Gra o Tor

Gry o pociągach zawsze są fajne!
9 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie polskie
"Stoi na stacji lokomotywa,ciężka, ogromna i pot z niej spływa:tłusta oliwa. (...)Wagony do niej podoczepiali,wielkie i ciężkie, z żelaza, stali. (...)" Julian Tuwim, "Lokomotywa", fragmenty Gry o pociągach bywają lekkie i przyjemne, ale też są złożone i wymagające. "Gra o Tor" jest lekką grą karcianą, która ma bardzo proste zasady oferując przy tym sporo możliwości rozmaitych zagrań.  Każdy z graczy będzie posiadał własny pociąg składający się z lokomotywy i 7 ponumerowanych wagonów umieszczonych w losowej kolejności. Podczas swojej tury gracz albo weźmie nowy wagon, aby zastąpić jeden z już posiadanych, albo skorzysta ze zdolności jednej z kart pozwalających zamieniać wagony miejscami, przesuwać, podmieniać, czy nawet usunąć wagony przeciwników. Zwycięzcą zostanie ten z graczy, który jako pierwszy ułoży swoje wagony w rosnącej kolejności. Brzmi prosto? Oczywiście, ale jak zwykle w takich przypadkach bywa - tak zupełnie prosto to nie jest! Gracze muszą uważnie śledzić poczynania graczy i ostrożnie używać własnych akcji tak, by przypadkiem jednym ruchem nie złożyć wygranej w ręce przeciwnika! W grze występują liczne nawiązania do "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina, wplecione tam przez autorów w hołdzie dla tej sagi, która "na nowo rozpaliła nasze skute lodem umysły tchnąwszy w nie ducha fantastycznej wyobraźni".
Autor:
Alexey Konnov, Alexey Paltsev, Anatoliy Shklyarov
Ilustracje:
Reinis Petersons
Wydawca:
Rebel
39,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

"Stoi na stacji lokomotywa,
ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
tłusta oliwa. (...)
Wagony do niej podoczepiali,
wielkie i ciężkie, z żelaza, stali. (...)"

Julian Tuwim, "Lokomotywa", fragmenty

Gry o pociągach bywają lekkie i przyjemne, ale też są złożone i wymagające. "Gra o Tor" jest lekką grą karcianą, która ma bardzo proste zasady oferując przy tym sporo możliwości rozmaitych zagrań. 

Każdy z graczy będzie posiadał własny pociąg składający się z lokomotywy i 7 ponumerowanych wagonów umieszczonych w losowej kolejności. Podczas swojej tury gracz albo weźmie nowy wagon, aby zastąpić jeden z już posiadanych, albo skorzysta ze zdolności jednej z kart pozwalających zamieniać wagony miejscami, przesuwać, podmieniać, czy nawet usunąć wagony przeciwników. Zwycięzcą zostanie ten z graczy, który jako pierwszy ułoży swoje wagony w rosnącej kolejności.

Brzmi prosto? Oczywiście, ale jak zwykle w takich przypadkach bywa - tak zupełnie prosto to nie jest! Gracze muszą uważnie śledzić poczynania graczy i ostrożnie używać własnych akcji tak, by przypadkiem jednym ruchem nie złożyć wygranej w ręce przeciwnika!

W grze występują liczne nawiązania do "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina, wplecione tam przez autorów w hołdzie dla tej sagi, która "na nowo rozpaliła nasze skute lodem umysły tchnąwszy w nie ducha fantastycznej wyobraźni".

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 88 kart: 4 lokomotywy i 84 wagony
  • instrukcja
Waga:
250 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.78
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gra o TorNajbardziej przydatne recenzje

Maycia

Liczba recenzji: 159

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Super gra nie wymagająa ani dużo czasu ani długiego tłumaczenia zasad.

+ banalne zasady
+ szybka rozgrywka
+ ciekawe rysunki
+ odrobina losowości

Fajna gra na szybką rozgrywkę. Dobra zarówno wśród znajomych jak do gry z dziećmi.
Stanowczo polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pazzz

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra o Tor - szybka, prosta i niewymagająca, w sam raz na grę z kilkuletnim dzieckiem. Polecam.


Neoptolemos

Liczba recenzji: 215

Banalne zasady, ładne grafiki i krótki czas rozgrywki. Grę o Tor lubię za to, że moja dziewczyna sama chce w nią grać, a jest bardzo wybredna ;) problemem tej gry jest niezbyt duża regrywalność i spora losowość, ale jak na szybki filler czy grę - nomen omen - do pociągu, jest naprawdę dobra.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie