Komentarze do produktu: Herosi

Walcz o kontrolę nad żywiołami


Łukasz [ dodano: 01.07.2019 ]
Ciekawy model rozgrywki, aczkolwiek rzucanie kośćmi w czasie rzeczywistym wprowadza trochę chaosu, i na prawdę trzeba bardzo pilnować zarówno siebie jak i innych graczy aby nie pominąć żadnych zasad, których jest dość sporo. Nie miałem okazji grać w więcej niż 2 osoby ale nie wyobrażam sobie w tym przypadku gry 3 lub 4 osobowej.
Przebrnięcie przez instrukcję trochę trwa ale jest do zrobienia, twórcy zaproponowali 2 modele rozgrywki- dla początkujących- gdzie można pominąć niektóre zasady, oraz zaawansowany. Umożliwia to łatwiejsze wdrożenie się w zasady zamiast od razu skakać na głęboką wodę:).
Graficznie produkt jest opracowany bardzo ładnie. Brakuje mi w pudełku jakichś separatorów na karty poszczególnych kategorii aby nie trzeba było przy każdej rozgrywce wszystkiego na nowo rozkładać.
Ogólne wrażenie: 7,5/10.
W promocyjnej cenie ok. 50 PLN warto.
2
Miejscowy
cherry_cello [ dodano: 13.06.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Nie jest to mój ulubiony typ gier ale jeśli dla kogoś jest, to za te cenę zdecydowanie warto ja kupić.
2
cyb3k [ dodano: 25.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ze względu na kości gra wymaga bardzo dużo miejsca na stole, szczególnie na więcej niż 2 graczy. Można ew. rozważyć jakieś pojemniki do rzucania, ale trzeba mieć na uwadze, że im szybciej będziemy tutaj w stanie przerzucać kości, tym lepiej, bo wszyscy rzucają jednocześnie do momentu aż ktoś przerwie zabawę, żeby wydać kości na zagranie jakiejś karty. I zaczynamy od nowa :). Liczy się refleks i szybkie rozeznanie w sytuacji. Często się zdarza, że gracze sami przystopują żeby podjąć dobrą decyzję. No i oczywiście dużo szczęścia, bo kości rządzą się swoimi prawami. Jeśli lubisz kulać dużo kości naraz, ten tytuł to jest coś dla Ciebie - może i jest ich tylko 6-7 na gracza, ale przerzucać trzeba mnóstwo razy. Różnie może być z długością rozgrywki, ale całość powinna się zamknąć w 1h + 0,5h/gracza.

Cena oryginalna raczej odstrasza, ale okolice 50 zł to wg mnie jak za darmo. Brać, póki jest obniżka!
3
P5yh0 [ dodano: 27.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Trochę czasu spędzone nad instrukcją ale warto było. Gra bardzo fajna na wieczory z przyjaciółmi :-)
2
Askier [ dodano: 22.03.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ciekawa gra, polecam.
2
GeBo [ dodano: 18.03.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo przyjemnie się gra. Nie jest jakoś super dużo kombinacji, ale pozwala ragowac na to co sie dzieje i miec jakąś swoją taktykę. Niezłe na pojedynek dwóch graczy.
Ogólnie polecam jesli ktoś nie ma czasu spedzac kilku dni kolekcjonując karty magicka.
3
MattShameimaru [ dodano: 15.03.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajna gra, dla 2 do 4 osób. Skrócone zasady pozwalają zacząć grać w 10-15 minut, a zwykłe na godziny zabawy później. Jedynym minusem który póki co zauważyliśmy, to mała liczba stworzeń dla każdego elementu, ale, nie można mieć wszystkiego. : )
Polecam.
3
Łowca
Robbins [ dodano: 18.02.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra całkiem klimatyczna, co zapewne wynika z niezwykłych i oryginalnych ilustracji kart istot i zaklęć. Nie jest to szczególnie wymagający tytuł, nawet dzieci mogą spróbować w nim swoich sił. Dawać się we znaki mogą jedynie kości, kiedy podczas ciągłego rzucania jedna z nich komuś umknie ze stołu (dlatego warto sobie przygotować jakieś pudełko do rzutów lub cokolwiek podobnego). Dla mnie gra okazała się być całkiem niezła, ale nie zdobyła w pełni mojego serca.
2
Torrac [ dodano: 13.02.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Idealna gra na nudne wieczory za odpowiednią cenę. Jedyny minus to zasada rzucania kostki bez przerwy.
2
Matti7 [ dodano: 14.01.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Uwielbiam te klimaty dla wszystkich fanów którzy zaczynali swoją przygodę z grami komputerowymi takim jak Heroes M&M czy Warcraft na pewno i ta gra planszowa się spodoba
3
Omate [ dodano: 12.12.2018 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra bardzo ładnie wykonana. Piękne karty, jeszcze piękniejsze kości (choć dobre światło do gry wskazane). Losowość, choć spora, mnie akurat nie przeszkadza. Największy minus za brak wypraski czy chociażby woreczków strunowych - wszystko, poza kośćmi, po prostu luzem wrzucone do pudła. Duży plus za klimat. A i mechanika bardzo dobrze działa.
6
Poliglota
Rayos [ dodano: 24.07.2017 ]
Herosów nigdy nie planowałem kupować, ale za namową postanowiłem sięgnąć. Jakie są moje wrażenia? Gra z pewnością jest ciekawa, ale bywa nieuczciwa. Dość prosta mechanika gry niestety uzależniona jest od całkowicie losowych rzutów kośćmi. Jak mamy szczeście - szybko dostaniemy to co chcemy i wykonamy jedną z kilku dostępnych akcji. Jeśli nie, to będziemy mogli nawet przez turę, dwie próbować wyrzucić upragniony symbol. Wykonanie jest porządne, niektóre grafiki na kartach lekko nie pasują stylem do innym, ale poza tym nie sposób się do czegoś przyczepić. No, może do kolorów na kościach bo dwa symbole mają bardzo podobny kolor i przy słabym świetle ciężko dostrzec różnicę. Generalnie gra jest w porządku, ale nie jest to jakoś często używany przez nas tytuł. No i szkoda, że z zapowiadanego dodatku chyba finalnie nic nie wyszło...
6
Agnieszka_1993 [ dodano: 19.04.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra spełnia moje oczekiwania. Jako, że lubię gry w których się walczy, są karty, a do tego rzuca się kośćmi! To dla mnie mieszanka wybuchowa emocji!! Polecam
4
Qakor [ dodano: 09.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super gra! Prosta i solidnie wydana, Idealny przerywnik między "cięższymi" tytułami.
6
KupujeGry [ dodano: 25.10.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Taktyczna, jednocześnie dynamiczna, rozwiązanie z rzucanie kośćmi w czasie rzeczywistym wbrew moim obawami nie zamienia się w konkurs: "kto szybciej rzuca kośćmi".

Cztery stronnictwa, za to duży plus, jednostki podstawowe mogłyby być tylko trochę bardziej zróżnicowane, dobrze od razu kupić za 5 zł dodatek z 4 nowymi stworami.

Grę urozmaica draft zaklęć oraz budowanie talii przed każdą grą.

W dwie osoby super, w cztery nie grałem.

Ogólnie solidny produkt, polecam.
6
Nocny Marek
Croze [ dodano: 21.10.2016 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Grę określiłbym jako zręcznościową: w grze ścigamy się w turlaniu kości. Zależy nam na konkretnych kombinacjach. Nie ma kolejności wykonywania akcji: kto pierwszy krzyknie "Stop!", natychmiast wykonuje swoją akcję, po czym wszyscy wracają do turlania. Czyste "kto pierwszy, ten lepszy".

Do gry otrzymujemy talię 60 kart zaklęć. Każde z tych zaklęć otrzymujemy w 3 kopiach, więc będziemy dysponowali 20 różnymi zaklęciami. Podzielone one są na cztery kolory, 5 zaklęć każdy. Wśród nich będzie jedno zaklęcie kosztujące (3), trzy zaklęcia kosztujące (4) i jedno kosztujące (5).

Dostajemy 92 karty potworów, 23 każdego koloru: 2 rodzaje po 6 kart, 2 rodzaje po 4 karty, 1 rodzaj z 2 kartami i 1 rodzaj z 1 kartą.
(Dodatkowe potwory można dokupić w sklepie REBEL oddzielnie.)

Do tego mamy jeszcze 4 dwustronne karty bohaterów oraz 6 zaklęć początkowych dla każdego gracza (z czego jedna z nich różni się u każdego koloru). W sumie 180 kart (w jakości kart do M:tG).

Do tego 25 kostek z symbolami żywiołów zamiast liczb oraz dużo, dużo żetonów o mniejszej lub większej użyteczności.

WADY I INNE UWAGI:

a) Gra działa źle przy więcej niż dwóch osobach. Odradzam.

b) Symbole na kostkach mają źle dobrane kolory. Podczas gier przy gorszym świetle zdarzało się, że gracze mylili ze sobą symbole.

c) Pudło ma ten sam rozmiar, co pudła od FFG. Ładnie prezentuje się na półce.
Komponenty zajmują tylko część miejsca w środku i podczas transportu będą swobodnie latały. Karty otrzymamy bez żadnych opakowań na nie, dlatego należy wyposażyć się w kilka woreczków strunowych na nie. (Używam tych o rozmiarze 10x15cm, dostępne na Rebelu.)

d) Na wspomnianych planszach mamy miejsce do śledzenia posiadanej ilości punktów życia, miejsce na nasze karty potworów i bohatera oraz skrót czterech dostępnych w grze akcji. To miły element, ale zbędny. Niepotrzebnie podwyższają cenę oraz wymuszają dużo większy rozmiar pudełka. (Myślę, że gdyby nie te plansze grę można by było zapakować w 1/4 tego pudła.)

e) Instrukcja jest bardzo źle napisana. Ważne elementy zostały źle zapisane albo kompletnie pominięte:
- potwory mogą atakować tylko po rzuceniu zaklęcia;
- grę zaczynamy z 4 kartami na ręce;
I UWAGA!
Najważniejsze: nigdzie nie znalazłem co się dzieje kiedy skończą się karty w talii do dobierania. Zgaduję, że, wzorem innych gier draftowych, należy przetasować stos kart odrzuconych i stworzyć z niego talię do dobierania - ale tego nigdzie w instrukcji nie znajdziecie.

WNIOSKI

Autor stworzył grę karcianą, w której losowość wynikająca normalnie z dociągania kart z talii została zastąpiona losowością kości. I to działa.

Gra nie jest zła. Nie jest też wybitna. To dobry przeciętniak. Powodem do narzekania może być ograniczona rozmaitość potworów, ale nie jest źle. Jej jedyną prawdziwą wadą (poza błędami instrukcji oraz niedoskonałościami kostek) jest cena.

Grę kupiłem w promocji za około 80 złotych i myślę, że jest warta tej ceny. Niestety, poza promocją, przy cenie 120 złotych, zdecydowanie odradzam. Za tę lub niższą cenę znajdziecie na Rebelu lepsze, bardziej dopracowane gry.
6
Wojt85 [ dodano: 01.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra zasługuje na 4+, głównie za grafiki na kartach i solidne przygotowanie plansz dla graczy. Niestety nie da się tego powiedzieć o pudełku, grafika jest ciemna na pierwszy rzut oka ciężko określić co ma przedstawiać. Wiadomo że pudełkiem nie gramy, więc to tylko moja drobna uszczypliwość.
Mechanika gry, nastawiałem się na taktyczno-startegiczną rozgrywkę, a mamy czystą naparzankę. Gracze rzucają kości jednocześnie i ten który otrzyma interesujący go wynik, zatrzymuje rzuty, mówiąc stop. Wprowadza to troszkę chaosu, z drugiej strony wprowadza element losowości i masę emocji od śmiechu do lekkiego poirytowania. Grę mogę polecić, mi i mojej żonie przypadła do gustu.
Standardowo wysyłka z firmy Rebel na 6, zero problemów.
Pozdrawiam.
6
Sigrun_9 [ dodano: 30.08.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra, pięknie wydana. Rzuty kością w czasie rzeczywistym potrafią wywołać gorące emocje. Nawet po kilku rozgrywkach nie czujemy ze znajomymi znużenia. Myślę, że jeszcze wiele godzin rozgrywki przed nami.
4
Melmi87 [ dodano: 19.08.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ciekawa karcianka. Rzucanie kośćmi w czasie rzeczywistym wyzwala niezłe emocje. Osobiście bardzo mi się gra podoba. Wysyłka od Rebel szybka i bezproblemowa.
5
Qakor [ dodano: 19.08.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super gra i super, że polska!
5
Podajnick [ dodano: 27.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ładnie wydana gra. Mechanika gry przypomina karcianki komputerowe, do tego dochodzi jeszcze losowość w postaci rzutów kostkami. Początkowo sceptycznie podchodziłem do rzucania kośćmi "na wyścigi", ale po rozegraniu kilku partii każdy znajdzie swój rytm. Niekoniecznie ja pierwszy muszę powiedzieć: "stop".
Gra nie powala, ale jest przyjemna i chętnie w nią grywam. W skali do 10 dałbym mocne 7 punktów.
3
Thorkiel [ dodano: 14.03.2016 ]
Lubię tą grę, ale ciężko znaleźć wpspółgraczy, tak szybko się tu wszystko dzieje, dzięki rzutom kostkami, że nowi gracze nie ogarniają :)
3
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 04.03.2016 ]
5/5 OCENA. "Herosi" - to walka między wielkimi magami. Każdy z nich jest panem jednego z czterech żywiołów. Pomysł na grę świetny. Piękna grafika i niedościgniona mechanika. Sama rozgrywka też jest bardzo przyjemna i co najważniejsze dość krótka. Dzięki temu w Herosów można spokojnie zagrać więcej niż raz i nie czuje się przy tym znudzenia. Polecam !
5
Poliglota
Elt_son [ dodano: 14.12.2015 ]
Bardzo dobra gra, polecam z całego serca!
5
Tomaszosiadacz [ dodano: 28.11.2015 ]
Bardzo polecam tą grę każdemu, kto jak i ja - za lat młodości zagrywał się w Might & Magic: Heroes.
Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów tego typu gier, ponieważ idealnie oddaje klimat bitew fantastycznych armii oraz ich herosów ciskających spelle we wrogie jednostki :D

Genialna kostkowa mechanika (nigdy nie grałem w inną grę z tym systemem), dzięki której każda partia jest pełna emocji :D I ta ekscytacja, jak wreszcie uda Ci się przed innymi wyrzucić swoje combo :D

Polecam wszystkim, którzy kochają duele w klimatach fantasy. Nie zawiedziecie się :D
4
Pionier
Piotruś Pan [ dodano: 18.11.2015 ]
Fajny ciekawy karciany bitewniak ;) Największa zaleta - nie trzeba nic malować ;)
3
Triskel [ dodano: 10.10.2015 ]
"Herosi" jest to gra projektu Adama Kwapińskiego, przenosząca nas w świat potężnych i walecznych herosów. Podczas rozgrywki stoczymy wiele krwawych pojedynków na śmierć i życie, gdzie może przetrwać tylko jeden. W szeregi naszej armii wchodzą przerażające stwory i potężne czary dzięki, którym będziemy mogli zniszczyć przeciwnika. Rozgrywka odbywa się przy użyciu kostek, co powoduje, że emocji i sporych wrażeń z pewnością nie zabraknie. Zatem niech Herosi przeleją pierwszą krew!

Grę rozpoczynamy wybierając swego herosa i stworzenia, które będą walczyć wraz z nim przeciwko przeciwnikom. Po dokonaniu wyboru umieszczamy je na planszy, piorąc pod uwagę ich kierunki ataku. Karty umieszczane są w dwóch rzędach, możliwość ataku mają jedynie te w pierwszym rzędzie lub te w drugim, które nie maja przed sobą sojuszniczego stworzenia. Po wykonaniu tej czynności gracze otrzymują pięć kart zaklęć podstawowych oraz sześć kostek. Oprócz tego każdy z graczy wybiera trzy zaklęcia dodatkowe i z takim arsenałem możemy rozpoczynać potyczkę. Rozgrywka posiada dwie fazy: przygotowania oraz wykonania akcji. Pierwszą z akcji gracze wykonują jednocześnie, rzucając kośćmi tak długo, aż ktoś nie powie stop. Następnie, każdy zostaje z takimi wynikami, jakie udało mu się uzyskać. Drugą fazę gry rozpoczyna gracz, który zastopował rzucanie. W zależności od tego jakie posiada symbole na kostkach może wykonać jedną z czterech akcji. Każda z akcji posiada swój koszt, gdy już je wykonamy możemy aktywować stwory. Posiadamy do wyboru atak bezpośredni lub użycie zdolności specjalnych. Oprócz potworów mamy jeszcze możliwość użycia rozproszenia magii, która pozwala na usunięcie efektów trwałych zaklęć. Przypomnieć należy jeszcze, że bohaterowie posiadają różne szkoły magii, odpowiadające różnym żywiołom jak choćby: ognia czy wody. Co sprawia, że rozgrywka wciąga i pozwala graczom lepiej wczuć się w rozgrywaną partię.

Gra przykuła moją uwagę, dzięki ładnym grafiką i ciekawej mechanice gry. Pozycja ta została wykonana bardzo starannie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Duże plansze zostały estetycznie wykonane, a karty stworów oraz zaklęć posiadają klimatyczne grafiki zachęcające do rozgrywki. Dostajemy również 25 sześciennych kości, każda z sześcioma rożnymi symbolami, które sprawiają, że rozgrywka jest niezwykle emocjonująca. Instrukcja została wykonana czytelnie i sprawia, że nawet mało doświadczeni gracze będą w stanie rozegrać swoja pierwszą rozgrywkę. Zasady są dość proste i czytelne, a szybkość gry sprawia, że po opanowaniu zasad będziemy mogli cieszyć się satysfakcjonującą rozgrywką, która dostarczy nam sporo dobrej zabawy.

"Herosi" jest idealną grą dla osób lubiących karcianki i gry osadzone w świecie fantasy. Losowość tej pozycji sprawia, że od samego początku do końca nie opuszczą nas duże emocje. Gra sprawdza się doskonale jako zabawa na imprezach i spotkaniach w rodzinnym gronie. Mechanika nie nastręcza większych kłopotów, dlatego gra nadaje się dla każdego, nawet osób mało zaznajomionej z grami karcianymi i planszowymi. Rozgrywkę można rozegrać stosunkowo szybko co również wpływa na plus dla tej gry. Grę wydano w solidnym pudełku z grafiką od razu przykuwającą uwagę na półce. Serdecznie polecam.
5
Richer [ dodano: 30.09.2015 ]
Niby wszytko fajnie, ale czy naprawdę nikt nie widzi że ta gra to praktycznie przeniesienie Might and Magic Duels of Champions na teren planszowek? tylko system kości w ramach adaptacji jakoś to odróżnia, a reszta na każdym kroku mi po prostu wygląda na wspomnianą grę.
5
Ragnar00k [ dodano: 13.08.2015 ]
Gra bardzo dobra, akcja w czasie rzeczywistym dobrze się sprawdza, świetna zabawa w drużynach. Polecam .
4
Komimasa [ dodano: 06.08.2015 ]
Nie żebym miał mówić, że gra jest słaba czy cokolwiek takiego, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Czemu wszyscy mówią, że "mechanika jest innowacyjna" jak przerzucanie kości, gdzie trzeba wyrzucić ileś tych samych znaczników była choćby w Escape, grze, która bynajmniej nowa nie jest. Rozumiem chwytliwy slogan, który ma zachęcać do kupna, ale to jest jakby trochę mijanie się z prawdą. Wszedłem z ciekawości zobaczyć co takiego nowego wymyślono, po czym dowiaduję się, że chodzi o zwykłe przerzucanie kości...
7
BaQslav [ dodano: 09.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobre wykonanie w tej edycji gry, rozgrywka jest dynamiczna. Wiele elementów rozgrywki pozwala na niepowtarzalność sytuacji jakie następują w czasie rozgrywki. Nie piszę więcej po prostu idę grać :)
5
CEZARY [ dodano: 20.06.2015 ]
Bardzo przyjemna gra, kupilem zaraz po premierze, jedyny szkopul ze w instrukcji nie doszukalem sie niczego na temat poczatkowej reki zaklec zlozonej z 4 czarow, dobrze ze doszukalem sie tej informacji na fórum gry planszowe...Przykry zgrzyt. W moim egzemplarzu brakowalo malej instrukcji rowniez.
Pozdrawiam
2
Bożyszcze
Adam_Wi [ dodano: 11.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jest to ciekawa gra o mechanice jakiej jeszcze nie widziałem. Postanowiłem zaryzykować i sprawdzić osobiście tą pozycje. Gra się ciekawie choć muszę przyznać, że po kilku rozgrywkach mieliśmy razem z moją małżonką trochę dość stresu związanego z bardzo szybkim "przerzucaniem" kości i musieliśmy trochę odpocząć od tej gierki - za dużo napięcia jak dla nas ;). Ale ogólnie mechanika gry jest bez zastrzeżeń i na pewno zagramy jeszcze wiele razy. Jedynym minusem w grze są jak dla nas bardzo mało czytelne kości(mogłyby być ciut większe) i nieraz zdarzało się nam, że w ferworze walki przerzucaliśmy "dobre" kości, ponieważ ich symbole trochę nam się mieszały.
Daje solidne 4 bo gra jest świetna, ładna graficznie i przemyślana, ale te kosteczki..... ;)
9
Efkon [ dodano: 01.06.2015 ]
Quaku, wejdz na forum gryplanszowe i podziel się patentami i spostrzeżeniami.
1
Mondai [ dodano: 01.06.2015 ]
Herosi w bardzo ciekawy sposób przekuli nierzadką słabość gier tego rodzaju, to jest losowość, w naprawdę spory atut. Bardzo często, rzut kością w konfrontacyjnych grach 1 na 1 jest wymówką przegranego; i tak jak uważam, że odrobina losowości dodaje pikanterii grom taktycznym i strategicznym, tutaj nie podlega to nawet dyskusji. Kości w Herosach to mechanizm, który nie tylko dynamizuje rozgrywkę, ale wprowadza bardzo przyjemną dawkę emocji. Zwykły łut szczęścia jest minimalizowany zręcznościowym aspektem gry, dzięki czemu podczas gry drobny zastrzyk adrenaliny odróżnia tę grę na tle konkurencji. Trzeba sobie natomiast zdawać sprawę, że jest to miecz obosieczny i tego typu rozgrywka nie musi odpowiadać każdemu. Warto się zastanowić zwłaszcza jeżeli Ucieczka: Świątynia Zagłady (oryg. Escape: The curse of the temple) nie do końca wam podpasowała. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli Ucieczka jest dla was zbyt stresującą grą z powodu walki z czasem, tutaj poziom emocji jest o poziom niższy, przez co mniej tu stresu, a więcej zdrowej rywalizacji i kontroli nad rzutami przeciwnika. Odnośnie wykonania, gra jest więcej niż poprawna. Grafiki zdecydowanie mogą się podobać, chociaż przy tej ich liczbie, niektóre wypadają korzystniej. Żetony i plansze graczy są wykonane z dość grubego kartonu, a same karty nie należą do najcieńszych, mimo tego warto je zakoszulkować. Sama rozgrywka jest satysfakcjonująca do tego stopnia, że czekam na dodatki :) Warto zwrócić na Herosów uwagę.
11
Informator
Quaku [ dodano: 31.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wreszcie gierka, w której nie tylko się myśli, ale przede wszystkim robi. I to dużo :) Takich okrzyków radości i złości na zmianę nie słyszałem od dawna, a wszystko za sprawą tych kilku kości :) Czary w większości żywcem wyjęte z gry Heroes Of Might and Magic, ale to żadna wada, wręcz miło powspominać kultową "trójkę" w czasie rozgrywki ;) A ta jest szalenie dynamiczna i nieprzewidywalna :)
Ktoś powiedział, że gra ta ma wielki potencjał jeśli chodzi o dodatki. Zgodzę się, ale grunt to nie przesadzić. Zamiast dodatkowych frakcji można rozbudować już istniejące (gorgony, behemoty, anioły You name it), dorzucić do tego kilka czarów (mój faworyt - implozja ;) oraz najważniejsza sprawa wg mnie, dopuścić do przyzywania istot w trakcie gry. Już zresztą zacząłem stosować taką home rule i sprawdza się bardzo dobrze ;)
Taki szkopuł, niepotrzebnie dołączono 3 znaczniki podpalenia, gdy w praktyce wykorzystać można tylko 1. Ale i tak zasłużona piątka!
11
Rafał [ dodano: 27.05.2015 ]
Herosów dostałem ostatnio na urodzinki od mojej dziewczyny.

Uwielbiam gry karciane, więc byłem podekscytowany. I słusznie, bo gierka jest ciekawa, dynamiczna a mechanizm niespotykany (przynajmniej przeze mnie). Draftowanie na początku urozmaica grę, dzięki czemu każda rozgrywka jest trochę inna. Po przygotowaniu kart i ustawieniu stworków (naprzemiennie - kolejny element urozmaicenia) zaczyna się pojedynek w czasie rzeczywistym na rzucanie kośćmi. Daje to dużo zabawy i wpływa na dynamiczne podejmowanie decyzji. Nie do końca podoba mi się wersją wieloosobowa, bo nie do końca widać w niej balans. Ale to moje prywatne odczucia.

Spokojnie dałbym 5.
7
Efkon [ dodano: 23.05.2015 ]
Świetna gra! Dużo lepsza niż można się spodziewać z recenzji i opisów, które jednak nie oddają ducha gry. Emocje przy rzutach kośćmi plus na prawdę fajna przemyślana mechanika przynosi mnóstwo frajdy i satysfakcji. Musicie spróbować!
8
Stduch [ dodano: 13.05.2015 ]
Grałem jeszcze w wersję beta i już wtedy gra mnie urzekła. Mechanika oparta na kościach, które tutaj absolutnie nie przeszkadzają, a nawet dodają emocji. Graczy, dla których przeszkodą w grze może być pech w rzutach, pragnę uspokoić, mechanika pozwala rzucać tyle razy, dopóki nie osiągniemy pożądanego rezultatu. Grafiki w wersji finalnej są piękne i czasem aż żal poświęcić stwora :). Zdecydowanie polecam
8
Błysk [ dodano: 06.05.2015 ]
Miałem okazję zagrać na Pyrkonie. Gra jest bardzo ładnie wykonana, można się w jej ilustracjach zakochać.

Ponad to rozgrywka jest bardzo dynamiczna, a jednocześnie zasady nie są jakoś bardzo zawiłe. Powiedziałbym, że początkujący już po pierwszej partii powinien załapać o co chodzi. Przy czym pomimo przejrzystych zasad gra daje spore możliwości kombinowania, jednak wiele zależy od tego jakie zaklęcia akurat będą w puli.

Jednym z minusów dla mnie jest to, że gra poszczególnymi żywiołami wydawała mi się mało zróżnicowana, jednak do weryfikacji potrzebowałbym rozegrać więcej partii. Drugim- wydaje mi się, że po wymyśleniu odpowiednich taktyk gra może zacząć być wtórna, ale mam nadzieję, że te dwie wady zostaną rozwiązane dodatkami.

Ogólnie gra mi się spodobała, jest dynamiczna, ale pozwala też na planowanie.
12
Agasia [ dodano: 28.04.2015 ]
"Herosi" to bijatyka, która najlepiej działa przy dwóch graczach. W grze mamy cztery talie - ognia, lodu, powietrza i ziemi - każda z unikalnymi stworami i zaklęciami. Każdy z graczy wybiera swoją talię stworów, zaklęcia stanowią wspólną pulę, z której można je kupować. Mechanika opiera się o rzuty kostek na czas - kto pierwszy uzna, że wynik go satysfakcjonuje, ten zatrzymuje czas i jest koniec rzucania. Osoba, która pierwsza skończyła, pierwsza wykonuje akcje. Następnie drugi gracz też może wykonać akcje (jeśli chce i jest w stanie) lub spasować i zostawić sobie wyniki na dowolnych kościach. Dzięki temu to on prawdopodobnie wcześniej zakończy rzucanie i rozpocznie akcje w kolejnej rundzie. Gracz, którego heros straci wszystkie punkty życia przegrywa starcie.
W grze jest wiele kart, więc rozgrywki szybko się nie znudzą, a ja mam nadzieję, że autor i tak myśli już o dodatkach.
Na koniec dodam, że gra ma bardzo ładnie ilustrowane karty i fantastyczne kosteczki.
Polecam nie tylko fanom MtG czy Dice Masters. Świetna gra, a tym milej, że polska.
25
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl