Catan: Pomocnicy z Catanu

Zestaw 10 dwustronnych kart pomocników
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (6)
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Catan (Osadnicy z Catanu).
Catan (Osadnicy z Catanu)
Nowy scenariusz o nazwie Pomocnicy z Catanu to niewielkie pudełeczko, w którym kryją się karty znacząco urozmaicające rozgrywkę. Pomocnicy z Catanu to 10 tekturowych, pięknie ilustrowanych, dwustronnych kart, które można wykorzystać w grze podstawowej Catan, jak i z dodatkiem Żeglarze (jedno pudełeczko pomocników w zupełności wystarczy w rozgrywkach do 6 graczy). Jak działają Pomocnicy z Catanu? Zasady są bardzo proste - na początku gry należy utworzyć talię kart pomocników, zwróconych awersem do góry. Z tej talii, każdy gracz, który wybuduje swoją drugą osadę, będzie mógł dobrać wierzchnią kartę. Każda z dziesięciu kart jest inna i zapewnia unikalne zdolności. Po aktywowaniu zdolności z karty, należy ją obrócić na drugą stronę, a po wykorzystaniu umiejętności opisanej z drugiej strony, można ją wymienić na inną ze stosu pozostałych w talii kart. Karty, przedstawiające postaci zamieszkujące wyspę Catan, zapewniają przeróżne korzyści: Hildegarda wspiera biednych i pozwala Ci dobrać jedną kartę surowca od gracza, który ma więcej punktów zwycięstwa od Ciebie, Joanna pomaga korzystniej wymieniać karty surowców w banku, Ludwik pozwala przenieść jedną końcową drogę w inne miejsce. Dodatkowo każda z postaci ma także dodatkową zdolność opisaną na rewersie. Pomocnicy z Catanu wprowadzają do gry powiew świeżości, nie utrudniając przy tym rozgrywki.
Wydawca:
Galakta
1995

store

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Nowy scenariusz o nazwie Pomocnicy z Catanu to niewielkie pudełeczko, w którym kryją się karty znacząco urozmaicające rozgrywkę.

Pomocnicy z Catanu to 10 tekturowych, pięknie ilustrowanych, dwustronnych kart, które można wykorzystać w grze podstawowej Catan, jak i z dodatkiem Żeglarze (jedno pudełeczko pomocników w zupełności wystarczy w rozgrywkach do 6 graczy).

Jak działają Pomocnicy z Catanu?

Zasady są bardzo proste - na początku gry należy utworzyć talię kart pomocników, zwróconych awersem do góry. Z tej talii, każdy gracz, który wybuduje swoją drugą osadę, będzie mógł dobrać wierzchnią kartę. Każda z dziesięciu kart jest inna i zapewnia unikalne zdolności. Po aktywowaniu zdolności z karty, należy ją obrócić na drugą stronę, a po wykorzystaniu umiejętności opisanej z drugiej strony, można ją wymienić na inną ze stosu pozostałych w talii kart.

Karty, przedstawiające postaci zamieszkujące wyspę Catan, zapewniają przeróżne korzyści:

 • Hildegarda wspiera biednych i pozwala Ci dobrać jedną kartę surowca od gracza, który ma więcej punktów zwycięstwa od Ciebie,
 • Joanna pomaga korzystniej wymieniać karty surowców w banku,
 • Ludwik pozwala przenieść jedną końcową drogę w inne miejsce.

Dodatkowo każda z postaci ma także dodatkową zdolność opisaną na rewersie.

Pomocnicy z Catanu wprowadzają do gry powiew świeżości, nie utrudniając przy tym rozgrywki.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 10 dwustronnych kart
 • instrukcja
Waga (kg):
0.2

4.83
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Catan: Pomocnicy z Catanu
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie