Komentarze do produktu: Mount Everest

Wprowadź turystów na najwyższą górę świata


Maycia [ dodano: 10.10.2017 ]
Gra bardzo fajna, chociaż nie mogę zaliczyć jej do moich ulubionych.

Rozgrywka fajna. Bardzo ładne wykonanie. Gra warta swojej ceny
0
Wrubel [ dodano: 04.05.2017 ]
Świetna gra z bardzo fajnym klimatem. Podczas rozgrywki czuje się odpowiedzialność za ludzi którzy zaufali przewodnikowi podczas trudnej drogi na szczyt. Fajne rozwiązania mechaniczne takie jak dwie różne talie ruchu i aklimatyzacji - łączone w trakcie rozgrywki ale z pewnymi konsekwencjami, mechanika obozów i ograniczenia miejsca w plecaku - czuć ryzyko wspinaczki, zmienne warunki pogodowe. Gra jest wymagająca i zmusza do kombinacji, co dla mnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Poziom trudności można dopasować na jeden z czterech sposobów - planszą, która jest dwustronna i kaflami pogody (dwa rodzaje). Polecam.
1
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 19.04.2016 ]
4/5 OCENA. MOUNT EVEREST - to kolejna „himalajska” gra Adama Kałuży, która posiada strategiczny wymiar. Jak plusy gra posiada wysoką jakość wydania i ilustracji, znana z K2 oraz ograniczony czynnik losowy. Co do wad to brak tu przede wszystkim trybu solo, a do wygodnej rozgrywki potrzeba dużo miejsca. Dobry produkt ale nie bez błędów.
1
Poliglota
Sarseth [ dodano: 03.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Liczyłem w sumie nie wiem na co. Gra się nawet przyjemnie, ale gra nie w moim stylu widocznie. Polecam tym, co lubią trudniejsze gry, gdyż trochę zajmuje znaim się wymasteruje.
0
MaRys [ dodano: 21.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra świetna! Bawi ludzi w różnym wieku! Trzeba też trochę w niej pomyśleć ;)

A przesyłka też super - sprawnie, szybko, w przeciagu 24h była u mnie ;)
1
Poliglota
Elt_son [ dodano: 14.12.2015 ]
Bardzo dobra gra, polecam z całego serca!
0
Dorota [ dodano: 22.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

Dobra gra o wyższym poziomie trudności od K2 - rewelacyjne jest to, że można grać na planszy ME znacznikami K2.
Polecam, zwłaszcza w takiej cenie.
4
Maciekklocek [ dodano: 29.08.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ładne wykonanie, bardzo ciekawa gra. Jednak po 3/4 grach wszystko jest już nudne. Mam nadzieję, że dodatek K2 udoskonali trochę tę grę
2
Pionier
Piotruś Pan [ dodano: 04.08.2015 ]
Pierwsza rozgrywka dała do zrozumienia, że nie jest lekką grą, którą wyciąga się w przerwie na reklamy podczas ulubionego filmu ;) Instrukcja mogłaby być napisana bardziej "idiotoodpornie" ale i tak nie jest źle. Po kilkunastu wertowania, wracania i czytania stron wszystko stawało się łatwe. Choć brakuje wyjaśnienia kilku drobnych kwestii (np czy można w jednej turze zejść do bazy, wyładować turystów, załadować i oddzielną kartą wrócić "do góry" ) chyba że to przeoczyłem ;) Im bardziej zaczytywaliśmy się w instrukcję tym bardziej gra nabierała sensu. Zawiłe z początku mechanizmy sprawiły że gra na prawdę może oddawać klimat zdobywania szczytu. Kluczowe rozmieszczenie obozów, dobieranie kart, losowe karty ze zmienną pogodą !!! To wszystko sprawiało, że to nie jest tylko skakanie z pola na pole pionkiem, a na prawdę WYPRAWA przez duże "W". Gra zdecydowanie godna polecenia osobom, które lubią liczyć, analizować i mierzyć się z grą w towarzystwie innych graczy. Nie jest to gra kooperacyjna, nie ma tu praktycznie żadnej negatywnej interakcji - chyba że będzie sytuacja bitwy o kluczowe pole ;) przed zdobywaniem lub zejściem ze szczytu a nie będzie można postawić na nim więcej pionków. Za 65 zł? Kawał solidnej gry. Po godzinie czuć pracę szarych komórek ;) Polecam.
5
Formalista
Mausimaister89 [ dodano: 19.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
zakupiony w promocji i śmiało mogę powiedzieć, że za tą cenę otrzymałem dobry solidny produkt. gra po przestudiowaniu instrukcji wydaje się prosta, ale nie dajcie się zwieść pozorom! jest naprawdę wymagająca- podczas rozgrywki dosłownie mamy wrażenie, że wspinamy się na najwyższy szczyt na świecie! jest zmęczenie, frustracja, nagle przechodzimy w stan euforii, gdy w końcu uda nam się bezpiecznie wrócić do bazy. trzeba dużo planować, żeby nie uśmiercić całej swojej ekspedycji;) nie wiem jak gra się skaluje na mniejszą liczbę graczy, natomiast w 5 osób grało nam się b.dobrze.polecam!oczywiście rebel jak zwykle ekspresowo i w idealnym stanie zrealizował zamówienie:)
2
Gosia [ dodano: 08.07.2015 ]
Gra jest bardzo trudna. Zwłaszcza obostrzenia dotyczące ilości przewodników w strefie oraz zmieniająca się aklimatyzacja sprawia, że trudno jest wprowadzić turystów na szczyt.
MAM PYTANIE DO OSÓB< KTÓRE W NIĄ GRAŁY:
NA planszy są punkty aklimatyzacji w niebieskim kółku (dodatnie) i czerwonym (ujemne). Jak należy je liczyć?:
- Jeśli przewodnik A stanie na kółku niebieskim z cyfrą 1, to:
1) wszyscy jego klienci dostają po 1 punkcie aklimatyzacji?
2) jeden dowolny jego klient dostaje 1 punkt aklimatyzacji?
3) wszyscy klienci wszystkich przewodników dostają 1 punkt aklimatyzacji?
4) jeden dowolny klient dowolnego przewodnika dostaje 1 punkt aklimatyzacji?
I drugie pytanie:
Czy po każdej turze aklimatyzacja klientów w obozach wzrasta o 1 punkt? Czy pogoda na nich działa? Czy może kilku klientów w jednym obozie przebywać na tej samej wartości aklimatyzacji?
Mam wrażenie, że instrukcja nie odpowiada na wszystkie wątpliwości.
3
Nocny Marek
Busiek [ dodano: 16.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Po apetycie jaki miałem po K2 I Broad Peak`u zawiodłem się.
Autor dodał nowość odnośnie wprowadzania turystów na szczyt, ale jakoś mi się to nie spodobało. Wolę zostać przy Broad Pak`u :).
2
Informator
Wazka [ dodano: 13.06.2015 ]
Bardzo klimatyczna gra z pięknymi grafikami. Mimo, że nie powoduje wiele interakcji, jest bardzo wciągająca. Czasem jednak ta interakcja kończy się dla naszych zablokowanych bohaterów tragicznie- śmiercią i eliminacją jednego pionka z gry.
0
Wielki Brat
Ascalogan [ dodano: 28.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kupiłem tą grę ze względu na promocję i, choć oczekiwałem czegoś lżejszego, to nie mogę powiedzieć, aby był zawiedziony. Na pewno cięższa od K2, ale po każdej kolejnej partii zyskiwała w moich oczach.
0
Reniferka [ dodano: 14.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Super gra! Kupiłam ja ze względu na promocję i było warto. Wolno uczę się reguł. Jest ich tu dużo, na szczęście są bardzo logiczne. Gra nie jest prosta, dlatego trzeba miec na nią czas, ale jak już się ją rozgryzie - rozrywka gwarantowana ;-)
0
Bożyszcze
Kubala [ dodano: 21.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kolejna po K2 gra o zdobywaniu gór. Tak jak "poprzedniczka" - bardzo przyjemna do pogrania i, co świetne u Adama Kałuży, realistyczna (bywalcy Kolosów oraz znawcy tematu wiedzą, o co chodzi).
2
Poliglota
Naata [ dodano: 25.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ładnie wykonana, widać, że była tworzona przez pasjonatów.
Fajne jest to, iż drugi gracz nie ma zbyt dużego wpływu na Twoją taktykę przez co nie
może napsuć Ci krwi. Sama rozgrywka ciekawa, wymaga długoterminowego planowania (z powodu wpływu pogody oraz ograniczonej ilości tur).
Partia rozgrywana jest w dość długim czasie, około godziny.
1
Alcyone [ dodano: 19.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra bardzo ciekawa, z dużą ilością opcji do wyboru. Szczególnie przy pierwszych rozgrywkach trzeba trochę pokombinować. Wykonanie bardzo solidne i graficznie naprawdę ładne. Bardzo fajna jest opcja z wyborem poziomów trudności gry. Zasady dość proste, chociaż instrukcja mogłaby być lepiej napisana. Ogólnie gra warta polecenia.
0
Magkow89 [ dodano: 01.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra świetna, zupełnie inna pod względem taktyki od K2, jednak klimat pozostał ten sam. Można grać w K2 na planszy z Everestu, można w Everest na planszach K2, żyć nie umierać:) Jest malo negatywnej interakcji, każdy stara się walczyć z górą (planszą), więc nadaje się też dla starszych dzieci (pomimo, że gra jest dosyć skomplikowana). Ogólnie jestem bardzo zadowolona z zakupu i polecam wszystkim lubiącym kombinować :)
3
Korek007 [ dodano: 30.12.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Godny następca K2, lecz nie jest to ta sama gra. Potrzeba innej taktyki bo niestety są ci turyści którzy strasznie chcą wejść na szczyt :-) Wydana bardzo ładnie. Gdy tylko sie pojawiła dostępna to brałem w ciemno i tak jak przy Jaskini jestem bardzo zadowolony.
2
Krzysiekkk [ dodano: 30.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najprościej napiszę, że jeśli podoba sie Tobie gra K2 to i ts gra jest fla Ciebie.
2
Wielki Brat
Enikon [ dodano: 24.05.2014 ]
Dobra gra, ale mimo wszystko trochę w niej brak interakcji. Nie jest skomplikowana mogą w nią też grać mniejsze dzieci (ok. 7). Polecam
8
Szymon Łada [ dodano: 01.12.2013 ]
Świetna gra. Wszyscy, którzy zagrali w K2, Broad Peak i byli zadowoleni- nie zawiodą się na Mt. Everest. Myślę, że zwolennicy Jaskini również nie pożałują.
Mt. Everest bowiem łączy w sobie to, co w K2 i Jaskini było najlepsze. Gra jest jednak trudniejsza niż w/w, co jest moim zdaniem dodatkowym argumentem na plus! Produkt świetnie wydany, dopracowany i aż chce się grać! Szczerze polecam. 5/5
10
Magdalena Chrapkiewicz [ dodano: 29.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra ciekawa, bardzo nieprzewidywalna i z możliwością wielu różnych wersji zdobywania góry. Instrukcja klarowna i zrozumiała, rozwiewa wszystkie wątpliwości pojawiające się podczas rozgrywki. Jakoś wykonania gry pierwszorzędna, super prezentuje się wizualnie. Nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy grać w nią w większym gronie (choć wersja dla dwóch graczy też super zabawą).
10
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl