Klub utracjuszy

Przewrotna gra w zrujnowanie własnej pozycji społecznej.
8 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 14 lat
 • 40 - 100 minut
 • wydanie polskie
Oto rola prawdziwego dżentelmena – umiejętne zarządzanie swoim majątkiem, piastowanie publicznego urzędu oraz sztuka gładkiej przemowy podczas uroczystych kolacji. Innymi słowy prawdziwy dżentelmen jest straszliwie nudny… Może więc pora trochę poswawolić? „Klub utracjuszy” to tajemne stowarzyszenie majętnych młodzieńców, którzy starają się w możliwie najbardziej spektakularny sposób zadać kłam powyższej definicji. W tym celu konkurują ze sobą w kwestii wyzbycia się wszelakiego majątku, sprzeniewierzenia zaufania wyborców oraz całkowitej utraty sympatii ze strony wpływowych person.  W trakcie rozgrywki gracze rywalizują w dwóch albo trzech sferach. Każda z nich podlega innym zasadom punktacji i w każdej z nich gracze starają się… stracić jak najwięcej punktów. Rozgrywka toczy się przez 5 rund lub do momentu, gdy któryś z graczy osiągnie „0” punktów w jednej ze sfer. Wbrew pozorom nie jest to wyścig o jak najszybsze uzyskanie zerowego wyniku. Klub utracjuszy to gra bazująca na równowadze w dążeniu do różnych celów. Końcowy wynik gracza to punkty, jakie pozostały mu na koniec gry w sferze, w której pozostało mu ich najwięcej. Zwycięzcą zostanie zaś gracz o najniższym końcowym wyniku. Uwaga: "Ostatnia wola" to gra autorstwa Vladimíra Suchego, w której gracze starają się jak najszybciej wyzbyć wszystkich majętności. Grając w "Klub utracjuszy" możecie usunąć strefę Majątek podmieniając ją na grę "Ostatnia wola".
Autor:
Vladimír Suchý
Ilustracje:
Tomáš Kučerovský
Wydawca:
Rebel
149,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Oto rola prawdziwego dżentelmena – umiejętne zarządzanie swoim majątkiem, piastowanie publicznego urzędu oraz sztuka gładkiej przemowy podczas uroczystych kolacji. Innymi słowy prawdziwy dżentelmen jest straszliwie nudny… Może więc pora trochę poswawolić? „Klub utracjuszy” to tajemne stowarzyszenie majętnych młodzieńców, którzy starają się w możliwie najbardziej spektakularny sposób zadać kłam powyższej definicji. W tym celu konkurują ze sobą w kwestii wyzbycia się wszelakiego majątku, sprzeniewierzenia zaufania wyborców oraz całkowitej utraty sympatii ze strony wpływowych person. 

W trakcie rozgrywki gracze rywalizują w dwóch albo trzech sferach. Każda z nich podlega innym zasadom punktacji i w każdej z nich gracze starają się… stracić jak najwięcej punktów. Rozgrywka toczy się przez 5 rund lub do momentu, gdy któryś z graczy osiągnie „0” punktów w jednej ze sfer. Wbrew pozorom nie jest to wyścig o jak najszybsze uzyskanie zerowego wyniku. Klub utracjuszy to gra bazująca na równowadze w dążeniu do różnych celów. Końcowy wynik gracza to punkty, jakie pozostały mu na koniec gry w sferze, w której pozostało mu ich najwięcej. Zwycięzcą zostanie zaś gracz o najniższym końcowym wyniku.

Uwaga: "Ostatnia wola" to gra autorstwa Vladimíra Suchego, w której gracze starają się jak najszybciej wyzbyć wszystkich majętności. Grając w "Klub utracjuszy" możecie usunąć strefę Majątek podmieniając ją na grę "Ostatnia wola".

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 dwustronne plansze główne
 • 30 drewnianych pionków chłopców na posyłki w 5 kolorach
 • 5 drewnianych znaczników kolejności w 5 kolorach
 • znacznik rundy
 • płytka człowieka renesansu
 • 6 żetonów akcji bonusowych
 • 5 planszy graczy w 5 kolorach
 • 26 kart głównych dla 7 różnych kombinacji rozgrywki
 • instrukcja
Waga:
1 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.38
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Klub utracjuszyNajbardziej przydatne recenzje

Agasia

Liczba recenzji: 74

Gra o celowym trwonieniu majątku i traceniu popularności wśród znajomych. Młodsza siostra "Ostatniej Woli", z którą można ją połączyć, grając w obie jednocześnie. Jest to tytuł modułowy, składający się z trzech części - możemy rozdawać majątek, tracić pozycję społeczną lub głosy wyborców Grać można w dwa (co sugeruje autor na początek) lub wszystkie trzy moduły naraz. Dla mnie tytuł ten rozkwita gdy trzeba ogarnąć całość. A jest naprawdę nad czym myśleć. To dość sucha i mocno matematyczna gra, w której można budować zgrabne kombosy pozwalające na szybką utratę punktów (bo o tracenie tu chodzi). Nie ma w niej za bardzo klimatu, do pilnowania jest dużo, z racji mnogości opcji może powodować zacięcia. Nie dla początkujących, ale zdecydowanie dla miłośników główkowania. Mnie zachwyciła.


d

jakoś nie rozumiem tego dopisku o ostatniej woli... Można jaśniej? ;)


mulat

Liczba recenzji: 1

Gra kupiona podczas jesiennej edycji Gramy 2016 (kupowaliśmy w ciemno).
Zaskoczyliśmy się mega pozytywnie, wykonanie jest bardzo dobre, drewniane pionki, do tego bardzo dużo elementów i kart!
Z reguły gramy w dwie osoby i bardzo chętnie wracamy do tego tytułu. Jest wiele możliwości zdobycia najmniejszej ilości punktów (wygrania). Mimo mnogości zasad da się to bardzo szybko ogarnąć. Mechanika tracenia punktów a nie zyskiwania jest inna niż we wszystkich grach :)

Ogólnie polecamy!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie