Fantastyczne światy: Przeklęte skarby

Jeszcze więcej KOMBinowania!
16 opinii
  • 2 - 6 osób
  • od 14 lat
  • 20 - 30 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Fantastyczne światy.
Fantastyczne światy
Odwieczny konflikt między królestwami trwa. Odkryto jednak coś, co wpłynie na dotychczasowy układ sił: potężne starożytne artefakty zmieniające przebieg bitew! Każdy artefakt jest jednak dotknięty klątwą, która będzie prześladować głupców i żądnych władzy korzystających z jego mocy. Dodatek Fantastyczne światy: Przeklęte skarby składa się w 2 rodzajów kart: przeklętych przedmiotów, tworzących dodatkową talię oraz kart z nowych zestawów, reprezentujących nieznane do tej pory budowle i mieszkańców innych światów. Nowe rodzaje kart możecie dołączyć do podstawowej gry razem lub osobno, rozbudowując i ubarwiając rozgrywki wedle Waszego uznania. Czym są Fantastyczne Światy? To gra karciana o niezwykle prostych zasadach, w której kluczem do zwycięstwa jest zebranie jak najlepszego zestawu wpływających na siebie umiejętności. W swojej turze dobierasz jedną kartę, a następnie jedną odrzucasz. Do dobrania możesz wybrać kartę spośród tych, z których zrezygnowali Twoi przeciwnicy, albo zdać się na ślepy los i dobrać pierwszą z zakrytego stosu. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to zależności między kartami. Fantastyczne światy to, mówiąc krótko, gra w combo: poszczególne karty zebrane w odpowiednie zestawy będą mnożyć sobie wzajemnie punkty. 
Autor:
Bruce Glassco
Ilustracje:
Anthony Cournoyer
Wydawca:
Rebel
39,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Odwieczny konflikt między królestwami trwa. Odkryto jednak coś, co wpłynie na dotychczasowy układ sił: potężne starożytne artefakty zmieniające przebieg bitew! Każdy artefakt jest jednak dotknięty klątwą, która będzie prześladować głupców i żądnych władzy korzystających z jego mocy.

Dodatek Fantastyczne światy: Przeklęte skarby składa się w 2 rodzajów kart: przeklętych przedmiotów, tworzących dodatkową talię oraz kart z nowych zestawów, reprezentujących nieznane do tej pory budowle i mieszkańców innych światów. Nowe rodzaje kart możecie dołączyć do podstawowej gry razem lub osobno, rozbudowując i ubarwiając rozgrywki wedle Waszego uznania.

Czym są Fantastyczne Światy?

To gra karciana o niezwykle prostych zasadach, w której kluczem do zwycięstwa jest zebranie jak najlepszego zestawu wpływających na siebie umiejętności. W swojej turze dobierasz jedną kartę, a następnie jedną odrzucasz. Do dobrania możesz wybrać kartę spośród tych, z których zrezygnowali Twoi przeciwnicy, albo zdać się na ślepy los i dobrać pierwszą z zakrytego stosu. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to zależności między kartami. Fantastyczne światy to, mówiąc krótko, gra w combo: poszczególne karty zebrane w odpowiednie zestawy będą mnożyć sobie wzajemnie punkty. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 47 kart
  • instrukcja
Waga:
180 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
FŚ:PS-PL-P01-2021
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.13
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Fantastyczne światy: Przeklęte skarbyNajbardziej przydatne recenzje

Tomasz

Liczba recenzji: 158

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Zaczynamy grę z dodatkiem. Na razie po rozegraniu kilku partii na 2 osoby możemy stwierdzić, że dodatek utrudnia wykrecenie dobrego wyniku. Na razie nie wiem jak się sprawuje na więcej osób. Tak czy inaczej polecam i za jakiś czas napisze coś więcej.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Martyna

Liczba recenzji: 34

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Przy tego typu karciankach warto zawsze dołożyć kilka kart. Gra staje się ciekawsza, bardziej wymagająca. Jak zwykle bawi mnie rozmiar pudełka w stosunku do zawartości, bo finalnie i tak przełożyłam karty do głównego pudełka w którym i tak szumi wiatr. Mało ekonomiczne i zdecydowanie wolałabym dostać je w pudełku wielkości samych kart a nie 5 razy większe.
Sam dodatek utrudnia trochę rozgrywkę, ale nie uważam go za konieczny element.


Jan

Liczba recenzji: 8

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dodatek sporo zmienia w strategii. Jednocześnie brakuje do niego apki do liczenia punktów oraz hmm... dość mało w nim kart.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry, czy dodatek jest kompatybilny ze starszą edycją podstawki? nowe wersja podstawki różni się czymś oprócz odświeżonej szaty graficznej pudełka?

~ Grzegorz 07.08.2021 13:57

Dodatek jest kompatybilny ze starą podstawką.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 11.08.2021 09:03

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Mała karczma (Little Tavern PL)

Mała karczma (Little Tavern PL)