Bartosz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Naprawdę świetny deckbox. Poręczny, wytrzymały, wygodny. Swobodnie mieści dwie talie do netrunnera w koszulkach typu non-glare (45 i 49 kart, czyli razem 94 karty) oraz wszystkie żetony.


Nie do końca wiadomo, co to jest za gra właściwie...

Czy to są karciane 'Filary ziemi' (3-4 os, autor: Michael Rienick, tyt. oryginalny "Die Säulen der Erde: das Kartenspiel"), czy może
Filary Ziemi: Pojedynek Budowniczych (2 os, autor: Stefan Feld)?

Opis w Rebelu wskazuje, że ta pierwsza (choć w ramce jako projektant widnieje Stefan Feld....), tymczasem na BGG Galakta jest podana jako wydawca w profilu tej drugiej!

No to w końcu jak jest?


Dobry, solidny produkt

K2 jest dla mnie murowanym kandydatem do nagrody Gra Roku 2010. Znakomite wydanie, emocjonująca rozgrywka, przystępna cena.

Jedyną, ale dośc powazną uwagę, jaką miałbym do rozgrywki, jest zbyt spokojny początek - pierwsze przetasowanie talii kart to po prostu łapanie aklimatyzacji, bez większych emocji. Na szczęście kolejna dwa przetasowania, gdy przekraczamy granicę 6000 metrów i zaczynamy prawdziwą wspinaczkę, z naddatkiem rekompendują niemrawy początek.


Jak dla mnie ideał :)

Ideał w kategorii gier typu Mafia. Jak ktoś określił: resistance do Battlestar Galactica bez tej całej żetoniady, kart, figurek itp. Po prostu esencja manipulowania, oszukiwania, podjudzania itp :)

No, może czasem przydałoby się trochę więcej fabuły (np jakieś informacje na kartach czego konkretnie dotyczy misja, która wykonujemy, albo kim sa poszczególni członkowie ruchu oporu) ale generalnie rozgrywka buduje spore napięcie. No i mnóstwo śmiechu :)

Polecam, ale przede wszystkim do rozgrywek od 7 osób wzwyż


Jak dla mnie ideał :)

Grałem jeszcze w wersję angielską i bawiłem się znakomicie. Wspaniale, że Galakta zdecydowała się wydac Draculę po polsku - teraz nawet ci, którzy średnio radzą sobie z angielskim mogą odgrywać postać Hrabiego ;]

Sama gra emocjonująca, aczkolwiek nie do codziennych partyjek. Bieganie po mapie za Draculą momentami może trochę irytowac i nudzić gracza, który jest daleko od centrum poszukiwań (a musi tam być, żeby stanowić dla Draculi zagrożenie)

Ogólnie jednak bardzo, bardzo polecam wszystkim szukającym gier dedukcyjnych.


Raj

Liczba recenzji: 146