Formula D

Doskonała symulacja wyścigów Formuły 1
7 opinii
  • 2 - 10 osób
  • od 14 lat
  • ok. 60 minut
  • wydanie angielskie
Formula D przeniesie was w gwałtowny świat Formuły 1. Nie straćcie kontroli nad silnikiem w przewężeniu, pokonajcie szykanę, siądźcie przeciwnikowi na ogonie, wykorzystajcie wytwarzany przez niego strumień powietrza, po czym zręcznie go wyprzedźcie… Kierowca Formuły 1 musi być gotów do podejmowania ryzyka i planowania z wyprzedzeniem – oczywiście jeśli chce znaleźć się na podium zwycięzców. Formuła D oznacza również przeniesienie nielegalnych wyścigów na ulice wielkich miast. Wszystko jest tu dozwolone: przerabiane samochody, dopalacze nitro, ślizgi na zakrętach, nieczyste zagrywki… Główne założenia gry zawsze pozostają takie same, lecz w grę wchodzą różne samochody, zasady i trasy. Nowe wydanie Formuły D zawiera materiały, które jeszcze nie były dotąd publikowane, między innymi malowane samochody, kokpity, profile kierowców, trasy… Nie zapomniano też o regułach prostej gry, dzięki czemu można od razu rozpocząć zabawę. Jedziemy!
Autor:
Eric Randall
Wydawca:
Asmodee
199,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Formula D przeniesie was w gwałtowny świat Formuły 1. Nie straćcie kontroli nad silnikiem w przewężeniu, pokonajcie szykanę, siądźcie przeciwnikowi na ogonie, wykorzystajcie wytwarzany przez niego strumień powietrza, po czym zręcznie go wyprzedźcie… Kierowca Formuły 1 musi być gotów do podejmowania ryzyka i planowania z wyprzedzeniem – oczywiście jeśli chce znaleźć się na podium zwycięzców.

Formuła D oznacza również przeniesienie nielegalnych wyścigów na ulice wielkich miast. Wszystko jest tu dozwolone: przerabiane samochody, dopalacze nitro, ślizgi na zakrętach, nieczyste zagrywki… Główne założenia gry zawsze pozostają takie same, lecz w grę wchodzą różne samochody, zasady i trasy.

Nowe wydanie Formuły D zawiera materiały, które jeszcze nie były dotąd publikowane, między innymi malowane samochody, kokpity, profile kierowców, trasy… Nie zapomniano też o regułach prostej gry, dzięki czemu można od razu rozpocząć zabawę. Jedziemy!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 2 plansze z trasami
  • 20 malowanych samochodów
  • 70 plastikowych części (znaczniki i drążki zmiany biegów)
  • 2 zestawy zasad gry
  • 7 specjalnych kości
  • 10 kokpitów dla graczy
Waga:
2 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.14
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Formula DNajbardziej przydatne recenzje

Bartosz

Liczba recenzji: 27

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna gra, choć raczej dla początkujących planszówkowiczów. Żadna osoba interesująca się F1 (a o nie przecież w czasach kubicomanii nietrudno...) nie powinna przejść obojętnie wobec Formula D. Gra nadaje się na wciąganie takich osób w planszówki, nadaje się na prezent dla nich, ale także sprawdzi się przy rodzinnym stole (uwaga - duuużym stole, bo plansze są spore). Co więcej - świetnie bawią się przy niej także dzieci (sprawdzone na 9latku).

Wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Kolorowe, świetnie namalowane plansze, znakomity pomysł ze skrzyniami biegów, no i malutkie samochodziki... Wszystko razem naprawdę robi klimat F1. W pudełku mamy też możliwość rozegrania samochodami fabrycznymi wyścigów nocnych, coś a la Need for Speed. Są tez opcjonalne zasady zaawansowowane, choć w moim mniemaniu niektóre z nich tylko niepotrzebnie komplikują grę. Fani F1 uważajcie - Formula D to NIE JEST symulator wyścigowy. To raczej klimatyczna gra 'na motywach'. Znajdziecie tu kilka fajnych smaczków z F1 (pogoda, opony, pokonywanie zakrętów, wychodzenie z zakrętów na jak najkorzystniejszym biegu, czasem blokowanie), ale jako całość Formula D nie odtwarza wiernie wielu istotnych aspektów prawdziwych wyścigów.

Gra wydaje się dosyć losowa, choć mimo wszystko zwykle wygrywa gracz, który lepiej zarządza bolidami (wrzuca właściwe biegi, odpowiednio szacuje ryzyko etc). Reasumując - niezbyt skomplikowana, atrakcyjnie wykonana gra o wyścigach w klimacie F1/NfS, która powinna być dobrze przyjęta właściwie w każdym towarzystwie. Polecam!


CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 148

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ciężko o dobrą grę sportową. Albo wyścig zamienia się w matematykę, albo zaś jest zbyt losowy. Tutaj poszli na złoty środek. Z jednej strony "matematyka" i planowanie ruchów, z drugiej strony losowość ruchu poprzez kostki. No i te skrzynie biegów. One tworzą klimat!
Nie myślałem, że trafię na tak dobrą grę wyścigową, która jednocześnie nie będzie grą "kto policzy lepiej". Czasami to rzut kością zadecyduje. Czasami, ale bez taktyki też daleko się nie zajedzie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Liczba recenzji: 10

Super gra!!! Chyba najfajniejsza po PRLowskim Grand Prix w tej tematyce. Niestety młodzież ciężko do niej namówić, bo dla nich za długo czeka się na "swoją" kolej. Mechanika bardzo fajna, sprawdza się taktyka ryzykowania, ale to może przez to, że graliśmy tylko na 1 okrążenie. Polecam!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie