Memoir '44 - Pacific Theater

Dodatek wprowadzający walki na Pacyfiku
15 opinii
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie angielskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Memoir '44.
Memoir '44
Odkryj ten najnowszy ekscytujący dodatek do gry Memoir ’44, obejmujący obszar od dżungli w okupowanej przez Japończyków Birmie do jałowych brzegów dawno zapomnianych atoli! Rozszerzenie o teatr wojny na Pacyfiku wprowadza nowe jednostki (Chindit, japońskie siły specjalne Giretsu, US Marines), nową broń (ruchoma artyleria, czołgi z miotaczami ognia), nowe tereny i elementy (mosty linowe, lotniskowce, okręty wojenne, jaskinie…) oraz nowe figurki (japońska piechota, lekkie czołgi Ha-Go, działa 75mm AA) i wiele innych rzeczy… Odtwórz najzacieklejsze bitwy drugiej wojny światowej, jak Iwo Jima czy Okinawa! Wykorzystaj nowe zasady, jak japoński okrzyk wojenny "Banzai!" czy zawołanie bojowe marines "Gung Ho", aby wygrać bitwę! Każdy egzemplarz Pacific Theater zawiera Kartę Sieciową z unikalnym kodem. Kiedy użyjesz go w połączeniu z posiadanym kodem z Karty Sieciowej M44, otrzymasz dostęp do Edytora Scenariuszy. Tektura wewnętrznego pudełka jest grubsza niż we wcześniej wydawanych dodatkach. W ich reprintach również będzie wykorzystywana ta grubsza tektura. Przygotowaliśmy polską instrukcję Memoir '44 - Pacific Theater, zapraszamy do lektury! 
Autor:
Richard Borg
Wydawca:
Days of Wonder
189,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Odkryj ten najnowszy ekscytujący dodatek do gry Memoir ’44, obejmujący obszar od dżungli w okupowanej przez Japończyków Birmie do jałowych brzegów dawno zapomnianych atoli! Rozszerzenie o teatr wojny na Pacyfiku wprowadza nowe jednostki (Chindit, japońskie siły specjalne Giretsu, US Marines), nową broń (ruchoma artyleria, czołgi z miotaczami ognia), nowe tereny i elementy (mosty linowe, lotniskowce, okręty wojenne, jaskinie…) oraz nowe figurki (japońska piechota, lekkie czołgi Ha-Go, działa 75mm AA) i wiele innych rzeczy…

Odtwórz najzacieklejsze bitwy drugiej wojny światowej, jak Iwo Jima czy Okinawa! Wykorzystaj nowe zasady, jak japoński okrzyk wojenny "Banzai!" czy zawołanie bojowe marines "Gung Ho", aby wygrać bitwę!

Każdy egzemplarz Pacific Theater zawiera Kartę Sieciową z unikalnym kodem. Kiedy użyjesz go w połączeniu z posiadanym kodem z Karty Sieciowej M44, otrzymasz dostęp do Edytora Scenariuszy.

Tektura wewnętrznego pudełka jest grubsza niż we wcześniej wydawanych dodatkach. W ich reprintach również będzie wykorzystywana ta grubsza tektura.

Przygotowaliśmy polską instrukcję Memoir '44 - Pacific Theater, zapraszamy do lektury

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 48 figurek japońskiej piechoty
 • 12 figurek lekkich czołgów Type 95 "Ha-Go"
 • 6 figurek artylerii Type 98
 • 44 dwustronne żetony terenu
 • 10 okrągłych znaczników
 • 4 przeszkody terenowe
 • 14 znaczników jednostek specjalnych
 • 8 historycznych scenariuszy
Waga:
600 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.93
na podstawie 15 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Memoir '44 - Pacific TheaterNajbardziej przydatne recenzje

Mikołaj

Liczba recenzji: 9

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przyjemnie się gra zarówno Japończykami, jak i aliantami. Gorąco polecam!


Enikon

Liczba recenzji: 52

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jeden z najlepszych dodatków do Memoir 44. Trafnie wymyślony system nocy, dzięki jaskiniom w wzgórzach trochę więcej strategii. Ładnie wykonane figurki. Ciekawe scenariusze.
Do opisu trafić powinna poprawka że po zarejestrowaniu kodu, Days of Wonder nie udostępnia Edytora Scenariuszy który już jest osobnym (i w miarę drogim) produktem


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

SPIDIvonMARDER

Liczba recenzji: 50

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jak na znane mi aktualnie 4 rozszerzenia do MM, to Pacyfik jest chyba najlepszym (ew. zajmuje równe miejsce do Frontu Wschodniego). Mamy tutaj sporo nowych zasad, które diametralnie zmieniają dowodzenia zarówno nową nacją - Japończykami, jak i Amerykanami, których znamy z podstawki. Nowe kafelki terenu jako tako nie są rewolucyjną zmianą... jedynie jaskinie to takie super-okopy.
W efekcie gra (w swojej czysto symbolicznej skali) ładnie udaje realia wojny na tym teatrze. Amerykanie mają bezwzględną przewagę liczebną i materiałową, ale Japończycy stawiają twardy opór.
Co do armii: mamy inne proporcje, bo zamiast 24 czołgów - tylko dwanaście. Za to dano o sześć figurek piechoty więcej. Nie wiem, czy to się równa... ale czołgi są perfekcyjne! Dużo solidniejsze niż w innych dodatkach. Za to ludziki miały krzywe podstawki.

Podsumowując: bardzo dobry dodatek. Drogi, ale warty zakupu!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również