Komentarze do produktu: Celestia

Siądź za sterami bajecznego statku powietrznego


Weteran
Louve [ dodano: 25.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Na początku trzeba zaznaczyć, że gra oferuje bardzo lekką, prostą i niewymagającą rozgrywkę, zatem gracze oczekujący od planszówki ciut więcej, zawiodą się. To prawie że całkowicie losowa gra, opierająca się na hazardowym obstawianiu swojego szczęścia.

Jest to tytuł doskonale nadający się dla całkowicie początkujących graczy oraz dla młodszego odbiorcy, chociaż i starzy wyjadacze mogą dla wytchnienia od poważniejszych tytułów kilka partyjek rozegrać. W odpowiednim towarzystwie gra potrafi dostarczyć sporo śmiechu.

Długo zastanawiałam się, czy "Celestię" ocenić na 3 czy 4, gdyż gra jest naprawdę mało wymagająca i zdecydowanie nie może stawać w szranki z podobnie wysoko ocenionymi tytułami, z wyższej półki. Ostatecznie doszłam do wniosku, że w swojej klasie, czyli pozycji dla graczy wagi piórkowej, tytuł jest naprawdę porządny. Wykonaniu nie można niczego zarzucić (grafiki są ładne, płytki rzetelnie wykonane, a statek to oryginalny i przyjemny element), zasady do przyswojenia w minutę, rozgrywka toczy się dynamicznie, bez przestojów, a cała partia kończy w miarę szybko.

Prostota i losowość, to główne cechy tej gry, które można w równym stopniu uznać za jej zalety, jak i wielkie wady. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od planszówki. Mając to na uwadze, "Celestia" może być strzałem w dziesiątkę jak i całkowicie chybionym wyborem.
2
Monika [ dodano: 16.12.2015 ]
Celestia to nowość na mojej półce. Jest przepięknie i solidnie wydana. Bardzo dużo interakcji między graczami, możliwość blefowania i próba rozgryzienia taktyki innych graczy to ogromny plus. Statek, który początkowo wydawał się zbędny i zbyt dziecięcy sprawdza się bardzo dobrze - jest ciekawym, oryginalnym elementem:) Gra jest prosta, pomysłowa i wciągająca. Po pierwszej partii chce się grać w kolejne. Jedyny minus to odrobinę niedopracowana instrukcja.
Poza tym gra z serii tych, które zostają na mojej półce w kategorii proste, wciągające, pięknie wydane - na półgodzinki wolnego wieczoru:)
1
Jabbas [ dodano: 16.12.2015 ]
Zaskakująco dobra i fantastycznie wykonana gra rodzinno-imprezowa gra blefu i szacowania ryzyka.
I to w całkiej znośniej, zważywszy na wydanie, cenie.
2
Pits [ dodano: 12.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra, regrywalna rozgrywka zaskakująco ciekawa nie tuzinkowy system pozwala na wile możliwości osiągniecia celu świetnie sprawdza sie w gronie znajomych na prawde wszyscy byli zachwycenie kiedy graliśmy. polecam
2
Koniczyna17 [ dodano: 03.11.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jedna z essenowych nowości, która przekona nawet opornych graczy ;) miła, przyjemna, ładnie wykonana - idealna w imprezowym gronie - i trochę strategii i trochę blefu ;) polecam!
4
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl