Maskarada: Rozszerzenie

Dodatkowe karty do gry Maskarada
2 opinie
  • 2 - 13 osób
  • od 10 lat
  • 20 - 30 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Maskarada (Mascarade).
Maskarada (Mascarade)
Na wielki bal maskowy wydany przez Króla i Królową, przybywają kolejni goście!  Alchemik, który może zmusić wszystkich do przekazania monet sąsiadom! Aktorka, która pięknie odgrywa rolę postaci, która właśnie została zagrana. Kurtyzana, która świetnie wie, co sąsiadujący z nią gracz ukrywa i, jeśli jest to mężczyzna, kurtyzana otrzymuje od niego 3 monety ;) Hazardzista, lubiący grać w małe gierki z innymi graczami, Lalkarka zmuszająca graczy do zmiany miejsc, Potępiony, który zupełnie zmienia styl gry, i wielu innych! Uwaga: Dodatek zawiera polską instrukcję i polskie karty pomocy, ale nazwy postaci na kartach są angielskie (Puppet Master, Gambler, Courtesan itd.)
Autor:
Bruno Faidutti
Ilustracje:
Jérémy Masson
Wydawca:
Rebel
75,00

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Na wielki bal maskowy wydany przez Króla i Królową, przybywają kolejni goście! 

Alchemik, który może zmusić wszystkich do przekazania monet sąsiadom! Aktorka, która pięknie odgrywa rolę postaci, która właśnie została zagrana. Kurtyzana, która świetnie wie, co sąsiadujący z nią gracz ukrywa i, jeśli jest to mężczyzna, kurtyzana otrzymuje od niego 3 monety ;) Hazardzista, lubiący grać w małe gierki z innymi graczami, Lalkarka zmuszająca graczy do zmiany miejsc, Potępiony, który zupełnie zmienia styl gry, i wielu innych!

Uwaga: Dodatek zawiera polską instrukcję i polskie karty pomocy, ale nazwy postaci na kartach są angielskie (Puppet Master, Gambler, Courtesan itd.)

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 13 kart postaci
  • 13 żetonów postaci
  • 1 karta cmentarza
  • 1 instrukcja
  • 5 kart pomocy
Waga:
200 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
MEX-MU
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

5.00
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Maskarada: RozszerzenieNajbardziej przydatne recenzje

Ryudo

Liczba recenzji: 84

Cudowny dodatek wprowadzający nowe postacie do gry, pojawia się też uzurpator, który był dodawany przez rebel jako bonus do podstawki, pojawia się też znów żebraczka, która ma już dodaną umiejętność specjalną, natomiast postać, której możemy wymyślić jej zdolność to treser / poskramiacz niedźwiedzi, super ilustracja :) na necie jest już mnóstwo pomysłów na jego zdolność np: jeden z moich ulubionych pomysłów to taki,że treser wysyła niedźwiedzia na innego gracza (kładzie przed nim jakiś znacznik) postać przed którą leży znacznik boi się niedźwiedzia i nie może korzystać w następnej turze ze swojej zdolności tak długo nim nie zapłaci treserowi 3sztuki złota, jeśli nie może bo nie ma tylu, może w swojej kolejce tylko zamienić postać lub podejrzeć swoją kartę, następnie niedźwiedź odchodzi. Jeśli ta postać ma tyle złota musi zapłacić, wtedy niedźwiedź odchodzi od razu i może korzystać ze zdolności swojej postaci. :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Krzysiek

Liczba recenzji: 167

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dobry dodatek do bardzo dobrej gry - w której można dokonać trochę własnych zmian reguł.


Korba91

Liczba recenzji: 17

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Podstawowa Maskarada kupiła mnie od pierwszej rozgrywki. Rozszerzenie po prostu znacznie zwiększa możliwości urozmaicania gry poprzez ciekawe kombinacje postaci. Szczególnie do gustu przypadła mi postać Lalkarki (Puppet master), która pozwala wprowadzić do gry dodatkowo element zamieniania graczy miejscami co ciekawie wpływa na rozgrywkę.
A wykonanie? Podobnie jak w wersji podstawowej karty są tak piękne, że niemal kusi, żeby je oglądać zamiast grać;p Zdecydowanie polecam:)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie