Detektyw Bombel

Pozbawiona rywalizacji gra karciana dla młodych poszukiwaczy przygód
17 opinii
 • 1 - 2 osoby
 • od 4 lat
 • ok. 10 minut
 • wydanie polskie
Poznaj Detektywa Bombla - znanego poszukiwacza przygód i niestrudzonego tropiciela tajemnic! To z nim odwiedzisz trzy niezwykłe miejsca: szkołę, wesołe miasteczko i piracką wyspę, by zrealizować postawione przed Tobą zadania. Możesz działać w pojedynkę lub w większej grupie, współpracując, by wykonać zadanie.  Detektyw Bombel to gra skierowana do najmłodszych: dzieci od 4. roku życia. Podczas zabawy rozgrywamy jedną z trzech dostępnych przygód - „Zabawa w chowanego”, „Wesołe Miasteczko” albo „Wyspa skarbów”. Każda z nich polega na odkrywaniu kolejnych kart z miejscami w taki sposób, by znaleźć wszystkie karty oznaczone gwiazdką. Elementy różnią się w zależności od wybranej przygody: przy zabawie w chowanego będzie to czwórka dzieci, które się przed nami schowały, ale już podczas poszukiwania pirackich skarbów liczyć się będzie kolejność ich odnajdywania.  Na czym to polega? Wybierz zestaw kart z przygodą, która Cię interesuje i rozłóż je na stole według instrukcji. Odwróć kartę początkową ilustracją do góry. Zobaczysz na niej, gdzie zaczynasz przygodę. Przyjrzyj się uważnie karcie przygody - wskazane jest na niej kilka miejsc, do których możesz się udać! Wybierz to, które chcesz odwiedzić i weź kartę z odpowiadającym mu symbolem. Odwróć wybraną kartę ilustracją do góry i połóż ją przed sobą. Każda z nich ma nowe miejsca do odwiedzenia, albo elementy z którymi możesz wejść w interakcję! Kontynuuj swoją przygodę podróżując od miejsca do miejsca, za każdym razem uważnie obserwując karty. W czasie wędrówki spróbuj zdobyć wszystkie karty z gwiazdą wskazane na karcie zadania!  Dlaczego pokochasz tę grę? Skierowany do najmłodszych dzieci Detektyw Bombel to prosta, a jednocześnie satysfakcjonująca przygodowa zabawa. Uczestnik (lub współpracujący uczestnicy) odwiedzają różne miejsca, by znaleźć wszystkie wyznaczone w zadaniu karty z gwiazdkami.  Podczas rozgrywki sami decydujemy, w którym kierunku się udać i które karty odkryć. Taki mechanizm wspiera budowanie u dzieci poczucia sprawczości: aktywnego decydowania o kolejnych ruchach oraz obserwowania konsekwencji. Przyjemna dla oka szata graficzna zachęca maluchy do podjęcia zabawy. Zestaw zawiera przygodę instruktażową oraz 3 pełne przygody: Zabawę w chowanego w szkole, Wesołe miasteczko oraz Wyspę piratów.
Ilustracje:
Simon Douchy
Wydawca:
Rebel
49,95
26,90
-46%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 49,95 zł)

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Poznaj Detektywa Bombla - znanego poszukiwacza przygód i niestrudzonego tropiciela tajemnic! To z nim odwiedzisz trzy niezwykłe miejsca: szkołę, wesołe miasteczko i piracką wyspę, by zrealizować postawione przed Tobą zadania. Możesz działać w pojedynkę lub w większej grupie, współpracując, by wykonać zadanie. 

Detektyw Bombel to gra skierowana do najmłodszych: dzieci od 4. roku życia. Podczas zabawy rozgrywamy jedną z trzech dostępnych przygód - „Zabawa w chowanego”, „Wesołe Miasteczko” albo „Wyspa skarbów”. Każda z nich polega na odkrywaniu kolejnych kart z miejscami w taki sposób, by znaleźć wszystkie karty oznaczone gwiazdką. Elementy różnią się w zależności od wybranej przygody: przy zabawie w chowanego będzie to czwórka dzieci, które się przed nami schowały, ale już podczas poszukiwania pirackich skarbów liczyć się będzie kolejność ich odnajdywania. 

Na czym to polega?

 1. Wybierz zestaw kart z przygodą, która Cię interesuje i rozłóż je na stole według instrukcji.
 2. Odwróć kartę początkową ilustracją do góry. Zobaczysz na niej, gdzie zaczynasz przygodę.
 3. Przyjrzyj się uważnie karcie przygody - wskazane jest na niej kilka miejsc, do których możesz się udać! Wybierz to, które chcesz odwiedzić i weź kartę z odpowiadającym mu symbolem.
 4. Odwróć wybraną kartę ilustracją do góry i połóż ją przed sobą. Każda z nich ma nowe miejsca do odwiedzenia, albo elementy z którymi możesz wejść w interakcję!
 5. Kontynuuj swoją przygodę podróżując od miejsca do miejsca, za każdym razem uważnie obserwując karty. W czasie wędrówki spróbuj zdobyć wszystkie karty z gwiazdą wskazane na karcie zadania! 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Skierowany do najmłodszych dzieci Detektyw Bombel to prosta, a jednocześnie satysfakcjonująca przygodowa zabawa. Uczestnik (lub współpracujący uczestnicy) odwiedzają różne miejsca, by znaleźć wszystkie wyznaczone w zadaniu karty z gwiazdkami. 
 • Podczas rozgrywki sami decydujemy, w którym kierunku się udać i które karty odkryć. Taki mechanizm wspiera budowanie u dzieci poczucia sprawczości: aktywnego decydowania o kolejnych ruchach oraz obserwowania konsekwencji.
 • Przyjemna dla oka szata graficzna zachęca maluchy do podjęcia zabawy.
 • Zestaw zawiera przygodę instruktażową oraz 3 pełne przygody: Zabawę w chowanego w szkole, Wesołe miasteczko oraz Wyspę piratów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 72 karty
 • plakat
 • instrukcja
Waga:
226 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
302021
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.71
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Detektyw BombelNajbardziej przydatne recenzje

Bartosz

Liczba recenzji: 28

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Przyjemna propozycja dla kilkulatków. Prosta, ciekawa rozgrywka. Regrywalność stosunkowo niska, zwłaszcza dla bystrzaków, którzy łatwo zapamiętają poszczególne elementy


Maria

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra z typu: CZAS NA KAWĘ DLA RODZICA ;-)
Syn gra, odkrywa i ma frajdę, a ja pije kawę i czytam książkę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mama, żona - KOBIETA

Liczba recenzji: 24

Dobry, solidny produkt

Zaczynamy od wybrania zestawu kart, który nas interesuje (do wyboru mamy trzy różne), a następnie bierzemy kartę z zadania i kładziemy ją zakrytą obok siebie. Pozostałe karty rozkładamy stroną z bańkami do góry. Kiedy wszystko gotowe pora na zabawę.
Odwracamy kartę początkową, z której dowiadujemy się, gdzie zaczyna się przygoda. Następnie przyglądamy się miejscom do odwiedzenia i wybieramy, które chcemy odwiedzić jednocześnie, biorąc odpowiednią kartę. Podczas wędrówki wypełniamy zadania.
Gra kończy się, kiedy zdobędziemy wszystkie karty gwiazd z karty zadań.

Gra ma banalne zasady i może nie jest jakaś genialna, ale jest dość ciekawą propozycją dla dzieci. Spory plus za fakt, że można grać w nią samemu.

Wizualnie gra jest ładna. Na kartach znajdziemy ciekawe, kolorowe ilustracje. Jakość kart według mnie jest dość wysoka (przy normalnym graniu nic złego się z nimi nie dzieje).

Opakowanie jest nieduże, zamykane na klapkę z magnesem. Nie zajmie dużo miejsca w domu, a jednocześnie bez problemu można grę zabrać np. na piknik.

Detektyw Bombel to gra, która umili dzieciom czas. Nam się podoba i polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETAWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Time's Up! Kids

Time's Up! Kids

Bułka, Kotek, Pizza

Bułka, Kotek, Pizza

Żółwik Plusk!

Żółwik Plusk!

Pluszowych snów!

Pluszowych snów!