Małe epickie galaktyki

Walka o kolonizację najbardziej obiecujących planet
1 opinia
 • 1 - 5 osób
 • od 14 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
W grze Małe epickie galaktyki każdy z graczy kontroluje galaktyczne imperium, którego wpływy stara się cały czas poszerzać poprzez zajmowanie jak najludniejszych planet oraz stałą rozbudowę floty. Grę napędza kościana mechanika pozwalająca tworzyć spektakularne kombinacje zagrań. Im silniejsze jest Twoje imperium, tym większą pulą kości dysponujesz. Każda kość wygrawerowana jest unikalnymi ikonami reprezentującymi dostępne do wykonania akcje, takie jak ruch floty, rozwój kulturowy imperium, zbieranie energii, zwiększanie politycznej lub ekonomicznej dominacji nad nowo odkrytymi planetami. Ostrożnie planuj swoje tury i wyciskaj z nich maksimum potencjału dzięki odpowiedniemu dobieraniu kości - akcji. Jednak pamiętaj, że każdy z przeciwników może powtórzyć wybrany przez Ciebie rezultat - oprócz swojego, musisz mieć także baczenie na wrogie imperia! W trakcie rozgrywki gracze będą kolonizować nowe planety, tym samym zbierając punkty zwycięstwa oraz zyskując dodatkowe umiejętności. Czy to właśnie Twoje Imperium zawładnie całą galaktyką? Małe epickie galaktyki to dynamiczna mikro-gra dla 1 do 5 graczy, którą zmieścisz w kieszeni. Zbiórka na portalu kickstarter zakończyła się rekordowym wynikiem, który pozwolił na wydanie jej na całym świecie. Gra zebrała następujce wyróżnienia: Nominacja 2015 Golden Geek Best Strategy Board Game Zwycięzca 2015 Golden Geek Best Solo Board Game Nominacja 2015 Golden Geek Best Solo Board Game
Autor:
Scott Almes
Ilustracje:
William Bricker
Wydawca:
Galakta
Kod producenta:
TEG01
119,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W grze Małe epickie galaktyki każdy z graczy kontroluje galaktyczne imperium, którego wpływy stara się cały czas poszerzać poprzez zajmowanie jak najludniejszych planet oraz stałą rozbudowę floty.

Grę napędza kościana mechanika pozwalająca tworzyć spektakularne kombinacje zagrań. Im silniejsze jest Twoje imperium, tym większą pulą kości dysponujesz. Każda kość wygrawerowana jest unikalnymi ikonami reprezentującymi dostępne do wykonania akcje, takie jak ruch floty, rozwój kulturowy imperium, zbieranie energii, zwiększanie politycznej lub ekonomicznej dominacji nad nowo odkrytymi planetami.

Ostrożnie planuj swoje tury i wyciskaj z nich maksimum potencjału dzięki odpowiedniemu dobieraniu kości - akcji. Jednak pamiętaj, że każdy z przeciwników może powtórzyć wybrany przez Ciebie rezultat - oprócz swojego, musisz mieć także baczenie na wrogie imperia!

W trakcie rozgrywki gracze będą kolonizować nowe planety, tym samym zbierając punkty zwycięstwa oraz zyskując dodatkowe umiejętności. Czy to właśnie Twoje Imperium zawładnie całą galaktyką?

Małe epickie galaktyki to dynamiczna mikro-gra dla 1 do 5 graczy, którą zmieścisz w kieszeni. Zbiórka na portalu kickstarter zakończyła się rekordowym wynikiem, który pozwolił na wydanie jej na całym świecie.

Gra zebrała następujce wyróżnienia:

 • Nominacja 2015 Golden Geek Best Strategy Board Game
 • Zwycięzca 2015 Golden Geek Best Solo Board Game
 • Nominacja 2015 Golden Geek Best Solo Board Game

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 5 plansz galaktyki
 • 1 plansza
 • 40 kart planet
 • 12 kart misji
 • 7 kości
 • 20 drewnianych statków kosmicznych
 • 15 drewnianych znaczników
 • instrukcja
Waga:
500 g


Recenzje

5.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Małe epickie galaktykiWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Wg mnie na str. 6 zasad w wierszach 8-9 jest błąd. Porównałem tekst z angielskim oryginałem i tam jest jaśniej. Po "symbolem" powinna być kropka, a dalej zdanie: Uzyskaj po 1 energii za każdy statek na swoim arkuszu galaktyki. Prawda?

~ Nightbomber 25.12.2022 20:19

Warto dać znać wydawcy.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 13:23

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie