Bankrut

Negocjacje, krzyki i gwar jak na targu!
4 opinie
 • 3 - 6 osób
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy grają równocześnie! Gracze wcielają się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami, starając się zdobyć jak najwięcej towarów. Muszą jednak handlować rozważnie, ponieważ jeden z towarów może doprowadzić ich do bankructwa! Autorem gry jest Reiner Knizia, jeden z najlepszych na świecie twórców gier planszowych. Proste zasady gry! Jedną losowo wybraną kartę towaru połóż na środku stołu – oznacza ona towar, za który gracze dostaną punkty ujemne! Pozostałe karty rozdaj graczom. Rozpoczyna się gra. Wszyscy gracze równocześnie składają sobie oferty, przebijają propozycje innych i wymieniają się towarami. Mogą też zamieniać kartę leżącą na środku stołu! W momencie gdy uznasz, że posiadasz wystarczająco dużo towarów tego samego rodzaju, krzyczysz STOP! Gra się zatrzymuje. Gracze mający najwięcej kart poszczególnych towarów zdobywają punkty. Uwaga! Za karty towaru znajdującego się na środku stołu gracze dostają punkty ujemne!  Podczas gry musisz starać się mieć jak najwięcej kart tego samego rodzaju i unikać towaru, za który przyznawane są punkty ujemne. Gra toczy się kilka rund. Zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów.
Autor:
Reiner Knizia
Ilustracje:
Nikola Kucharska
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
39,95

Dostępnych 28 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy grają równocześnie! Gracze wcielają się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami, starając się zdobyć jak najwięcej towarów. Muszą jednak handlować rozważnie, ponieważ jeden z towarów może doprowadzić ich do bankructwa!

Autorem gry jest Reiner Knizia, jeden z najlepszych na świecie twórców gier planszowych.


Proste zasady gry!

 • Jedną losowo wybraną kartę towaru połóż na środku stołu – oznacza ona towar, za który gracze dostaną punkty ujemne! Pozostałe karty rozdaj graczom.
 • Rozpoczyna się gra. Wszyscy gracze równocześnie składają sobie oferty, przebijają propozycje innych i wymieniają się towarami. Mogą też zamieniać kartę leżącą na środku stołu!
 • W momencie gdy uznasz, że posiadasz wystarczająco dużo towarów tego samego rodzaju, krzyczysz STOP! Gra się zatrzymuje.
 • Gracze mający najwięcej kart poszczególnych towarów zdobywają punkty. Uwaga! Za karty towaru znajdującego się na środku stołu gracze dostają punkty ujemne! 
 • Podczas gry musisz starać się mieć jak najwięcej kart tego samego rodzaju i unikać towaru, za który przyznawane są punkty ujemne.
 • Gra toczy się kilka rund. Zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • karty
 • instrukcja
Waga:
160 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

5.00
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń BankrutNajbardziej przydatne recenzje

krysluk

Liczba recenzji: 29

Jakie toto fajne! Zabawa w arabski targ (nie mam pojęcia, czemu Bankrut). Mnóstwo hałasu, śmiechu, negocjacji i kalkulacji. Świetna na 4-6 osób. Za tę cenę w ciemno.


Maxio1982

Liczba recenzji: 236

OCENA 5/5 : " Bankrut " - to coś, czego mi brakowało. Mała, szybka i bardzo angażująca gra, która świetnie sprawdza się w większym gronie. Według instrukcji pełna partia powinna składać się z tylu rozdań, ilu graczy bierze udział w rozgrywce, ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie, żeby od czasu do czasu umilić sobie parę minut jedną szybką rundą negocjacji.


Zabiegana

Liczba recenzji: 28

Nie wiem skąd wzięła się nazwa, bo naszym zdaniem nie pasuje do gry, ale grę samą w sobie uwielbiamy! Wzbudza mnóstwo emocji, można innym "podłożyć świnię" (czasem dosłownie) i nieźle się wybawić. Im więcej osób gra, tym ciekawiej i trudniej.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Celem doboru koszulek - jakie wymiary mają karty?

~ Bankrut 18.03.2021 11:15

Koszulki na karty Rebel (57,5x89 mm) "Standard American Premium", 100 sztuk powinny pasować. :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 14:18

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie