Fantastyczne światy

WyKOMBinuj własną drogę do zwycięstwa!
17 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 14 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Wciel się we władcę i rozwijaj swoje królestwo najlepiej jak potrafisz! Którą drogę wybierzesz, na czym będziesz chciał się skupić? Czy zdecydujesz się podążać drogą siły, budując potężną armię i z jej pomocą zmiatać wrogów z powierzchni ziemi? A może zwrócisz się ku czarom, których źródło bije na niedostępnej, płonącej wyspie? Wybór należy do Ciebie, a dwie wybrane strategie nigdy nie będą takie same w tej prostej i niezwykle zmiennej karciance, jaką są Fantastyczne światy. Na czym to polega? Zasady Fantastycznych światów są banalnie proste – w swojej turze dobierasz jedną kartę, a następnie jedną odrzucasz. Do dobrania możesz wybrać kartę spośród tych, z których zrezygnowali Twoi przeciwnicy, albo zdać się na ślepy los i dobrać pierwszą z zakrytego stosu. Gra kończy się w momencie, w którym na stole znajdzie się 10 odrzuconych kart, więc to uczestnicy decydują, ile będzie trwała! Proste, prawda? Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to zależności między kartami. Fantastyczne światy to, mówiąc krótko, gra w combo – poszczególne karty zebrane w odpowiednie zestawy będą mnożyć sobie wzajemnie punkty. Konieczne jest zatem uważne czytanie ich opisów i dostosowanie tego, co nam się trafia, do już posiadanych kart. To właśnie gromadzenie unikalnych kombinacji zadecyduje o naszym zwycięstwie. Dlaczego pokochasz tę grę? To jedna z tych karcianek, których zasady tłumaczy się dosłownie w minutę, a sednem zabawy jest poznanie i umiejętne połączenie kart; samo odkrywanie możliwości zajmuje nieco czasu i jest bardzo przyjemne;  W Fantastycznych światach nie ma dwóch identycznych partii – za każdym razem inne są karty, które do nas trafiają, a także strategia, którą zdecydujemy się (i będziemy mogli) przyjąć;  Pojedyncza rozgrywka jest dość krótka – trwa około 20 minut – ale bez przeszkód możemy rozegrać kilka partii pod rząd. Dzięki temu gra świetnie sprawdzi się zarówno jako lekki tytuł na początek, przerywnik między cięższymi tytułami, jak i główna atrakcja wieczoru;  W tej grze nie ma jednej, uniwersalnej drogi do zwycięstwa, a tym samym wraz z kolejnymi partiami staramy się odkryć coraz to nowsze drogi do zwycięstwa!
Autor:
Bruce Glassco
Ilustracje:
Octographics
Wydawca:
Rebel
59,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wciel się we władcę i rozwijaj swoje królestwo najlepiej jak potrafisz! Którą drogę wybierzesz, na czym będziesz chciał się skupić? Czy zdecydujesz się podążać drogą siły, budując potężną armię i z jej pomocą zmiatać wrogów z powierzchni ziemi? A może zwrócisz się ku czarom, których źródło bije na niedostępnej, płonącej wyspie? Wybór należy do Ciebie, a dwie wybrane strategie nigdy nie będą takie same w tej prostej i niezwykle zmiennej karciance, jaką są Fantastyczne światy.

Na czym to polega?

Zasady Fantastycznych światów są banalnie proste – w swojej turze dobierasz jedną kartę, a następnie jedną odrzucasz. Do dobrania możesz wybrać kartę spośród tych, z których zrezygnowali Twoi przeciwnicy, albo zdać się na ślepy los i dobrać pierwszą z zakrytego stosu. Gra kończy się w momencie, w którym na stole znajdzie się 10 odrzuconych kart, więc to uczestnicy decydują, ile będzie trwała!

Proste, prawda? Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to zależności między kartami. Fantastyczne światy to, mówiąc krótko, gra w combo – poszczególne karty zebrane w odpowiednie zestawy będą mnożyć sobie wzajemnie punkty. Konieczne jest zatem uważne czytanie ich opisów i dostosowanie tego, co nam się trafia, do już posiadanych kart. To właśnie gromadzenie unikalnych kombinacji zadecyduje o naszym zwycięstwie.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To jedna z tych karcianek, których zasady tłumaczy się dosłownie w minutę, a sednem zabawy jest poznanie i umiejętne połączenie kart; samo odkrywanie możliwości zajmuje nieco czasu i jest bardzo przyjemne; 
 • W Fantastycznych światach nie ma dwóch identycznych partii – za każdym razem inne są karty, które do nas trafiają, a także strategia, którą zdecydujemy się (i będziemy mogli) przyjąć; 
 • Pojedyncza rozgrywka jest dość krótka – trwa około 20 minut – ale bez przeszkód możemy rozegrać kilka partii pod rząd. Dzięki temu gra świetnie sprawdzi się zarówno jako lekki tytuł na początek, przerywnik między cięższymi tytułami, jak i główna atrakcja wieczoru; 
 • W tej grze nie ma jednej, uniwersalnej drogi do zwycięstwa, a tym samym wraz z kolejnymi partiami staramy się odkryć coraz to nowsze drogi do zwycięstwa!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 53 karty
 • instrukcja
 • notes punktacji
Waga:
400 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.12
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Fantastyczne światyNajbardziej przydatne recenzje

Tomasz

Liczba recenzji: 194

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra czekała na swoją kolej na półce i w ostatni długi weekend stała się ulubiona grą mojej córki i moja. Rozegraliśmy chyba z 50 partii i z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu jako przerywnik przed większymi tytułami. Grą jest szybka, łatwo wytłumaczyć zasady ale nie łatwo wykręcić dużo punktów. W dwie osoby fajnie daje radę mimo, że jest nav3-6 osób (są zasady na 2). Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ewelina

Liczba recenzji: 28

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra karcianka, która jest idealna jako przerywnik między cięższymi tytułami.
U nas bardzo dobrze sprawdza się na dwie osoby. Za każdym razem gra się inaczej, inne taktyki są stosowane, aby zebrać jak najwiecej punktów z kart. Dla wielu najbardziej uciążliwe jest liczenie punktów na koniec gry, ale ten problem rozwiązuje dedykowana aplikacja.
Jestem bardzo ciekawa jak dodatek zmieni rozgrywkę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dawid

Liczba recenzji: 156

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo lubię te grę fajna karcianka na szybką zabawę w wolnej chwili. Daje sporo satysfakcji i jakoś nie czuje się ciśnienia jak sie w nią przegra.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

To wydanie jest nazywane w wielu miejscach "nową edycją". Czy różni się czymś od poprzedniej polskiej edycji za wyjątkiem okładki?

~ Warenhari 28.08.2021 09:39

Wersje różnią się tylko wyglądem okładki. :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Karola 28.12.2021 14:44

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie