Łąka: Z biegiem strumienia

Obserwuj wodną faunę i florę!
18 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 60 - 90 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Łąka .
Łąka
Chwyć za wiosło i dołącz do spływu, by z perspektywy kajaka odkrywać gatunki roślin i zwierząt żyjące w rzekach, strumieniach i jeziorach. Uważnie obserwuj otoczenie, a może uda Ci się dostrzec pływające w toni ryby, a dalej pluskającą się w wodzie wydrę lub bobra budującego swoje żeremie. Łąka: Z biegiem strumienia to rozszerzenie, w którym będziemy kontynuować naszą wędrówkę jako obserwatorzy przyrody. Pozwoli dołączyć do gry dodatkową planszę rzeki, która zapewni graczom więcej interakcji i wprowadzi element wyścigu. Tym razem w rywalizacji ważne będą nie tylko zapisy obserwacji – najwprawniejszy kajakarz zapewni sobie dodatkową przewagę i zbliży się do zdobycia tytułu najznakomitszego obserwatora przyrody! Czym jest Łąka? To gra planszowa, w której wcielamy się w wędrowców obserwujących naturę. Wyposażeni w mapę spacerujemy po malowniczej okolicy, szukając inspiracji i uwieczniając zapierające dech w piersiach widoki. Kierujemy się pasją i ciekawością świata, ale też rywalizacją o tytuł najwprawniejszego obserwatora przyrody! Przypadnie on temu, kto zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt i roślin, krajobrazów oraz pamiątek zebranych z wędrówki. Zmagania toczą się także przy ognisku, gdzie gracze prześcigają się w realizowaniu celów swoich wypraw. Co wprowadza dodatek? Dodatkową planszę rzeki, a wraz z nią mechanikę spływu kajakowego. Dzięki niej gracze będą mogli ścigać się i zdobywać nowe karty środowiska wodnego. Co więcej, plansza rzeki jest dwustronna, więc podczas każdej rozgrywki możemy wybrać, czy wolimy spokojniejszą wycieczkę, czy szybszą i bardziej wymagającą przygodę.  Zestaw kart z zupełnie nowymi gatunkami roślin i zwierząt. Podobnie jak w przypadku gry podstawowej, tutaj również za oprawę graficzną odpowiada Karolina Kijak, artystka akwareli, na graczy czeka więc mnóstwo przepięknych ilustracji! Kopertę z minidodatkiem Z, który tylko czeka na odkrycie! Indeks kart, który przybliży graczom zwierzęta i rośliny pojawiające się w dodatku. Znajdziecie w nim ciekawostki i przydatne informacje, dzięki którym gra będzie nie tylko rozrywką, ale też narzędziem edukacyjnym! Gra została laureatem w kategorii Najlepsza Gra Polskiego Autora w Planszowym Gram Prix 2023. 
Autor:
Klemens Kalicki
Ilustracje:
Karolina Kijak
Wydawca:
Rebel
139,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Darmowa dostawa (PYL)


Opis

Chwyć za wiosło i dołącz do spływu, by z perspektywy kajaka odkrywać gatunki roślin i zwierząt żyjące w rzekach, strumieniach i jeziorach. Uważnie obserwuj otoczenie, a może uda Ci się dostrzec pływające w toni ryby, a dalej pluskającą się w wodzie wydrę lub bobra budującego swoje żeremie.

Łąka: Z biegiem strumienia to rozszerzenie, w którym będziemy kontynuować naszą wędrówkę jako obserwatorzy przyrody. Pozwoli dołączyć do gry dodatkową planszę rzeki, która zapewni graczom więcej interakcji i wprowadzi element wyścigu. Tym razem w rywalizacji ważne będą nie tylko zapisy obserwacji – najwprawniejszy kajakarz zapewni sobie dodatkową przewagę i zbliży się do zdobycia tytułu najznakomitszego obserwatora przyrody!

Grę zdobią przepiękne, akwarelowe ilustracje autorstwa Karoliny Kijak.

Czym jest Łąka?

To gra planszowa, w której wcielamy się w wędrowców obserwujących naturę. Wyposażeni w mapę spacerujemy po malowniczej okolicy, szukając inspiracji i uwieczniając zapierające dech w piersiach widoki. Kierujemy się pasją i ciekawością świata, ale też rywalizacją o tytuł najwprawniejszego obserwatora przyrody! Przypadnie on temu, kto zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt i roślin, krajobrazów oraz pamiątek zebranych z wędrówki. Zmagania toczą się także przy ognisku, gdzie gracze prześcigają się w realizowaniu celów swoich wypraw.

Co wprowadza dodatek?

 • Dodatkową planszę rzeki, a wraz z nią mechanikę spływu kajakowego. Dzięki niej gracze będą mogli ścigać się i zdobywać nowe karty środowiska wodnego. Co więcej, plansza rzeki jest dwustronna, więc podczas każdej rozgrywki możemy wybrać, czy wolimy spokojniejszą wycieczkę, czy szybszą i bardziej wymagającą przygodę. 
 • Zestaw kart z zupełnie nowymi gatunkami roślin i zwierząt. Podobnie jak w przypadku gry podstawowej, tutaj również za oprawę graficzną odpowiada Karolina Kijak, artystka akwareli, na graczy czeka więc mnóstwo przepięknych ilustracji!
 • Kopertę z minidodatkiem Z, który tylko czeka na odkrycie!
 • Indeks kart, który przybliży graczom zwierzęta i rośliny pojawiające się w dodatku. Znajdziecie w nim ciekawostki i przydatne informacje, dzięki którym gra będzie nie tylko rozrywką, ale też narzędziem edukacyjnym!

Grę zdobią przepiękne, akwarelowe ilustracje autorstwa Karoliny Kijak.

Najlepsza Gra Polskiego AutoraGra została laureatem w kategorii Najlepsza Gra Polskiego Autora w Planszowym Gram Prix 2023. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • dwustronna plansza rzeki
 • 55 kart talii rzeki
 • 4 karty żeremi
 • 4 karty zachodu słońca
 • 4 dwustronne karty początkowe
 • 3 karty talii W
 • 3 karty talii E
 • 3 karty talii N
 • 3 karty talii S
 • 6 kart wariantu 1-osobowego
 • 1 żeton celu
 • 4 żetony szlaku wodnego
 • 2 żetony wodospadów
 • 4 żetony premii
 • 8 żetonów dróg
 • 6 żetonów pomostu
 • 6 żetonów namiotowiska
 • 1 koperta z 6 dodatkowymi kartami
 • 4 pionki kajakarzy
 • składany podajnik na karty
 • instrukcja z indeksem kart
Waga:
845 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
REMEA09PL


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.56
na podstawie 18 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Łąka: Z biegiem strumieniaNajbardziej przydatne recenzje

Julia

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajne rozszerzenie do Łąki. Nowe karty, nowe cele, nowe możliwości. Rozgrywka staje się ciekawsza, choć wydaje mi się, że bardziej opłaca się brać karty z punktami aniżeli karty z ruchem wiosła, ale może to tylko moja opinia.
Na minus na pewno pudełko. Jest za niskie, po złożeniu pojemniczka na karty wody nie zamyka się pudełko. Na szczęście można upchnąć wszystko w pudełku od podstawki.

Jeśli ktoś ma poprzedni dodatek z koszulkami, to pozostałe koszulki starczają na prawie wszystkie karty. 2 zostają bez koszulek :( (uwzględniając karty z kopert)

Myślę że zarówno pudełko tego dodatku jak i ilość koszulek z innego dodatku do łąki mogłyby być lepiej przemyślane.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wojtek

Liczba recenzji: 9

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo duży, bogaty w komponenty dodatek. Jeżeli grać w Łąkę to tylko z dodatkiem, bardzo serdecznie polecam. Strumień pozwala na większą dywersyfikację działań i pozwala lepiej zoptymalizować swoje ruchy. Dodatek bardzo dobrze komponuje się z podstawką a jednocześnie nie jest zbyt skomplikowany. Cenowo także super w stosunku do tego co zapewnia :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mama, żona - kobieta

Łąka: Z biegiem strumienia jest dodatkiem do gry, dzięki któremu gra staje się jeszcze ciekawsza.
Mamy dodatkową planszę rzeki, która jest dwustronna. To my decydujemy czy wolimy wersję spokojniejszą, czy taką dużo bardziej wymagającą. Jednak to nie wszystko. Mamy bardzo dużo dodatkowych kart, żetonów, kopertę z mini dodatkami Z, a także pionki kajakarzy. Ten dodatek sprawia, że grę, którą znaliśmy już dość dobrze, zaczynamy poznawać na nowo, daje nam naprawdę dużo możliwości.

Wizualnie dodatek, tak samo, jak gra mnie zachwycił. Wszystko utrzymane w tym samym stylu, wszystkie elementy tej samej, wysokiej jakości.

Jeśli podoba nam się gra Łąka, ten dodatek po prostu musimy mieć. Dzięki niemu gra staje się jeszcze ciekawsza. Z przyjemnością polecam.

Recenzja gry pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - kobietaWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również


Klienci, którzy kupili Łąka: Z biegiem strumienia, kupili również: