Komentarze do produktu: Memoir '44

Rewelacyjna planszowa gra strategiczna osadzona w realiach II w.ś


Pisarz
Fingolfin [ dodano: 12.02.2020 ]
Pamiętam jak za dzieciaka było to planszowe medal of honor z misją omaha beach. Klasyk
2
Rarykos [ dodano: 13.01.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobra gra strategiczna, nic dziwnego że ma status klasyka. Miłe do grania 1v1 i 2v2, podobno da się na więcej ale w sumie to mniej frajdy przewidywania wtedy. Dobre jak ktoś lubi te klimaty i gry wojenne starodawne.
0
Rafał [ dodano: 01.01.2020 ]
Dokładnie takiej gry szukałem dla siebie i dla 8 letniego syna. Jak dla mnie gra ma wymiar bardziej taktyczny niż strategiczny. Niestety anglojęzyczne wydanie w niczym nie pomaga. Jest wyłącznie dużym utrudnieniem przede wszystkim dla osób, które nie znają dobrze tego języka. Na pociechę pozostaje fakt, że tłumaczenie można dostać w wersji PDF.

Z synem gram w ten sposób, że oprócz scenariuszy i map dostarczonych w ramach gry sami tworzymy swoje własne mapy. Jeżeli ktoś gra(ł) w RTS to powinien szybko się odnaleźć w budowaniu własnej mapy :)
1
Poper [ dodano: 06.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nim kupiłem, zagrałem online z 50 razy i na żywo jest... lepiej :) Fantastyczna, ładna i szybka gra, którą można wytłumaczyć w 5 minut i która otwiera tematykę wojenną wielu laikom. Oczywiście sporo tu losowości i to klasyczny sandbox. Jeżeli jednak ktoś wie co kupuje to nie zawiedzie się. :)
1
Mario774 [ dodano: 12.11.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Lekka gra strategiczna dla osób, które nie chcą rozmyślać nad każdym ruchem. Nie jest zbalansowana, ale nie może być, bo odzwierciedla autentyczne potyczki, starcia, bitwy, a te nie były chyba nigdy zbalansowane, stąd polecenie rozegrania dwóch partii - raz jedną, raz drugą stroną. Polecam.
2
Bazyliszek10000 [ dodano: 24.08.2019 ]
W grę gram z 10 letnim synem i znajomymi. Karty mają prosty tekst, w większości przypadków grafiki dokładnie obrazują, to co jest opisane na kartach, więc syn radzi sobie bardzo dobrze (znajomi też całkiem nieźle), sporadycznie dopytuje co znaczą pojedyncze karty (jak ktoś nie zna angielskiego wszystko jest przetłumaczone, spokojnie mogę polecić każdemu kto nie zna angielskiego ni w ząb). Co do balansu, o którym ktoś tu już wspomniał. Gra oparta jest o scenariusze z prawdziwych bitew, które często nie były symetryczne i o to tu chodzi. Jak opisane jest w instrukcji, trzeba zamienić się stronami i każdą bitwę z kampanii rozegrać dwa razy. Chodzi nie o to kto wygra, ale kto wygra z mniejszymi stratami, będzie bronił się dłużej i lepiej. Świetnym przykładem (z poza instrukcji, żeby nie spoilerować) może być obrona Westerplatte zamiast 12 godzin walczyli 7 dni. Nieraz zamiast bitwy z kampanii chcemy rozegrać po prostu jedną „epicką” bitwę i tu M’44 wspaniale sprostuje zadaniu. Zamiast czytać scenariusz, układamy mniej lub bardziej symetryczną mapę, bierzemy tyle samo jednostek, albo kupujemy (np.: 2pkt – piechota, 3pkt-czołg, 4pkt-altyleria itd.. np.: do 20pkt). Karty, zasady gry działają świetnie, jedyna zmiana to sami tworzymy mapę/scenariusz. Nawet tylko z podstawką gra ma mega regrywalność i daje niesamowitą przyjemność grania. Masę scenariuszy można też za darmo znaleźć w Internecie.
3
Gerszom [ dodano: 25.09.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wspaniała gra! Jeśli ktoś lubi pojedynki, klimat WWII, trochę strategi z nutką szczęścia to zdecydowanie gra dla niego. Wykonanie elementów jest bardzo dobre, ale niestety standardowa wypraska jest słaba i nie zapewnia bezpiecznego miejsca na wszystko co jest w pudełku. Do gry przyda się znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym. Duża regrywalność, mnogość scenariuszy, niski próg wejścia dla nowych graczy. Polecam serdecznie, warto mieć w swojej kolekcji.
7
Weteran
MichaelAngelo [ dodano: 25.07.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Fajna gra. Szkoda tylko, że na dwie osoby.
Ale plansza, figurki i karty dobrze wykonane. Gra fajnie łączy element losowości ze strategią.
Polecam fanom WWII i strategii :)
7
Łowca
Varthollkur [ dodano: 27.06.2017 ]
Gra kupiona dla prezent . gralem razem z nim bardzo sie nam spodobala
5
Gwiazda
Nightbomber [ dodano: 19.05.2016 ]
Jako M'44 weteran, muszę się podzielić swoimi wrażeniami, albowiem rozegrałem z moim kompanem sąsiadem WSZYSTKIE scenariusze wydane do tej pory we wszystkich dodatkach, również w formacie Overlord i Breakthrough (te z małymi wyjątkami) i wszystkie kampanie (niektóre po dwa razy). Wszystkie scenariusze graliśmy zmieniając strony i licząc punkty. Były to niezapomniane wieczory. Rozgrywki zajęły nam - bez przesady - kilka lat. Lekkość, a jednocześnie głębia gry są niesamowite. Obydwa czynniki składają się na ogromny fun. Oczywiście z całej serii CC (Ancients, Battlelore) ta jest najprostsza, ale nic jej to nie ujmuje. Endorfin i emocji jakie te rozgrywki u nas wyzwoliły nie zapomnimy.:)
12
Magister Planszówek
Niedźwiedź [ dodano: 18.05.2016 ]
Jedna z lepszych gier, w które łatwo wciągnąć znajomych, która wpadła mi w ręce. Dla kogoś, kogo interesuje temat WWII gra zapewnia dodatkowy smaczek przez świetne opisy kampanii oraz oznaczenia jednostek specjalnych. Wszystkie komponenty gry solidnie wykonane. Cena wysoka, aczkolwiek zawartość pudła też dosyć imponująca. Jak dla mnie 5/5. :)
10
Yabol [ dodano: 25.03.2016 ]
Super produkt na wieczorne gry. Polecam.
5
_Silent_ [ dodano: 26.02.2016 ]
Świetna, lekka wojenna pozycja.

Losowość - tak często tytułowi zarzucana - to po prostu wynik prostoty rozgrywki gdzie wiele elementów któych w grze nie ma jest kostkami czy dostępnymi kartami odzwierciedlana.
Kłopoty z łącznością, aprowizacją etc etc. To wszystko mogłoby się znaleźć w grze czyniąc ją bardziej skomplikowaną i dłuższą. Zamiast tego mamy banalny schemat rozgrywki, który jednak w każdej turze wymaga od nas analizowania sytuacji na planszy. To gra zdecydowanie bardziej taktyczna niz strategiczna.
8
JediPrzemo [ dodano: 30.11.2015 ]
Bardzo fajna gra strategiczna o prostych zasadach. Spokojnie polecam każdemu!
7
Raj [ dodano: 15.08.2015 ]
Losowość porównywalna z karcianą 'wojną', ale może się podobać osobom nie mającym cierpliwości do większych gier wojennych..
9
Pułkownik
Czarny2501 [ dodano: 30.04.2015 ]
Z przykrością muszę przyznać, że nie lubię tej gry. Mam ją od 10 lat i rozegrałem w nią tylko kolka satysfakcjonujących partii. Gra jest bardzo prosta, losowa i niezbalansowana. Prośba w instrukcji o rozegranie scenariusz dwa razy, bo jest niezbalansowany to jakaś kpina. Co gorsza wygrałem ten scenariusz słabszą stroną ponieważ wróg dostawał karty tylko do stref, gdzie go nie było, więc ciągle ponosił straty.
Polecam tylko dla graczy, którzy szukają gry "wojennej" dla dzieci, ale moim zdaniem jest wystarczająca ilość lepszych tytułów, aby ten sobie odpuścić.

PS: Dałbym 1
11
Altric [ dodano: 28.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Gra bardzo dobra. Idealna do rodzinnego starcia pokoleń. Poziom wykonania i przyjemność rozgrywki oceniam na 5 (na 5).
Niestety... Tu trzeba wrzucić kamyczek do ogródka Rebela. Gdzie jest polskie wydanie tej gry?
Rozgrywka z dzieckiem, które jeszcze nie włada, lub z dziadkiem, który nie będzie władał językiem angielskim jest mocno utrudniona. Dołączona polska wersja instrukcji (w postaci nieczytelnych czarno-białych wydruków) to jakaś kpina. Ciekawe jak rozstawić jednostki obu stron, kiedy wszystkie w instrukcji są szare. Niektórzy stwierdzą, że można się tego wszystkiego wyuczyć na pamięć, ale taki Ticket to Ride aka Wsiąść do pociagu, gdzie z językiem pisanym nie ma się kontaktu, udało się Rebelowi wydać po polsku. Gra kosztuje 200zł, więc drukowanie we własnym zakresie polskich instrukcji i kart to przykry żart. Tak więc ocena dla Rebela: 1/5 (powinno być 0, ale szybkość realizacji zamówień jest na wysokim poziomie).
Przypuszczam, że wielu (w tym ja) byłoby skłonnych dołożyć kilka złotych, aby otrzymać kompletny, czyli spolszczony produkt. Może Dystrybutor pomyśli o wydaniu zlokalizowanej talii kart do M44, podobnie do wersji niemieckiej.
15
Miejscowy
Slawekauo [ dodano: 07.09.2014 ]
Gra faktycznie jest miłym przerywnikiem między innymi rozgrywkami. Całkiem ładne wykonanie (czołgów bym się czepiał, ale wtedy gra by była droższa), przystępne zasady i dość krótkie scenariusze. Można stosować do wciągania nowych w klimaty wojenne. Niewątpliwie łatwiej zachęcać Memoirem niż Ardenami.
13
Marzyciel
Świstak35 [ dodano: 07.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo mi się podoba. Jest niedługa i dużo emocji podczas wykonywania ruchów : )
Trochę człowieka męczy jak ileś tur czeka na ruch, który pozwala przesunąć wojska z prawej części pola, przez to jest może odrobinę za duża losowość, ale jeśli ktoś nie jest nerwowy i ma dystans to wszystko będzie ok : D
Spodobało mi się w instrukcji, że była taka lista punktów, która wprowadza do pierwszej rozgrywki: "rozłóż to", "poustawiaj to", dzięki temu szybko przygotowaliśmy pierwszą partię i tego samego wieczora jeszcze dwie rozgrywki walnęliśmy : )

Trochę też szkoda że małe urozmaicenie jest. Część taktyczna gry jest bardzo fajna, podoba mi się fakt, że w książce do każdego scenariusza są krótkie opisy historyczne. Brakuje jednak jakiegoś ciekawszego podziału. Gra wygląda tak, że mamy proste "alianci kontra Niemcy", z drobną modyfikacją, że nieraz są "jednostki specjalne" - w grze jest ich chyba ze 3 czy coś, jednak polega to tylko na tym, że modyfikatory są inne.

Poza tym, gra jest bardzo fajna i na pewno przyciągnie nas na długo
17
Damianb0 [ dodano: 04.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Co do przesyłki i oprawy graficznej gry nie mam żadnych zastrzeżeń, tylko czasem ilość żołnierzyków na danym polu może być dość trudna do zmieszczenia na jednym polu. Standardowe scenariusze z instrukcji po jednej grze już nie zachwycają, jednak najsilniejszą stroną tej gry jest możliwość praktycznie nieskończonych możliwości w tworzeniu własnych scenariuszy dostosowanych do poziomu przeciwnika i testowania swoich zdolności i strategii w różnych wariantach rozgrywki.
14
Poliglota
R_bit [ dodano: 29.05.2014 ]
Produkt Days of Wonders można praktycznie brać w ciemno. Gra nie tylko dla pasjonatów II Wojny Światowej.
13
Pionier
Bartosz Mroziński [ dodano: 18.05.2014 ]
Wydaje się bardzo dobrą grą do grania z synem. Z braku syna zagrałem tylko raz i na razie nie mam ochoty na ponowny kontakt. Grę (konkretny scenariusz) dość długo się rozstawia, choć to wrażenie było spotęgowane tym, że wcześniej grałem w komputerową wersję, a tam wszystko nam rozstawia automat.
13
Gandzia [ dodano: 12.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W sumie fajna gra. Losowość trochę daje się we znaki, ale za to można grać z mniej "hardcore'owymi" maniakami planszówek. Czas gry też nie jest zatrważający (jak przy Tide of Iron). Figurki mogły by być trochę wieksze i posiadać więcej detali (ładniej by się prezentowały pomalowane).
15
Trendsetter
Ojciecfelix [ dodano: 16.04.2014 ]
Szukałem gry, która w pewien sposób mogła by oddać zmagania podczas drugiej wojny światowej ale w przystępnej i widowskowej formie. Memoir wybrałem po odrzuceniu, trochę bardziej skomplikowanego Tides of Iron i nie żałuję takiego wyboru :)
Memoira oferuję bardzo przystępne zasady, ponieważ głównie opiera się na rzucie koścmi do gry. Odpowiednio rozłożone typy terenów i zabudowań powodują, że rzucamy mniejszą lub większą ilością kostek. Wszystkiego nie trzeba tak pamiętać bo są dodatkowe karty pomocy dla gracza :) Swoim jednostką wydajemy rozkazy za pomocą kart dowodzenia, które aktywują odpowiednią liczbę jednostek w odpowiadającej jej strefie walki. Gra jest po angielsku więc na pewno wymagana jest osoba jedna znającą dobrze angielski, ale są przygotowane tutaj do wydrukowania również tłumaczenia kart, także mniej anglojęzyczne osoby mogą się również z tego tytułu cieszyć :)
26
Igor Rutkowski [ dodano: 13.02.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna gra, nie dość, że samo opakowanie i zawartość jest bardzo ładne i dobrze wykonane to polska instrukcja dodaje jeszcze więcej frajdy z gry; szkoda tylko że karty nie są tłumaczone, tak by było 5/5. Teraz wiem ze Memoir to był dobry wybór i na pewno zakupię dodatki :)
18
Sylwan [ dodano: 24.01.2014 ]
Gra jest super!!!!!
Polecam ją z całego serca. Jeśli chcecie szybką, ciekawą i historyczną grę planszową dobrze trafiliście.
13
Pułkownik
Michał Korzeniewicz [ dodano: 08.12.2013 ]
Niezbyt cenię sobie ten produkt, ze względu na jego liczne wady.
Gra jest zdecydowanie za prosta. Duża zasięgi i mały teatr działań powoduje, że nie da się stworzyć sensownego planu.
Produkcja ta także chwali się kartami rozkazów. W praktyce ograniczają jeszcze bardziej element taktyczny, co powoduje to sytuacje, że wygrywa gracz, któremu lepiej się dobrały karty.
W mojej opinii gra rozwija skrzydła dopiero po zakupie dodatków. Jeżeli od razu planuje się zakup jednego z nich to szczerze polecam.
17
Jacek [ dodano: 28.07.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo porządnie wykonana gra. Trochę zachodu jest przy przygotowaniu planszy ale rekompensuje to z nawiązką już sama rozgrywka. Typowa strategia z elementami losowości, które mogą zaskoczyć in plus lub in minus. I za to jest uwielbiana gdyż możesz przewidziećrozwój sytuacji w 80% reszta to losowość. Ale te 80% z kolei tez pozwoli ci wygrac. Zdecydowanie polecam warta swojej ceny. Kupiłem tez już większość dodatków.
16
Jacek Blacharski [ dodano: 16.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra kupiona na prezent. Sam jeszcze nie grałem ale obdarowanemu się podobała.
11
Madyoss [ dodano: 03.11.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Cenię tą grę, bo jest idealnym sposobem na wprowadzenie kogoś w świat gier wojennych.
Dla mnie niby za prosta i za losowa, ale z drugiej strony przynosi naprawdę dużo zabawy i jakoś nie wydaje mi się, że odmówił bym rozgrywki, gdyby ktoś zaproponował.
Grunt, żeby nie podchodzić do tej gry zbyt poważnie.
11
Piotr [ dodano: 01.10.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo miła gra. Proste do zapamietania zasady, troche szkoda, że nie ma wersji polskiej, bo trochę jest zamieszania w ogladaniu tłumaczeń do niektórych kart. Ale i tak PIĄTKA za sam pomysł i wykonanie. No i nie musze dodawać, że dla Rebela 6 za wysyłkę. Polecam również dodatki.
13
Sylwia [ dodano: 13.09.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W Memoir'a gram już od dobrych kilku lat i jeszcze mi się nie znudził (choć po pewnym czasie konieczne jest dokupienie dodatków czy poszukanie nowych scenariuszy). Mało tego, gra z nią coraz więcej moich znajomych. Gra jest bardzo dobrze wykonana. Można się tylko przyczepić do kostek, które dość szybko "ścierają się". Doskonała gra dla dwóch osób.
16
Weteran
Michał Madrak [ dodano: 23.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra!
Czekają mnie długie godziny spędzone na grze :)
Szkoda tylko, że gra przewiduje tylko 2 strony :)
Ale tak to gra warta polecenia w każdym calu.
Plansza i figurki dobrze wykonane a sama gra jest po prostu wciągająca :D
11
Ninja [ dodano: 15.07.2012 ]
Epicka gra. Kupiłem trochę w ciemno, ale opłaciło się :) Na początku przestraszyłem się elementu losowego, ale już po paru bitwach doszedłem do wniosku, że nie ma on kluczowego znaczenia. Najważniejsza jest taktyka i to mi się nieziemsko podoba :)
7
Wielki Brat
Mikołaj Kmieć [ dodano: 25.05.2012 ]
Oceniam ten produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

Według mnie sam interfejs gry jest wyjątkowo ciekawy,
W szczególności podoba mi się idealnie zbalansowany wpływ strategii
oraz sytuacji losowych na grę. Szkoda jedynie małej ilości scenariuszy oraz dość słabą dostępność dodatków do gry (np. Winter Wars i Mediterranean Theather). Jedno mogę jeszcze dodać im większa ilość dodatków tym gra staje się ciekawsza.

Z chęcią podzielę się jeszcze dodatkową wymyśloną zasadą uzupełniającą grę___posiłki:
-ustawiamy straconą jednostkę na pierwszym miejscu (tam gdzie kładzione są medale) i w zależności od ilości kontrolowanych miast rzucamy tyloma kostkami.
-jeśli trafimy gwiazdę przesuwamy jednostkę w prawo o dwa pola (piechota)lub o jedno pole (jednostki pancerne). Gdy jednostka dotrze do końca mamy prawo ustawić ją w samym środku danej strefy.

Słowem końcowym. Gra jest warta tych 200 zł ,a zyski z jej użytkowania,
są tak wielkie, że nie do opisania ;-)
10
Rebel.pl [ dodano: 16.04.2012 ]
W kwietniu tego roku wydawnictwo Days of Wonder podniosło ceny na wszystkie swoje produkty. Rebel będąc dystrybutorem Days of Wonder odczuł to jako pierwszy, ceny w całym kraju w miarę ubywania gier zamówionych na zapas również bedą się niestety powoli podnosiły.
6
Inkwizytor [ dodano: 15.04.2012 ]
@ Zorientowany: dziwne, jakoś reszta(również nietaniej) konkurencji nie podwyższyła cen. Porównaj i dopiero wtedy zabierz zdanie.
5
Zorientowany [ dodano: 15.04.2012 ]
@ Inkwizytor

Pomijając fakt, że Rebel.pl najtańszym sklepem nie jest, to gdybyś choć trochę się postarał sprawdzić dlaczego tak się stało, dowiedział byś się , że Days of Wonder podniósł ceny na swoje produkty , i stąd taka cena.
3
Inkwizytor [ dodano: 14.04.2012 ]
Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy Rebel podwyższył (w komentarzach kupujących ocenianą i tak jako zbyt wysoką) cenę o 20 zł. Szkoda
3
Rico [ dodano: 12.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Memoir jest jaki jest... :) Jednych zachwyca, innych przyprawia o zawroty głowy. Jedno jest pewne - da się w niego pograć nie doznając wrażenia, że wszystko dzieje się gdzieś zupełnie poza naszą świadomością.

DoW to specjalista w mainstreamowych produkcjach, w których rzadko kiedy możemy stworzyć home rules dla nieco bardziej wymagających graczy. Memoir '44 na szczęście da się okiełznać. Na początek wystarczą drobne zmiany np. w scenariuszu Pegasus Brigde, gdzie Alianci mają za zadanie m.in. opanować dwa mosty. Warto zagrać w ten sposób, że muszą oni oba te obiekty kontrolować przez przynajmniej jedną turę, wówczas automatycznie stają się zwycięzcami. Z kolei Axis grają według normalnych zasad, czyli cztery kompletnie wyeliminowane jednostki dają im wygraną.

Z tego też względu daję ocenę maksymalną. Da się coś z tym fantem zrobić, chociaż przyznaję rację tym, którzy twierdzą, że wersja oryginalna jest "sucha" i nieco pozbawiona emocji. Jeśli jednak istnieje obawa, że bardziej skomplikowane propozycje będą dla współgraczy nie do przyjęcia, to tym bardziej warto mieć w kolekcji M'44.
5
Jędrzej Mieszczak [ dodano: 08.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fantastyczna gra rodzinna. Proste zasady, podoba się praktycznie każdemu. Nie ma co narzekać na losowość bo to przecież 'domena' gier familijnych.

Daje 4 bo 180 zł to trochę za dużo jak za 2 paczki 'żołnierzyków', planszę i talię kart. Gra jest jednak fantastycznie wykonana.

Obowiązkowym zakupem będzie książka ze scenaruszami, bo te dostępne razem z grą zostaną ograne w 2 tygodnie.
4
Łowca
Karol Falkowski [ dodano: 28.01.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Plus za tło historyczne. Minus za losowość. Gra przyjemna. Plusem jest także dość szybka rozgrywka. W jeden wieczór można zagrać w kilka scenariuszy lub tytułów. Dużo dostępnych scenariuszy oraz dodatki sprawiają, że gra z pewnością przez długi czas się nie znudzi.
2
Mikołaj [ dodano: 22.11.2011 ]
Ta gra bardzo mi się podoba;
jest bardzo złożona, a z każdym dodatkiem coraz bardziej interesująca.
Gorąco polecam wszystkim miłośnikom gier strategicznych!!!
2
hallas [ dodano: 02.11.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobra, szybka i bardzo elegancka gra planszowa. Zasady proste, mimo to jest miejsce do kombinowania. Można w tą grę zagrać z dosłownie każdym. Przede wszystkim podoba mi się w niej szybki setup i bardzo krótki czas rozgrywki, co daje grze szansę na częste bytowania na stole. Cieszy też duża liczba dodatków... i jednocześnie smuci. Cieszy, bo jest wiele opcji rozbudowania gry, smuci natomiast podwójnie, bo - raz - te najfajniejsze dodatki nie są dostępne, dwa - niektóre wydają się mocno, naprawdę mocno naciągane.
3
Poliglota
skolo666 [ dodano: 25.08.2011 ]
Proponuje aby Rebel zerknal na swoje tlumaczenie i poprawił w plikach kilka błędów:

Tło Historyczne
Późne godziny 5 czerwca 144 roku...

z ksiazeczki scenariuszowej


w 144 roku czołgów nie było ;-)
2
Panda [ dodano: 11.08.2011 ]
Odniosę się tylko do losowości- to jest gra taktyczna, jeśli ktoś przegrywa w rzutach kostkami, to znaczy, że jest jednak taktykiem kiepskim... W tej grze nie chodzi o to, by trafiać "granaty" na wszystkich kostkach ale o to, by przeciwnik atakując nasze oddziałynie miał okazji do rzucenia zbyt dużą ilością kostek :)
2
Poliglota
Filip Woźniak [ dodano: 06.07.2011 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Szczerze mówiąc - spodziewałem się jednak trochę lepszej rozgrywki. Niby miałem wcześniej styczność z wersją elektroniczną i znałem niebezpieczeństwo kryjące się w kościach, jednak grając z żywym przeciwnikiem niefortunny rzut złości bardziej, szczególnie, jeżeli (jak ostatnio mi się zdarzyło) strona przegrywająca nagle serią rzutów wygrywa scenariusz... Dam tej grze szansę i nie pozwolę jej się zakurzyć, może jako 'grze do zagrania, a nie wygrania'. Niemniej jednak na razie - niestety tylko 3 z plusem.
2
Jan Dudulski [ dodano: 24.06.2011 ]
Andrzeju, zgadzam się z wymienionymi plusami (oprócz Overlord... nie miałem okazji zagrać ;)), zresztą wymienione cechy zaważyły na wyborze tej gry, jako pierwszego zakupu.

Nie zmienia to jednak faktu, że mnóstwo bitew zakończyłem nie dotykając połowy jednostek, zdziesiątkowany oddział piechoty potrafi rozbić kilka czołgów, a przy niefortunnym rozkładzie kart i jednostek gracz może mieć związane ręce na większą część rozgrywki.

Tobie (i wielu miłośnikom M'44) może to nie przeszkadzać, przed zakupem warto jednak poznać wszystkie skazy na diamencie, żeby ocenić "dla mnie to, czy nie dla mnie" :)
2
Gwiazda
Andrzej Sieradzki [ dodano: 24.06.2011 ]
...I jeszcze jedno: Pamiętaj aby każdą partię rozgrywać dwa razy, zmieniając strony. Dopiero po zsumowaniu wyników za obydwie rozgrywki wyłaniaj zwycięzcę. Scenariusze nie są zbalansowane (jak to na wojnie!).
2
Gwiazda
Andrzej Sieradzki [ dodano: 24.06.2011 ]
Janku, nie zgadzam się z Tobą, choć przyznam, że pośród wielu setek partii M'44, które rozegrałem zdarzały się takie, w których i los i kości mi nie sprzyjały. Tak to jednak bywa na wojnie - szczęście ma znaczenie. Gra jest absolutnie niesamowita z wielu powodów, które Ci wymienię: 1. szybkie rozstawienie i szybka rozgrywka, W jeden wieczór rozegrasz kilka bitew.2. Masa scenariuszy dodatkowych na stronie wydawcy i BGG. 3. Prostota i intuicyjność zasad. 4. Wspaniały moduł Overlord (plus drukowane mapy wielkich bitew). Konieczność kombinowania z kartami (odpowiedni układ, kolejność zagrania). Daj tej grze szansę (i dokup rozszerzenia, nie będziesz żałował), a satysfakcja gwarantowana. Pozdrawiam!
2
Jan Dudulski [ dodano: 24.06.2011 ]
Moja pierwsza "nowoczesna" planszówka :)

Plastikowe żołnierzyki rozczulą nawet najtwardszego generała i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie gigantyczna losowość i tak naprawdę znikomy wpływ gracza na wynik rozgrywki. Moja ocena: 3-
2
Kacper Sobczyński [ dodano: 08.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Grę kupiłem już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zdecydowałem się na komentarz po rozegraniu, bez zbytniej przesady, kilkuset partii.

Gra świetna, zasady proste, rozgrywki mogą być, zeleżnie od wybranego scenariusza, błyskawiczne lub zdecydowanie dłuższe i wymagające myślenia.
Niesłychanym plusem jest praktycznie "nieskończona" ilość scenariuszy dostępnych w sieci, co powoduje, że nie znudzi się ona przez wiele lat.

No i figurki... Nasze pomalowaliśmy razem z synem, co dało nam dodatkową ilość frajdy.

Rebel - kupuję w tym sklepie już od dwóch lat i nie zamierzam nawet szukać nigdzie indziej. Zawsze niezawodny i szybki.
Gorąco polecam.
2
Jarek Horodecki [ dodano: 26.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciężkie do oceny. Z jednej strony to bardzo dobra gra dla początkujących i dla dzieci. To taka namiastka szachów z elementem losowym, który niestety jest baaaaaaardzo istotny. Przejawia się to w kilku sprawach: po pierwsze rzuty kostką decydują o wyniku walki, po drugie dobór kart akcji determinuje to, co można wykonać na planszy. Dodam, że moim zdaniem karty akcji nie mają żadnego przełożenia na tzw. realny świat pola walki. To po prostu urozmaicenie wymyślone przez autorów gry, który niestety czasem bywa bardzo denerwujące. Dość powiedzieć, że pechowy dobór kart i pechowe rzuty mogą spowodować klęskę wytrawnego gracza albo strony, która teoretycznie ma dużą przewagę. Widać to zresztą, gdy skorzysta się z darmowego Memoir'44 on-line.
Jeśli jednak ktoś zdaje sobie sprawę, czym jest Memoir'44 i nie ma zbyt wielkich wymagań, to jest to doskonały produkt: dobrze zrobiony, o dużej grywalności, z mnóstwem ciekawych dodatków. Tylko nie nazywajmy go grą strategiczną.
2
Hubert Gawędzki [ dodano: 24.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Grę mam już od dawna, ale dopiero teraz wystawiam ocenę. Szukałem wciągającej, zajmującej, przemyślanej i niezbyt skomplikowanej gry strategicznej - padło na Memoir '44 i był to strzał w dziesiątkę. Mnóstwo scenariuszy, przejrzyste zasady oraz pewna doza losowości tworzą wyśmienitą mieszankę. Nadal można śmiało stosować przeróżne taktyki aby wygrać, a emocje przy rzutach kośćmi, które czasem decydują w kluczowym momencie są bezcenne. Mimo przegrania baaardzo wielu partii cały czas do Memoira wracam. Ta gra się po prostu nie nudzi! Muszę poważnie zastanowić się nad dodatkami. Bardzo polecam, jedna z najlepszych planszówek w jakie grałem! :)
2
Magister
Rafał Mordziński [ dodano: 26.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra posiada bardzo proste zasady, dzięki czemu jest doskonałym wprowadzeniem w świat gier strategicznych. Mechanika gry oparta na kartach rozkazów i rzutach kośćmi charakteryzuje się wprawdzie dość dużą losowością, ale absolutnie nie przeszkadza to w zabawie. Wykonanie jest bardzo solidne i nie budzi zastrzeżeń, widok ustawionych na planszy figurek wręcz wzbudza entuzjazm u młodych adeptów gier strategicznych. Mocną stroną gry jest to, że właściwie jest dla każdego, natomiast największą wadą jest relacja zawartości pudełka do ceny (za to odejmuję 1 punkt z oceny). Gra opisuje zmagania wojsk alianckich i niemieckich na jedynie na froncie zachodnim w 1944 i 1945 roku. Jeśli ktoś chciałby rozegrać scenariusze z frontu wschodniego lub np afrykańskiego, niezbędne będą dodatki.
3
James Bond
Marek Kapusta [ dodano: 23.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna, lekka gra strategiczna w klimacie drugiej wojny światowej. Zasady są do przyswojenia w 5 minut, ale dają też sporo możliwości taktycznych. M44 jest znacznie łatwiejsze od Tide of Iron więc znakomicie nadaje się na wprowadzenie do gier wojennych. Poza tym wyszło mnóstwo ciekawych dodatków które jeszcze bardziej urozmaicają rozgrywkę - ale wcale jej nie utrudniają!
Nic tylko kupić i grać.
Sam Rebel oceniam na 6 z dużym plusem. Był to mój pierwszy zakup w tym sklepie - paczka przyszła na drugi dzień, opakowana tak pancernie jak czołg Tygrys :)
Od tego czasu kupuję już tylko w Rebelu.
1
Arkadiusz Malcahn [ dodano: 16.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Uwielbiam tą grę. Mimo prostych zasad sprawia mnóstwo przyjemności i satysfakcji. Duża ilość dostępnych scenariuszy zapewnia spore replayability. Gram głównie z moim małym synkiem, oboje dobrze się bawimy, jednak zaznaczam- nie jest to tytuł wyłącznie dla dzieci. Gra jest losowa i niezbyt realistyczna ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Mimo, że jest znienawidzona przez wielu "prawdziwych" wargamer`ów to naprawdę nie wiem czy przypadkiem nie jest to najlepsza z moich gier, w swojej kategorii jest to istna rewelacja. Wrażenia doskonałości dopełnia piękne i zarazem solidne wykonanie.
2
Pisarz
Jakub Orłowski [ dodano: 14.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest dowodem, ze niemożliwe jest możliwe przy odrobienie dobrych chęci. Twórcom udało się w całkiem zadowalającym stopniu oddać klimat i skomplikowanie walki z czasów II wojny światowej (znanej z gier Dragona), przy równoczesnym okrojeniu zasad i zwiększeniu dynamiki. W Memoir 44 nie ma dziesiątek statystyk i liczenia żetonów. Wszystko zastąpiły świetne figurki oraz kostki. Ponadto mapę można dowolnie modyfikować i ustalać własne scenariusze, przez co rozgrywka nigdy się nie znudzi.
Genialna oprawa, dobry klimat oraz bardzo zmyślna mechanika czyni tę grę niemalze idealną. Niektórym może przeszkadzać duży poziom losowości (co w sumie jest zgodne z prawdą historyczną... ileż to bitew zostało przegranych z powodu zwykłego pecha?), a także wysoka cena nabita zapewne przez lczne figurki.
PS: sprawdzone: grać w to mogą wszyscy. Nie tlyko męscy manaicy II wojny, ale i ich dziewczyny, młodsi bracia i dzieci!
2
Przemysław Kołcon [ dodano: 24.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Poprostu super Gra :)
2
Michał Patoka [ dodano: 16.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Chciałem podzielić się tu z wami uwagami na temat gry.
Primo - zarzuca się grze dużą losowość...ale czy to źle? Każdy wiedział co kupuje, ja też się z tym liczyłem. Jakbym chciał grę wojenną bez elementu losowości i bardziej skomplikowaną wybrałbym Tide Of Iron. Więc losowość uważam za element gry , nie za jej minus. Zreszta nie przeszkadza aby się dobrze bawić.
Secundo- zdecydowanie minusem jest kolor figurek. Przy cciut słabszym świetle zaczynają sie mylić kolory (są podobne do siebie)

Grywalność gry jest niesamowita, bardzo wciaga i daje naprawdę dużo frajdy. Będę teraz musiał się wykosztować na dodatki aby dodać jeszcze miodności grze
Polecam Memoira
1
Rafał Giezgała [ dodano: 08.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gram od tygodnia z moim 5-letnim dzieckiem po kolei we wszystkie scenariusze i jak na razie gra nam się jeszcze nie znudziła. Można się przyczepić jedynie do jakości plastikowych figurek co nie przeszkadza w żaden sposób w rozgrywce. Sporo czasu zajmuje ustawienie początkowego układu. Później gra się bardzo płynnie. Pomimo angielskich napisów na kartach, w krótkim czasie gra się już na pamięć. Karty są przetłumaczone na stronie Rebel-a więc można wydrukować i na początku położyć obok stołu jako ściągawkę. Niestety wprowadzenie historyczne i część dodatkowych reguł w każdym scenariuszu nie jest nigdzie przetłumaczone więc przynajmniej jeden z grających powinien móc przynajmniej na średnim poziomie rozumieć co czyta.
Ponieważ ilość tekturowych obiektów, którymi różnicuje się planszę (na dwóch stronach: wybrzeże z plażą i lądem oraz na odwrocie jednolite pole) nie jest zbyt wielka, szybko nabiera się ochoty na dokupienie rozszerzeń. Jednym z pierwszych, które polecam to Terrain Pack, który urozmaica grę oraz umożliwia zagranie nowych scenariuszy.
Dodatków jest całkiem sporo i wciąż wychodzą nowe. Są też dostępne rozszerzone plansze (zimowa, powiększona, itd.). No i można kupić coś co nazywa się "Campaign Book". Są tam całe kampanie (po kilka bitew) ale niestety tylko po angielsku. Grę bardzo polecam. Na dzień dzisiejszy niestety nie można w Polsce kupić już rozszerzenia "Memoir '44 - Air Pack", który występuje w większości kampanii jako element opcjonalny. Zawiera on wszystkie dotychczas wydane scenariusze uwzględniając walki w powietrzu, których zabrakło w podstawowej wersji gry.
2
Paweł Cybula [ dodano: 25.11.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Lekka, szybka i losowa gra, co jednak mi nie przeszkadza, bo zabawa jest niesamowita.
1
Janek [ dodano: 19.11.2010 ]
witam,
jak dla mnie gra rewelacyjna. Dla kogos kto wychował sie na "dragon-ach", rozkladanie planszy w kilka minut zamiat kilku godzi to duzy plus. Malo co daje taka satysfakcje jak wygranie mej samej misji i aliantami i niemcami.
1
Piotr Jankowski [ dodano: 13.11.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
swietna gra malo skomplikowana polecam
1
Grzegorz Kuras [ dodano: 31.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra jest naszpikowana losowością co moim zdaniem dobrze odzwierciedla decyzje generała który nie ma pewności jak się zachowa oddział atakujący wroga.

W gruncie rzeczy naszym zadaniem jest tak ustawić wojska by jak najbardziej zwiększyć szanse (jak najwięcej kostek) zadania dotkliwych obrażeń wrogowi.

Gorąco polecam.
2
igor [ dodano: 25.10.2010 ]
ta gra rządzi
1
Ewert Angel [ dodano: 20.10.2010 ]
początkowo byłem sceptycznie nastawiony do gry (wcześniej nie przepadałem za klimatem wojen światowych, preferowałem fantasy) jednak pierwsza partia była początkiem kilku-godzinnego maratonu z Memoire... i tak dalej i tak dalej.
1
Artur Pietraszewski [ dodano: 20.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Moja pierwsza gra strategiczna planszowa. Gra sie naprawdę bardzo dobrze. Rozgrywka jest szybka i efektowna. Juz w podstawce jest duża ilość scenariuszy w które można grać. Troche duża losowość mi osobiście nie przeszkadza, bo na taką byłem przygotowany kupując ten produkt.
Wykonanie całkiem niezłe. Jedyne do czego można się przyczepić to po dużej ilości gier, można zauważyć wycieranie się kostek.
Rebel - 5.
2
Michał Żebrowski [ dodano: 18.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Prosta, intuicyjna mechanika oraz losowość, która potrafi sprawić, że nawet najmniej doświadczony gracz ma szansę ze starym wyjadaczem - to atuty tej gry. Niestety, jak na mój gust, jest ona nieco za prosta i nieco zbyt losowa.
1
Piotrek G. [ dodano: 04.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nadszedł czas, by ocenić zakupioną grę.
W przesyłce otrzymałem średniej wielkości pudło kartonowe z grą. Ciężkie i większe od typowych gier. Pudło takie będzie dobrze chronić zawartość, ale jak ktoś myśli o spakowaniu takiej gry do plecaka, to może się przeliczyć - rozmiar na to nie pozwoli.
Po otwarciu ukazała się plansza dwustronna wykonana z grubej tektury. O ile nikt nie będzie na nią nic wylewać ani gracze nie będą jej wyrywać sobie z rąk - powinna starczyć bardzo długo.
Figurki wykonane z plastiku, nic szczególnego. Trzeba uważać, bo takie drobne elementy gry lubią się czasem gubić. Można powiedzieć, że właściwie się mieszczą w przeznaczonym im miejscu w mniejszym, plastikowym pudełku, choć ja bym przeznaczył im troszkę więcej przestrzeni (mowa naturalnie o przedziale na figurki piechoty, druty kolczaste i okopy).
Kostki - całkiem fajne. :)
Karty - szczerze mówiąc zastanawiałem się, czy by do nich nie dokupić koszulek, lecz po chwili zastanowienia zrezygnowałem z zakupu. O ile się je darzy szacunkiem, będą długo służyły. Trzeba uważać, by czasem w ferworze walki, kiedy już się staje nad stołem gry, nie wywrócić podstawek wraz z kartami, ujawniając je tym samym przeciwnikowi (co mi się parę razy zdarzyło - ale wtedy była już bitwa na całego i myśli krążyło dookoła mapy, a nie jakichś tam kart :P).
Trzeba podkreślić, że osoby które zarzucały tej grze dużą losowość, nie są bez racji. Rzeczywiście, nawet przy przewadze liczebnej jednej ze stron, nic nie jest do końca wiadome. Karty mogą naprawdę nie podpasować, rzuty mogą nie współgrać. Losowość może być znaczna.
Ogólnie - polecam tą grę. Może nie jest doskonała, ale może zapewnić dużo rozrywki.
2
Łukasz Kowal [ dodano: 29.09.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Wykonanie rewelacyjne. Lekka, ciekawa gra strategiczna na zimowe wieczory :) Rebel - 6+ :)
1
Artur Pietraszewski [ dodano: 11.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Witam..Był to mój pierwszy zakup w Rebelu.
Jeśli chodzi o formalności to jak dla mnie rewelacja. Paczka w ekspresownym tępie, pancernie zapakowana dociera przez całą Polske w ekspresowym tempie.

Jeśli chodzi o samą grę. Dla mnie badzo dobra na początek zmierzenia się z grami wojennymi. Dość duża losowość rozgrywki, ale dla kogoś kto chce w godzinke dobrze sie pobawić nie będzie to problemem. Fajny pomysł z kartami dowodzenia.Dla wymagających strategów są inne gry w tym gatunku.

Samo wykonanie gry na dość dużym poziomie. Figurki, plansze, itp trwałe. jedyne do czego można sie doczepić to kości. Po kilku grach wycierają się niestety.

Jak dla mnie gra solidne 4,5.
2
Mirosław Jurek [ dodano: 19.07.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Proste zasady, jak zawsze tej firmy. gra typowo dla dwóch osób, niby napisane jest w instrukcji,że można grać drużynowo ale jakoś sobie tego nie wyobrażam. Grałem z 10 latkiem jak i typowym dorosłym strategiem. Łatwe proste i przyjemne, choć chwilę zajmuje rozłożenie wszystkich żetonów na planszy. Trochę przeszkadza spora losowość - ale można to wykorszystać - syn (ten 10 latek) pozbierał karty i jak mi przysunął w 2 turach to nie wiedziałem gdzie uciekać - więc i taktyka ma tu sporo do powiedzenia.
2
M [ dodano: 20.06.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Plusy
+ doskonale wykonane elementy (figurki, elementy planszy)
+ bardzo dobra instrukcja
+ Dość intuicyjne zasady
+ Wspaniały klimat w czasie gry
+ Dostępność wielu dodatków

Minusy
- losowość w walce
- scenariusze nie są zrównoważone - zawsze ktoś ma przewagę, częsta bardzo znaczącą i nie ma szans na wygraną
- tylko dla 2 osób (nie widzę sensu w proponowanych wersjach dla większej ilości osób)

Podsumowanie
Świetna gra dla miłośników IIWŚ oraz gier wojennych o nieskomplikowanych zasadach. Ze względu na losowość i nierówne szanse raczej dla miłośnikó gier w których bardziej liczy się klimat. Idealna do gier ojciec-syn :).
2
Daniel M. [ dodano: 13.05.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Idealna! Choć mam ją już ponad rok, nadal sięgam po nią dość często. W zasadzie fan II WŚ za szybko się nią nie znudzi, a z dodatkami to cud, miód i orzeszki. Polecam!

Pozdrawiam
2
Filip Maksymowicz [ dodano: 27.04.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jako, że jestem już po kilku partiach, pozwolę sobie skomentować tę grę.
Wykonanie:
Moim zdaniem na wysokim poziomie, może część figurek jest powyginana, ale to jedyny zarzut.
Rozgrywka:
Gra się bardzo przyjemnie, łatwe do opanowania zasady sprawiają, że i mój sześcioletni brat i 60 letni dziadek pojęli je w mig ;p. Jedyna wada to spora losowość, ale nie przeszkadza ona w czerpaniu przyjemności z grania.
Ocena ogólna:
Znakomita, jedna z lepszych gier wojennych w jakie miałem okazję pograć, szczerze polecam.
2
Grzegorz [ dodano: 11.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciekawa gra, jak wspominało kilka osób charakteryzuje się sporą losowością, lecz mimo to wciąga dzięki świetnemu klimatowi i dynamice rozgrywki, nie nudzi się szybko ze względu na sporą ilość scenariuszy oraz masę dodatków. Ogólnie bardzo solidna pozycja, polecam.
2
Skryba
Wawrzyniec Żbikowski [ dodano: 25.02.2010 ]
Co do potencjału edukacyjnego- to danie kilku żetonów "French Resistance" przy całkowitym pominięciu Vichy (również w dodatkach) oraz symbol PSZ na Zachodzie w Terrain Packu (przekrzywione czerwone orłopodobne coś z koroną na szyi i szablą w jedynej posiadanej -niezależnie od skrzydeł- ręce na białym tle :D !) jakoś mi do tego nie pasuje ;) . Ale gra jest świetna, to trzeba przyznać.
1
Lech Sokołowski [ dodano: 18.01.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przyznaję że ostatnią planszówką osadzoną w realiach II wojny światowej w jaką grałem były "Ardeny 1944" (i było to naprawdę bardzo dawno temu). Przyznaję również, że sam do końca nie wiem czego po "Memoir'44" oczekiwałem. W "Ardenach" główną rolę odgrywały liczby, a rzuty kostkami były kwestią raczej marginalną. W Memoir jest trochę na odwrót. Gra jest dużo mniejsza w skali, a element losowy odgrywa znacznie większą rolę. To co mnie jednak zaintrygowało to fakt że na tę właśnie losowość nie zwraca się prawie w ogóle uwagi, gdyż każdy z graczy kombinuje cały czas jak ustawić wojska w sposób, który da mu rzut jak największą ilością kości. Przyznaję że sprawia to ogromną radochę.
Jest jeszcze kilka rzeczy, których (chyba) nie dostrzegł żaden z moich "przedmówców".
Ogromny potencjał edukacyjny "Memoir'a" jest wielką zaletą. Jest to tytuł który przyciąga osoby stojące wokół. Jeśli osoba przedstawiająca grę zna jakieś ciekawe fakty i anegdoty na temat czasów wojennych, z rozgrywki można zrobić ciekawą lekcję historii. Kolejnymi zaletami są plastyczność zasad i ogromna społeczność internetowa. Jeśli nie podobają ci się rozwiązania dotyczące np. grenadierów pancernych, które proponuje instrukcja nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć własne zasady, a jeśli nie masz na to pomysłów to strona internetowa gry jest ich pełna. Mimo pewnego uczucia niedosytu Memoir'44 dostaje u mnie 5. Mam wrażenie że po dokupieniu, niektórych dodatków spędzę przy tym tytule naprawdę wiele czasu.
1
Marcin Chmielewski [ dodano: 17.01.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Byłoby 5 ale z powodów jak poniżej daję 4 (gdybym kupował grę bez tzw polskiej instrukcji byłoby 5)

Minusy gry to:
- BARDZO duża losowość (która jednak pozwala wygrać teoretycznie słabszemu graczowi więc w pewnych okolicznościach jest plusem:)
- kolor figurek - jedna strona ma kolor szary a druga zielony ale na tyle zbliżone, że przy słabym świetle można się pomylić.
- wydanie angielskie - kupując grę oczywiście wiadomo o tym, niemniej polska instrukcja jest wydana nie tylko w niestaranny sposób (czarnobiała) - najgorsze jest to że ogranicza się tylko do zasad, w wersji oryginalnej połowa instrukcji to scenariusze, które nie zostaly przetłumaczone na polski (scenariusze to nie tylko mapka z podanym rozmieszczeniem jednostek, ale także w wielu przypadkach specjalne zasady oraz tło historyczne - potrzebna jest przynajmniej średnia znajomość angielskiego aby calość sobie przetłumaczyć. Podobnie jest z kartami dowodzenia których część (ok 1/3) należy albo odłożyć na bok (jak radzą przy grze z najmłodszymi) albo sobie samemu przetłumaczyć - niestety brak tłumaczenia na polski w instrukcji powoduję że tłumacząć karty dziecku wiadomo jakie mu się trafiły więc znika element zaskoczenia. Tak więc uwaga na stronie Rebela że wszystkich informacji dostarcza polska instrukcja jest nieprawdziwa.
(Podsumowując ogólnie wrażenie bardzo popsuło czyjeś lenistwo do uważnego sprawdzenia co powinno być przetłumaczone); kolory figurek da się wytrzymać a losowość w pewnych przypadkach jest plusem.
W przypadku kiedy przynajmniej jedna osoba zna dobrze angielski oraz celem będzie granie z dzieckiem, jak najbardziej polecam - pomimo wspomnianych powużej wad. Jeśli obaj gracze będą powyżej 13-15 lat to znacznie lepszym wyborem byłyby inne planszówki.
2
Wojtek [ dodano: 12.01.2010 ]
Powiem tak.
Gra oczywiście jak na DoW dobrze wykonana.
Lecz jeżeli ktoś oczekuje doznań czysto strategicznych to si rozczaruje. Fajna do pogrania, lecz losowość czasami dobija.
1
aa [ dodano: 28.12.2009 ]
rewelacyjna !!!
1
igor [ dodano: 26.12.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
bartoszego2 to dziwak
1
Marek [ dodano: 25.12.2009 ]
Czy w waszej grze dostarczono pełną polską instrukcję (z opisem scenariuszy po pl.), czy tylko z opisem zasad (tj. tą samą, którą można ściągnąć ze strony)?

Karty już sobie ściągnełem po pl i jest git, ale scenariusze są po ang. i jest to kłopot dla dzieci.
p.s.
Kupiłem w innym sklepie, ale pewnie od tego hurtownika.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
1
Bartosz Wyrwał [ dodano: 03.12.2009 ]
Oto gra której można wystawić 5 w poniedziałek by dać 1 we wtorek. Wiemy już ze to gra BAAAARDZO losowa , nie dość że można zagrać tylko żołnierzami z flanki z karty jaką posiadamy (w ten sposób można przez pół gry nie mieć opcji zagrania pewnymi jednostkami) to jeszcze te rzuty kością (choc w sumie to karty bardziej wkurzają) I teraz , może sie zdarzyc ze dostajemy do ręki karty które pozwolą nam w dość składny taktyczny sposób pokierowac naszą ofensywą i kulnąc do tego jeszcze dośc fortunnie , w nastepnej rozgrywce zaś nie mozemy zrobić prawie nic a przeciwnik lutuje do nas jak do kaczek . Przydałaby sie zmiana zasad taka jak : jednostki atakowane mogą oddać , wtedy nie ma znaczenia czy mamy karte ataku na tej flance czy nie bo przeciwnik atakując bierze jako pownik ze dostanie strzał od nas. mozna tez odrzucic karty zostawiając tylko te z bonusem np: nalot czy "dodaj 1 kostkę do jednostki atakującej w zwarciu. Ruszamy wtedy wszystkimi jednostkami na raz i jest przez to niezły gnój...ale ... jak na wojnie...bo , zakoncze, filozoficznie , gnojem jest kazda wojna , niczym innym
1
Michał Ścibor-Rylski [ dodano: 07.10.2009 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Po pierwszych kilku grach mam mieszane uczucia - fajne wykonanie: figurki, plansza, niezłe scenariusza, ale w mechanice gry coś szwankuje - chyba po prostu jest zbyt prosta, losowa. Można pograć, ale chyba jednak lepiej sięgnąć po Tide of Iron (jeśli ma się 30 lat:))
1
sand [ dodano: 27.09.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
No dla mnie to to cudo jest! Moja ulubiona gra. Jedyna wada, to to, że gra się w 2 osoby (choć warianty 4 i 6 osobowe już robiliśmy). Znów zabawa w żołnierzyki, tyle, że z zasadami!
2
Michał [ dodano: 14.09.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Moja pierwsza planszówka - spędziłem z synem (7 lat) wspaniały wieczór rozgrywając pierwszy scenariusz. Zasady proste i łatwo przyswajalne. Polecam
2
Michał Gołuński [ dodano: 24.08.2009 ]
Gra niestety jest zbyt losowa, zawiera zbyt mało taktyki. Dobre do grania z dzieckiem, gracze nastwaieni na poważniejszą grę powinni szukać dalej (kierunek na Conflict of Heroes, może Tide of Iron)
2
Maciej [ dodano: 03.08.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Moje doświadczenie pokazuje, że gra jest idelana dla chłopców od 8 roku życia. U mnie w domu chłopaki (9 lat) od dwóch miesięcy nie odstepują jej na krok. Przyznam, że bardzo mnie to cieszy bo chętnie zasiadam z nimi do kolejnych scenariuszy. Mamy już dwa dodatki i prawdopodobnie na tym się nie skończy. Gra jest idealną lekką grą strategiczną, która oferuje klimat drugiej wojny światowej, dobrze opisane scenariusze, dawkę emocji (bo jest w niej znaczący czynnik losowy, ale to jak na wojnie...) i całkiem spore pole do popisu dla strategów. Polecam. U mnie w domu - numer 1.
1
Krystian Romanowski [ dodano: 03.08.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super do zabawy z kapke starszymi dziećmi ;]
2
Jacek [ dodano: 12.07.2009 ]
bardzo lekka gra o tematyce wojennej, sporo losowości, solidne wykonanie, sporo scenariuszy do rozegrania + masa dodatkowych na stronie wydawcy
2
Paweł Cybula [ dodano: 15.06.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla mnie najlepsza planszówka, w jaką gralem. Szybka, emocjonująca, dobrze wyważona. Polecam!
1
BARTOSZEG02 [ dodano: 14.06.2009 ]
Oceniam produkt na: 1 - nie spełnia moich oczekiwań :-(
LUDZIE TA GRA TO ZWYKŁA LOTERYJKA 100% LOSOWOŚCI >>>>> sprzedałem zaraz po kupieniu fatal euror
0
mama [ dodano: 08.06.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
gdy pierwszy raz wlazłem na kategorie wojenne.od pierwszego wyjżenia zakochałem się w memoir'44.ta gra się sprawdziła. od razu kupilem sobie dwa dodatki:pacific i terrain pack.następnym moim dodatkiem był air pack.i ostatnimi dodatkami jakie kupiłem były easter front i dodatek z mapami.uważam że te gry są cudowne.polecam.
1
igor [ dodano: 31.05.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
według mnie najlepsza gra na świecie.
1
Adrian Kwiatkowski [ dodano: 27.04.2009 ]
GRA JEST SUPER! JEŻELI MOJA ŻONA CHCE GRAĆ ZE MNĄ W M44 I KUPUJE MI DODATKI A MOJEGO BRATA ODŁĄCZYŁEM OD KOMPA TZN., ŻE WARTO W NIĄ ZAINWESTOWAĆ.
POLECAM
CO DO SKLEPU, OCENIAM 10\10
1
Kaj [ dodano: 24.04.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla mnie miodzio:D. Solidnie wykonane, z dużą ilością bitew i figurek, po prostu świetna gra. Aczkolwiek ułożenie jej trwa przynajmniej 20 minut, to naprawdę warto. Polecam;)
1
Łukasz Cieśla [ dodano: 17.04.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Memoir to naprawdę świetna gra strategiczna! Jest niesamowicie miodna dzięki czemu można do niej zachęcić prawie każdego. Ci którzy jednak nie trawią drugiej wojny pod żadną postacią polecam BattleLore. Ale wracając do Memoir '44. Figurki w grze prezentują się bardzo dobrze. Elementu terenu tak samo jak karty są sztywne i posiadają wyśmienite grafiki co zwiększa przyjemność płynącą z gry. Z plansza sprawa ma się podobnie: gruba, sztywna i wytrzymała. Kości po kilkunastu grach leciutko się wytarły ale pewnie przez ciągłe "miąchanie" nimi w rękach podczas gry ;). Wszystko w szczelnym pudełku (plus za to że po transporcie w plecaku nic nie miesza się w środku).

Teraz co nieco o rozgrywce. Rozegranie jednego scenariusza trwa koło 2 godzin z rozkładaniem planszy, samą rozgrywką, przerwa na kłótnie o zasady ;) i spakowaniem wszystkiego do pudełka. Karty i kości wprowadzają losowość jednak nie przeszkadza to w rozgrywce, a wręcz przeciwnie! Trzeba się stale dostosowywać do zaistniałej sytuacji i kombinować jak wygrać. Dzięki temu nie da się wygrywać cały czas przy użyciu tej samej strategi. I powiem jeszcze jedno: każdy scenariusz rozgrywa się 2 razy, przy czym za każdym razem gra się inna stroną. Wiele osób o tym zapomina i narzeka na brak balansu w grze. Wynik z obu gier się sumuje i już wiadomo kto wygrał.

Rebel oczywiście wysłał pancerną paczkę która dotarła na drugi dzień po wysłaniu.

Jednym słowem: POLECAM!
1
Michał Dziewoński [ dodano: 16.04.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Serdecznie dziękuję Rebelowi za dosłanie nowej, lśniącej artylerii ;-)
1
Adam Krzesiński [ dodano: 05.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Właściwie to jestem trochę zawiedziony.
Gra daje raczej złudzenie podejmowania decyzji.
Układ kart ogranicza nas niemiłosiernie w wydawaniu rozkazów do tego trafienie zależy w dużym stopniu od kostki. Taktyka ogranicza się do wybierania celów najłatwiejszych do trafienia, ewentualnie niewielkiego przemieszczenia jednostki, celem poprawienia pozycji do strzału. Ktoś powie że w prawdziwej wojnie o nic wiecej nie chodzi...

Zwycięstwo nie daję zbyt dużej satysfakcji.

Gra jest za to pięknie wykonana i pozwala, dzięki
prostocie i względnie krótkiemu czasowi rozgrywki, pobawić się w wojnę z każdym, nie tylko weteranem
gier Dragona.
1
igor [ dodano: 01.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
najlepsze na świecie
1
Karol Paś [ dodano: 23.02.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kiedy otrzymałem całkiem spore i ciężkie pudełko, od razu przeszedłem do oględzin jego wykonania. I nie zawiodłem się, jest ono solidne. Dlatego spodziewałem się, że w środku będzie równie świetnie, i też się nie zawiodłem. Instrukcja wydrukowana w dużym formacie, z przejrzystymi obrazkami dla młodszych/początkujących graczy i klarownymi zasadami (mówię o instrukcji angielskiej). Również inne elementy papierowe zawartości pudełka są wykonane na bardzo wysokim poziomie , najmilej zaskoczyły mnie karty, chyba najsolidniejsze (poza MtG) jakimi do tej pory grałem. Co do wykonania figurek mam tylko jedno zastrzeżenie, parę egzemplarzy było strasznie wygiętych, no ale zdarza się. Natomiast o wykonaniu kości się nie wypowiadam, bo potrafią się one zatrzymać na "kancie". Są po prostu krzywe, ale może tak ma być? Albo taki egzemplarz, w każdym razie nie przeszkadza to w grze na tyle, żeby się o to jakoś pienić.

Przejdźmy zatem do grywalności samej gry, bo przecież nie po to się ją kupuje, żeby na nią patrzeć. Mnogość scenariuszy, klarowne zasady (choć nie zawsze realistyczne IMO), całkiem spora plansza dająca sporo możliwości. To wszystko powoduje, że gra się bardzo przyjemnie, ale przyjemnie nie zawsze oznacza strategicznie. Otóż gra bywa kapryśna i losowa, czego można bardzo boleśnie doświadczyć na przykład w scenariuszu drugim, kiedy gra się aliantami (brak odpowiednich kart może mocno pokrzyżować szyki), również kostki powodują dużą losowość. Jednak myślę, że celem tej gry nie jest umysłowe wykończenie grających strategów, ale po prostu dobra zabawa, więc duża losowość jest wpisana w tą zabawę. Poza tym, gra ma bardzo fajny klimat, jeśli w dodatku puścić sobie soundtrack z Kompanii Braci etc. to można się nieźle wczuć.

Tyle ode mnie, serdecznie polecam tym, którzy chcą zacząć przygodę z planszówkami, którzy są weteranami ale chcą odpocząć od skomplikowanych strategii (czy od tego można chcieć odpoczywać?).

Pozdrawiam.
1
Ewa Kurpiel [ dodano: 01.02.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra generalnie spełnia moje oczekiwania. Ładne figurki
, piękna plansza , duża ilość hexów terenu , niezła ilość scenariuszy itd. Jednakże są i minusy , czyli nieprzetłumaczone scenariusze, konieczność kupowania
dodatków (większość scenariuszy w internecie ich wymaga). Do tego dochodzą uszkodzone niektóre figurki
(artyleria bez koła , większosć czołgów miala skrzywione lufy , niesklejone figurki "jeży" przeciwczołgowych).
Są jeszcze nieprzetłumaczone karty taktyki (to najbardziej
doskwiera) . Ale pomijając to gra się przyjemnie , zachowano także prawdę historyczną . Dlatego też te ocenę uważam za odpowiednią .
1
Tomi [ dodano: 21.01.2009 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dla początkujących i młodszych wiekowo graczy - SUPER
Dla "starszych"i planszówkowych wyjadaczy ( do których niestety się zaliczam ) - PORAŻKA.
Niezrównoważone scenariusze i maksymalna LOSOWOŚĆ. Tu bitwy wygrywasz nie jakąkolwiek taktyką ale rzutem kością i fartem w kartach dowodzenia. Nie ważne jak planujesz. Przeciwnik wykula lepiej i przegrałeś.
Gra pięknie wydana i to podnosi trochę ocenę i klimat rozgrywki. Sama gra na poziomie taktycznym niestety "poległa"
1
Józef Mikicin [ dodano: 29.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zamówienie dotarło planowo.
Gierka super.
Polecam wszystkim ceniącym rodzinną super zabawę.
1
Lambert Kurta [ dodano: 22.12.2008 ]
świetna gra polecam
1
Marine [ dodano: 22.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najlepsza lekka gra wojenna jaka istnieje! Miód! Rebel - wydajcie ją w końcu po polsku, błagam!
1
finallyh [ dodano: 08.12.2008 ]
Boże, Rebelu, kiedyż po Polsku?
1
Tomasz Czerwiński [ dodano: 04.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna i szybka gra w klimatach II WŚ.Polecam na wprowadzenie dorastających dzieci w tematykę gier wojennych,nieskomplikowane zasady,wysoka grywalność,nie mówiąc już o doskonałym wydaniu i jakości wszystkich elementów.Słowem polecam.
1
Mariusz Maik [ dodano: 26.11.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
O M44 napisano już chyba wszystko! Gra pomimo wielu uproszczeń jest naprawdę bardzo dobra tak dla nowicjuszy jak i rasowych strategów. Baza scenariuszy na oficjalnej stronie gry jest bardzo bogata i "non stop" aktualizowana o nowe scenariusze tworzone przez miłośników gry z całego świata. Gorąco polecam...idą święta będzie to gwarantowany świetny prezent dla wielu graczy. A REBEL jak zwykle rewelacyjnie.
1
Andrzej Górecki [ dodano: 24.11.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W grze zakochałem się od pierwszego rzucenia (kośćmi) ;) Z regóły nie wydaję pieniędzy na gry. Od momentu, kiedy zetknąłem się z Memoirem zasada ta uległa pewnej zmianie :D
Grywalność jest nieziemska, dynamika nie pozwala się nudzić, a zasady... balanlnie proste a jednak nie można powiedzieć, żeby mechanika - uzależniona od scenariusza - była balanla.

Polecam każdemu miłośnikowi gier strategicznych.

A myślałem, że nic nie przebije szachów...
1
Filip Wiśniewski [ dodano: 24.11.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Witam!
Świetna gra dla dwóch osób. Wykonanie bardzo dobre, figurki mają wszystkie wymagane szczegóły i jest ich całkiem sporo. Bardzo dobry pomysł z wykorzystaniem tych samych figurek wraz z odpowiednimi "naszywkami" do przedstawienia poszczególnych specjalnych formacji. Mapa duża, ładna, kolorowa. Bardzo dobra tektura - nie da się jej zbyt szybko wyeksploatować. Karty ładnie wydrukowane. Zasady proste, łatwo opanować. Trafiony pomysł ze stopniowaniem trudności scenariuszy. Np. pierwszy z nich przewiduje wykorzystanie jedynie piechoty, dzięki czemu da się opanować podstawy, nie musząc przy tym wertować co chwilę instrukcji. No i oczywiście największy (dla mnie) plus: możliwość tworzenia własnych scenariuszy dzięki świetnie przygotowanym żetonom terenu, których dziesiątki znajdują się również w dodatkach.

Na koniec może o kilku minusach. Gra tylko dla dwóch osób, jeżeli nie kupisz odpowiednich dodatków (no, można by to uznać również za zaletę). Zasady są proste, trochę losowe (ale to również kwestia gustu). Więcej wad nie ma.

Ja mogę doradzić tylko jedno: kupować bez namysłu!!!
1
Kantek [ dodano: 25.10.2008 ]
A ja powiem szczerze, że w tą grę jeszcze nie grałem i nie mam o niej zielonego pojęcia, ale siedze teraz przed komputerem bez kapciuszków.
1
Robert Pawełczyk [ dodano: 25.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Patrząc na inne komentarze widzę, że wielu ludzi podziela moje zdanie co do Memoira.

Gra jest świetnie wykonana, dostajemy w niej ładnie wykonane figurki piechoty, czołgów i armat, oraz elementy terenu np. lasy, rzeki, miasta itd. Dzięki polskiej instrukcji osoby nie obeznane z językiem angielskim nie będą miały problemy z poznaniem zasad.

Choć duży procent tej gry jest losowy [ rzut kością, karty], to występuje też element strategii, dzięki któremu wygramy potyczki.

Oprócz podstawy możemy też dokupić dodatki, które wnoszą do gry nowe armie, radziecką, japońską i angielską. Elementy np. drogi, oazy, fabryki itd.

Tak jak inni polecam tą grę, zwłaszcza przez dynamikę gry i satysfakcję po niej (jeśli wygramy ;]). Pozdrawiam i polecam.
1
Sun Tzu
Kudm3n [ dodano: 08.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Po dłuższym czasie spędzonym przy grze mogę szczerze powiedzieć, że fani strategii powinni uznać ten tytuł za obowiązkowy.

Zasady gry są, że tak powiem "obszerne lecz proste".
Większość osób nie będzie miało problemu ze zrozumieniem reguł(Polska Instrukcja). Wymagany angielski, a przynajmniej słownik. Osoba nie znająca języka może mieć problem z rozszyfrowaniem pewnych słów.

Samo wydanie jest na najwyższym poziomie. Tylko jedna figurka w moim pudełku była lekko wygięta, co nie stanowiło żadnego problemu. Plansza, znaczniki, karty co tu wiele mówić, nikt nie powinien narzekać.

Co do samej gry, to strasznie przyjemna i emocjonująca.
Człowiek naprawdę dobrze się bawi przy tym tytule, a już w ogóle osoba która zajmuje się historią czy WWII. Do każdego scenariusza dodany jest autentyczny podkład historyczny.

Jeżeli zastanawiacie się czy kupić a lubicie strategie to brać od razu. Uważam, że warto.

Co do sklepu Rebel. Jak najbardziej na plus, przesyłka zawsze na drugi dzień. Paczka zapakowana profesjonalnie, zero uszkodzeń. Polecam w 100%
1
Julia [ dodano: 30.09.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przyjemnie, losowość jednak czasem dobija.
Fajnie wydana.
1
Przemek Wojtkowiak [ dodano: 31.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rozpakowanie gry, ułożenie wszystkich figurek i kart robi niesamowite wrażenie. Już wyobrażam sobie zestaw z wszystkich dodatków. Osobiście zrobiłem już sobie mosty i bunkry w "3D". Dorobić jeszcze trzeba drzewa, wzgórza i poziom zadowolenia z rozgrywki znacznie wzrośnie. Miłośnikom gier o tematyce wojennej gra musi przypaść do gustu, a i zupełni laicy znajdują w grze kawał porządnej rozrywki (pierwsza partia z żoną oczywiście przegrana).
Rebel jak zwykle OK. Przesyłka na drugi dzień po zamówieniu.
2
szymon [ dodano: 06.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
wspaniala gra mogę w nią grać bez końca! gdy tylko jest okazja to wyciągam ją i gram. jedynym sporym minusem jest brak polskiej wersji(wydawca podaje że nie trzeba znać angielskiego aby w nią grać)np karty nie są nigdzie objaśnione no i scenariusze
1
Patryk Tomala [ dodano: 02.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jestem po dwóch grach w Memoira. Fakt, jest dość losowy i kiepskie karty mogą zawalić grę (do kostek nic nie mam, rozwiązanie z tej gry mi odpowiada). Ale w zamian mamy dość szybką, przyjemną i prostą grę z fantastycznymi figurkami i dobrym klimatem. Druga Wojna Światowa? Bardzo lubię tamte czasy, a na gry z Taktyki i Strategii nie mam cierpliwości. Zaś Tide of Iron jest kolejnym molochem od FFG - na pewno bardzo fajnym (jak chyba każda gra od FFG), ale też straszliwie czasochłonnym.
1
Mariusz [ dodano: 31.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Samej gry jeszcze nie jestem w stanie ocenić. Jednak brak tłumaczeń scenariuszy, które są zawarte w angielskiej wersji instrukcji uważam za spore niedopatrzenie i chyba troche lenistwo ze strony dystrybutora. Myslę, że nie zajeło by wiele czasu i pracy, aby przetłumaczyc resztę i opubikowac w wersji elektornicznej. Mówienie, że nie jest to niezbędne do gry uważam za smieszne, skoro tak by było, to nie było by ich takze w wersji angielskiej.
0
Kazimierz Wóycicki [ dodano: 26.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra idelna ma dużo plusów:
-łatwa ciekawa mechanika
-możliwość tworzenia tysięcy scenariuszy
-ładna oprawa graficzna
-solidnie wykonane gigurki
-brak problemów z grą

Zdecydowania polecam tę grę i dodatki do niej !
0
Julia Sarzała [ dodano: 26.06.2008 ]
W grę jeszcze nie grałam, to bardziej dla Chłopa Mojego Kochanego. Rebel - mistrzostwo świata, zamowiłm wczoraj ok 14.00 dziś o 9.00 (RANO!) juz przyjechała.
Wielkie dzieki,
pozdro
J.S.
0
Emil Klepacz [ dodano: 05.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Szybka profesjonalna dostawa, produkt jako sam w sobie naprawdę świetny! Jeszcze raz podkreślam- REBEL naprawdę zaimponował mi sprawnością i profesjonalizmem. Polecam gorąco!
0
Michał Ż [ dodano: 02.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przesyłka była ok. Mimo że mnie obudziła bo przyszła po godzinie 22 może być.
Gra jest świetna ładnie wykonana plansza, ładne karty i
super figurki. Trochę długo się rozkłada plansze do scenariuszy ale więcej niż 10 minut to niepowinno zajmować. Zasady są bardzo proste a mechanika gry jest super.

POLECAM!!!
0
Łukasz Huculak [ dodano: 26.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetne połączenie wielu opcji strategicznych z prostymi zasadami. W porównaniu z innymi tytułami, które miałem okazję wypróbować, Memoir'44 zachwyca prostotą zasad, nie tracąc przy tym nic z grywalności. Dodatkowo gra jest szybka i nie wymaga wielogodzinnych rozgrywek. Dzięki temu może być znakomitym pomysłem na wypełnienie nudnego, deszczowego wieczora.
0
Grzegorz Jaruta [ dodano: 06.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna relaksująca gra, obowiązkowa pozycja dla każdego stratega, prostota zasad, duża grywalnośc , świetne wykonanie. Godna polecenia gra warta swej ceny.
0
Robert Dyszelewski [ dodano: 21.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Według mnie najlepsza strategia planszowa w jaką grałem. Bardzo dobrze wydana. Chyba jedna z najlepszych gier dla 2 graczy. Możliwość ściągnięcia dodatkowych scenariuszy ze strony producenta i możiwość układania własnych daje wręcz niegraniczone możliwości rozgrywek. Znajomość angielskiego jest konieczna gdyż bez niej nie da się choćby odczytać warunków specjalnych dla danego scenariusza czy warunków zwycięstwa.
0
shadowrun [ dodano: 07.03.2008 ]
O zawartości pudła nie będę się rozpisywał, napiszę krótko - świetnie wydana gra. Plansza solidna, do tego żołnierzyki! No i te stojaki do kart - rewelka - wykorzystam je do Magica! Jeśli chodzi o mechanikę - owszem jest dość losowa, bo wszystko zależy od kart i kostek ale... No właśnie, tu jest największy atut, a mianowicie konieczność umiejętnego zagrywania kart! Kolejny plus to naprawdę krótkie fazy każdego gracza, co pozytywnie wpływa na dynamikę gry. Nikt nie siedzi i się nie nudzi, czekając na swój ruch. Prostota mechaniki może zrazić wojennych koneserów ale z drugiej strony rozgrywka nie traci tempa. Nie ma tu wielu reguł i wyjątków do zapamiętania. Zaletą jest możliwość konstruowania dowolnych plansz i scenariuszy! Gra jest warta polecenia!
0
Weteran
Artur Jedliński [ dodano: 06.03.2008 ]
Nie do konca jestem pewien w jaki sposob rys historyczny wplywa na mozliwosc grania w dany scenariusz :-)
0
Barti [ dodano: 06.03.2008 ]
To nie prawda, że nie jest wymagana znajomość angielskiego! Scenariusze rozgrywek z rysem histirycznym i zasadami dodatkowymi nie są przetłumaczone nawet w polskiej instrukcji przesyłanej wraz z grą!!! Fachowiec z rebela napisał mi, że znajomość tych scenariuszy nie jest konieczna do rozgrywki, a ich tłumaczenie podniosłoby i tak wysoki już koszt gry! Zdecydowanie sie z tym nie zgadzam! Tłumaczenie instrukcji nie podnosi kosztu gry, bo i tak można ją za darmo ściągnąć z internetu!!!A co do ceny to nie jest ona ostateczna, bo dochodzą jeszcze koszty przesyłki, których nie doliczają inne sklepy, również sprzedające tą grę np. BARD!!!
0
Marek Ciślak [ dodano: 20.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jak dla mnie jest to najlepsza planszówka dla 2ch graczy. Ciekawa rozgrywka, mnóstwo scenariuszy + możliwość tworzenia własnych, dobra jakość wykonania. No po prostu cud miód i orzeszki :D.
Jedyny minus to to że czasa niesamowity pechprzy rzutach potrafi odrzucić od gry.
0
Wyjadacz bitewniaków [ dodano: 12.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dzień Dobry
Gra Memoir'44 nie jest grą słabą, nie jest też grą dobrą.
Jest grą wspaniałą! Dostajemy bardzo dużo figsów, oraz kart.
Wszystko jest warte swojej ceny.
Jeżeli chodzi o mechanikę gry, jest bardzo prosta a jednocześnie miło sie gra na tych zasadach. Najlepiej jest czytać instrukcje podczas pierwszej gry, gwarantuje ze od razu zrozumiecie o co chodzi.
W instrukcji dopatrzyłem sie kilka błędów graficznych... instrukcja PL-szkoda ze nie przetłumaczyliście scenariuszów:( ale i tak jest git.
0
Witek Jaworski [ dodano: 29.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest rewelacyjna. Klimat przedni, nie rozkłada się długo i jaka zabawa. Na jednym odcinku frontu, nieprzyjaciel przełamał opór! Na innym, twoje wojska zajęły wrogą wioskę! Wydaj rozkaz, by jednostki zajęły pozycje i je okopały. Dużym atutem jest możliwość tworzenia własnych scenariuszy- gra nigdy się nie nudzi! POLECAM!!!!!!
0
ff [ dodano: 07.01.2008 ]
Znów podobno świetny tytuł. Miał być po polsku wydany i chyba nie będzie. Znów nie nadaje się więc na prezent
0
Piotr Kocięcki [ dodano: 03.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Mógł bym wymieniać tutaj same atuty gry. Tak jednak nie zrobię. Musicie jej sami zakosztować. Nie odchodziłem od niej przez całe święta.
0
Przemek [ dodano: 27.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dziękuje ślicznie za odpowiedź. To trochę ciężka sztuka ta artyleria wali z daleka bez ograniczeń terenu a zniszczyć ja też nie jest łatwa nawet jak uda sie ja podejść. trochę to niezgodne z realiami. Artyleria zwykle nie była zbyt odporna w walce na bliski dystans i łatwo w takich sytuacjach szła w rozsypkę. W takim układzie jak napisałeś łatwiej jest piechocie zniszczyć czołgi niż nieopancerzone, odkryte stanowiska artylerii
0
Marcin [ dodano: 23.12.2007 ]
Na początku trzeba oczywiście pochwalić rebel za błyskawiczna dostawę;]

A gra jest naprawdę warta swojej ceny, gram w nią z bratem a także z dziewczyną i nikomu jeszcze sie nie znudziła;] mnogość możliwości zagrania każdego scenariusza a także jasne i proste zasady czynią z tej gry naprawdę coś wspaniałego. Gorąco polecam:)
0
Tomasz Stchlerowski [ dodano: 21.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
O tej grze już dużo zostało napisane. Plansza i elementy gry świetnie wykonane. Jedyny widoczny minus to działa jakoś takie cienkie, z łatwością mogą się złamać.

Instrukcja klarownie wyjaśniona. Minus że nie do końca przetłumaczona :/

Co do gry... szybka fajna i przyjemna :) tak w skrócie. Z czystym sercem polecam każdemu.
0
Paweł Kołodziejczyk [ dodano: 20.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Zamówiłem trzy dni temu...jeszcze chbya nie został wysłany ale wiem, że jak dojdzie to nie będe żałował bo miałem okazje pograć w tą wyśmienitą gre
polecam wszystkim miłośnikom strategi
pozdro
0
Jakub Wojtaszczyk [ dodano: 12.12.2007 ]
Bardzo fajna gra, i zdecydowanie ja polecam. Nie jest to cos dla fanow glebokiej strategii, rozgrywanej calymi dniami - tu duzo turla sie kostkami, wiele zalezy od szczescia w ciagnieciu kart, ale za to rozegranie planszy w obie strony zajmuje okolo poltorej godziny i caly czas jest emocjonujace. Dla dwoch osob (z ktorych zadna nie odczuwa awersji do bawienia sie zolnierzami) wspaniale zajecie.
0
MJ Halinów [ dodano: 20.11.2007 ]
Super gra. Solidne wykonanie, jasne zasady, fajny klimat, możliwość układania własnych scenariuszy (naprawdę duży plus), zadowalająca pod względem strategiczno-taktycznym, jak to mówią "miodna". Bardzo wciąga. Przyczepię się elementu losowego, otóż jak ktoś ma niefarta (wygrywałem w bólach co ósmą partię) to połączenie pechowych rzutów kośćmi i takowego rozdania kart może nawet irytować i psuć zabawę. Ogólnie polecam, a cena nie przesadzona
0
Grim Axes [ dodano: 10.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nie ma co mówić, ta gra to perełka. Świetna plansza, figurki, mechanika- bardzo grywalna... Polecam ją wszystkim
0
Michał [ dodano: 23.10.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super! Nawet kiedy przegrywam i bardzo się denerwuję nie tracę ochoty do grania! Pomimo, że jeszcze z mamą gram ciągle 1 scenariusz, uważam, że ta gra jest najlepszą planszówką jaka dotychczas powstała. Zachęcam do kupna. Memoir'44 naprawdę jest warte swojej ceny.
0
Maciej Dziarnowski [ dodano: 18.09.2007 ]
Bardzo fajna gra strategiczna :) POLECAM Rebel na 6+
0
Arek Otręba [ dodano: 04.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra:) Zapewnia przyjemną rozrywkę, a dzieki wielku dodatkowym scenariuszom, ktore mozna znalesc w internecie na stronie producenta bardzo wydluza sie jej zywot:)
0
JAN [ dodano: 04.08.2007 ]
FAJNA GRA!!!!! OCENA 10-/10 . WRZYSTKO FAJNIE I MILO ALE JEST KILKA MINUSÓW
WADY
1SKLAD
TAK TO OKEJ ALE NIEMA MIN I OKOPÓW KTÓRE SÁ POTRZEBNE NP.: W OMACHA BEACH .BUNKRY SÁ SUPER ALE TYLKO 4 ( NIE RZEBY BYLO ZLE ALE TROCHE MALO ) . MOGLI DA NP.: WOZY Z AMUNICJÁ ALBO CO INNEGO ( ALE JEDNAK TEGO NIEZALICZAM JAKO WADE

ZALETY
1REGULY
SUPER POJÁLEM DOKADNIE W 6 MINUT .MOLIWOSC TWORZENIA SCENARIUSZY BAJER MECHANIKA SWIETNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2SKLAD
NIELZY (MOWIE TYLKO ZALETY (TUTAJ)) FAJNE FIGURKI ITP..:

3ROZGRYWKA
SUPER!!!!!!!! BAJER !!!!!!!!!! GRAEM PO KILKA RAZY W KAZDY SCENARIUSZ ZEBY ZPRAWDZIC CZY JEST TAK FAJNY JAK POPSEDNI
0
Michał Cenkowski [ dodano: 01.08.2007 ]
Przesyłka oczywiście pierwsza klasa. Sama gra jest po prostu cudowna i nie żałuję ani złotówki na niej wydanej. Świetne wykonanie poszczególnych elementów sprawia, że nie powinna się szybko zniszczyć. Gramy w nią z kumplem po kilka godzin dziennie i póki co nie zapowiada się na ostudzenie naszego zapału. Olbrzymi potencjał na tworzenie własnych scenariuszy i różne możliwości rozegrania każdego z nich zapewnią nam jeszcze tygodnie frajdy. Jak to kumpel stwierdził: "Dałbym za nią i 2 stówy" - coś w tym musi być.
0
arak [ dodano: 27.07.2007 ]
dostawa jak zawsze na czas nawet przed czasem! gra dobrze zabezpieczona dotarła do mnie w idealnym dtanie!
Ale przejdźmy do samego produktu gra bardzo dobrze wykonana (tylko jednostek mogło by być więcej) bardzo proste zasady- nie mylić z "dla dzieci") i ten klimat! a dodając jeszcze że gra jest prawie cała spolszczona (karty sekcji nie są spolszczone ale łatwo da się je przetłumaczyć samemu) to już wogule luksus!
WERDYKT: BRAĆ I GRAĆ!!!!!!!!!!!!!!!
0
Jarek [ dodano: 23.07.2007 ]
Jestem właśnie po pierwszej partii z żoną i gra jest naprawdę ciekawa. Wykonanie gry na 5. Karty mają chyba niestandardowe wymiary, ponieważ większość dostępnych koszulek (9,2 x 6,7 i tym bardziej 9,5 x 6,9) jest na nie trochę za duża - w szczególności na szerokość. Ale może takie właśnie mają być :-).
Zasady bardzo proste, chociaż zajęło mi trochę więcej, niż 5 minut na ich ogarnięcie. Mam nadzieję, że to dlatego, że to jest pierwsza gra planszowa w którą grałem od czasów dzieciństwa :-).
Mechanika gry ciekawa - wymaga planowania, jednak szczęście do mocnych kart taktycznych może przechylić szalę zwycięstwa. Zawsze jednak można grać bez nich.
Dostawa Rebela na stałym (czyli wysokim :-)) poziomie: zamówiłem w piątek, odebrałem w poniedziałek, stan nienaganny.
0
Małgorzata [ dodano: 20.06.2007 ]
Gra jest świetna. Mechanikę można opanować w kilka minut, a rozgrywka jest niezwykle ciekawa. Dodam jeszcze, że wykonanie jest bardzo dobre.
0
Krzysiek [ dodano: 15.06.2007 ]
REBEL Ciezko jest komentowac ten sklep bo dla mnie to nie jest wyjasniona sprawa, zamawiam gry jednego dnia, a na nastepny juz mam ja w domu, nie wiem jak to mozliwe, ale prawdziwe, a dodam ze mieszkam na drugim koncu polski. Sklep jest GENIALNY

Mysle ze najlepsza rekomendacja do tej gry moze byc to ze podoba sie nawet mojej zonie, szybka dynamiczna z dosc sporymi elementami losowymi, jednym sie to podoba innym nie, ale mimo wszystko sprawia to ze zawsze mozna czyms zaskoczyc przeciwnika. POLECAM
0
marcin [ dodano: 04.06.2007 ]
Przesyłka jak zawsze ekspresowa, ale o tym wie każdy kto kupował coś w Rebelu. Sama gra natomiast wydaje sie smakowita, duża dynamika oraz banalne zasady. Aż chce się grać. Polecam, i sklep i grę.
0
Robert Wesołowski [ dodano: 21.05.2007 ]
przesyłka szybka jak zawsze; gra na pierwsze kilka rozgrywek niesamowicie wciągająca (początkowe rozeznanie skończyło się zarwaniem nocy, aby sprawdzić czy aby kolejny scenariusz jest tak fajny jak poprzedni); ilość scenariuszy rokuje długie godziny zabawy
0
Tomasz Szaluciński [ dodano: 17.05.2007 ]
Gra godna polecenia!! Świetna, fantastyczna, rewelacyjna:) Jedna z lepszych w jaką grałem. Wraz z moim bratem często urządzamy sobie bitewne wieczorki przy scenariuszach. Proste zasady sprawiają, że gry można nauczyć się w 5-10 min. Czasami trzeba pomyśleć, zakombinować i zagrać taktycznie. Niektórych może zrazić element losowy, ale jak dla mnie to jest plus tej gry (nigdy nie wiem tak naprawdę jak się wszystko potoczy, czyli jak w życiu;) Najlepiej grać z obu stron, tak jak zaleca instrukcja, ponieważ niektóre ze scenariuszy z góry zakładają pewien wynik.
0
Błażej Kuźma [ dodano: 15.05.2007 ]
Gra jest rewelacyjna, świetnie wydana i grywalna.
Co do przesyłki - wszystko OK.
Polecam.
0
Weteran
Ewa Grzegorczyk [ dodano: 08.05.2007 ]
Dostawa w 48 godzin jak zwykle...
Gra bardzo ładnie wykonana, grywalna, polecam
0
Dawid [ dodano: 07.05.2007 ]
Polecam te gre.To najlepsza gra planszowa w jaka gralem.Jest doskonale przygotowana.Zawiera swietne tlumaczenie.Jest latwa do nauczenia i praktycznie nie ma konca.Po zakupieniu gry otrzymuje sie specjalny kod do rejestracji na stronie www.memoir44.com.Wtedy dostaje sie dostep do okolo 60 oficjalnych scenariuszy przygotowanych przez wytwornie oraz....dostep do 1000 scenariuszy przygotowanych przez graczy.I niczym te scenariusze nie ustepuja tym oficjalnym.Jesli macie jakies pytania piszcze na moj mail
0
Maciej Stępień [ dodano: 20.04.2007 ]
Pierwsza zaleta tej gry - gra sie naprawde szybko, jedna godzina wystarczy na ciekawa i emocjonujaca partyjke. Do tego zasady przyswajalne w ciagu 5-10 min. Oczywiscie nie jest to pozycja dla fanow ultrarealistycznych strategii typu Squad Leader, ale wszyscy pozostali beda bardzo zadowoleni. Troche przypomina komputerowe Combat Mission w wersji very light ;) Jak ktos polubi Memoir 44 to polecam dla odmiany zapoznanie sie ze wspomnianym Combat Mission na PC :)
0
Andrzej Nowak [ dodano: 16.04.2007 ]
Nad zakupem gry myslałem już dość długo, ale niestety była niedostepna. Wkońcu jednak gre kupiłem i po jak zawsze błyskawicznej dostawie rozegrałem swoje pierwsze partie.
Gra jest cudownie wykonana jak to w zwyczaju ma
Days of Wonder. Hexy terenów, figurki jednostek i plansza są naprawde świetnie wykonane.
Mechanika jest banalna i bardzo łatwo można ją sobie przyswoić. Losowość w grze występuje i odgrywa bardzo ważną role, jednak oobiscie mi nie przeszkadza.
Bardzo miłym posunięciem ze strony wydawcy jest umieszczenie przy scenariuszach zarysu historycznego bitwy. Memoir jest świetną grą dla dwóch osób i każdemu polecam zakup tej gry.

Pozdrawiam
Andrzej
0
Tomasz Pawlus [ dodano: 30.03.2007 ]
bardzo fajowa giera
idealna na długie wieczory
0
Mirosław Piotr Pędzik [ dodano: 28.03.2007 ]
Jednym słowem: REWELACJA
0
Cezary Dombek [ dodano: 26.03.2007 ]
Zamówiłem tą grę na rebelu już rok temu. Nie będę pisał o tym co oczywiste, czyli o szybkości realizowania zamówienia itd. Po roku użytkowania mogę ocenić grę. Po prostu super. Prosta mechanika, łatwa do zrozumienia, wyczuwalna lekkość rozgrywki. Tak jak w przypadku kostek, nie mam żadnych zastrzeżeń.
0
Jarosław Chabior [ dodano: 16.01.2007 ]
Kupiłem grę już ponad rok temu i jakoś nie miałem do tej pory z kim grać. Teraz odświeżyłem tytuł i się w nim zakochałem zabawa jest przednia..


REBEL spisał się na złoty medal i na szkolną szóstkę.
Paczka zapakowana pancernie przez co bylem bardzo mile zaskoczony gdyż był to mój pierwszy zakup w tym sklepie
0
Tomasz Pawlus [ dodano: 06.01.2007 ]
Zamówiłem(14.07.2006),
zapłaciłem,
zagrałem...
i gram dalej!!!!!!!


Jest super, extra, itd
0
Dart Vader [ dodano: 30.12.2006 ]
Ta gra jest niesamowita nie moge się doczekać kiedy
znowu będzie dostępna. ;)
0
Wojciech Jankowski [ dodano: 30.12.2006 ]
Grę polecam, zresztą jak większość produktów Games of Wonders, które bubli po prostu nie wydaje. I nie jest to jeden z tyvh potworków, z zasadami maczkiem na dwadzieścia stron. Podchodziłem do tejgry jak pies do jeza, i byłem mile zaskoczony. Nie jest to gra szczegóine ciężka, ot, na rozgrzewkę przed jakimś braineaterem(i nie mówię o zombim).
0
Dawid Kurek [ dodano: 30.12.2006 ]
Słyszalem wiele cieplych slow o tej grze i bbardzo chetnie bym w nia pogral.Niestety produkt jest niedostepny, a szkoda:(Mam nadzieje ze wydawnictwo szybko pusci dodruk
0
Piotrek [ dodano: 22.12.2006 ]
Jest to bardzo sympatyczna gra osadzona w realiach II Wojny Światowej. Dla mnie osobiście jako historyka odwzorowanie poszczególnych akcji, jest dosyć śmieszne ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Gra jest losowa to prawda jedakże daje niesamowitą porcję zabawy. Przecież to chyba jest najważniejsze?:D
0
Paweł Zatorski [ dodano: 17.12.2006 ]
fantastyczna gra...dostałem ją dosc dawno, gram w nia bardzo często i jestem b. zadowolony. rozwazam kupno na siweta zestawu dodatkow do memoir 44, i jestem juz prawie zdecydowany na ich kupno...gratulacje dla rebel fantastycznej jakosci przewozu..
0
Łukasz Czajka [ dodano: 07.12.2006 ]
Bardzo dobra gra. Posiada proste do nauczenia zasady, ale możliwości podczas rozgrywki daje bardzo wiele. Dzięki modularnej planszy można wymyślać dziesiątki scenariuszy, dzięki czemu gra raczej długo się nie znudzi. Już teraz w sieci mozna znaleźć wymyślone przez fanów scenariusze. Troche irytujący może być losowy aspekt dobierania kart rozkazów, ale to w zasadzie jedyny, powiedzmy, mankament tej gry. Pozatym gra jak najbardziej warta polecenia.
0
Mariusz Maik [ dodano: 05.12.2006 ]
Trudno coś sensownego napisać po tych wszystkich recenzjach. JEST GENIALNIE. Świetny "replayability". Praktycznie żadna partia się nie powtarza.Extra edytor scenariuszy na stronie wydawcy Day of Wonder oraz wiele scenariuszy dodatkowych stworzonych przez graczy(nasz już też tam jest: MODLIN a w przygotowaniu nastepne). POLECAM WSZYSTKIM!!!
0
Misiek [ dodano: 09.10.2006 ]
Cały czas czekam na mój pierwszy raz (chodzi mi o tę grę).
Skoro jesteście tak fenomenalni w samej obsłudze klienta i do perfekcji doprowadziliście np. wysyłkę, to może czas na krok następny??? Dołączajcie do gier kogoś, z kim można byłoby zagrać... To tylko taki "nieuczesany" pomysł...
0
Jakub Augustyn [ dodano: 20.09.2006 ]
WIELKIE ROZCZAROWANIE pisane przez WIELKIE ROZCZAROWANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spodziewałem się ciekawej gry, gdzie będzie można odrobine pokombinować (niewiele aczkolwiek choć troszke) a tymczasem gra sprowadza się do tego kto ma więcej szczęścia w rzucie kością a taktyka ma znikome (jak nie zerowe) znaczenie i wpływ na rozgrywkę.
Fakt faktem iż hexy pola i plansza wykonane są bardzo dobrze (może nie aż tak piękne graficznie, aczkolwiek napewno bardzo trwałe) ale za to figurki pozostawiają wiele do życzenia (niedoklejona piechota, powyginane figurki - ogólnie nic takiego z czym by sobie gracz nie poradził ale ... to i tak mały minus)

Powyższa opinia dotyczy gry i w żaden sposób nie obciąża Rebelllllla tylko wydawcę gry .

A co do rebellllla:
Dostawa i realizacja błyskawiczna. Dobrze zapakowana gra .... wsio ok!! :)
0
Kamil Rok [ dodano: 30.08.2006 ]
Przywykłem do "poważnych" gier wojennych, więc początkowo M44 wydawał mi się czymś na kształt zabawki. Ale okazało się, że w warunkach permanentnego braku czasu na granie, jest to system nader wygodny - zasady proste (choć podatne na zmiany), gra szybka i w sumie zmuszająca do pewnego wysiłku intelektualnego. Na stronach poświęconych grze znaleźć można alternatywne zasady, znacznie "urealniające" rozgrywkę, ale nie psujące samej istoty systemu.
Zastrzeżenia można mieć natomiast do heksów terenu, które zwykły się przesuwać radośnie po lekkim ich potrąceniu. Figurki zaś nie są ani zachwycające, ani też i złe. Można je zastąpić modelami GHQ :)
0
Łukasz Segiet [ dodano: 24.08.2006 ]
Gra jest poprostu fatastyczna. Graliśmy z kolegą 4 razy i ani myślimy przestać jedyne co może przeszkadzać to losowość, nie wpływa ona w bardzo duży sposób na grę ale jest zauważalna, zwłaszcza gdy trzeci raz z rzędu żle żucisz kośćmi. Polecam grę wszystkim któż w dzieciństwie lubili się bawić w żołnierzyki. P.S. Dzięki Rebel za szybkość w poniedziałek zamówiłem we wtorek grałem polecam ten sklep.
0
Tomasz Janiszewski [ dodano: 04.08.2006 ]
Przyznaję, gra jest świetna. Co tu gadać, szybka, wciągająca rozgrywka. Sam system rozgrywania walk bardzo pomysłowy i uniwersalny. Łatwo można go zaadoptować do rozgrywania bitew w różnych innych epokach albo nawet fantasy z użyciem figurek WFB (wystarczy tylko odpowiednio zmodyfikować charakterystyki jednostek -zasięg,-ruch-pancerz).Ja sam poszukałem swoich historycznych małych żołnierzyków i rozegrałem bitwę
pod Waterloo.
Sklep pełny profesjonalizm - przesyłkę dostałem już następnego dnia.
0
Michał Dziewoński [ dodano: 01.08.2006 ]
Gra w sam raz dla ludzi, którzy nie lubią strategii planszowych z okazji przekładania ton żetonów i przeprowadzania skomplikowanych obliczeń - tutaj tego nie znajdziecie.

Może trochę denerwować występująca czasami losowość (karty rozkazów/rzuty w walce), ale jeśli ktoś zna dokładniej kilka bardzo ważnych epizodów z czasów II WŚ, nie będzie narzekał na łut szczęścia lub jego brak. Dobry dowódca wygrywa nawet, jeśli ma pecha.

Wykonanie - poprawne, niektóre figurki fabrycznie ciut zniekształcone, ale wszystkie da się 'naprostować' - no i są naprawdę wytrzymałe, tworzywo jest dość elastyczne.

Pozytywnie zaskoczyła mnie skala... Na zdjęciach trochę mniejsze to się wszystko wydawało, ale plansza jest wielka i 'wygodna' :) Nawet młodsi gracze bez problemu poradzą sobie z jej 'obsługą'. Wszystko jest przejrzyste, nie ma mowy o mętliku na planszy.

Sama mechanika - bardzo dobra i otwarta na modyfikacje (nie mogę się doczekać nowych kart rozkazów/terenów i nowych kości - te ostatnie też mogłyby być stosowane specjalnie dla danych jednostek - możliwości jest naprawdę wiele!).

Podsumowując - gra dla wszystkich 'wojennych' bohaterów, chcących dobrej zabawy i odrobiny emocji bez przerażającej buchalterii i wymagań taktyczno-strategicznych na poziomie generała dywizji.

Podejrzewam też, że jest to nieliczna z gier 'wojennych', która może zainteresować panie. Nie ma to jak dokopać tacie/bratu/mężowi/chłopakowi/znajomemu/etc. w grze, w której kieruje się czołgami! Przecież to podwójna porażka dla każdego prawdziwego faceta ;].

PS. o elastyczności, terminowości i innych zaletach Rebela jako sklepu pisać nie już ma sensu ;)
0
Marek Mydel [ dodano: 27.07.2006 ]
Kupiłem Memoir wraz ze wszystkimi dodatkami zachęcony komentarzami innych osób i nie jestem zawiedziony. Choć gra raczej nie może pretendowac do miana superstrategii, jej ogromnym atutem jest grywalność. Zadady można opanować w ciągu pół godziny czytania i jednej gry, najlepiej w podstawowy scenariusz. A później pozostaje już tylko zabawa. Doskonały jest patent z nakładaniem heksów na planszę, przez co nawet po rozegraniu wszystkich scenariuszy można sie bawić dalej we własne. Producent daje też świetny support na stronie, skąd można ściągnąć masę materiałów do gry. Generalnie polecam Memoir wszystkim, którzy lubią wojnę ale niekoniecznie chcą się przebijać przez sterty modyfikatorów tylko po prostu sobie zagrać.
0
Cezary Wysoczanski [ dodano: 27.07.2006 ]
Gra jest rewelacyjna. Po pierwsze prosta mechanika ktorej mozna sie nauczyc po jednej grze. Pozatym duzo scenariuszy i mozliwosc tworzenia wlasnych.

Nie ma co narzekac ze plansza jest mala. Po paru turach moi zolnierze byly okopani i kryli sie po miastach a przeciwnik chowal w lesie. Do walk dochodzilo pomiedzy pojedynczymi jednostkami. Do tego zadna ze stron nie miala pewnosci kiedy w grze pojawi sie karta "barrage" albo "air strike" i zmieni sytuacje.

To prawda niektore scenariusze daja wieksze szanse aliantom. Chociaz element losowosci (karty + kostki) moze zepsuc nawet najlepiej opracowana strategie i przechylic szanse na strone slabszego przeciwnika (opps. bron sie zaciela w zly momencie... zdarza sie caly czas).

The Stage is set, the battle lines are drawn, and you are in command. The rest is history

p.s. co sie stalo z Air Pack booklet ? i Memoir'44 official carrying case? Instrukcje z TP i Pacific mowia o tym co pewien czas ale nic takiego nie ma
0
Dicko [ dodano: 21.07.2006 ]
gra świetna figurki wykonane bardzo dobrze (ja nie miałem żadnych powyginanych luf) świetnie wykonana plansza i heksogenne żetony z kartonu który napewno wiele wytrzyma.
Grałem dopier jedną potyczke a mianowicie pegasus bridge. Dowodziłem aliantami i chodź na początku wydawało się że łatwo to wygram w trakcie gry okazało się że się myliłem (wygrałem ale nie było łatwo zwłaszcza pod koniec kiedy ja musiałem zająć most a przeciwnikowi wystarczyło wyeliminować moj jeden oddział :))
0
PLUCK [ dodano: 21.07.2006 ]
Witam,

po pierwsze wielki SZACUN dla skkepu rebel. Zamawiałem przez internet już wiele ale tak wspaniałej obsługi to jeszcze nie doświadczyłem. Informowano mnie nie bieżąco jaki jest status płatności, gdzie moja paczka w danej chwili jest itp. Zamówione w niedziele -> we wtorek już grałem.
Dziękuję bardzo i polecam www.rebel.pl

Co do gry:
- figurki są przeciętne/kiepskie... niektóre mocno powyginane, gdzieniegdzie nie ma lufy, karabinu itp.
- gra się natomiast REWELACYJNIE... wciąga tak mniej więcej od trzeciej partyjki...
- bitwy fajne, mnóstwo scenariuszy...
- szkoda, że medale otrzymuje się za każdy stracony oddział... skraca to grę całkiem sporo
- niedługo mam urodziny i już brata szykuję, by mi kupił expansion pack... :D

pozdrawiam
0
Łukasz Huculak [ dodano: 19.07.2006 ]
Gra jest rzeczywiście niesamowicie grywalna. Już po 4 turach można swobodnie grać. Równocześnie zasady są tak skonstruowane, że trzeba trochę czasem pogłówkować, którą stroną prowadzić działania. Najbardziej pamiętam, jak po długich próbach sforsowania centrum plaży Omaha i masakrowania moich (alianckich) oddziałów przez zabunkrowaną altyrelię wreszcie udało mi się przebić przez lewe skrzydło i przedarłem się na tyły. Wtedy poczułem, że te ofiary nie były niepotrzebne. Generalnie gra potwornie wciąga i potrafi przyprawić o niepokój, gdy widać jak przeciwnik rozbija nam flankę.
0
Tomasz Lewczyk [ dodano: 18.07.2006 ]
Jestem po kilku rozgrywkach z bratem. Brat [lat 11] zerknął do instrukcji i początkowo twierdził, że gra będzie trudna, ale po 10 minutach grało się już rewelacyjnie i bez problemów. Bardzo dobry zakup, polecam Memoir '44.
Co do sklepu, to nie ma się do czego przyczepić :) Pudełko ładnie zapakowane, paragon w środku, dostawa na czas. W środę po południu zamówione, w piątek w południe pierwsza gra.
0
Przemek Jackowski [ dodano: 02.07.2006 ]
gra po prostu miodzio i full wypas!!!!
Tak dobrej gry jeszcze nie widzialem az do wczoraj
0
Kamil Śmigiel [ dodano: 01.07.2006 ]
Witam. :)
Najpierw kilka słów o sklepie Rebel. Po prostu jesteście świetni! Tak miłej obsługi, szybkiej dostawy, dobrze zapakowanych produktów ze świecą szukać w innych sklepach, nie tylko internetowych. Naprawde słowa uznania dla Was. Polecam Was wszystkim!
Teraz trochę o grze - jest znakomita. Zasady są banalnie proste, ale sama gra pozwala pozwala rozwinąć skrzydła współczesnym Napoleonom. :) Bardzo duża różnorodność rozgrywki, niezły support dla graczy w sieci (nowe mapy) i niesamowita grywalność to cechy tej gry. Serdecznie polecam i pozdrawiam.
0
Skryba
Wawrzyniec Żbikowski [ dodano: 29.06.2006 ]
Zapraszam na www.memoir44.forumer.pl - forum o Memoir '44! Żeby nie było że offtopic, jako gracz po dużej ilości partii mogę zapewnić wszystkich, że gra się nie nudzi. Podtrzymuję słowa, że jest świetna i nawet po podwyżce ceny warto ją kupić. Już nie mogę doczekać się dodatków!
0
Bartłomiej Lejman [ dodano: 12.06.2006 ]
kupilem te gre i jestem zachwycony, jedynym minusem jest tylko zbyt duza sila czolgow i losowosc gry
0
Staszek [ dodano: 07.06.2006 ]
Gierka całkiem całkiem, ale losowość czasami może dobić (jak dla mnie kości maja za duży wpływ na przebieg rozgrywki). Dla mnie to bardziej gra z typu familijnych niż strategicznych. Wykonanie bardzo dobre (chociaż rysunki na kostkach dość szybko zaczeły się ścierać). mimo wszystko zabawy jest dużo. Polecam wszystkim, których nie przerażają kostki:)
0
Łukasz [ dodano: 07.06.2006 ]
Kupiłem sobie Memoir na specjalny okres jakim była 62 rocznica D-Day. Paczka doszła 5 czerwca- 4dni od zamówienia. Po rozegraniu dwóch pierwszych bitew gra była mi obojętna. Następnego dnia rozegrałem 2 bitwy na Sword Beach i Omacha. Wciągnęło mnie jak niewiem! Teraz sobie uświadomiłem jak gra potrafi zachwicić swoją mechaniką i zasadami. Nie przeszkadzają mi realia historyczne (chyba, że czsami). Gra jest śwetna! Spędziłem nad dwoma plażami 3 godziny i żałowałem, że muszę kończyć. Dostrzegłem tylko jeden minus. Figurki choć ładne wykonane są z taniego plastiku. Trochę przeszkadza to na początku. Mógłbym tu jeszcze wspomnieć o cenie (jak dla mnie to sporo) ale za taką grywalność gra warta jest każdego pieniążka. Wszystko było dobrze zapakowane. Pudełko ładne (super rysunek!!!). Ogólnie daje grze ocenę (w skali szkolnej) 4+.
0
Jango [ dodano: 03.06.2006 ]
Recenzja po około 30 starciach. Od razy należy zaznaczyć, że memoir’44 hard core’ową strategią absolutnie nie jest, a raczej lekka pozycją posiadającą niesamowicie wysoki współczynnik grywalność. Zarówno pod względem wyglądu jak i mechaniki rozgrywki gra jest cudownie miodna. To, że jest totalnie odrealniona od rzeczywistości II wojny światowej nie ma żadnego znaczenia. Dodatkowo cała masa dodatkowych scenariuszy na stronie wydawcy powoduje, że gra żyje swoim życiem poza pudełkiem. Pocieszający jest też fakt, iż do gry istnieją już dwa rozszerzenia a trzecie jest w drodze.
O minusy naprawdę ciężko. Jeśli miałbym już cos podać, to jeśli ktoś nie lubił się jako dziecko bawić w wojnę i żołnierzyki to i Memoir’44 może mu nie podejść, ale czy są takie osoby?

PS
Co do zarzutu, że w połowie scenariuszy Niemcy nie mają szans, to niestety prawda. Pozostaje druga połowa oraz scenariusze z netu.
0
Jakub Cegieła [ dodano: 02.06.2006 ]
Jestem absolutnie na tak, chociaż kilka ostatnich partii z żoną przegrałem... Jedyne co może trochę przeszkadzać to zbytnia losowość w rozgrywce. Mój kumpel zżymał się też na to, że czołgi są nadmiernie wrażliwe na ogień piechoty. Łatwo można jednak samemu zmienić reguły - spróbujcie, naprawdę warto. Gra robi się też przyjemniejsza, gdy trochę się wcześniej poczyta o starciach, które odgrywamy. Jeśli chodzi o kampanię na Zachodzie, to szczerze polecam książki amerykańskiego historyka Stephena Ambrose'a - m.in. Most Pegasus, Kompanię braci czy Obywateli w mundurach.
0
Pio11 [ dodano: 30.05.2006 ]
Witam.
Po tygodniu ciągłego grania w Memoir ’44 mogę podać swoją opinię.
Paczkę dostałem zgodnie z przewidywanym czasem co bardzo mi się spodobało. Była ładnie i solidnie spakowana. Po 15 min. męczarni z opakowaniem otworzyłem ładnie wykonane pudełko. W środku kilka żetonów było luzem, ale się nie uszkodziły. Plansza ładnie i solidnie wykonana. Żetony dobrej jakości. Karty kolorowe, ale z gorszego papieru co daje minus. Ocenę wyrównują podstawki. Figurki ładnie wykonane. Opakowanie na figurki nie przemyślane. Kostki niestety zaczęły mi się ścierać (można to naprawić flamastrem). Szkoda, że instrukcja polska nie została wydana graficznie. Gra pomijając wszystkie błędy jest super. Polecam wszystkim lubiącym II Wojnę Światową i godzinne potyczki z kolegą. Ocena końcowa 9+/10.

Mam pytanie. Czy będzie można kupić dodatki na Rebel do Memoire ’44. Jak ktoś wie to niech pisze na adres pio11@o2.pl
0
Roman [ dodano: 16.05.2006 ]
i przepraszam za "literówki". Z całą pewnością chodziło mi o "kilku" gości i "krótszy" tutorial itp ;))))
0
Roman [ dodano: 16.05.2006 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Oj, za pierwszym razem komentarz był za krótki: gra po prostu jest SUPER !!! Kilki gości w wieku zresztą zaawansowanym spędziło nad nią czas do 4 - 5 rano... Ta gra ma rewelacyjny klimat ! Przydałby się jej (jeśli ktoś mnie uprzedzi, to zastrzegam sobie prawa autorskie...) krókszy tutorial. SPRÓBUJĘ DO KOŃCA CZERWCA Tak naprawdę gra o pozornie trudnych zasadach jest po prostu całkowicie jasna !
0
Krzysztof Pypczyński [ dodano: 11.05.2006 ]
Po prostu super ! Szybka dostawa, pancerne opakowanie ( jest troche uciążliwe, ale masz pewność, że przesyłka się nie zniszczy) oraz genialna gra w środku. Gra jest naprawdę warta swojej ceny. Oferuje proste zasady i olbrzymi ładunek grywalności. Polecam i czekam na dodatki (eastern front, a w czerwcu kampanie na Pacyfiku)!
0
Sławomir Bylica [ dodano: 06.05.2006 ]
Gra świetna!!! Co prawda jestem dopiero po2-óch scenariuszach, ale zalety są widoczne od razu! Prosty, logiczny system rozgrywki, losowość nie tak wielka jakby się wydawało - wszystko świetnie! Tylko jedna rada dla kupujących - jeśli macie wybierać między dostawą kurierem a pocztą, wybierajcie kuriera!!! Paczka została wysłana przez Rebela w środę przed długim weekendem, a dostałem ją dopiero w piątek 5 maja... A tak miałem nadzieję na wielkie granie przez ten długi weekend...

Poza tym wszystko OK!!! Rebel spisał się świetnie - paczka zapakowana w pełni profesjonalnie - 0 uszkodzeń!!! Jak najbardziej polecam!!!
0
Wojtek Planutis [ dodano: 19.04.2006 ]
Świetna gra planszowa. Bardzo fajne, proste zasady.GRA JEST SUPER. Już nie siedze z kolegomi przed komputerem tylko w NIĄ gram.POLECAM
0
Aleksander "Drachu" Ryłko [ dodano: 14.04.2006 ]
Grałem w Memoir 44 dwukrotnie. Raz zostałem zmasakrowany na plaży Omaha, drugi raz to ja odbiłem sobie porażkę bohatersko łapiąc przyczółek na plaży Sword.

Uwagę zwraca pewne uproszczenie zasad. Brak paru opcji taktycznych, zasłon dymnych, odwzorowania przewagi w powietrzu (na plaży Omaha Luftwaffe zmasakrowało mnie doszczętnie).

Ale jeśli idzie o grywalnośc zmiany te znacznie zdynamizowały rozgrywkę.
Memoir jest bardzo grywalne - nie jako realistyczny symulator pola bitwy, ale jako fajna planszówka z historycznymi smaczkami.
0
ice_fox [ dodano: 14.04.2006 ]
No cóż!! Zadko kupuje gry w ciemno! Postanowiłem więc przed kupnem zagrac w memoira na jakim konwencie i udało mi sie to na grenadierze. Grałem w tedy w bitwę omaha beach i szczerze gra mi sie srednio spodobała i w koncu nie wiedziałem czy kupic memoira czy power grinda?? Wybrałem jednak memoira ze względu że mój brat bardzo lubi gry wojenne. To że zamówiłem grę w poniedziałek a juz o 12 w srode miałem ją w swoich łapkach, i ze 10 minut ja rozpakowywyałem bo była tak szczelna i pożądna przesyłka, i kurier w cenie paczki to juz nie wspomne bo i tak wszyscy wiedza ze rebel ma w tych punktach duże 6+. No i co?? zagrałem z bratem jeden, potem drugi i trzeci scenariusz a poźniej poszedłem jeszcze do sklepu z figurkamii i tam tez pograłem i.. zupełnie zmieniłem zdanie o tej grze. GRA JEST REWELACYJNA!!:):) Element losoości wcale nie jest taki duży, trzeba grac taktycznie. Wspaniałe emocje i WIELKA Zabawa. Naprawdę polecam. Gra warta swojej ceny. Proste zasady i funkcjonalne i.. mozna by mówic w nieskończoność..co do wad: to że podstawka jest głównie dla 2 osób, i więcej nie znalazłem:) nawet w pudełku sa odpowiednie przegrudki na wszystko:)

Ps: moze dlatego na poczatku miałem mieszane uczucia z powodu takiego ze bitwa omaha beach nie jest zbyt ciekawa.
0
Lukas [ dodano: 08.04.2006 ]
zdarzyło mi się, że akurat z Przemysławem (kurtus) grałem w tę gierkę i jest ona super. Sam zamierzam ją kupic. Co do wykonania to mógłbym się jedynie czepic figurek, które niestoją na jakimś wysokim poziomie, ale nie o to w tej grze chodzi. Bardzo duże znaczenie mają karty, i w ten oto sposób przegrałem Pegasus Bridge grając aliantami xD. Naprawdę świetna gierka. Polecam
0
larry2903 [ dodano: 04.04.2006 ]
Po rozegraniu "Pegasus bridge" mam podobne odczucia co Przemysław. Zgadzam się praktycznie z wszystkim w jego wypowiedzi. Polecam Memoir '44 i Rebel !
0
Przemysław [ dodano: 03.04.2006 ]
Po rozegraniu pierwszej potyczki(sama piechota).Moge stwierdzić ,iz ta gra jest warta tych piniedzy,ba!! ,kazdych!.
Musze przyznać ,ze instrukcja w jezyku polskim,mogła byc bardziej przejżysta,ale to nic(brazki),ale to nic ,jest róznież dołaczona w jezyku ang,wiec nie ma peroblemu.Gra zaje. wciąga.
Mimo to ,osoby ,które słabo znaja ang. mogą miec na poczatek male problemy,ale bardzo małe.Jak cos to sluze pomocą GG 1987364
0
Roman [ dodano: 03.04.2006 ]
Co do sklepu - oczywiście wszystko w pełni profesjonalnie !
Gra - po pierwszych kłopotach i "przedarciu" się przez instrukcję, zajęła czas do 3 nad ranem. Jednym słowem WARTO zainwestować !
0
Przemysław [ dodano: 31.03.2006 ]
Wszystko idealnie .czas realizacji tak jak w opisie(48h).CO to do samej gry,jeszcze sie nie wypisuje ,bo nie gralem jeszcze... POLECAM REBEL
0
Mateusz Dobrowolski [ dodano: 27.03.2006 ]
Stosunek jakości do ceny bardzo wysoki. Przyjemne figurki, odwzorowanie pola bitwy, piękne karty, wszystko kolorowe, po prostu chce się grać. Gdyby każda gra prezentował się tak przyjemnie po otwarciu pudełka mieli byśmy planszówkowy raj ;) Element losowy ma bardzo duże znaczenie, ale nie wpływa to drastycznie na atrakcyjność rozgrywki. Śmiało mogę ją polecić jako swoją najlepszą planszówkę na 2 osoby, a nawet jedyną przeze mnie grywaną, bo po prostu nie lubię gier 2 osobowych i jest to jedyna pozycja którą czasami uprawiam.
0
Krystian Romanowski [ dodano: 27.03.2006 ]
gra warta naprawde swoich pieniedzy,jest git w super Cenie :D
0
Keil [ dodano: 25.03.2006 ]
Rebel spisał się rewelacyjnie.Gra przyszła w ciągu dwóch dni i super opakowana.Sama gra extra.Figurki,mapa,karty wszystko bardzo dobrze wykonane.Grywalność też ,więc szczerze polecam :)
0
Michal Puszkarz [ dodano: 25.03.2006 ]
Uff, balem sie troche ze to nijak nie podejdzie mojej zonie a to moj glowny kompan do gry ale chyba sie zupelnie niepotrzebnie martwilem.
Gra jest swietnie wykonana pod kazdym wzgledem, "losowosc kostkowa" narazie nieprzeszkadza a moze sprawia ze gra jest bardziej luzna i wesola. Mocno polecam jako piersza gre wojenna dla kobiety :-)
0
Przemek [ dodano: 23.03.2006 ]
a Gdzie takie dodatkowe plansze i figurki mozna dostać?
0
Przemek Czekaj [ dodano: 23.03.2006 ]
Super gra!! każdy kto ją ma powinien zaopatzryć się w dodatkową planszę i figurki
0
Przemek [ dodano: 22.03.2006 ]
Mam pytanie ,czy scenariusze, które sa razem z gra sa w jezyku polskim?,jesli nie,to gdzie moge dostać scenariusze w polskim jezyku?
0
Jan Wieremjewicz [ dodano: 20.03.2006 ]
Po tym jak na pokazie w cafe Puerto zagralem w Memoira wiedzialem ze musze go miec. Gra idealna dla 2 osob na szybki meczyk. Czesto jest tak ze z kumplem albo bratem wbijam gwozdzia z nudoow, a teraz kiedy mamy choc godzinke mozemy rozegrac szybki scenariusz w M 44! Gra poza tym wykonana swietnie, element losowosci co prawda moze denerwowas super strategow, ale gra jest raczej pomyslana dla zwyklych wyjadaczy chleba. W taka strategie spokojnie mozna zagrac z wujkiem, ciocia, czy kimkolwiek nie siedzacym w planszowkach i miec pewnosc ze sie nie zanudzi na smierc... dynamika rozgrywki jest oszalamiajaca. Miodnosc tez niesamowita... ogolnie rzecz biorac polecam obiema recyma..:P
0
Michał Kochański [ dodano: 08.03.2006 ]
Przeczytałem recenzję tej gry w CD-Action. Spodobała mi się, bo interesuję się II WŚ i lubię gry strategiczne. Zacząłem zbierać. Wszedłem na rebel.pl i zobaczyłem, że jest obniżka (150 zł). Miałem już 100 zł, więc już niedługo mogłem kupić. Później cena zeszła do 115 i wtedy kupiłem. Przelew na konto i paczka doszła w dwa dni (co dla mnie jest ogromnym plusem! Tak jak cena za przesyłkę! 4 zł !!! Gdzie na wirtus.pl za pudełko DVD biorą 9 zł !!). Duży karton o wadze ponad 2 kg. Rozpakowałem, a papiery żuciłem na ziemię (zaraz kot się do nich dorwał :P). Oglądnąłem wszystko, rozłożyłem i pogrupowałem. Oglądnałem katalog, i zacząłem czytać instrukcję.
I tutaj minus. Instarukcja jest trochę kiepsko wykonana. Nie chodzi mi o treść, a raczej o papier. Brak kolorowych obrazków i stosunkowo mała czcionka dają kiepski efekt. Ale nic, da się czytać :D
Po ustawieniu wszystkiego i rozegraniu kilku bitew, bardzo mi się podobało... ale :D jak już ktoś tutaj wspomniał wszystko zależy od kości... no ale cóz...
Podsumowaując: gra jest naprawdę warta tych pieniędzy! Mogę ją polecić każdemu ktoś interesuje się strategiami i II Wojną Światową.
0
Jarosław Konik [ dodano: 01.03.2006 ]
Świetna gra, ładne pudełko. Figurek nie jest ani za dużo ani za mało ;P. Po prostu polecam. Jedyną wadą może być brak polskiej wersji.
0
Mariusz Steczkiewicz [ dodano: 24.02.2006 ]
Gra jest świetna, wykonanie na bardzo dobrym poziomie i zadowala :). Gra sie miło i przede wszystkim mozna Tym zastapic komputer (oczywiscie nie na zawsze ;) ) Jedynie co bylo nie tak , to trzy żołnierze: dwa przekrzywione, a jeden mial jedna noge wyjeta z podstawki (ale sie dokleilo). Gra jest z pewnoscia warta tych pieniedzy, szczegolnie, że paczke dostałem nastepnego dnia, miłe zaskoczenie :) .
0
Tomi [ dodano: 23.02.2006 ]
Po pierwszych rozgrywkach czas na małe podsumowanie :
PLUSY: Gra prezentuje się wyśmienicie !!!
Duża plansza, spore figurki przejrzyste zasady
Dodatkowe scenariusze na stronie producenta.
Gra rodzinna i ciekawa
MINUSY:
Niestety - jest to gra zdecydowanie ZA MOCNO LOSOWA i nawet wszelkie planowane manewry, ataki mogą zakończyć się fiaskiem po złym rzucie KOSTKAMI !!!!
Strategii tu niewiele a losowości zdecydowanie za dużo.
Jeżeli lubicie się pobawić w gronie przyjaciól to GRA jest dla WAS ale jeżeli chcecie zaawansowanej strategii to raczej odradzam.
OCENA: 4-
Mimo to polecam warto ją mieć w domu - dzieciaki chętnie pograją a i rodzice nudzić się nie będą!!! WARTA SWOJEJ CENY
0
Tomasz [ dodano: 23.02.2006 ]
Cóż moge powiedzieć czego juz nie powiedziano. Gra jest rzeczywiście bardzo wciągająca, świetnie zrobiona i zasługje na poświęcenie jej czasu. Pieniędzy na nią wydanych nie będziecie żałować ;).
0
Zbigniew Soporek [ dodano: 22.02.2006 ]
Do tej pory nie miałem wiele do czynienia z grami planszowymi takimi jak Memoir44 (najbliżej to Chińczyk i Grzybobranie). Kupiłem grę głównie dla syna, a polecił miją kumpel. I rzeczywiscie gra ma w sobie coś wciagającego, co nawet mojego syna, maniaka wszelakich gier komputerowych, zmusiło do oderwania sie od klawiatury i prowadzenia ze mna rozgrywek. Gra jest dobrze zorganizowana, zawiera dużą dozę swobody w działaniu, ale równiez element losowy. Szczególnie ciekawe jest uczucie "dysponowania" figurkami oddziałów na planszy - całkowicie inne niż we wszystkich grach komputerowych - takie irracjonalne poczucie głębszego uczestnictwa w rozgrywajacych się wydarzeniach. Mimo, że nie mam wilkiego doświadczenia w grach tego typu, jak też nie wprowadziłem wszystkich opcji do gry (nie używałem do tej pory kart dowodzenia, aby bardziej biegle grać pozostałymi opcjami), to polecam Memoir44 szczególnie tym, którzy chcą oderwać się komputera
0
Bejbioch [ dodano: 22.02.2006 ]
Wykonanie planszy i figurek rzeczywiście stoi na wysokim poziomie, więc całość cieszy oko każdego miłośnika 'żołnierzyków'. Jak zwykle, przesyłka z Rebela jest doskonale zapakowana, co gwarantuje bezpieczeństwo zawartości. No i zasady gry wydają się być raczej proste, co pewnie zachęci wszystkich początkujących. Cena M'44 ostatnio uległa obniżeniu, więc zamawiajcie tą świetną grę!
0
Jerzy [ dodano: 16.02.2006 ]
Wykonanie gry na bardzo wysokim poziomie. Co wazniejsze gra nie zajumje zbyt wiele miejsca. Zasady gry nie kazdemu moga sie podobac, ale po to sa zasady by je zmieniac. Gra w pelni zasluguje na wroznienia ktore jej przyznano.
0
Tomasz Sitarczuk [ dodano: 16.02.2006 ]
Po pierwsze - miłą niespodzianką jest obniżka ceny. Dla mnie osobiście ciężko jest przełknąć wydatek >200zł za grę :).
Po drugie - z kronikarskiego obowiążku wspomnę o pancernej paczce, o której powinny już powstać legendy. Doszło do tego, że zatrudniam siostrę do rozpakowywania przesyłki - sprawia jej to dużo frajdy :P.
Po trzecie - jakość wykonania: plansza jest bardzo praktyczna i zrobiona z solidnego materiału. Do figurek mozna się przyczepić, ale nie bądźmy drobiazgowi - zauważyłem 1 figurkę artylerii bez... działa ;). Irytują mnie karty, bo są dokładnie dopasowane do wąskich protektorów jeżeli chodzi o wysokość. Protektory jak najbardziej polecam - chronią karty.
Po czwarte - mechanika gry. Jest bardzo dynamiczna i wciągajaca, a zarazem stosunkowo prosta i oddająca realia front zachodniego. Moja szkolna ocen 5-.

PS Szkoda tylko, że dodatki gdzieś wsiąkły :(
0
Admin
Magdalena Jedlińska [ dodano: 15.02.2006 ]
Nakład dodatków do Memoir się wyczerpał i nie będzie dodruku aż do lata 2006.
0
lampa [ dodano: 08.02.2006 ]
czy dodatkow juz nie ma bo na stronce nia sladu :(
0
Tomek [ dodano: 01.02.2006 ]
Paczka przyszła dzis ,troche nawaliła firma kurierska ,paczka miała byc wczora ! ale jest i juz moge ja podziwiac w całe okazałosci!wykonie rewelacja !zapakowana rewelacja!czekam na dodatki !bedą w czerwcu ,napewno sie z kuszę.Gra jest warta swojej ceny goraco polecam!jest ich duzo i swobodnie mozna wykorzystac do systemów bitewnych opartych na
II Wojnie Światowej.sa ciut wieksze od figurek systemu "Mein Panzer".kupujcie i podziwiajcie ,plansza moze słuzyc jako dobudówka tarasu,est zrobiona z tak grubeko kartonu,ze mozna wstawic ja jako scianke działowa w pokoju z siostra zeby nie połamała ci figurek.
0
Piotr Kapek [ dodano: 01.02.2006 ]
Naprawdę świetna gra polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Marcin [ dodano: 16.01.2006 ]
Bardzo grywalna gra - potrafi wciągnąć osoby które na codzień w ogóle nie interesują sie tematyką militarną. Szybka rozgrywka i bardzo proste zasady. Niestety występuje bardzo duży element losowości co raczej nie pozwala nazwać tej gry strategiczną. Jeżeli jednak nie masz całego dnia na przeprowadzenie kampanii w Ardenach i nie zamierzasz przegrzać mózgu to Memoir zapewni ci 30-45min. szybkiej i bardzo wciągającej zabawy. Ogółem polecam, ale z zastrzeżeniem, że to nie gra strategiczna a raczej figurkowa gra bitewna (a la Warhammer 40K tylko prostszy i 10x tańszy ;) )
0
ktos [ dodano: 06.01.2006 ]
co tu duzo pisac tak jak widac ponizej ta gre trzeba miec!
0
Sun Tzu
Cezary [ dodano: 06.01.2006 ]
1. Przesyłka - realizacja w ciagu 48 godzin, zgodnie z informacją na stronie. Towar w stanie nienaruszonym, wszystkie elementy na miejscu. Ocena - 5
2. Wygląd i pierwsze wrażenie - twarde i wytrzymałe pudełko. Plansza robiona z kilku warstw kartonu - również wytrzymała. Figruki z plastyku - zadowalające (szkoda że barwy Aliantów i Osi są dość zbliżone - ciemny niebieski i ciemny zielony). Można było któryś rozjaśnić:) Kostki drewniane z wytłoczonymi kolorowymi symbolami - ładne i użyteczne. Karty-przejrzyste, odpowiednia wielkość. Instrukcja-język angielski ale na tyle prosty by można było opanować zasady szybko i bez problemów. Ocena - 4+
3. Gra - podstawową zalet jest prostota przepisów co powoduje, że gra przebiega bez specjalnych problemów. Ponadto można niektóre z przepisów dopasować do własnych wymagań (np.sposób wycofania się). Elementy terenu można zmieniać do woli przez co gra praktycznie się nie nudzi.Karty rozkazów są zbalansowane,karty specjalne czasem pomagają przechylić szalę zwycięstwa w ciagu jednej, dwóch tur co uatrakcyjnia rozgrywkę. Do tej pory rozegralem połowę scenariuszy podstawowych po kilka razy i za każdym razem inaczej wygladać przebieg działań. Ponadto dostępne są dodatkowe scenariuszu po zalogowaniu się na stronie www.memoir44.com
Ocena - 5
4. Ogólna ocena - na tle innych planszowych gier strategicznych osadzonych w realiach II W. Św. Memoir 44 jest pozycją bardzo dobrą. Prostota przepisów i przyjemność grania to najważniejsze atuty. Ponadto staranne wykonanie i szata graficzna gry decydują o jej atrakcyjności. Jest to jedna z niewielu gier planszowych która potrafiła oderwać mnie od komputera na dłuższy czas. Polecam każdemu. Ogólna ocena - 5- (minus bo nikt nie jest doskonały:))
0
Maciej [ dodano: 04.01.2006 ]
Gra jest naprawde rewelacyjna, można spędzić nad nią wiele godzin nie zauwarzając że jest tak późno, prawdziwy porzeracz czasu. Idalna gra zamiast grier na kompa. Jedyną wadą jest instrukcja która jest po angielsku ,troche denerwują tagże przesuwające się hexy, oczywiście jeżeli ma sie niezdarnego przeciwnika .Gra dostarczona o czasie. Szczerze mowiąc polecam wszystkim, jeżeli spodobała się mojej mamie, jest ona bardzo wybredna wiadoma pasjanse i takie inne, musi być naprawde ciekawa i wciągająca.

Polecam
0
Waldek Wróbel [ dodano: 01.01.2006 ]
Bardzo dobra ra strategiczna. Ciekawie pomyslana,z duza mozliwoscią nowych ustawień historycznych. Nowe plansze dopobrania ze strony producenta.
0
Dariusz [ dodano: 31.12.2005 ]
Przesyłka jak zwykle w Rebelu - pancerna, dotarła nienaruszona. Gra super! Z synem od Gwiazdki rozegraliśmy już kilka scenariuszy - wciągnęło. Jedna rzecz która mi się nie podoba - to okres historyczny. Ileż można lądować w Normandii czy lądować w Arnhem?
Dlatego muszę dokupić Rosjan. A nieśmiało marzę o innych kampaniach - Polska '39, Francja'40, Grecja i Jugosławia...
0
Marek Pańczyk [ dodano: 31.12.2005 ]
Bardzo sympatyczna gierka. Siłą tej pozycji jest przede wszystkim prostota i grywalność. Zasady poznaje się błyskawicznie i są dość logiczne tak więc zapamiętuje się je w lot. Kolejność scenariuszy ułożona jest względem wzrastającego poziomu trudności. Na początku tylko piechota, niewielkie zróżnicowane terenowe, później dochodzą nieliczne czołgi, następnie altyleria, wzgórza, bunkry itd. itd. Łatwo się przyswaja tak przedstawione elementy rozgrywki. Pomimo, że gra zawiera małe żołnierzyki, czołgi itp., traktuje o wojnie i na pierwszy rzut oka wydaje się pozycją tylko dla twardych mężczyzn ;) jest zupełnie inaczej. Niby kobiety stronią od takich gier, ale Memoir '44 jest wyjątkiem. Obecnie rozegrałem dużo więcej scenariuszy z moją żoną niż z bratem. I osobą, która namawia zawsze do kolejnej partii jest właśnie żona. Co natomiast może się nie spodobać potencjalnym nabywcom? Przede wszystkim spory element losowy. Rzuty kostką potrafią mieć spore znaczenie, a rozkład kart rozkazów ma czasami decydujące dla naszego sukcesu lub porażki. Ale co z tego. Gra się na tyle miło, lekko i przyjemnie, że takie rzeczy przestają się liczyć. Gorąco polecam, następna świetna pozycja Days of Wonder.
0
Bogusław Olszak [ dodano: 30.12.2005 ]
Wysmienita gra. Chociaż obawiałem się troche że będzie zbyt prosta, sama rozgrywka przekonała mnie że gra warta jest wydanych pieniędzy.
Według mnie, główną zaletą jest oddanie chaosu pola bitwy, uwielbiam gry w których nie ma się pełnej kontroli nad swoimi jednostakami. Brak odpowiedniej karty można tłumaczyć np. przerażeniem żołnierzy lub niezrozumieniem rozkazu.
Kolejną mocną stroną Memoir 44 jest możliwość tworzenia własnych scenariuszy, trochę wysiłku i można odegrać swoje ulubione potyczki. Oficjalne scenarisze są także bardzo dobre.
Memoir 44 można traktować jako swego rodzaju wprowadzenie w historyczne gry bitewne. Polecam tę gre każdemu, łatwość opanowania zasad pozwala cieszyć się grą nawet młodym graczom.
0
Marcin Berdyś [ dodano: 29.12.2005 ]
gram, gram, gram i nie mogę przestać, polecam wszystkim entuzjastą II Wojny Światowej.
0
Kuroi [ dodano: 29.12.2005 ]
Gra warta naprawdę dużych pieniędzy a przy obecnej cenie uważam że każdy musi ją mieć:). Przesyłka jak zwykle ekspresowa. Pozdrawiam
0
Marcin Jurkiewicz [ dodano: 28.12.2005 ]
Coz, jestem szczesliwym posiadaczem Memoira, ale po rozegraniu kilkudziesieciu partii dopatrzylem sie w nim powaznych wad:
- karty sa niezbalansowane - na nic zda sie misternie obmyslona strategia aktywacji jednostek, jesli przeciwnik szczesliwie zagra Barrage, Ambush lub Behind Enemy Lines,
- aktywacja jednostek przez zagrywanie kart graniczy z absurdem - zdarzaja sie sytuacje, w ktorych gracz nie ma mozliwosci aktywacji jednostki nawet wtedy, gdy jest ona zwiazana w walce bezposredniej; ja rozumiem, ze przy dobieraniu kart mozna miec pecha, ale jednostka powinna miec mozliwosc dzialania, jesli czolgi strzelaja jej w twarz :-D; moim zdaniem kazda z jednostek powinna byc aktywowana raz w ciagu tury, a system kart powinien co najwyzej symulowac jakies dodatkowe przypadki losowe na polu bitwy;
Reasumujac, wspomniane wady nie skreslaja tej gry z listy moich ulubionych, ale powoduja, ze nazwalbym ja gra strategiczna przez nacisk na male "s" na poczatku wyrazu. Zbyt wiele zalezy tu od szczescia, a system kart moze bardziej zdenerwowac niz kiepski rzut - brak mozliwosci aktywacji jednostki j w kilku turach jest gorszy niz szansa na udany rzut. Mimo iz strategiczna przez male "s", gra jest przyjemna i byc moze wlasnie przez to male "s" latwiej znalezc chetnego na partyjke.
ZAAWANSOWANYM I WYBREDNYM STRATEGOM STANOWCZO ODRADZAM. ALE TYLKO ZAAWANSOWANYM I WYBREDNYM :-)
0
Grzegorz Jaruta [ dodano: 27.12.2005 ]
Rewelacja!!!! w skali od 1-10, dalbym 11 z tego wzgledu ze zaczalem w to lupac z zona;) ktora na widok czolgow i wojska dostaje szewskiej pasji (jestem zawodowym zolnierzem) Polecam wszystkim poczatkujacym i nie tylko- strategom , prostota zasad, wykonanie i grywalnosc na najwyzszym poziomie!!!
0
Andrzej Baścik [ dodano: 27.12.2005 ]
Witam

I już jestem po pierwszej rozgrywce :).Gra się cudownie.Zasady pomimo tego iż są w j. angielskim są zrozumiałe (dla kogoś kto w stopniu podstawowym zna angielski). Duzy plus dla gry za scenariusze.Karty wykonane ładnie ale niestety są z cienkiego kartonu więc trzeba uważać aby ich nie pogiąć. Podstawki na karty spisują się świetnie. Wykonanie planszy do gry jest wzorowe.To samo tyczy się żetonów terenów. Zastrzeżenia moga budzić jedynie figurki :( Są w miarę dokładnie wykonane (wprawdzie nie tak jak figurki do Mein Panzer) jednak plastik z jakiego są odlane jest nieciekawy. Zdarzyły mi się 2 figurki sklejone podstawami tak, że tylko skalpel mógł je przeciąć. Oczywiście wraz z grą dostaniemy kod dostępu DoW.
Podsumowując gra jest bardzo fajna.Wykonanie bardzo dobre. Gra ma duże możliwości rozbudowy o kolejne dodatki.A w 2006 ma się podobno pojawić dodatek o wojnie na Pacyfiku!!

Do Rebela jak zwykle nie mam żadnych zastrzeżeń.Przesyłka zapakowana tak, że znowu się męczyłem 10 minut zanim ją odpakowałem.
0
Michael M [ dodano: 22.12.2005 ]
Jak zwykle Rebel spisało Excellent, wzorowo:
-Szybka przesyłka.
-Bardzo dobrze zapakowany produkt.
Co do gry:
<>Pudełko jest solidne.
<>Instrukcja Bardzo przejrzysta, jak ktos ma podstawowe wiadomości z angielskiego, zrozumie podstawowe zasady gry:]
<>Plansza Bardzo solidna, trzeba być zdolnym by uszkodzić plansze (plaszna jest dwustronna, na jednej jest równinai, a na drugiej Ziemia z Morzem). <>Figurki ( czołgi, artylerie, żołnierze i różnego rodzaju okopy) Są wykonane według mnie dobrze, nie są jakości figurek do warhammera, ale mozna grać.
<>Hexy są dobrze wykonane lecz rysunki mogłybyć lepsze. Na planszy można układać poszczególne hexy(np lasy, rzeki, żywopłoty) by urozmaicać plansze. <>Karty są dobre w dotyku (jak pupcia niemowlęcia:] ). <>Kostki jak to kostki. osiem kości po sześć ścian (granat, flaga, 2 razy jednostka piesza, Czołg i gwiazdka)

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! MEMOIR '44 JEST NAJLEPSZĄ GRĄ STRATEGICZNĄ JAKĄ GRAŁEM ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Tylko troche jest wkurzające, jak nie ma się jakiejś karty zagrać, albo podczas ataku, jak się rzuca na obrażenia, nie może wypaść właśnie ta powieszchnia kostki która jest potrzebna , np granat, flaga ( Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi) ale według mnie, to nie są wady tylko... ...pech. Gra może być bardzo szybka (jakieś 15 min) albo troche dłuższa i ciekawsza ( 90minut). Jedynym wielkim minusem tej gry jest poszukania jakiegoś mądrego przeciwnika do gry:]

Polecam!!
0
Sławomir Szpadzik [ dodano: 21.12.2005 ]
Co ja moge powiedziec :). Piekne jest :).
I funkcjonalne :).

Kupa żołnierzyków, realistyczne scenariusze.

Tata (Ja) bawi sie z swoimi kolegami, a syn z swoimi. Jedyny problem to zatroskane spojrzenia żon :) czy aby to juz nie starcze zdziecinnienie :).
0
Konrad Paduch [ dodano: 20.12.2005 ]
Gra dla fanatyków Panzer General :]
To co mnie urzekło to dużo scenariuszy + kod rejestracyjny do strony internetowej gdzie można pobrać dodatkowe megabajty kampanii. Gra (przy whisky i cygarze ;) ) wciąga i dzięki uniwersalności planszy dwustronnej (która jest budowana przez graczy) długo się nie nudzi.
Jedna zasada - trzeba lekko modyfikować siłę armii i zasady rzutów kostkami, gdyż może dojść do absurdalnych sytuacji (efektywność strzelających czołgów to MINUS jedna kostka).
Aha - istrukcja po angielsku, ale dużo kolorowych obrazków więc zasady łapie się w locie.
0
Łukasz Czajka [ dodano: 15.12.2005 ]
Posiadam tą grę niecały miesiąc, ale zdążyłem już rozegrać praktycznie wszystkie scenariusze z podręcznika. Cóż mogę powiedzieć, gra jest sympatyczna, bardzo przyjemnie upływa przy niej czas. Na duży plus zasługuje wykonianie. Figurki są ładne, plansza gruba i solidna, tak samo żetony. Gra wymaga tak i szczęścia (rzuty kostkami, losowanie kart) jak i własnego pomyślunku. Możliwości taktycznych jest wiele i warto pojednyczy scenariusz rozegrać po kilka razy, aby wypróbować wszystkie metody, tak dla Aliantów i jak Niemców. Największym plusem gry jest możliwość układania własnych scenariuszy. Można odegrać taki i historyczne, słynne bitwy jak i wymyśleć całkowicie fikcjne. Jak każda gra jednak, posiada też swoje wady. Większość scenariuszy ustawiona jest na przewage Aliantów. Mechanika kart może zniweczyć praktycznie każdą strategie, bo jeśli nie otrzymamy odpowiedniego rozkazu, nasze odziały będą stały beczynnie, a jesli przeciwnikowi się poszczęści, będzie mógł nas łatwo wyeliminować. Ale na szczęście wady nie przeważają nad zaletami. Pozatym, przy zakupie oryginalnej kopii dostajemy hasło do logowania na stronie DaysOfWonder, gdzie możemy ściągnąć dodatkowe scenariusze. Ja ze swojej strony grę gorąco polecam.
0
Paweł Zatorski [ dodano: 14.12.2005 ]
Witam wszystkich !!!
Wiec ogólnie o grze......jest SUPER !!!!! W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU......spodziewałem sie troche wiecej po figurkach, gdyz sa zrobione z dosc taniego chinskiego plastiku......ale to da sie przetrzymać.....scenariusze tez ogólnie sa fajne, choc w wiekszosci z nich jest spora przewaga allinatów, ale mozna to zrozumiec poprzez realia historyczne......nie, ogólnie gra na prawde fajna, i choc grałem w nią dopiero dwa razy juz jestem od niej uzalezniony ;D

Jesli chodzi o Waszą firmę, jest ogólnie bardzo fajnie....szkoda tylko, ze na paczkę czekałem tydzien, a nie 48 godzin....ale można to rozumiec jako winę poczty, a nie Waszego sklepu.....w końcu paczkę wysłaliscie w terminie.......opakowanie gry - kapitalne....mocowałem sie nad nim z 10 min.....

pozdrawiam wszystkich
0
bartek [ dodano: 10.12.2005 ]
jeszcze nie gralem w MEMOIR'44. Na poczatku nie bylem przekonany czy kupic ta gre. Lecz gdy przeczytalem recenzje ( Gry-Planszowe.pl TUTAJ ) stwierdzilem ze kupuje ja! podpowiedzcie mi co mam jeszcze dokupic do tej gry. z gory wielkie dzieki
0
Przemek Duda [ dodano: 09.12.2005 ]
Znakomita gra. Ladnie wykonana ale najwazniejsze ze ma ogromna grywalnosc. Nawet dla ludzi nie lubiacych historii i militariow jest grywalna, wiem z doswiadczenia :)
0
Tobiasz Jankowski [ dodano: 07.12.2005 ]
Uffff... Już dostałem :D
Na szczęście poczta polska przysłała to w jednym kawałku :D a co do pancernego opakowania - ono nie jest pancerne tylko jakieś PLATYNOWE!!!!! Rozpakowywałem to 25 minut :P Szkoda że zgubiłem nożyczki :P A co do gry - JEST SUPER!!!!!( przynajmniej tak widać z opakowania) Otworzose sobie 24 :P
Gra została zapakowana platynowo nie jest na pewno byle jaka. REBEL to profesjonaliści - polecam kupować produkt i kupować w Rebelu CZĘŚĆIEJ niż robicie zakupy w sklepie spożywczym :P

POZDRO
0
Tobiasz Jankowski [ dodano: 05.12.2005 ]
No kurcze, jak zamówiłem grę to okazało się że są jeszxze dodatki :-/ no trudno, ale to nie oznacza że to będzie głupia gra :D
Na 100% mi się spodoba i uzależnie się :)
Polecam gorąco grę i REBEL.

Pozdro
0
Czechu [ dodano: 01.12.2005 ]
Większość gier bitewnych robiona jest wyłącznie pod kątem "zapaleńców". Mało kto o nich słyszał, zasady trzeba studiować godzinami, a w pudełku oprócz opasłej książki z instrukcją znajdują się jedynie mało zachęcające żetony i papierki. Memoir44 jest inny. Zasady można opanować w 15 min., rozgrywka jest szybka i stosunkowo krótka, a gdy wszystko znajduje się na planszy wygląda to po prostu świetnie. Nie wiem czy wiecie, ale w Stanach gry Days of Wonder (m.in. Memoir44) odnoszą sukcesy porównywalne do gier komputerowych. Nic dziwnego, moim zdaniem jest to znacznie lepszy rodzaj rozrywki. Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z planszówkami nieco ciekawszymi niż chińczyk to serdecznie polecam! W Polsce moda na nie budzi się, choć wciąż (a szkoda) jest niewielka. Może dzięki takim sklepom jak rebel wkrótce się to zmieni.

PS. Kupiłem Memoir44 jak jeszcze kosztował dwa razy tyle i jestem bardzo zadowolony. Jeszcze raz polecam!!!
0
Vadim Makarenko [ dodano: 24.11.2005 ]
UWAGA, TA GRA POTRAFI UZALEŻNIĆ! Świetnie wydana, zrównoważona i szybka. A scenariusze nadają każdej bitwie niepowtarzalny klimat. Nie wiem, czy to może się znudzić, bo możliwości układania własnych scenariuszy są orgomne. Ponadto ukazały się dodatki, które dowodzą, że M44 ma naprawdę duży potencjał!
0
Marcin Jurkiewicz [ dodano: 19.11.2005 ]
Do Jakuba :
http://www.brummbar44.com/index.php
Porad malowania pionków co prawda tam nie znajdziesz, ale jeśli poszperasz, to znajdziesz przyklady pomalowanych elementow i odnosniki na tutoriale :-)
Pozdrawiam
0
Jakub Grygiel [ dodano: 17.11.2005 ]
Produkt ten zamawiałem już jakiś czas temu, ale dopiero teraz, po wielu potyczkach, zebrałem się do napisania komentarza.
Jakość wydania Memoira jest wyśmienita - wszystko wygląda bardzo ładnie, w dodatku schludnie i przejrzyście(mówię o instrukcji). Plansza wykonana jest z grubego kartonu, mocna i solidna. Nie powinna się łatwo rozlecieć, u mnie przetrwała juz dość długo, bez nawet większej ryski.
Jeśli chodzi o figurki - duży plus, fajnie wykonane czołgi i artyleria, nieco gorzej sprawa ma się z żołnierzami. Niewątpliwą zaletą jest to, że wszystkie pionki możemy pomalować - nie ma co prawda do tego jakiś oficjalnych porad, czy choćby wskazówek, ale na upartego da się to zrobić.
Reguły są proste, nie znalazłem żadnych dziwnych sformułować, ani niczego, czego nie mógł bym zrozumieć. Gra się płynnie, nie zastanawiając nad mechaniką już po drugiej rozgrywce. Większych wad nie zauważyłem, szkoda tylko, że nie da się grać w więcej niż 2 osoby(tak rozsądnie, bo jak by się chciało, to i na 80 osób można...)
0
jack [ dodano: 05.11.2005 ]
Nie rozumiem czemu robicie zamieszanie z powodu artylerii. Nie trzeba sie tak strasznie trzymac instrukcji, mozna ja przeciez lekko zmodyfikowac na plus. Bo chodzi chyba o to, zeby bez wzgledu na isntrukcje gralo sie super.
0
Marcin Jurkiewicz [ dodano: 20.10.2005 ]
Komentarz a propos artylerii. Zgadzam sie z tym, ze wraz ze wzrostem odleglosci powinna malec sila razenia. ALE: w walce bezposredniej artyleria nie powinna byc tak silna jak jest. W bezposrednim starciu nie wykonuje sie nawaly artyleryjskiej - za walke odpowiedzialna jest obsluga artylerii, czyli zolnierze wyposazeni w pistolety i/lub lkm. Gdyby artyleria miala zasieg ognia 1,3,2,2,1,1, byloby juz znacznie lepiej. Ale to jest czepianie sie :-) Zawsze mozna uznac ze artylerie oslania DUZA jednostka piechoty :-) Gra wymiata :-) A na stronie oficjalnej sa juz dostepne dodatki :-D
0
Szymon Sabat [ dodano: 10.10.2005 ]
Trochę to przemyślałem i nie wiem co wy macie do tej altyrelii. Przecież to nie rakiety! Wraz ze wzrostem odległości maleje siła rażenia.
0
Morlosz_PL [ dodano: 08.10.2005 ]
Ja uważam, że mimo wszystko Memoirnie jest taki doskonały. Głuwnie z tego powodu że ma niedopracowane zasady ( ta cholerna altyleria ) oraz zaduża losowość. Mimo wszystko jest wykonana estetycznie i gra się przyjemnie. Myślę, że jeśli niema niczego innego to można to brać.
0
Szymon Sabat [ dodano: 30.09.2005 ]
Nie chcę tyle czekać. Już po pierwszej partii (gre polecam z całego serca! :)) więc bym nie wyrobił tygodnia (a nawet dwóch) bez tej gry :P. Pudełkiem, jak już mówiłem, się nie gra a ludziki już schną (posklejałem).
Jak zaznaczyłem na końcu dalej polecam ten sklep bo wiem że jest solidny (nie pierwszy raz u nich zamawiam) i że gdybym chciał to by wymienili. Dalej jestem wierny a kolejną grę kupuję za miesiąc :P.
0
Barnaba [ dodano: 30.09.2005 ]
Jak masz uszkodzone elementy gry, to Rebel powinien Ci gre wymienic. Zareklamuj i na pewno sie dogadacie.
0
Szymon Sabat [ dodano: 29.09.2005 ]
Niestety jesten zmuszony wyrazić się o was trochę negatywnie:
1. Wszyscy tak zachwalają "pancerne" opakowania rebelu. Nie wiem jak u was ale u mnie to była li tylko folia pokryta taśmą. Owszem trudne do rozpakowania ale też niewiele chroni. Dowód? Dziura w pudełku z grą :/.
2. No nic jakoś przeżyję bo w końcu pudełkiem się nie gra. Otwieram, wszystko fajnie ale czterech ludzików było... połamanych! To akurat nie wina rebelu a producenta ale w połączeniu z tym pudełkiem czuje się lekko niesmaczony.
3. W grę jeszcze nie grałem ale zapowiada się dobrze (ładnie to wszystko wygląda aż chce się grać).
4. Mimo tych wpadek i tak polecam ten sklep innym i sam dalej będę się tu zaopatrywał.
0
Gobelek [ dodano: 31.08.2005 ]
Marcin-->termin REALIZACJI, jak sama nazwa wskazuje nie jest terminem DOSTAWY. Rebel REALIZUJE Twoje zamowienie w 48h, ale nie moze odpowiadac za jakosc uslug poczty polskiej.
Ze swojej strony chce jedynie podziekowac calej ekipie Rebela za wysmienity powrot do swiata gier planszowych. Jestescie niezastapieni :)
0
Muttah [ dodano: 27.08.2005 ]
Rebel jak zwykle "top-notch", no ale rozwodzenie się nad ich fachowością chyba już wszystkim się przejadło (więc resztę sobie daruję).

Natomiast Memoir... Tej grze należą się wszystkie nagrody które zdobyła i jeszcze kilka innych! Warta każdej wydanej złotówki! Podstawowe reguły są nieco zbyt uproszczone, ale wystarczy lekko ruszyć głową bądź sprawdzić na sieci, a wtedy już nie ma ratunku... Bez jednej gry dziennie czuję jakieś braki, a ogólnie to zarwałem już 2 nocki z rzędu i heksy śnią mi się po nocach ;)

Jak tylko ukaże się terrain pack, to moja grupka militarystów zakwili z radości (co nie zmienia faktu że "nawet" podstawowa wersja może starczyć na lata - przy odrobinie modelarskiego samozaparcia można wykonać teren samemu, a dodatkowe reguły ściągnąć z netu ;) ).

Cóż, ja z niecierpliwością czekam na wieczór, a na razie wracam do pisania magisterki (przez M'44 jestem mocno w plecy :] ).

Po prostu KILLER!
0
Patryk Kowalski [ dodano: 23.08.2005 ]
Czas oczekiwania tak jak obiecano - do 48 godzin. Pierwszy plus. Zapakowany tak, że walczyłem z taśmami dobre 10 minut (ale przynajmniej solidnie). Drugi plus. No a sama gra... jestem na pierwszej - najprostszej (zdecydowanie) misji. Nie wprowadzono jeszcze wielu elementów, a już gra powaliła mnie, kolesia i dziewczynę na kolana. Jest rewelacyjna. Dla fanów taktyki i strategii - ale nie dla zatwardziałych heksoholików. Jeśli ktoś chce maksimum realizmu, niech zainwestuje w coś innego. Jeśli ktoś lubi pogłówkować, podobają mu się strategie ale boi się mnóstwa obliczeń i tysiąca reguł, to 'memoir 44' jest dla niego. Jeszcze raz gratulacje dla firmy za kolejną profesjonalnie dostarczoną przesyłkę.
0
Artur Jedliński [ dodano: 17.08.2005 ]
luk > oczywiscie, ze tak.
0
luk [ dodano: 17.08.2005 ]
Na oficjalnej stronie Memoir'44 jest informacja, że we wrześniu zostaną ukażą się dwa dodatki do tej gry. Cy będą one dostępne w REBEL.pl?
0
Marcin [ dodano: 22.07.2005 ]
- Czas realizacji zamówienia dłuższy o 28h niż deklarowany, więc odczuwałem pewien niesmak przy wypatrywaniu listonosza. Wiem, że sklep nie musi odpowiadać za opóźnienia poczty, ale nie powinno się umieszczać na stronie czasu realizacji 48h, skoro nie ma się pewności co do dotrzymania terminu. Jakby były napisane 72h to bym również zamówił i tego nie skomentował :-D
+ Paczka skrupulatnie zawinięta w kilka warstw folii i tasmy klejącej, a więc dobrze zabezpieczona.
+ Gra dobrze wykonana, duża plansza, gruba tektura. Miłośnicy bitewniaków mogą być rozczarowani jakością figurek, bo to niższa klasa niż np. Warhammer, ale zdają egzamin i sa estetyczne.
+ Gra grywalna i miodna.
- Proste zasady - razi w oczy, że np. jednostka która poniosła straty ma taką samą siłe rażenia jak jednostka, która nie odniosła uszczerbku lub to, że artyleria jest najgroźniejsza z bliska.
+ Proste zasady - więcej chętnych do gry - narzeczona dała się namówić na partyjkę tylko dlatego, że instrukcja ma 15 stron i jest pełna ilustracji. Z Warzonem by to nie przeszło :-D
REASUMUJĄC : Dobra gra, dla każdego. Zaawansowanym strategom polecam jako relaksującą nie wymagającą wysiłku intelektualnego odskocznię. Oszczędzajcie kasę, gierka przyda się na zimowe wieczory :-)
Pozdrawiam
0
luk [ dodano: 26.06.2005 ]
Gra jest super w każdym calu: świetne wykonanie, duża przejrzysta plansza, proste zasady a do tego jest jeszcze bardzo wciągająca. po prostu trzeba ją mieć.
0
Blejzimierz [ dodano: 28.05.2005 ]
W grę jak dotąd zdążyłem zagrać ok.30 razy i mimo ze w przypadku innej gry brzmialoby to abstrakcyjnie, to w tym wypadku to zaledwie początek odkrywania jej wszystkich zalet :):) Gra wsysa jak tornado i az zal,kiedy trzeba konczyc :) W ciagu jednego spotkania mozna spokojnie zagrac kilkanascie razy,czas sie rozplywa- ta gra ma to cos!!:) W miare proste zasady(gralem z bratem,kolega,mama i dziadkiem-sprawdzone;);)), grywalnosc,wykonanie (po prostu pieknie wykonana!!). Ta gra jest takim spelnieniem dzieciecych marzen o ustawianiu armii zolnierzykow na dywanie i rozgrywaniu bitew,tylko wtedy konczylo sie na wielkim balaganie ;) Gralem w inne strategie,ale ta gra po prostu kroluje!:) Chcialbym takze dodac, ze w samej instrukcji jest 16 scenariuszy,z ktorych na razie gralem w cztery ;P A kolejne (dziesiatki!!) czekaja na stronie internetowej :]. Chcialbym tez dodac, ze mimo tylko angielskiej wersji instrukcji nie ma problemu nawet przy znikomej znajomosci jezyka-jest taka masa ilustracji,ze nie ma sie czego obawiac. A podczas gry wylacznie karty taktyczne (nie jest ich duzo i jest opcja gry bez nich) tak naprawde wymagaja jakiejs znajomosci jezyka angielskiego,jednak poniewaz chcialem grac z dziadkiem zrobilem tlumaczenie i jesli tylko ktos bedzie chcial to pod numerem GG:4047789, lub mailem mozna dac namiary i z przyjemnoscia sie podziele :) Gre szczerze polecam- jest z pewnoscia warta swojej ceny!!! :)
0
Kuroi [ dodano: 06.05.2005 ]
Świetna gra. Mimo iż na pierwszy rzut oka na planszę zastanawiasz się czemu ten drugi ma więcej wojska, to nie martw się on właśnie zastanawia się dlaczego ty siedzisz w okopach :D. Rewelacyjna gra myślę iż wystarczy jak powiem że w 4 osoby straciliśmy nie jadną noc nad planszą a kładąc się spać słyszałem maszerujące oddziały przeciwnika.
0
Dis [ dodano: 15.04.2005 ]
Wczoraj dostalem Memoir'44 na osiemnastke - i jest to jeden z najlepszych prezentow, jakie zdarzylo mi sie otrzymac. Gra jest pieknie wydana, swietnie pomyslana (latwa konfiguracja planszy, w pudelku wszystko ma swoje miejsce) i daje spore mozliwosci taktyczne. Niektore scenariusze sa przegiete nieco na strone ktorejs z armii - ale karty wydarzen dodaja grze rownowagi (co z tego, ze masz 6 jednostek pancernych, a przeciwnik 2, skoro nie mozesz ruszyc wiecej niz jedną). Jedyny minus - srednio pomyslane pudelka na figurki. Poza tym - jak dla mnie - 10/10 i znak jakości :)
0
Firchof [ dodano: 23.03.2005 ]
Bardzo fajna gra polecam!!
Drogo, ale warto.
kupujcie w Rebel!!!!!
0
Mortyr [ dodano: 12.03.2005 ]
GRA SUPER! od razu jak zobaczyłem że kumpel to ma pomyślałem: Muszę to mieć! szkoda tylko że to jest takie drogie :/ POLECAM!!!!!!!!!!!1
0
Miś [ dodano: 13.02.2005 ]
Gra bardzo fajna na początku nie chciałem jej kupić ,ale mój kolega namuwił mnie gdy zagrałem dziękowałem mu z całego serca.GRA SUPER!!
0
Sasannka [ dodano: 25.01.2005 ]
Nie lubię tych klimatów i z trudem namówiono mnie na partyjkę, ale grą się zachwyciłam! Ma świetną mechanikę i to "coś", co sprawia, że chce się grać raz po raz. Nie znudzi się szybko zwłaszcza, że można tworzyć własne scenariusze. Bardzo dobra gra.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl