D&D: Castle Ravenloft Board Game

Przerażające wyzwania w mrocznym zamku Ravenloft!
23 opinie
 • 1 - 5 osób
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie angielskie
Zło czai się w posępnych wieżach i mrocznych lochach zamku Ravenloft. Tylko najtwardsi z mężnych bohaterów mogą sprostać przerażającym wyzwaniom, skrytym w obrębie tych murów. Castle Ravenloft to przeznaczona dla 1-5 graczy gra planszowa, nawiązująca do klasycznego świata gotyckiego horroru, który od dwóch dekad pasjonuje miłośników Dungeons&Dragons. Przed wami pierwsza z planowanego cyklu gier planszowych Dungeons&Dragons, opartych na wspólnej mechanice - jednocześnie łatwej do opanowania i dającej bohaterom spory repertuar możliwości taktycznych. Komponenty produktów tej serii będzie można ze sobą mieszać, wzbogacając i uatrakcyjniając w ten sposób dostępne scenariusze. Castle Ravenloft to gra kooperacyjna. Uczestnicy rozgrywki tworzą drużynę bohaterów, którzy wspólnymi siłami podejmują się bohaterskich wyzwań wewnątrz ponurego zamczyska. Rozgrywka toczona jest na modularnej planszy, po której przemieszczane są szczegółowo wykonane, plastikowe figurki bohaterów i ich przeciwników. Pojedynczy scenariusz można ukończyć w przeciągu ok. jednej godziny.
Autor:
Bill Slavicsek, Mike Mearls, Peter Lee, Rob Heinsoo
Wydawca:
Wizards of the Coast
299,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Zło czai się w posępnych wieżach i mrocznych lochach zamku Ravenloft. Tylko najtwardsi z mężnych bohaterów mogą sprostać przerażającym wyzwaniom, skrytym w obrębie tych murów.

Castle Ravenloft to przeznaczona dla 1-5 graczy gra planszowa, nawiązująca do klasycznego świata gotyckiego horroru, który od dwóch dekad pasjonuje miłośników Dungeons&Dragons.

Przed wami pierwsza z planowanego cyklu gier planszowych Dungeons&Dragons, opartych na wspólnej mechanice - jednocześnie łatwej do opanowania i dającej bohaterom spory repertuar możliwości taktycznych.

Komponenty produktów tej serii będzie można ze sobą mieszać, wzbogacając i uatrakcyjniając w ten sposób dostępne scenariusze.

Castle Ravenloft to gra kooperacyjna. Uczestnicy rozgrywki tworzą drużynę bohaterów, którzy wspólnymi siłami podejmują się bohaterskich wyzwań wewnątrz ponurego zamczyska.

Rozgrywka toczona jest na modularnej planszy, po której przemieszczane są szczegółowo wykonane, plastikowe figurki bohaterów i ich przeciwników. Pojedynczy scenariusz można ukończyć w przeciągu ok. jednej godziny.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 41 elementów modularnej planszy
 • 42 plastikowe figurki, prezentujące bohaterów i potwory
 • 9 kart bohaterów i przeciwników
 • 200 kart spotkań, potworów i skarbów
 • 192 żetony i znaczniki
 • instrukcja
 • księga scenariuszy
 • kość 20-ścienna
Waga:
2 kg
Kod producenta:
207790000


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.35
na podstawie 23 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń D&D: Castle Ravenloft Board GameNajbardziej przydatne recenzje

ashyrat

Liczba recenzji: 15

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Castle Ravenloft świetnie sprawdza się jako niezbyt wymagająca planszówka na spotkania towarzyskie. Można pogadać, wypić trochę piwa, pobić potwory i pośmiać się w duchu jak bardzo Pani Fortuna bywa złośliwa ;).

Mechanika gry jest prosta, można się jej nauczyć w 10 min i choć gracze mają bardzo skąpy wachlarz akcji podczas tury (ruch i atak, atak i ruch, dwa ruchy) to na planszy dzieje się tyle niespodziewanych rzeczy, że to aż tak bardzo nie przeszkadza. Zamek Ravenloft to miejsce wyjątkowo nieprzychylne wędrowcom i przez to cały czas trzeba kombinować, aby cała drużyna wyszła z opresji cała, czy to zasłaniając wyjątkowo potłuczonego kolegę własnym ciałem czy też biorąc pułapkę "na klatę" i próbując ją rozbroić w pomieszczeniu gęstym od przeciwników.

Gra jest okropnie losowa, ale ktokolwiek grał w przeszłości w Dungeons&Dragons nie powinien spodziewać się niczego innego. Wszystkie sukcesy rozpatruje się tutaj rzutem kostką i to bardzo dodaje smaczku grze. Nic w końcu tak nie zaskakuje jak wyrzucenie krytycznego 1, kiedy właśnie miało się zadać śmiertelny cios Dracolichowi, by zaraz zostać zjedzonym przez rzeczonego jegomościa. Z tego też powodu jest to gra bardzo trudna, ale znów jest to jak najbardziej OK, bo dobra gra kooperacyjna powinna być trudna, inaczej zbyt szybko się nudzi.

Jednak jedną z największych zalet tej gry jest dla mnie losowo generowany loch. Wiadomo, że płytek jest ograniczona ilość, ale mimo wszystko za każdym razem gra układa się troszeczkę inaczej, przez to nigdy nie wiadomo co się stanie w kolejnej turze i z której strony spodziewać się kłopotów. Losowo generowana plansza ma też tę zaletę, że grę rozkłada się dość szybko, przez co taki nieskomplikowany Ravenloft potrafi wygrać u mnie z ambitniejszymi Posiadłościami Szaleństwa, gdzie plansza układana jest bite 45 min i wszystkich graczy trzeba wygonić do drugiego pokoju.

Bardzo fajnie sprawdza się też "AI potworów" (każdy gracz kontroluje jakąś tam ilość wylosowanych przeciwników), bo znów jest to świetne rozwiązanie na lekkie spotkanie towarzyskie, gdzie wszyscy grają razem przeciw grze, a nie trzeba wytypować Mistrza Gry, który będzie wykonał większość "ciężkiej" roboty.


CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 148

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Przyznam , że kupiłem grę dla figurek do DnD. Dla kogos kto chce figurki do D&D i nie boi sie malowac własnoręcznie to jest super produkt. Ta sama skala, co inne figurki DnD to wielka zaleta. Gra też wygląda na fajną, ale osobiście nie zagrałem, więc wolę nie mówić o tym.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Adrian

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra gra! Świetne przeniesienie systemu DnD na planszę, z uproszczeniem i jednoczesnym zachowaniem najważniejszych smaczków. Budowanie lochu który za każdym razem jest inny -> geeeeeeeeniusz to wymyślił :)

Co do wykonania, tokeny są świetne, figurki zaskoczył jakością wykonania (choć szkielety wolałbym żeby były trochę bardziej stabilne). Dracolich to poprostu arcydzieło, w swoim przypadku zdecydowałem się figurki pomalować aby były jeszcze lepsze. Jedyne co martwi to słaba jakość wykonania kart których używa się w grze sporo. Mimo to polecam grę z czystym sumieniem!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również