Dylematy

Bezkompromisowa imprezówka, w której ocenicie moralność innych graczy!
19 opinii
 • 4 - 15 osób
 • od 18 lat
 • wydanie polskie
Zapraszamy do nietypowej gry moralnych dylematów i trudnych wyborów! Usiądźcie w okręgu w grupie od 4 do 15 osób i rozdajcie każdemu z graczy po 2 karty do głosowania (“A” oraz “B”). Wybierzcie talię, którą będziecie grali oraz tego, kto rozpocznie zabawę. Na czym to polega? W każdej turze na stole ląduje karta Dylematu - zagadnienia moralnego z dwoma możliwymi rozwiązaniami. Twoim zadaniem jest przewidzieć, którą opcję wybierze większość osób przy stole. Grupa może - a nawet powinna, gorąco do tego zachęcamy! - dyskutować nad możliwymi rozwiązaniami, po czym każdy z graczy podejmuje decyzję. Punktujesz, jeśli udało Ci się poprawnie przewidzieć głos większości. Ostatecznym celem gry jest zebranie 5 punktów, ale sekret dobrej zabawy polega na rozmowie. Karty mają stanowić pretekst do dyskusji na mniej lub bardziej odjechane tematy. Co znajdziemy w środku? Talia zielona, najlżejsze dylematy 55 kart niezbyt ciężkich dylematów, którymi zagrasz w dowolnym towarzystwie. Dotykają tematów moralności, uczciwości, a także całkowicie abstrakcyjnych sytuacji, które zamotają w niejednej głowie… Zły czarownik zamienia Cię w niedźwiedzia. Niedługo potem spotykasz w lesie swojego syna i musisz mu udowodnić, że jesteś inteligentną istotą. Czy: Wkładasz czerwone majtki i pelerynę, aby udawać jego ulubionego superbohatera?  Podnosisz go do góry, stojąc na skale, i mruczysz „Krąg życia” z „Króla Lwa”? Talia pomarańczowa, ciężkie dylematy 55 kart dylematów podejmujących wiele różnorodnych tematów. Odpowiedzi Twoich znajomych z pewnością pozwolą Ci poznać ich jeszcze lepiej – dowiesz się co nieco o ich moralności, wierności i… podejściu do nowoczesnych technologii. Właśnie wynaleziono Maszynę Snów. Masz szansę zajrzeć do snów swojej drugiej połówki, która ceni sobie prywatność. Czy: Podglądasz sny swojej drugiej połówki?  Nie podglądasz ich? Talia czerwona, srogie dylematy 55 kart dylematów o śmierci, seksie i prawdziwym zaufaniu. Szalone tematy, abstrakcyjne problemy i trudne zagadnienia moralne. Pozostaną w waszej pamięci na długo... Jesteś argentyńskim górnikiem, który wraz ze swoją kozą został uwięziony pod ziemią. Po 2 dniach w końcu pojawia się ekipa ratunkowa, której działania transmitowane są na żywo. Czy: Wychodzisz i ********* kozę na ************, ale dzięki magii telewizji, wszyscy pomyślą, że ** ********? Wychodzisz na zewnątrz sam? Koza zabierze Waszą tajemnicę do grobu... UWAGA! Gra przeznaczona jest dla osób dorosłych! Rozgrywka grozi utratą znajomych!
Autor:
Nicholas Stewart, William Hall, Lucas Stewart, Ryan Smith
Ilustracje:
Martyna Szczykutowicz
Wydawca:
Rebel
59,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Zapraszamy do nietypowej gry moralnych dylematów i trudnych wyborów! Usiądźcie w okręgu w grupie od 4 do 15 osób i rozdajcie każdemu z graczy po 2 karty do głosowania (“A” oraz “B”). Wybierzcie talię, którą będziecie grali oraz tego, kto rozpocznie zabawę.

Na czym to polega?

W każdej turze na stole ląduje karta Dylematu - zagadnienia moralnego z dwoma możliwymi rozwiązaniami. Twoim zadaniem jest przewidzieć, którą opcję wybierze większość osób przy stole. Grupa może - a nawet powinna, gorąco do tego zachęcamy! - dyskutować nad możliwymi rozwiązaniami, po czym każdy z graczy podejmuje decyzję. Punktujesz, jeśli udało Ci się poprawnie przewidzieć głos większości.

Ostatecznym celem gry jest zebranie 5 punktów, ale sekret dobrej zabawy polega na rozmowie. Karty mają stanowić pretekst do dyskusji na mniej lub bardziej odjechane tematy.

Co znajdziemy w środku?

Talia zielona, najlżejsze dylematy

55 kart niezbyt ciężkich dylematów, którymi zagrasz w dowolnym towarzystwie. Dotykają tematów moralności, uczciwości, a także całkowicie abstrakcyjnych sytuacji, które zamotają w niejednej głowie…

Zły czarownik zamienia Cię w niedźwiedzia. Niedługo potem spotykasz w lesie swojego syna i musisz mu udowodnić, że jesteś inteligentną istotą. Czy:

 • Wkładasz czerwone majtki i pelerynę, aby udawać jego ulubionego superbohatera? 
 • Podnosisz go do góry, stojąc na skale, i mruczysz „Krąg życia” z „Króla Lwa”?

Talia pomarańczowa, ciężkie dylematy

55 kart dylematów podejmujących wiele różnorodnych tematów. Odpowiedzi Twoich znajomych z pewnością pozwolą Ci poznać ich jeszcze lepiej – dowiesz się co nieco o ich moralności, wierności i… podejściu do nowoczesnych technologii.

Właśnie wynaleziono Maszynę Snów. Masz szansę zajrzeć do snów swojej drugiej połówki, która ceni sobie prywatność. Czy:

 • Podglądasz sny swojej drugiej połówki? 
 • Nie podglądasz ich?

Talia czerwona, srogie dylematy

55 kart dylematów o śmierci, seksie i prawdziwym zaufaniu. Szalone tematy, abstrakcyjne problemy i trudne zagadnienia moralne. Pozostaną w waszej pamięci na długo...

Jesteś argentyńskim górnikiem, który wraz ze swoją kozą został uwięziony pod ziemią. Po 2 dniach w końcu pojawia się ekipa ratunkowa, której działania transmitowane są na żywo. Czy:

 • Wychodzisz i ********* kozę na ************, ale dzięki magii telewizji, wszyscy pomyślą, że ** ********?
 • Wychodzisz na zewnątrz sam? Koza zabierze Waszą tajemnicę do grobu...

UWAGA! Gra przeznaczona jest dla osób dorosłych! Rozgrywka grozi utratą znajomych!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 30 kart głosów
 • 6 kart trybów rozgrywki
 • 1 karta kompasu moralnego
 • 15 dwustronnych kart punktów
 • 55 kart lekkich dylematów
 • 55 kart średnich dylematów
 • 55 kart ciężkich dylematów
Waga:
430 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.84
na podstawie 19 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń DylematyNajbardziej przydatne recenzje

Pestek

Liczba recenzji: 72

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra na pewno bezkompromisowa, o czym świadczy znaczna część zawartych w niej dylematów. Niestety gra nie trafia we wszystkie gusta - podczas wybuchu śmiechu jednej osoby, druga może patrzeć z politowaniem, dlatego nie należy jej chować po pierwszej nieudanej partii, ale zmienić współgraczy. Niektóre pytania to naprawdę dylematy, kiedy wyobrazimy sobie siebie samych w danej sytuacji.Przy okazji można poruszyć wiele ciekawych wątków, co na pewno zluzuje atmosferę w nowym gronie :)


Dekornyt

Liczba recenzji: 97

Dla bardzo specyficznej grupy - u nas jeśli był śmiech, to raczej z zażenowania. Nie do końca do mnie przemawia taka "rozrywka"


Fantasy Bestiarium

„Dylematy” jest to bezkompromisowa gra imprezowa, w której będziemy mogli oceniać moralność innych graczy! Myślicie, że dobrze znacie swoich znajomych? Przekonajcie się o tym! Gra jest niezwykle oryginalna i niesztampowo wykonana. To prawdziwa gratka dla osób lubiących szybkie rozrywki i masę śmiechu podczas kolejnych partii. Gra przeznaczona jest dla pełnoletnich graczy, głównie przez mnogość dwuznacznych tematów i nieco wulgarnego języka. Wybierzcie się zatem w świat straszliwych dylematów, gdzie żaden wybór nie jest łatwy.

Gra jest niesztampową grą moralną, która zmusza do podejmowania niełatwych decyzji. Podczas rozgrywki będziecie musieli usiąść w grupie od 4 do 15 osób, a następnie rozdać graczom po 2 karty do głosowania: A oraz B. Następnie podczas każdej tury będziecie odpowiadać na pytania znajdujące się na kolejnych kartach. Karty Dylematu posiadają dwie możliwości do wyboru i zadaniem każdego gracza będzie przewidzenie, jak odpowie większość uczestników rozgrywki. Punkty zostaną przyznane, jeżeli poprawnie wytypujemy wybory większości. Ostatecznie wygrywa ten gracz, któremu udało się zdobyć pięć punktów.

Gra prezentuje się niezwykle ciekawie i potrafi wciągnąć na wiele partii. Podczas rozgrywki będziemy mierzyć się z wieloma dylematami, które nie raz dostarczą sporej dawki dobrej zabawy. Niniejsza pozycja sprawia sporo emocji i nie można się przy niej nudzić. Niektóre wybory uczestników wydają się dziwne bądź kontrowersyjne, jednak o to właśnie chodzi w tej grze, aby szokować i zaskakiwać. Pozycja ta jest przeznaczona dla osób pełnoletnich i świetnie sprawdzi się na imprezach lub spotkaniach w gronie znajomych.

„Dylematy” jest grą wciągającą, która dzięki dopracowanej oprawie graficznej i prostym zasadom wciąga na długi czas. Dobra zabawa jak najbardziej gwarantowana. Humorystyczne historie i trudne wybory do podjęcia sprawiają, że gra nie nudzi się za szybko. Świrnięte pytania zaskoczą Cię drogi graczu i sprawią, że zostaniesz postawiony przed naprawdę dużymi dylematami! Gorąco polecam.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Gra do Piwka

Gra do Piwka

(Nie)Powinieneś 2

(Nie)Powinieneś 2