Gra o Tor

Gry o pociągach zawsze są fajne!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (9)
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
"Stoi na stacji lokomotywa,ciężka, ogromna i pot z niej spływa:tłusta oliwa. (...)Wagony do niej podoczepiali,wielkie i ciężkie, z żelaza, stali. (...)" Julian Tuwim, "Lokomotywa", fragmenty Gry o pociągach bywają lekkie i przyjemne, ale też są złożone i wymagające. "Gra o Tor" jest lekką grą karcianą, która ma bardzo proste zasady oferując przy tym sporo możliwości rozmaitych zagrań.  Każdy z graczy będzie posiadał własny pociąg składający się z lokomotywy i 7 ponumerowanych wagonów umieszczonych w losowej kolejności. Podczas swojej tury gracz albo weźmie nowy wagon, aby zastąpić jeden z już posiadanych, albo skorzysta ze zdolności jednej z kart pozwalających zamieniać wagony miejscami, przesuwać, podmieniać, czy nawet usunąć wagony przeciwników. Zwycięzcą zostanie ten z graczy, który jako pierwszy ułoży swoje wagony w rosnącej kolejności. Brzmi prosto? Oczywiście, ale jak zwykle w takich przypadkach bywa - tak zupełnie prosto to nie jest! Gracze muszą uważnie śledzić poczynania graczy i ostrożnie używać własnych akcji tak, by przypadkiem jednym ruchem nie złożyć wygranej w ręce przeciwnika! W grze występują liczne nawiązania do "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina, wplecione tam przez autorów w hołdzie dla tej sagi, która "na nowo rozpaliła nasze skute lodem umysły tchnąwszy w nie ducha fantastycznej wyobraźni".
Autor:
Alexey Konnov, Alexey Paltsev, Anatoliy Shklyarov
Ilustracje:
Reinis Petersons
Wydawca:
Rebel
3995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail."Stoi na stacji lokomotywa,
ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
tłusta oliwa. (...)
Wagony do niej podoczepiali,
wielkie i ciężkie, z żelaza, stali. (...)"

Julian Tuwim, "Lokomotywa", fragmenty

Gry o pociągach bywają lekkie i przyjemne, ale też są złożone i wymagające. "Gra o Tor" jest lekką grą karcianą, która ma bardzo proste zasady oferując przy tym sporo możliwości rozmaitych zagrań. 

Każdy z graczy będzie posiadał własny pociąg składający się z lokomotywy i 7 ponumerowanych wagonów umieszczonych w losowej kolejności. Podczas swojej tury gracz albo weźmie nowy wagon, aby zastąpić jeden z już posiadanych, albo skorzysta ze zdolności jednej z kart pozwalających zamieniać wagony miejscami, przesuwać, podmieniać, czy nawet usunąć wagony przeciwników. Zwycięzcą zostanie ten z graczy, który jako pierwszy ułoży swoje wagony w rosnącej kolejności.

Brzmi prosto? Oczywiście, ale jak zwykle w takich przypadkach bywa - tak zupełnie prosto to nie jest! Gracze muszą uważnie śledzić poczynania graczy i ostrożnie używać własnych akcji tak, by przypadkiem jednym ruchem nie złożyć wygranej w ręce przeciwnika!

W grze występują liczne nawiązania do "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina, wplecione tam przez autorów w hołdzie dla tej sagi, która "na nowo rozpaliła nasze skute lodem umysły tchnąwszy w nie ducha fantastycznej wyobraźni".

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 88 kart: 4 lokomotywy i 84 wagony
 • instrukcja
Waga (kg):
0.25
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


3.78
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gra o Tor


Najbardziej przydatne recenzje

Pazzz

Liczba recenzji: 3

Dobry, solidny produkt

Gra o Tor - szybka, prosta i niewymagająca, w sam raz na grę z kilkuletnim dzieckiem. Polecam.


Maycia

Liczba recenzji: 220

Jak dla mnie ideał :)

Super gra nie wymagająa ani dużo czasu ani długiego tłumaczenia zasad.

+ banalne zasady
+ szybka rozgrywka
+ ciekawe rysunki
+ odrobina losowości

Fajna gra na szybką rozgrywkę. Dobra zarówno wśród znajomych jak do gry z dziećmi.
Stanowczo polecam.


Grzesiek

Szybka i bardzo przyjemna gra sprawdza się równie dobrze dla 2 graczy jak i dla 4
Spora ilość interakcji powoduje, że partie są naprawdę emocjonujące. Przy tej cenie jedna z najlepszych gier.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie