Abyss: Lewiatan (edycja polska)

Nastały niebezpieczne czasy...
20 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Abyss (edycja polska).
Abyss (edycja polska)
Wiadomości jakie do nas docierają są wyjątkowo niepokojące. Na granicy naszego Królestwa zauważono Lewiatany - potężne morskie potwory, które stanowia dla nas śmiertelne zagrożenie! Czy uda się namówić potężnych sojuszników do pomocy w walce z tymi bestiami? Czy wyprawa na granice Królestwa okaże się nie tylko niebezpieczna, ale i opłacalna? Komu uda się wykorzystać okazję do zwiększenia swoich wpływów w Podwodnym Mieście? Grając z dodatkiem Lewiatan zamiast znanego z gry podstawowej toru zagrożeń, wprowadzana jest nowa plansza, na której możemy wyruszyć w podróż do najniebezpieczniejszych głębin. Ponadto do gry dochodzą nowe elementy: nowi sojusznicy nowi lordowie dodatkowa nagroda za pokonanie największej liczby morskich potworów!
Autor:
Bruno Cathala, Charles Chevallier
Ilustracje:
Milan Nikolic
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wiadomości jakie do nas docierają są wyjątkowo niepokojące. Na granicy naszego Królestwa zauważono Lewiatany - potężne morskie potwory, które stanowia dla nas śmiertelne zagrożenie! Czy uda się namówić potężnych sojuszników do pomocy w walce z tymi bestiami? Czy wyprawa na granice Królestwa okaże się nie tylko niebezpieczna, ale i opłacalna? Komu uda się wykorzystać okazję do zwiększenia swoich wpływów w Podwodnym Mieście?

Grając z dodatkiem Lewiatan zamiast znanego z gry podstawowej toru zagrożeń, wprowadzana jest nowa plansza, na której możemy wyruszyć w podróż do najniebezpieczniejszych głębin. Ponadto do gry dochodzą nowe elementy:

 • nowi sojusznicy
 • nowi lordowie
 • dodatkowa nagroda za pokonanie największej liczby morskich potworów!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza granicy
 • 20 kart lewiatanów
 • 21 kart sojuszników
 • 3 karty potworów
 • 10 kart lordów
 • żetony potworów
 • kości
 • znaczniki ran
 • figurka pogromcy głębin
 • instrukcja
Waga:
530 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.85
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Abyss: Lewiatan (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Kaamos87

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek niweluje największą słabość podstawowej wersji Abyss - walkę z potworami. Od teraz walka staje się bardziej emocjonująca, bo dochodzi element losowy w postaci rzutu na udany atak. Nowi sojusznicy i Lordowie pomagają nagiąć rzut na naszą korzyść, więc nie jest to tak naprawdę ślepy los.
Same Lewiatany mają przepiękne grafiki i każdy z nich jest inny (inne wymagania walki, inna wytrzymałość, inna kara jak się oberwie). Trochę mi to przypomina Wielkich Przedwiecznych z Horroru w Arkham, ale oczywiście nie na aż tak epicką skalę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Łukasz

Liczba recenzji: 16

Dobry, solidny produkt

Niestety, podobnie jak w podstawce i krakenie, w tym dodatku pojawiają się błędy, a raczej braki lub niedopowiedzenia zasad gry. Konieczne jest kilkukrotne rozegranie partii i dopowiedzenie sobie własnych ustaleń i zasad które umknęły w instrukcji. Mimo to dodatek znacznie ubarwia rozgrywkę, zwłaszcza walkę z potworami, tego brakowało. Teraz pełny rozkład to cały stół... niestety widzę to jako minus... ale czy trzeba wszystko rozkładać na desku?
Tak czy inaczej mamy kolejną porcje wspaniałych grafik i ilustracji a nowi lordowie, Lewiathany i walka z nimi znacząco urozmaica rozgrywkę. Pojawia się niestety problem, grając wraz z krakenem, wysokich stosów kart, które same w sobie są bardzo „ruchliwe” i jeżdżą nam po całym stole. Dodatek oceniam na 4, niestety nadal przegrywam...


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Adrian

Liczba recenzji: 202

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dzięki temu dodatkowo zabawa jest trudniejsza. Warto zainwestować w ten dodatek do podstawki.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie