Aneta

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Dużo trudniejsza gra jak pierwowzór tj klasyczne "płaskie" Ubongo. Gra mocno logiczna dla lubiących takie wyzwania ale... jeśli masz problem z wyobraźnią przestrzenną możesz się "odbić" od gry. Niestety przy takiej "ułomności" o wygnej można tylko pomyśleć....chociaż z drugiej strony ćwiczenie czyni mistrza :) Elementy plastikowe średnie. Dziwne uczucie w dłoni.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Poza piękną grafiką gra ma wbrew pozorom wiele głębi w rozgrywce. niby mechanicznie proste dobieranie kart - czasem losowych ale... dzięki logicznemu myśleniu jak i strategicznemu podejściu z kilku kart jesteśmy w stanie tworzyć combosy, rzutujące potem na całą rozgrywkę. Nie da się grać płynnie przy 1 czy 2 partii. trzeba pograć kila razy bo poznać karty, zależności między nimi. Gra może być i dla młodszych graczy - nawet 8 czy 10 latków ale pod warunkiem, że czytają dobrze ze zrozumieniem i są w stanie spokojnie wysiedzieć dłuższy czas przy stole :) Przy grze w większym gronie mniejsza losowość - większa rotacja kart. Minus za bardzo małą czcionkę na kartach a czasem czytania jest sporo. Szczególnie jest to uciążliwe jeśli się gra we 4 osoby i ktoś musi czytać z 2 strony planszy :) Mimo tej wady gra się bardzo bardzo dobrze a i gra przynosi wiele zwrotów akcji tak wiec jedynie co to polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Raczej słaby

Gra w style escpae roomu ale bardziej rozbudowana. Fajne klimatyczne grafiki na kartach. Proste zasady - śmiało można grać z młodszym dzieckiem o ile umie dobrze czytać. Niestety do momentu kiedy nie uda się przejść scenariusza - każda kolejna próba powoduje naukę kart i po jakimś czasie gra się na pamięć. A niestety - przynajmniej u nas - musieliśmy próbować kilka razy gdyż.... polegliśmy :) Mocno frustrujące są nie udane próby i strata zyskanych udogodnień. Zdecydowanie dla miłośników tego typu rozgrywek.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Raczej słaby

Grafiki przyciągają wzrok. Niby prosta mechanika dokładania, przykrywania kart ale sam sposób liczenia punktów na koniec może zabić. Proste ale wymaga myślenia i kontroli układu kart współgraczy. Nic porywającego


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Ładnie kolorowo wydany abstrakt logiczny ale... dość mechaniczny i po kilku rozgrywkach nużący. Pomimo losowości w kartach cały czas robimy to samo. Wymaga myślenia ale... to jeden z łatwiejszych tytułów tego typu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Spider_priv

Liczba recenzji: 83