Dominant Species (2nd Edition, 4th printing)

Ewolucja zwierząt i walka o dominację na Ziemi 90 tys. lat p.n.e.
12 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 12 lat
 • ok. 180 minut
 • wydanie angielskie
Akcja gry ma miejsce 90 tysięcy lat przed naszą erą. Epoka lodowcowa zbliża się wielkimi krokami, zaś żyjące na planecie zwierzęta usiłują dostosować się do zmian zachodzących w otaczającym je środowisku. Najlepiej przystosowane gromady gatunków zdominują życie na Ziemi, najsłabsze zaś nie zdołają przetrwać. Dominant Species to niezwykła gra planszowa dla 2 do 6 osób, symulująca okres wkraczania Ziemi w czas zlodowacenia i walki żywych stworzeń o przystosowanie się do zachodzących na kontynencie zmian. Każdy z graczy kontroluje jedną z sześciu gromad zwierząt: ssaki, gady, ptaki, płazy, pajęczaki lub owady. Rozgrywka toczona jest na abstrakcyjnym modelu Ziemi, budowanym dwuetapowo z sześciokątnych płytek o różnych rozmiarach. Większe płytki prezentują różne rodzaje terenu (pustynie, góry, lasy i morza). Mniejsze płytki symbolizujące tundrę, układane są na wierzchu pierwotnego modelu, prezentując postępujące zlodowacenie kontynentu. Uczestnicy rozgrywki starają się gromadzić Punkty Zwycięstwa, poprzez przystosowywanie swych gatunków do zmieniającego się środowiska i przemyślaną migrację zwierząt celem zdominowania jak największej ilości regionów. W chwili ostatecznego wejścia kontynentu w okres zlodowacenia, gracz z największą ilością punktów uznany zostanie za zwycięzcę, zaś jego zwierzęta ostatecznie pozostaną dominującymi gatunkami na planecie.
Autor:
Chad Jensen
Wydawca:
GMT Games
Kod producenta:
GMT1011
349,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Akcja gry ma miejsce 90 tysięcy lat przed naszą erą. Epoka lodowcowa zbliża się wielkimi krokami, zaś żyjące na planecie zwierzęta usiłują dostosować się do zmian zachodzących w otaczającym je środowisku. Najlepiej przystosowane gromady gatunków zdominują życie na Ziemi, najsłabsze zaś nie zdołają przetrwać.

Dominant Species to niezwykła gra planszowa dla 2 do 6 osób, symulująca okres wkraczania Ziemi w czas zlodowacenia i walki żywych stworzeń o przystosowanie się do zachodzących na kontynencie zmian. Każdy z graczy kontroluje jedną z sześciu gromad zwierząt: ssaki, gady, ptaki, płazy, pajęczaki lub owady.

Rozgrywka toczona jest na abstrakcyjnym modelu Ziemi, budowanym dwuetapowo z sześciokątnych płytek o różnych rozmiarach. Większe płytki prezentują różne rodzaje terenu (pustynie, góry, lasy i morza). Mniejsze płytki symbolizujące tundrę, układane są na wierzchu pierwotnego modelu, prezentując postępujące zlodowacenie kontynentu.

Uczestnicy rozgrywki starają się gromadzić Punkty Zwycięstwa, poprzez przystosowywanie swych gatunków do zmieniającego się środowiska i przemyślaną migrację zwierząt celem zdominowania jak największej ilości regionów.

W chwili ostatecznego wejścia kontynentu w okres zlodowacenia, gracz z największą ilością punktów uznany zostanie za zwycięzcę, zaś jego zwierzęta ostatecznie pozostaną dominującymi gatunkami na planecie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • plansza
 • 330 drewnianych kostek w 6 kolorach
 • 60 drewnianych krążków
 • 60 drewnianych stożków
 • 6 plansz zwierząt
 • 27 kart
 • 31 dużych i 12 małych sześciokątnych płytek do budowy kontynentu
 • 120 okrągłych znaczników surowców
 • woreczek
Waga:
2 kg
Instrukcja i inne pliki:

Gra wydaje się interesująca? Zajrzyj do polskiej instrukcji i dowiedz się więcej!

Recenzje

4.67
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dominant Species (2nd Edition, 4th printing)Najbardziej przydatne recenzje

Ola Loobeensky

Liczba recenzji: 2

Najbardziej dokuczliwą rzeczą w przypadku DS jest multum komponentów: po prostu często nie chce się tego nikomu rozkładać, a perspektywa sprzątania paraliżuje. Sama gra to majstersztyk, crème de la crème planszówek; mechanika jest wprawdzie superskomplikowana (co ciekawe, była to gra, która bodaj najlepiej chwyciła w moim gronie niedzielnych graczy i początkowe przerażone facjatki bardzo prędko zmieniły się w zafascynowane, skupione twarze), a partie trwają całymi godzinami, co może być wadą albo zaletą, warto jednak wygospodarować zasoby umysłowe i trochę czasu, bo rozrywka jest przednia.


Mateusz

Liczba recenzji: 8

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra jest poprostu niesamowita. Jedna z najlepszych pozycji z jakimi miałem doczynienia.
A true masterpiece

Może szata graficzna gry nie zachwyca, ale dzięki temu wszystko jest przejrzyste. Cały czas analizuje się tyle rzeczy na planszy, że jakieś "kolorowanki" niesamowicie utrudniły by granie.


Michał

Liczba recenzji: 17

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra i nowatorska gra!

Plusy:
+ nowy, genialny temat - ewolucja - nareszcie jakiś powiew świeżości na rynku gier
+ bardzo solidne wykonanie (na GMT zawsze można liczyć)
+ dobre, zbalansowane reguły o odpowiednim stopni skomplikowania aby dać satysfakcję z gry
+ brak powtarzalności - świat budujemy od początku zawsze, z kilkoma startowymi polami
+ możliwość gry od 2 do 6 osób
+ najbardziej krwawa ze wszystkich gier w które grałem... czego jednak się zupełnie nie odczuwa...

Minusy:
- cenaWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie