Calico (edycja polska)

Szyj kołdrę, zbieraj guziki, przyciągaj koty!
18 opinii
  • 1 - 4 osoby
  • od 13 lat
  • 30 - 45 minut
  • wydanie polskie
Zadaniem graczy będzie uszycie wygodnego i dobrze wyglądającego kocyka dla swoich kotów. Gracze używają do tego kafelków przedstawiających skrawki materiału w różnych kolorach i wzorach i umieszczają je na swojej planszetce. Gracze starają się ułożyć materiały w takie wzory, by przyciągnąć uwagę najbardziej milusińskich kotów i dobrać taką kolorystykę, by dopasować do niej fikuśne guziki. Niech nie zmyli Was wygląd.Ta piękna gra kafelkowa dostarcza intelektualnej rozrywki na najwyższym poziomie, rozgrzewając do czerwoności zwoje mózgowe. Gra spodoba się zarówno grającym rodzinom, jak i wymagającym graczom.Proste zasadyW swoich ruchu wybierasz jeden z dostępnych kafelków materiału i układasz go na swojej planszy. Konkretne wzory przyciągną koty, które zapewnią Ci punkty zwycięstwa, podobnie jak doszyte guziki czy odpowiednie układy skrawków kocyka.Każda rozgrywka jest unikalnaNa początku każdej gry losujesz kombinację zadań do wykonania: kafelki projektów, kafelki kotów z ich preferowanymi układami oraz wzory jakie będą punktowane w danej grze. Dzięki temu każda rozgrywka jest niepowtarzalna.Osiągnięcia i scenariuszeGra oferuje gotowe scenariusze rozgrywek i osiągnięcia. Możesz próbować spełniać kolejne cele i zaznaczać swoje postępy na specjalnym arkuszu w instrukcji.
Autor:
Kevin Russ
Ilustracje:
Beth Sobel
Wydawca:
Lucky Duck Games
14995

Dostępnych 18 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Zadaniem graczy będzie uszycie wygodnego i dobrze wyglądającego kocyka dla swoich kotów. Gracze używają do tego kafelków przedstawiających skrawki materiału w różnych kolorach i wzorach i umieszczają je na swojej planszetce. Gracze starają się ułożyć materiały w takie wzory, by przyciągnąć uwagę najbardziej milusińskich kotów i dobrać taką kolorystykę, by dopasować do niej fikuśne guziki. Niech nie zmyli Was wygląd.

Ta piękna gra kafelkowa dostarcza intelektualnej rozrywki na najwyższym poziomie, rozgrzewając do czerwoności zwoje mózgowe. Gra spodoba się zarówno grającym rodzinom, jak i wymagającym graczom.

Proste zasady

W swoich ruchu wybierasz jeden z dostępnych kafelków materiału i układasz go na swojej planszy. Konkretne wzory przyciągną koty, które zapewnią Ci punkty zwycięstwa, podobnie jak doszyte guziki czy odpowiednie układy skrawków kocyka.

Każda rozgrywka jest unikalna

Na początku każdej gry losujesz kombinację zadań do wykonania: kafelki projektów, kafelki kotów z ich preferowanymi układami oraz wzory jakie będą punktowane w danej grze. Dzięki temu każda rozgrywka jest niepowtarzalna.

Osiągnięcia i scenariusze

Gra oferuje gotowe scenariusze rozgrywek i osiągnięcia. Możesz próbować spełniać kolejne cele i zaznaczać swoje postępy na specjalnym arkuszu w instrukcji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • instrukcja
  • 4 dwustronne plansze graczy
  • 145 kafelków
  • 132 żetony
  • 1 płócienny woreczek
  • 1 notes do zapisywania punktów
Waga:
1,3 kg


Recenzje

4.94
na podstawie 18 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Calico (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Patrycja

Liczba recenzji: 47

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra logiczno-abstrakcyjna. Wygląda uroczo i przez to zdaje się być prosta, ale nie dajcie się zwieść! Ilość kombinowania lasuje mózg.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Aneta

Liczba recenzji: 404

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jedna z ładniej wydanych gier logicznych ostatnio. Klimat kotów może doklejony na siłę ale sama mechanika układania kafli wedle wymogów - rewelacja. Od samego wykonania (plansze graczy rewelacyjnie trzymają ułożone kafle), nasycenie kolorów jak i rozgrywkę na bardzo wysokim poziomie. Gra posiada poza podstawowym, tryb familijny dzięki któremu spokojnie mogą próbować grać już 8-9 latki. Wyśmienity tytuł dla osób lubiących gry logiczne w ładnej oprawie graficznej. I nie tylko miłośnicy kotów ;)


Iwona

Liczba recenzji: 143

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobrze przyjęta gra na naszym stole. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ możliwości główkowania trochę jest, no i przy okazji, świetna grafika.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie