Drako: Smok i Krasnoludy

Kto przetrwa to starcie?
37 opinii
 • 2 osoby
 • od 8 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Słońce paliło niemiłosiernie. Niewielka, cicha dolinka, wypełniona bzyczeniem much zlatujących się do leżącej na środku padliny, zdawała się zupełnie opuszczona. Młody smok nie zastanawiał się skąd wzięła się w takim miejscu martwa owca. Bestia zniżyła lot. W cieniu rzadkich drzew porastających granice dolinki niemożliwością było dojrzeć stojącego nieruchomo masywnego krasnoluda. Pomimo potu ściekającego mu spod wysłużonej, ale nadal niewiarygodnie mocnej kolczugi, pomimo irytującego swędzenia pod gęstą brodą i marzeń o kuflu zimnego piwa Morin nie opuścił napiętej kuszy nawet na chwilę. Czekał. Zapowiedź przedstawia pierwszą edycję gry: Drako  W grze Drako: Smok i Krasnoludy jeden z graczy kieruje zespołem trzech krasnoludów, których celem jest pokonanie smoka. Musi tego dokonać w określonym czasie - zanim wyczerpie się talia jego kart - wygrywa wtedy grę. Każdy krasnolud posiada swoje charakterystyczne umiejętności, których odpowiednie wykorzystanie jest kluczem do sukcesu. Drugi z graczy kieruje smokiem - jego celem jest przeżycie lub pokonanie krasnoludów. Gdy talia kart przeciwnika wyczerpie się - smok odlatuje, a kierujący nim gracz zostaje zwycięzcą. Wygrywa także, jeżeli uda mu się pokonać wszystkich krasnoludów (co jednak zdarza się niesłychanie rzadko, ponieważ smok jest osłabiony i uwięziony na niewielkim obszarze). Dlaczego zachwycisz się tą grą? Wspaniałe grafiki przygotowane przez Jarka Noconia (autora grafik do K2) wprowadzą Cię w świat fantasy, gdzie smoki i krasnoludy nie są niczym nadzwyczajnym. Błyskotliwa mechanika stworzona przez Adama Kałużę jest dopracowana do perfekcji - płynna, zbalansowana, a przy tym nieskomplikowana. System zarządzania kartami i specjalnymi zdolnościami pozwoli Ci planować zagrania taktyczne i zaskakiwać przeciwnika. Dokładne, odświeżone figurki smoka i trzech krasnoludów zachwycą Cię trwałością i precyzją wykonania. Strategia gry krasnoludami znacząco różni się od sposobu gry smokiem. Tego trzeba spróbować! Krótki czas gry i szybkie rozłożenie elementów pozwalają sięgnąć po Drako bardzo często.
Autor:
Adam Kałuża
Ilustracje:
Jarek Nocoń
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Słońce paliło niemiłosiernie. Niewielka, cicha dolinka, wypełniona bzyczeniem much zlatujących się do leżącej na środku padliny, zdawała się zupełnie opuszczona. Młody smok nie zastanawiał się skąd wzięła się w takim miejscu martwa owca. Bestia zniżyła lot.

W cieniu rzadkich drzew porastających granice dolinki niemożliwością było dojrzeć stojącego nieruchomo masywnego krasnoluda. Pomimo potu ściekającego mu spod wysłużonej, ale nadal niewiarygodnie mocnej kolczugi, pomimo irytującego swędzenia pod gęstą brodą i marzeń o kuflu zimnego piwa Morin nie opuścił napiętej kuszy nawet na chwilę. Czekał.

Zapowiedź przedstawia pierwszą edycję gry: Drako 

W grze Drako: Smok i Krasnoludy jeden z graczy kieruje zespołem trzech krasnoludów, których celem jest pokonanie smoka. Musi tego dokonać w określonym czasie - zanim wyczerpie się talia jego kart - wygrywa wtedy grę. Każdy krasnolud posiada swoje charakterystyczne umiejętności, których odpowiednie wykorzystanie jest kluczem do sukcesu.

Drugi z graczy kieruje smokiem - jego celem jest przeżycie lub pokonanie krasnoludów. Gdy talia kart przeciwnika wyczerpie się - smok odlatuje, a kierujący nim gracz zostaje zwycięzcą. Wygrywa także, jeżeli uda mu się pokonać wszystkich krasnoludów (co jednak zdarza się niesłychanie rzadko, ponieważ smok jest osłabiony i uwięziony na niewielkim obszarze).

Dlaczego zachwycisz się tą grą?

 • Wspaniałe grafiki przygotowane przez Jarka Noconia (autora grafik do K2) wprowadzą Cię w świat fantasy, gdzie smoki i krasnoludy nie są niczym nadzwyczajnym.
 • Błyskotliwa mechanika stworzona przez Adama Kałużę jest dopracowana do perfekcji - płynna, zbalansowana, a przy tym nieskomplikowana. System zarządzania kartami i specjalnymi zdolnościami pozwoli Ci planować zagrania taktyczne i zaskakiwać przeciwnika.
 • Dokładne, odświeżone figurki smoka i trzech krasnoludów zachwycą Cię trwałością i precyzją wykonania.
 • Strategia gry krasnoludami znacząco różni się od sposobu gry smokiem. Tego trzeba spróbować!
 • Krótki czas gry i szybkie rozłożenie elementów pozwalają sięgnąć po Drako bardzo często.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 38 kart smoka
 • 38 kart krasnoludów
 • karta postaci smoka
 • karta postaci krasnoludów
 • 1 odświeżona figurka smoka
 • 3 odświeżone figurki krasnoludów
 • znacznik blokady (sieci)
 • znacznik furii
 • znaczniki obrażeń
Waga:
660 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
DR1-PL-P01-2019
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.49
na podstawie 37 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Drako: Smok i KrasnoludyNajbardziej przydatne recenzje

Svvital

Liczba recenzji: 177

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

I to się nazywa gra dwuosobowa.
Figurki miodzio jak miód z kufla krasnoludów którymi gramy.
Kompaktowy rozmiar komponentów oraz pudełka - idealnie.
Możliwość krzyżowania z Trollami i Rycerzami - Perfect.

Już szykuje zbroje i pieniądze na drugą część :)


Yine

Liczba recenzji: 383

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra 2 osobówka, lekko asymetryczna. Gra się przyjemnie, jest prosta i szybka. Trzeba trochę pokombinować żeby wygrać smokiem, krasnoludy mają łatwiej. ;) Lekko losowa, zdarzyło się przegrać partię bo nie doszła karta ataku.


Tomekl

Liczba recenzji: 33

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Przyjemna dwu osobówka, szybka rozgrywka sprawia że chce się zagrać jeszcze raz. W sam raz na wieczór z żoną gdy dziecko już zaśnie :) Jak dla mnie świetne wykonanie. Duże, dokładnie odwzorowane figurki dodają klimatu, aż się proszą o pomalowanie. Jedyny mały minus to to że smok nie ma żadnego wyraźnie silniejszego ataku wzgledem krasnoludów. Myślę, że jakaś specjalną akcją dla smoka raz na grę wyszła by tu na plus.

Podsumowując gra jest naprawdę fajna. Warto się nią zainteresować. Myślę że każdemu się spodoba.

PS: Rebel oczywiście jak zawsze na medal. Gra była kupiona w ramach akcji promocyjnej na grupie Granie z dziećmi i wysyłki miały być realizowane do 6 dni, a już po 3 dniach miałem grę w rękach.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Jest jakaś szansa na dodruk ?

~ Wojciech 10.09.2023 23:24

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również