Fallout Shelter (edycja polska)

Kto zostanie nowym nadzorcą krypty?
65 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 60 - 90 minut
 • wydanie polskie
Jeśli to czytasz, nadzorca nie żyje. VAULT-TEC przekazuje wyrazy głębokiego współczucia, ale jednocześnie pragnie podkreślić, że krypta musi funkcjonować nadal. Choć na powierzchni spadają bomby, tutaj, 600 metrów pod ziemią, rozwija się wyjątkowa społeczność, która nie może pozostać bez opieki. Twoim zadaniem będzie przejęcie obowiązków administracyjnych i zadbanie o to, by mieszkańcy krypty byli bezpieczni i produktywni. A po stosownym okresie żałoby spośród najaktywniejszych członków społeczności zostanie wybrany nowy nadzorca. Fallout Shelter to postapokaliptyczna gra planszowa dla 2-4 graczy, nawiązująca stylistyką i tematem do popularnej gry komputerowej Fallout i rozgrywająca się w tym samym świecie. Na czym to polega? W Fallout Shelter gracze wcielają się w urzędników krypty rywalizujących o stanowisko nadzorcy. Ta osoba, która na koniec rozgrywki wygeneruje najwięcej jednostek zadowolenia, wygrywa! Gra składa się z serii rund, a każda runda z 3 faz: W krypcie pojawiają się zagrożenia, z którymi będziemy musieli sobie poradzić.  Zarządzanie mieszkańcami, kiedy to kolejno przydzielamy ich do rozmaitych pomieszczeń w krypcie, by wykonywali określone zadania.  Zbieranie mieszkańców. Wraz z kolejnymi turami będziemy nie tylko strzec naszych mieszkańców przed napływającymi zagrożeniami, ale również dbać o rozwój krypty poprzez jej rozbudowywanie. Gra kończy się w momencie, gdy wyczerpie się talia zagrożeń lub gdy zostanie wybudowane szóste pomieszczenie. Dlaczego pokochasz tę grę? Choć zasady Fallout Shelter są proste, gra oferuje uczestnikom wiele możliwości. Zmienne układy kart sprawiają, że poszczególne partie różnią się między sobą, a my musimy za każdym razem dopasowywać się do warunków.  Gra doskonale oddaje klaustrofobiczny klimat zamkniętej krypty, w której pozornie błaha zagrożenia mogą mieć poważne konsekwencje.  Nawiązując do serii popularnych gier komputerowych Fallout Shelter stanowi nie tylko świetny pomysł na prezent dla fana, ale też ciekawą alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem.
Autor:
Andrew Fischer
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
ZX06
159,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Jeśli to czytasz, nadzorca nie żyje. VAULT-TEC przekazuje wyrazy głębokiego współczucia, ale jednocześnie pragnie podkreślić, że krypta musi funkcjonować nadal. Choć na powierzchni spadają bomby, tutaj, 600 metrów pod ziemią, rozwija się wyjątkowa społeczność, która nie może pozostać bez opieki. Twoim zadaniem będzie przejęcie obowiązków administracyjnych i zadbanie o to, by mieszkańcy krypty byli bezpieczni i produktywni. A po stosownym okresie żałoby spośród najaktywniejszych członków społeczności zostanie wybrany nowy nadzorca.

Fallout Shelter to postapokaliptyczna gra planszowa dla 2-4 graczy, nawiązująca stylistyką i tematem do popularnej gry komputerowej Fallout i rozgrywająca się w tym samym świecie.

Na czym to polega?

W Fallout Shelter gracze wcielają się w urzędników krypty rywalizujących o stanowisko nadzorcy. Ta osoba, która na koniec rozgrywki wygeneruje najwięcej jednostek zadowolenia, wygrywa! Gra składa się z serii rund, a każda runda z 3 faz:

 1. W krypcie pojawiają się zagrożenia, z którymi będziemy musieli sobie poradzić. 
 2. Zarządzanie mieszkańcami, kiedy to kolejno przydzielamy ich do rozmaitych pomieszczeń w krypcie, by wykonywali określone zadania. 
 3. Zbieranie mieszkańców.

Wraz z kolejnymi turami będziemy nie tylko strzec naszych mieszkańców przed napływającymi zagrożeniami, ale również dbać o rozwój krypty poprzez jej rozbudowywanie.

Gra kończy się w momencie, gdy wyczerpie się talia zagrożeń lub gdy zostanie wybudowane szóste pomieszczenie.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Choć zasady Fallout Shelter są proste, gra oferuje uczestnikom wiele możliwości. Zmienne układy kart sprawiają, że poszczególne partie różnią się między sobą, a my musimy za każdym razem dopasowywać się do warunków. 
 • Gra doskonale oddaje klaustrofobiczny klimat zamkniętej krypty, w której pozornie błaha zagrożenia mogą mieć poważne konsekwencje. 
 • Nawiązując do serii popularnych gier komputerowych Fallout Shelter stanowi nie tylko świetny pomysł na prezent dla fana, ale też ciekawą alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 30 kart pomieszczeń (61x88 mm)
 • 5 kart wind (41x63 mm)
 • 31 kart przedmiotów (41x63 mm)
 • 18 plastikowych kart zagrożeń
 • 2 kości
 • 4 mierniki zasobów
 • 72 kostki zasobów
 • 28 mieszkańców
 • 4 żetony zadowolenia
 • znacznik pierwszego gracza
 • instrukcja
Waga:
580 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:

Powiązane artykuły


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.46
na podstawie 65 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Fallout Shelter (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Laura

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Nie jestem fanką cyfrowej wersji gry. Może i bym była, gdybym zagrała, ale nie grałam. Zazwyczaj klimat post apokaliptyczny do mnie nie przemawia. Ale ta gra jest świetna. Zasady są proste, rozgrywka dynamiczna, a figurka z kwiatkiem mnie absolutnie urzekła. Po pierwszej rozgrywce, do której namówili mnie znajomi, byłam oczarowana. Oprócz długich, ciężkich tytułów, bardzo lubię oderwać się do tego typu pozycji, szybkich, dynamicznych, wymagających nieco strategii, ale jednak lekkich i po prostu przyjemnych. Nazwy pomieszczeń są zabawne, można mieć zwierzęta, koty, psy, papugi. Czego chcieć więcej? Szczerze polecam.


Marcin

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Miałem wobec tej gry pewne oczekiwania związane z elektroniczną wersją tej gry. Powiem od razu - nie zawiodłem się.
Nie jest to może gra z poziomem planowania strategii porównywalnym do Cywilizacji, Terra Mystica czy lżejszym Na skrzydłach. Nie, jest to gra lekka i przyjemna, świetnie wpisująca się w kategorię gier gateway, która pomoże nam wprowadzić nowych graczy w świat planszówek.
Hola, hola! A co z bardziej zaawansowanymi graczami? Mimo, że nie zrobię jej raczej głównym daniem planszowej uczty, z pewnością będzie pojawiała się na moim stole na rozgrzewkę lub deser wśród bardziej wymagających pozycji.
3,75/5
crg


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Adrian

Liczba recenzji: 202

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra mnie nie uwiodła chociaż jest to dobry produkt. Gra jest napewno warta uwagi, ale jakoś nie przekonuje mnie tworzenia w krypcia miasta ze szczęśliwymi obywatelami. Warto zobaczyć i samemu się przekonać czy warto mieć tą grę w swojej kolekcji.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Będzie jeszcze dostępna gra ?

~ Przemek 16.01.2023 15:00

Informacja znajduje się pod ceną.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 13:25

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Pod wrogim niebem

Pod wrogim niebem