Delisie: Wielka imprezka

Okaż wsparcie, zostań kurierką i zdobądź sławę!
Podziel się swoją opinią
  • 2 - 5 osób
  • od 9 lat
  • ok. 60 minut
  • wydanie polskie
Dziś w Delilandzie jest Święto Dobrego Smaku. Patronki krainy - Mąka, Mleko i Cukier - długo debatowały nad tym, gdzie powinny odbyć się główne uroczystości, ale nie mogły się zdecydować. Dlatego goście bawić się będą w trzech lokalach jednocześnie! W Podniebnej Łakoci, Kurorcie Owoców oraz Herbaciarni Herbat na ulicy O’clock 5. Koordynatorką święta została Spaghetti. Będzie czuwała nad smakiem wszystkich potraw. Potrzebuje jednak wsparcia, bo roboty jest po kokardę! Oczywiście wszystkie Delisie chcą pomóc i zostają kurierkami.  Zostań szefem delisiowych kurierek i zdobądź fejm na Pastagramie! Delisie: Wielka imprezka to gra planszowa z postaciami znanymi doskonale z bestsellerowej serii komiksów!  Postacie Delisi zostały stworzone przez dwójkę młodych polskich artystów: duet Maciej Kur & Magdalena "Meago" Kania i pojawiły się po raz pierwszy w komiksie "Delisie. Życie ma smak" w 2021 roku.  Delisie to dziewczynki, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. Młoda kucharka Ramen wraz ze swoją rodziną, należącą do Makaronów, prowadzi restaurację w małym miasteczku Alakart. Jej koleżanki to m.in. Mysi Melon, która prowadzi butik z ciuchami, Truskawka w Czekoladzie, która ma swój zespół rockowy, oraz Tiramisu - najbardziej wybredna smakoszka świata. Bohaterki serii komiksów rozwijają swoje pasje i kariery, co chwila pakując się w nowe, zwariowane perypetie.  Autorką rysunków jest Magdalena "Meago" Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz do komiksu wprowadzającego do gry napisał Maciej Kur, autor takich serii jak "Kajko i Kokosz – Nowe Przygody" oraz "Lil i Put". Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks "Emilka Sza".  Autorem mechanizmu gry jest Reiner Knizia - wybitny matematyk i twórca ponad 700 różnych gier planszowych. Stworzone przez niego tytuły od dziesięcioleci bawią i edukują graczy na całym świecie. 
Autor:
Reiner Knizia
Wydawca:
Egmont
99,95
84,95
-15%

Produkt w przedsprzedaży

Data premiery: październik 2023 r.


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Dziś w Delilandzie jest Święto Dobrego Smaku. Patronki krainy - Mąka, Mleko i Cukier - długo debatowały nad tym, gdzie powinny odbyć się główne uroczystości, ale nie mogły się zdecydować. Dlatego goście bawić się będą w trzech lokalach jednocześnie! W Podniebnej Łakoci, Kurorcie Owoców oraz Herbaciarni Herbat na ulicy O’clock 5. Koordynatorką święta została Spaghetti. Będzie czuwała nad smakiem wszystkich potraw. Potrzebuje jednak wsparcia, bo roboty jest po kokardę! Oczywiście wszystkie Delisie chcą pomóc i zostają kurierkami. 

Zostań szefem delisiowych kurierek i zdobądź fejm na Pastagramie! Delisie: Wielka imprezka to gra planszowa z postaciami znanymi doskonale z bestsellerowej serii komiksów! 

Postacie Delisi zostały stworzone przez dwójkę młodych polskich artystów: duet Maciej Kur & Magdalena "Meago" Kania i pojawiły się po raz pierwszy w komiksie "Delisie. Życie ma smak" w 2021 roku. 

Delisie to dziewczynki, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. Młoda kucharka Ramen wraz ze swoją rodziną, należącą do Makaronów, prowadzi restaurację w małym miasteczku Alakart. Jej koleżanki to m.in. Mysi Melon, która prowadzi butik z ciuchami, Truskawka w Czekoladzie, która ma swój zespół rockowy, oraz Tiramisu - najbardziej wybredna smakoszka świata. Bohaterki serii komiksów rozwijają swoje pasje i kariery, co chwila pakując się w nowe, zwariowane perypetie. 

Autorką rysunków jest Magdalena "Meago" Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz do komiksu wprowadzającego do gry napisał Maciej Kur, autor takich serii jak "Kajko i Kokosz – Nowe Przygody" oraz "Lil i Put". Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks "Emilka Sza". 

Autorem mechanizmu gry jest Reiner Knizia - wybitny matematyk i twórca ponad 700 różnych gier planszowych. Stworzone przez niego tytuły od dziesięcioleci bawią i edukują graczy na całym świecie. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • plansza
  • karty
  • żetony
  • instrukcja
Waga:
500 g

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Delisie: Wielka imprezka

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie