Champions! (edycja polska)

Kto zwycięży w serii nieprawdopodobnych pojedynków?
Podziel się swoją opinią
 • 3 - 8 osób
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Kto liczy na palcach: Potwór Frankensteina czy Babcia? Kto je kiwi w skórce: Beyoncé czy Darth Vader? A co najważniejsze – czy potrafisz trafnie wytypować zwycięzcę w tak szalonych kategoriach? Champions! to zwariowana gra imprezowa, w której staramy się wskazać, kto zostanie czempionem turnieju, odgadując, na kogo mogą zagłosować nasi znajomi. W każdej rundzie 8 postaci zmierzy się w serii nieprawdopodobnych pojedynków. Za każdym razem głosujecie na zawodnika, który Waszym zdaniem wygra, a następnie sprawdzacie wynik. Kto utrzyma się w grze do końca? To zależy od Ciebie! Na czym to polega? Rozgrywka składa się z 2 rund, które są osobnymi turniejami. Rundę rozpoczynamy od przygotowania drabinki turniejowej. Gracze wpisują imiona zawodników (to mogą być fikcyjne postacie, rzeczywiste gwiazdy, a nawet inne osoby siedzące przy stole) na specjalnych kafelkach, które następnie mieszamy. Losujemy i wykładamy 7 kart pojedynków, a następnie dodajemy do nich zawodników. Analizując układ na drabince, możliwe układy w półfinałach i finale, a także przewidywane typowania przeciwników, każdy z graczy obstawia zwycięzcę całej rozgrywki. Imię naszego czempiona zapisujemy na specjalnym polu swojej planszetki, a następnie odwracamy ją. Pojedynki w turnieju rozpatrujemy pojedynczo. Za każdym razem gracze głosują za pomocą specjalnych kart w kolorach odpowiadających zawodnikom. Zwycięża ta postać, która otrzymała więcej głosów, a osoby, które na nią głosowały, otrzymują dodatkowe punkty.  Po rozpatrzeniu ćwierćfinałów ich zwycięzcy przechodzą do półfinału, a zabawa toczy się dalej. Gdy finał się zakończy i poznamy imię czempiona, sprawdzamy, kto poprawnie go wytypował, przyznajemy punkty i przechodzimy do drugiej rundy.  Zwycięży osoba, która po dwóch rundach będzie miała najwięcej punktów z typowania i głosów.  Dlaczego pokochasz tę grę? Champions! to idealna gra imprezowa: ma minimum zasad, można ją w pełni dopasować do wiedzy i możliwości graczy i jest pełna zwariowanego humoru.  Abstrakcyjne kategorie zmuszają uczestników do nieszablonowego myślenia. Konieczność przewidywania, na kogo postawią przeciwnicy i wspólna dyskusja o podjętych decyzjach jeszcze bardziej zbliżają graczy i pozwalają lepiej się poznać. 
Autor:
Frank Crittin, Grégoire Largey, Sébastien Pauchon
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Kto liczy na palcach: Potwór Frankensteina czy Babcia? Kto je kiwi w skórce: Beyoncé czy Darth Vader? A co najważniejsze – czy potrafisz trafnie wytypować zwycięzcę w tak szalonych kategoriach?

Champions! to zwariowana gra imprezowa, w której staramy się wskazać, kto zostanie czempionem turnieju, odgadując, na kogo mogą zagłosować nasi znajomi. W każdej rundzie 8 postaci zmierzy się w serii nieprawdopodobnych pojedynków. Za każdym razem głosujecie na zawodnika, który Waszym zdaniem wygra, a następnie sprawdzacie wynik. Kto utrzyma się w grze do końca? To zależy od Ciebie!

Na czym to polega?

Rozgrywka składa się z 2 rund, które są osobnymi turniejami.

 1. Rundę rozpoczynamy od przygotowania drabinki turniejowej. Gracze wpisują imiona zawodników (to mogą być fikcyjne postacie, rzeczywiste gwiazdy, a nawet inne osoby siedzące przy stole) na specjalnych kafelkach, które następnie mieszamy. Losujemy i wykładamy 7 kart pojedynków, a następnie dodajemy do nich zawodników.
 2. Analizując układ na drabince, możliwe układy w półfinałach i finale, a także przewidywane typowania przeciwników, każdy z graczy obstawia zwycięzcę całej rozgrywki. Imię naszego czempiona zapisujemy na specjalnym polu swojej planszetki, a następnie odwracamy ją.
 3. Pojedynki w turnieju rozpatrujemy pojedynczo. Za każdym razem gracze głosują za pomocą specjalnych kart w kolorach odpowiadających zawodnikom. Zwycięża ta postać, która otrzymała więcej głosów, a osoby, które na nią głosowały, otrzymują dodatkowe punkty. 
 4. Po rozpatrzeniu ćwierćfinałów ich zwycięzcy przechodzą do półfinału, a zabawa toczy się dalej. Gdy finał się zakończy i poznamy imię czempiona, sprawdzamy, kto poprawnie go wytypował, przyznajemy punkty i przechodzimy do drugiej rundy. 

Zwycięży osoba, która po dwóch rundach będzie miała najwięcej punktów z typowania i głosów. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Champions! to idealna gra imprezowa: ma minimum zasad, można ją w pełni dopasować do wiedzy i możliwości graczy i jest pełna zwariowanego humoru. 
 • Abstrakcyjne kategorie zmuszają uczestników do nieszablonowego myślenia.
 • Konieczność przewidywania, na kogo postawią przeciwnicy i wspólna dyskusja o podjętych decyzjach jeszcze bardziej zbliżają graczy i pozwalają lepiej się poznać. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 110 kart pojedynków
 • 16 kart do głosowania
 • 8 kafelków zawodników
 • 8 planszetek
 • 8 kart z postaciami
 • 8 zmazywalnych pisaków
 • instrukcja
Waga:
620 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
CHA-PL01
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Champions! (edycja polska)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Gra w zielone!

Gra w zielone!

Jednym słowem

Jednym słowem

Jamajka

Jamajka