniósł jak największe szkody u innych postaci. Na porządku dziennym są najazdy (Raiders’ Outpost), niszczenie statków i stawianie baz na planecie by zaszkodzić w drodze do zwycięstwa innym. Co więcej ta taktyka się sprawdza i nie ma szans by wygrać grę po prostu grając samemu sobie z boku.. Mamy masę kombinowania, karty technologii obcych dają ogrom możliwości zakręcenia wyników na kostkach, czy swoistych kombosów nawet z wykorzystaniem statków innego gracza. Gra obecnie wylądowała na wysokiej pozycji w mojej grupie i na każdym spotkaniu pojawia się na stole. Jedyny minus który jak na razie pojawił się podczas rozgrywki to paraliż decyzyjny spowodowany ilością opcji które można wykonać i niestety tak naprawdę porządnie zaplanować nasz ruch możemy dopiero znając wyniki wyrzucone na kostkach. Tytuł stanowczo wart polecenia.
1
Paweł Michalak [ dodano: 27.11.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest przede wszystkim bardzo ładnie wydana, w recenzjach wwpominano o wysokiej dbałości o szczegóły i muszę się pod takowymi recenzjami podpisać. Sama rozgrywka jest bardzo przyjemna, gra nie jest losowa w takim stopniu na jaki wskazywałaby liczba statków (kostek), zasady są dość proste, ale mimo to znajduje się miejsce na realizowanie własnych strategii, choć może nie na dokładne planowanie kilka tur do przodu. Polecam serdecznie, chociaż może nie jako pierwszą i jedyną grę.
0
Pionier
Mario [ dodano: 16.06.2011 ]
Bardzo dobra gra, Bardzo szybka rozgrywka jak na worker placement. Ciekawie rozwiązana mechanika, no i Kosmos :)
0
Game Master
godunow [ dodano: 18.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kupiłem grę w preorderze na fali gorączki jaka ogarnęła bgg. Muszę przyznać że nieco się rozczarowałem. Gra ma przyjemny klimat, jednak jakby nie mogła się zdecydować czy chce być poważną eurogrą czy lekkim przerywnikiem. W efekcie ma problemy z byciem i jednym i drugim. Wciąż - gra jest dość przyjemna, pomysł z pisarzami - wspaniały, jednak mimo to zazwyczaj odpada w rozważaniach "w co dziś zagramy"
0
Arkadiusz Malcahn [ dodano: 16.04.2011 ]
Dużo fajnego kombinowania i możliwość ostrej rywalizacji z niezbyt odczuwalnym ale przyjemnie działającym w tle klimatem retro sf. Worker placement z kostkami zamiast typowych "ludzików" + area control, w 60 minut. Ta gra ma wszystko co lubię. Jedna z moich ulubionych gier, myślę, że w TOP5 spokojnie.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl