Koncept Kids: Zwierzaki

Kto zgadnie co to za zwierzę?
12 opinii
 • 4 - 12 osób
 • od 4 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Wskazując symbole na planszy, pomóż innym członkom rodziny odgadnąć jak najwięcej haseł i razem cieszcie się zwycięstwem! Koncept Kids: Zwierzaki to oparta na współpracy wersja gry Koncept przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Na czym to polega? Na środku stołu umieszczamy planszę z symbolami, a obok niej wykładamy plastikowe ramki. Najstarszy gracz umieszcza przed sobą plastikową podstawkę, na którą wykładamy kartę z hasłem - w taki sposób, aby zwierzę na niej narysowane było widoczne dla pozostałych uczestników. Pozostali gracze kolejno umieszczają na planszy plastikowe ramki, zaznaczając grafiki-podpowiedzi dla zgadującego. Wybieramy te, które kojarzą nam się ze zwierzęciem na karcie. Możemy się między sobą konsultować! Gracz odgadujący ma dowolną liczbę prób odgadnięcia hasła. Na każdą z nich możemy odpowiadać wyłącznie “tak” lub “nie”. Gramy do momentu, w którym zgadujący poda poprawną odpowiedź lub spasuje. Dlaczego pokochasz tę grę? Gry oparte na współpracy warto wprowadzać w życie dziecka już od najmłodszych lat. Koncept Kids świetnie przygotowuje do pracy w grupie i wpływa korzystnie na rozwój relacji.  Proste zasady, a także przepiękne grafiki zachęcą najmłodszych do udziału we wspólnych aktywnościach. Do gry możemy zaprosić dzieci w różnym wieku! Rozgrywkę możemy skalować modyfikując ją i utrudniając według zasad opisanych w instrukcji lub własnych pomysłów.  W instrukcji znajdziemy również alternatywny tryb rozgrywki dla starszaków, przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia. Koncept Kids zabawką roku 2018! Koncept Kids: Zwierzaki zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2018 przyznawany przez portal Zabawkowicz dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.
Autor:
Gaëtan Beaujannot, Alain Rivollet
Ilustracje:
Éric Azagury
Wydawca:
Rebel
109,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wskazując symbole na planszy, pomóż innym członkom rodziny odgadnąć jak najwięcej haseł i razem cieszcie się zwycięstwem! Koncept Kids: Zwierzaki to oparta na współpracy wersja gry Koncept przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia.

Na czym to polega?

Na środku stołu umieszczamy planszę z symbolami, a obok niej wykładamy plastikowe ramki. Najstarszy gracz umieszcza przed sobą plastikową podstawkę, na którą wykładamy kartę z hasłem - w taki sposób, aby zwierzę na niej narysowane było widoczne dla pozostałych uczestników. Pozostali gracze kolejno umieszczają na planszy plastikowe ramki, zaznaczając grafiki-podpowiedzi dla zgadującego. Wybieramy te, które kojarzą nam się ze zwierzęciem na karcie. Możemy się między sobą konsultować!

Gracz odgadujący ma dowolną liczbę prób odgadnięcia hasła. Na każdą z nich możemy odpowiadać wyłącznie “tak” lub “nie”. Gramy do momentu, w którym zgadujący poda poprawną odpowiedź lub spasuje.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Gry oparte na współpracy warto wprowadzać w życie dziecka już od najmłodszych lat. Koncept Kids świetnie przygotowuje do pracy w grupie i wpływa korzystnie na rozwój relacji. 
 • Proste zasady, a także przepiękne grafiki zachęcą najmłodszych do udziału we wspólnych aktywnościach. Do gry możemy zaprosić dzieci w różnym wieku!
 • Rozgrywkę możemy skalować modyfikując ją i utrudniając według zasad opisanych w instrukcji lub własnych pomysłów. 
 • W instrukcji znajdziemy również alternatywny tryb rozgrywki dla starszaków, przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia.

Koncept Kids zabawką roku 2018!

Koncept Kids: Zwierzaki zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2018 przyznawany przez portal Zabawkowicz dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 110 kart
 • 16 plastikowych ramek
 • plastikowa podstawka
 • skrócony opis zasad
 • instrukcja
Waga:
870 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
CKA-PL01

Powiązane artykuły


Recenzje

4.58
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Koncept Kids: ZwierzakiNajbardziej przydatne recenzje

Marek

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Mieliśmy okazję wypróbować tę grę przed zakupem - syn (4 lata) był zachwycony. Jest to zdecydowanie jedna z jego ulubionych gier. Bardzo lubi opisywać zwierzęta (choć nie zawsze poprawnie) i cieszy się, gdy zgadniemy o jakie zwierzę chodziło. Próbuje również sam zgadywać. Gra ma niewątpliwie walor edukacyjny - dzieci uczą się gdzie mieszkają zwierzęta, jak się poruszają i jak wyglądają.
Mam zastrzeżenia do wykonania gry. Karty ze zwierzętami są na tyle cienkie, że prześwitują przy dobrym oświetleniu. Szkoda również, że pod obrazkiem nie zamieszczono nazwy. Czasem nawet dorosły ma problem z nazwaniem zwierzęcia - my, na przykład, nie znamy się na rybkach akwariowych ;-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Docia

Liczba recenzji: 399

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Grałam z moimi maluchami. Dzieciaki lat 3 i 4.5 co rusz same wyciągają grę z półki i grają! Bardzo dobrze się bawimy - sama nie wiem czasem skąd one to wszystko wiedzą! Wypraska bardzo dobrze zorganisowana - nic nie lata.
Jedna z pierwszych większych gier w jakie graliśmy - super zabawa. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pabel

Liczba recenzji: 24

Doceniam gry z wersjami dla dzieci.
Świetnie wprowadza to maluchy w klimat planszówek.

Polecam dla dzieci!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Proszę o informację jakie koszulki pasują do kart oraz czy zmieszczą się one w wyprawce w koszulkach premium

~ LukePL 11.10.2020 21:41

Karty w koszulkach napewno nie zmieszczą się w wyprasce gdyż już same są w niej spasowane co do milimetra. Jednakże myślę, że koszulkowanie kart w tej grze nie ma sensu bo w pudełku jest podstawka w którą się karty wkłada. W koszulkach byłoby to problematyczne.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Warcello 10.11.2020 17:04

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Dobble Kids

Dobble Kids

Moje małe Everdell

Moje małe Everdell

Koncept

Koncept

Imago Family

Imago Family

Opowiadanki

Opowiadanki