Architekci 7 Cudów Świata

Zbuduj cud i zapisz się na kartach historii!
53 opinie
 • 2 - 7 osób
 • od 8 lat
 • ok. 25 minut
 • wydanie polskie
Wciel się w jednego z największych architektów w dziejach i pozostaw ślad na kartach historii, wznosząc cud, który przyćmi dokonania innych! Mądrze wybieraj sojuszników, inwestuj i obserwuj z dumą, jak Twoja budowla nabiera kształtów. Architekci 7 cudów świata to dynamiczna gra rodzinna, doskonała na początek przygody z planszówkami! Podczas rozgrywki staramy się wznieść własną budowlę, jak najlepiej wykorzystując efekty dostępnych kart. W swojej turze wybierasz 1 z 3 kart, na których znajdziesz różne postacie pomocne w zdobywaniu surowców do budowy cudów, dokonywaniu odkryć naukowych oraz toczeniu bitew z sąsiadami.  Na czym to polega? Rozgrywka w Architektów 7 cudów świata jest oparta na prostym mechanizmie wyboru karty. W swojej turze: Dobierasz 1 z 3 dostępnych kart. Zagrywasz ją przed sobą. Używasz jej efektu. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne korzystanie z nadarzających się okazji i wybieranie najlepszych możliwych opcji. Każda dostępna karta przyniesie nam określony bonus: surowce niezbędne do budowy cudu, monety, którymi możemy zastępować te surowce, punkty zwycięstwa przydatne na koniec gry, tarcze zwiększające naszą siłę militarną oraz dodatkowe bonusy w postaci żetonów postępu. To od nas zależy, jaki kierunek rozwoju wybierzemy.  Gra kończy się, gdy któryś z uczestników skończy budować swój cud. Zwycięża osoba z największą liczbą punktów. Dlaczego pokochasz tę grę? To wyjątkowo prosta gra o sprawnym mechanizmie, dzięki czemu doskonale nadaje się dla osób, które stawiają pierwsze kroki w planszówkowym świecie. Jednocześnie rozgrywka jest satysfakcjonująca! Poszczególne rozgrywki są krótkie i pozbawione przestojów; od razu chcemy zagrać kolejny raz. Jak na grę rodzinną przystało, Architekci 7 cudów świata mają przyjemne dla oka grafiki i zachwycają wykonaniem elementów. Podczas zabawy każdy z graczy buduje swój własny cud. Buduje dosłownie, bo kawałek po kawałku możemy obserwować, jak nabiera indywidualnego kształtu! Gdy otworzysz swoje pudełko z grą, Twoim oczom ukaże się wyjątkowo przemyślany system pojemników. Dzięki niemu komponenty są bezpieczne, a przygotowanie do gry zajmuje tylko kilka chwil.
Autor:
Antoine Bauza
Ilustracje:
Etienne Hebinger
Wydawca:
Rebel
179,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wciel się w jednego z największych architektów w dziejach i pozostaw ślad na kartach historii, wznosząc cud, który przyćmi dokonania innych! Mądrze wybieraj sojuszników, inwestuj i obserwuj z dumą, jak Twoja budowla nabiera kształtów.

Architekci 7 cudów świata to dynamiczna gra rodzinna, doskonała na początek przygody z planszówkami! Podczas rozgrywki staramy się wznieść własną budowlę, jak najlepiej wykorzystując efekty dostępnych kart. W swojej turze wybierasz 1 z 3 kart, na których znajdziesz różne postacie pomocne w zdobywaniu surowców do budowy cudów, dokonywaniu odkryć naukowych oraz toczeniu bitew z sąsiadami. 

Na czym to polega?

Rozgrywka w Architektów 7 cudów świata jest oparta na prostym mechanizmie wyboru karty. W swojej turze:

 1. Dobierasz 1 z 3 dostępnych kart.
 2. Zagrywasz ją przed sobą.
 3. Używasz jej efektu.

Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne korzystanie z nadarzających się okazji i wybieranie najlepszych możliwych opcji. Każda dostępna karta przyniesie nam określony bonus: surowce niezbędne do budowy cudu, monety, którymi możemy zastępować te surowce, punkty zwycięstwa przydatne na koniec gry, tarcze zwiększające naszą siłę militarną oraz dodatkowe bonusy w postaci żetonów postępu. To od nas zależy, jaki kierunek rozwoju wybierzemy. 

Gra kończy się, gdy któryś z uczestników skończy budować swój cud. Zwycięża osoba z największą liczbą punktów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To wyjątkowo prosta gra o sprawnym mechanizmie, dzięki czemu doskonale nadaje się dla osób, które stawiają pierwsze kroki w planszówkowym świecie. Jednocześnie rozgrywka jest satysfakcjonująca!
 • Poszczególne rozgrywki są krótkie i pozbawione przestojów; od razu chcemy zagrać kolejny raz.
 • Jak na grę rodzinną przystało, Architekci 7 cudów świata mają przyjemne dla oka grafiki i zachwycają wykonaniem elementów. Podczas zabawy każdy z graczy buduje swój własny cud. Buduje dosłownie, bo kawałek po kawałku możemy obserwować, jak nabiera indywidualnego kształtu!
 • Gdy otworzysz swoje pudełko z grą, Twoim oczom ukaże się wyjątkowo przemyślany system pojemników. Dzięki niemu komponenty są bezpieczne, a przygotowanie do gry zajmuje tylko kilka chwil.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 235 kart (56x82 mm)
 • 7 pięcioczęściowych cudów
 • 7 stojaczków na karty
 • 8 pojemników na komponenty
 • 15 żetonów postępu
 • 6 znaczników konfliktów
 • 28 żetonów zwycięstwa
 • 1 znacznik kota wraz z podstawką
 • instrukcja
Waga:
1,6 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
ARC-PL01
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.77
na podstawie 53 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Architekci 7 Cudów ŚwiataNajbardziej przydatne recenzje

Marzena

Liczba recenzji: 437

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Szybka i bardzo fajna gra. Zasady proste do wytłumaczenia. Duży plus za pojemniki w których są spakowane cuda. Polecam.


HarcMepel

Liczba recenzji: 212

Jak dla mnie ideał :)

Czego szukają obecnie gracze? Gry z prostymi zasadami, krótką, ale emocjonującą rozgrywką i szybkim rozłożeniem oraz złożeniem wszystkich elementów - Architekci są właśnie taką grą. Sama instrukcja to jedynie 5 stron wypełnionych ilustracjami i pomagającymi w zrozumieniu zależności diagramami. Ostatnia strona natomiast to objaśnienie występujących w grze symboli. Dodatkowo wydawca opublikował film z szybkim instruktażem. Ale czy rzeczywiście krótka instrukcja świadczy o prostych zasadach? W tym przypadku tak.

Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy wybiera jedno z pudełek z danym cudem świata. Tu warto się zatrzymać, ponieważ rozwiązanie z uporządkowaniem poszczególnych cudów i przypisanych graczom kart po prostu zachwyca. Wszystko ładnie ułożone w siedmiu oddzielnych pojemnikach, a w każdym z nich podstawka do kart. Ósmy pojemnik przeznaczony jest na karty wspólne i występujące w grze żetony. Wróćmy zatem do rozgrywki. Po wybraniu pojemnika, należy wyjąć fragmenty cudu świata i ułożyć je zgodnie z grafiką na pojemniku rusztowaniem na wierzchu. W swojej turze gracz wybiera kartę z jednego z trzech stosów: swojego, osoby siedzącej po prawej stronie i wspólnego dla wszystkich graczy z zakrytymi kartami. Następnie gracz wykonuje przypisaną do karty akcję i na tym kończy się jego tura.

Wśród kart, które są dostosowane do osób z zaburzeniem rozpoznawania barw, znajdują się m.in. karty surowców i monet, które gracze wykorzystują do budowy cudów świata. W grze znajdują się również karty polityki, dające punkty na koniec rozgrywki oraz pozwalające przechwycić figurkę kota, dającą możliwość podejrzenia wierzchniej karty ze wspólnego stosu, karty nauki, które dają możliwość pobrania żetonu postępu, a także czerwone karty, zapewniające tarcze do działań wojennych. Na tych ostatnich znajdują się wizerunki jednego lub dwóch rogów, które odpowiadają za rozpoczęcie wojny pomiędzy wszystkimi graczami.

Działania wojenne polegają na porównaniu liczby posiadanych tarcz na kartach lub we fragmentach cudu świata z liczbą tarcz sąsiadów. W ten sposób można pozyskać jeden lub dwa żetony zwycięstwa. Po czym konflikty ustają, a karty z rogami są odrzucane. Warto wspomnieć, że podczas całej rozgrywki wszystkie użyte karty są odrzucane, a zasady narzucają konieczność wybudowania fragmentu cudu świata wtedy, kiedy jest to tylko możliwe, co zapobiega „chomikowaniu” kart przez graczy.

Gra kończy się, kiedy jeden z graczy wybuduje cały cud świata, natomiast wygrywa ten, który zebrał najwięcej punktów z kart, żetonów i fragmentów budowli. Po rozgrywce wystarczy tylko posegregować karty według grafik na rewersie i schować do pojemników danego cudu świata. Gra jest gotowa do ponownego rozłożenia – to jest coś, co doceni każdy gracz rozkładający i składający dany tytuł.

7 Cudów Świata Architekci jest tytułem, który warto polecić wszystkich z niewielką ilością czasu na grę, początkującym graczom, a także fanom uniwersum. 25 minut rozgrywki w gronie od 2 do 7 osób pozwoli na miłe spędzenie popołudnia, natomiast na kilku forach internetowych można znaleźć już relacje z rozgrywek, w których brały udział młodsze dzieci, niż sugerowane 8 lat. Po prostu gra, którą warto mieć na swojej półce.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wojciech

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jeśli zwykłe 7 cudów świata można potraktować jako fajną ścieżkę do świata bardziej złożonych gier planszowych dla laików, to Archotekci to autostrada.
Plusy
Proste zasady, wiele osób może grać, wiele osób może się uczyć, nie widać kto wygra do samego końca, można sobie niczym Bazyliszek zbierać na kupkę.

Dodatkowo, fajnie rozmywa się porażka, bo zwycięzca może być tylko jeden. Ale czas rozgrywki jest super krótki i jest pole na rewanże ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kart. Chciałbym zakupić od razu koszulki, jednakże nie mogę znaleźć informacji na temat wielkości kart, czy też bezpośredniego linku kierującego do odpowiednich kart w Państwa sklepie.

~ Sebastian 18.10.2021 14:43

Wg informacji na pudełku, 4 paczki https://www.rebel.pl/akcesoria/gamegenic-matte-catan-sized-sleeves-56x82-mm-60-sztuk-114672.html

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Miłosz 27.10.2021 15:16

Cześć mam pytanie, czy stojaki są przystosowane do kart w koszulkach? Pozdrawiam.

~ Maciej Konarski 16.09.2021 13:59

Niespecjalnie. Chyba że karty będą w ekstremalnie przylegających koszulkach.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 17.09.2021 11:01

Idealnie pasuja mi koszulki Mayday Games - "Yucatan", wlasnie zakoszulkowalem karty ze swojego egzemplarza gry. Pasuja idealnie do stojaczkow, nawet po zakoszulkowaniu na wysokosc wszystko sie tez miesci.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Kacper 08.12.2021 12:09

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Splendor

Splendor

Domek

Domek

Kroniki zamku Avel

Kroniki zamku Avel