Dixit Odyseja

Odyseja wyobraźni po raz drugi
101 opinii
 • 3 - 12 osób
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy. Puść wodze fantazji i baw się z Dixit Odyseja - rozszerzoną wersją popularnej gry skojarzeniowej. Dzięki dodatkowym elementom możesz zaprosić do zabawy aż 12 osób! Razem wyruszcie na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów i bawcie się wyobraźnią. Na czym to polega? Dixit to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna z osób zostaje Bajarzem - wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło, które jej zdaniem odzwierciedla obrazek. Może to być pojedyncze słowo, całe zdanie, cytat lub fragment piosenki czy filmu. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów Bajarza, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym. Dlaczego pokochasz tę grę? Dixit to niezwykle uniwersalna zabawa, która pozwala nam rozwijać swoją kreatywność i lepiej poznawać naszych najbliższych. Próbując zgadnąć, co mieli na myśli inni gracze, uczymy się wczuwać się w ich tok myślenia. Rozgrywka jest bardzo prosta i nie wymaga przyswajania wielu zasad, dzięki czemu gra doskonale nadaje się dla osób początkujących.  Pojedyncze pudełko z grą Dixit (zarówno wersje podstawowe, jak i dodatki) to 84 oryginalne karty, z których każda stanowi miniaturowe dzieło sztuki. Stworzone przez najpopularniejszych ilustratorów odzwierciedlają różne style graficzne i doskonale pobudzają wyobraźnię. Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.
Autor:
Jean-Louis Roubira
Wydawca:
Rebel
149,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy.

Puść wodze fantazji i baw się z Dixit Odyseja - rozszerzoną wersją popularnej gry skojarzeniowej. Dzięki dodatkowym elementom możesz zaprosić do zabawy aż 12 osób! Razem wyruszcie na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów i bawcie się wyobraźnią.

Na czym to polega?

Dixit to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna z osób zostaje Bajarzem - wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło, które jej zdaniem odzwierciedla obrazek. Może to być pojedyncze słowo, całe zdanie, cytat lub fragment piosenki czy filmu. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów Bajarza, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Dixit to niezwykle uniwersalna zabawa, która pozwala nam rozwijać swoją kreatywność i lepiej poznawać naszych najbliższych. Próbując zgadnąć, co mieli na myśli inni gracze, uczymy się wczuwać się w ich tok myślenia.
 • Rozgrywka jest bardzo prosta i nie wymaga przyswajania wielu zasad, dzięki czemu gra doskonale nadaje się dla osób początkujących. 
 • Pojedyncze pudełko z grą Dixit (zarówno wersje podstawowe, jak i dodatki) to 84 oryginalne karty, z których każda stanowi miniaturowe dzieło sztuki. Stworzone przez najpopularniejszych ilustratorów odzwierciedlają różne style graficzne i doskonale pobudzają wyobraźnię.
 • Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 84 karty
 • 12 tabliczek głosowania
 • 24 znaczniki głosowania
 • 12 drewnianych pionków królików
 • instrukcja
Waga:
880 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
DIX03PL
Pasujące koszulki:

Gra została nominowana przez Kapitułę Konkursu do nagrody Gra Roku 2010, jako jedna z najlepszych gier wydanych w Polsce w roku 2009.

Gra otrzymała w 2009 roku nagrodę Golden Ace, French Game of the Year oraz została nominowana do niemieckiej nagrody Spiel des Jahres w 2010 roku.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.79
na podstawie 101 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dixit OdysejaNajbardziej przydatne recenzje

Piotrek (Mystery of Dice)

Liczba recenzji: 25

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dixit Odyseja ... a nie Dixit !

Rozumiem, że karty podobne, mechanizm podobny ... lecz ta gra posiada trochę inne założenie. Jeżeli można nazwać Dixit Odyseję grę imprezową - to zapewne nią jest ! Gra przystosowana do 12 osób (stąd zmiana planszy, czy sposobu obstawiania karty narratora). Jeżeli mamy duże grono znajomych, chcemy doskonale bawić się w trakcie zjazdu rodzinnego Dixit Odyseja jest najlepszym rozwiązaniem.

Co do samej gry - w grafikach można się zakochać, patrząc na nie - nie ma się żadnego problemu z odszukaniem skojarzeń. Króliczki jak zawsze urocze. Plansza... świetne rozwiązanie dla 12 kicających króliczków !

uwielbiam ją !


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Alcyone

Liczba recenzji: 16

Jak dla mnie ideał :)

Gra świetna zarówno na rozkręcenie imprezy, jak i jako przerywnik pomiędzy "cięższymi" tytułami. Sprawdza się w gronie dobrych znajomych, jak i jako gra do zapoznania się. Wymaga kreatywności i to czasem dość niespodziewanej. Jedyne na co trzeba uważać, to gra "pod siebie", tzn. podaje się skojarzenie, o którym się wie, że zostanie zrozumiane tylko przez konkretną osobę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sekal

Liczba recenzji: 12

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra rodzinno-towarzyska. Zasady tłumaczy się w minutę, każdy łapie w mig i grają całe pokolenia (pierwsza gra, która podobała się całej rodzince). Szybkie rozgrywki i przyjemny klimat, wypada polecić wszystkim. Dobry zapełniacz także na spotkania przy piwku.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czym ta wersja się różni od podstawowego Dixita? Czy kupując tą wersję traci się cokolwiek z normalnego Dixita?

~ Majber 14.02.2021 10:11

W Dixit Odyseja mamy więcej znaczników punktacji, przystosowany dla 7+ graczy system liczenia punktów, wariant party dla 6-12 osób, wariant drużynowy oraz inne obrazki na kartach. Na dobrą sprawę, jeśli kiedykolwiek będziesz grać w więcej niż 8 osób, warto mieć Odyseję :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Daisy 12.04.2021 17:09

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Dixit 4: Początki

Dixit 4: Początki

Tajemnicze Domostwo

Tajemnicze Domostwo

Koncept

Koncept

Dixit 3: Podróże

Dixit 3: Podróże