Multiuniversum

Szaleni naukowcy kontra portale do innych wymiarów!
9 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 12 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie międzynarodowe
 • instrukcja polska
Tworzycie drużynę genialnych naukowców pracujących nad ściśle tajnym projektem w laboratorium w CERN. Podczas eksperymentowania z teletransportacją twoja drużyna dokonała przełomowego odkrycia – Portali do innych wymiarów! Tylko to sobie wyobraź. Portal ukazuje się waszym oczom i już tylko krok dzieli was od alternatywnej rzeczywistości. Wszystko co musicie zrobić to krok naprzód. Ale! Jest jeden mały problem… Te przerażające stwory po drugiej stronie portalu mogą także przejść do nas… O nie… Zamknijcie te portale! NATYCHMIAST! Multiuniversum to gra karciana w, której gracze wykonują akcje ze swoich kart by przemieszczać się pomiędzy 5 modułami Zderzacza Hadronów, robić badania, konstruować narzędzia i w efekcie zamykać portale do alternatywnych rzeczywistości. W swojej rundzie gracze mogą wykonać do 3 akcji ze swoich kart. Możliwości są następujące: przeprowadzenie badań (dobranie 2 kart na rękę) przygotowanie narzędzia (z karty) przemieszczenie się do innego modułu zamknięcie portalu wykorzystanie właściwości modułu Gdy gracz zamyka portal, otrzymuje próbkę rzeczywistości z tegoż świata. Pozwala mu to uzyskać punkty wiedzy a także bonusy (opisane na kartach). Każdy z modułów ma otwarty 1 portal do innej rzeczywistości. Gra kończy się w momencie wyczerpania 3 stosów portali. Gracz z największą liczbą punktów wiedzy, otrzymuje Nobla i zwycięża grę. Multiuniversum to szybka gra oparta w całości na kartach, w której ścigamy się z pozostałymi graczami o to, kto pierwszy zamknie portale warte jak najwięcej punktów. Trzeba być czujnym, bo odpowiednio skonstruowana kombinacja u przeciwnika potrafi sprzątnąć nam nagrodę sprzed nosa. Bardzo fajny mechanizm sprawia natomiast, że w zależności od tego, przy którym portalu stoimy, nasze karty mają inne właściwości. Gra, mimo że prosta i dość szybka, oferuje sporo możliwości kombinowania i planowania. A to, że plany te są często krzyżowane przez przeciwników dodaje tylko emocji. Mimo że wymaga pewnego skupienia, to w większym gronie pozwala też trochę pogadać, zachowując miły balans między angażowaniem uwagi i lekkością rozgrywki. We dwoje staje się wyścigiem o to, kto zbierze więcej portali - dynamicznym, ale bardziej taktycznym.   Dla kogo? Dla osób szukających stosunkowo szybkiej gry, wystarczająco łatwej, żeby każdy mógł do niej usiąść, a jednocześnie angażującej. W Multiuniversum można grać w skupieniu, a można też podejść do niej na luzie, pograć i porozmawiać - w zależności od potrzeb. Tak samo można skalować sobie poziom interakcji - grać złośliwie lub skupić się na sobie. Z tego względu odnajdą się w niej zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze.
Autor:
Manuel Correia
Wydawca:
Board&Dice
49,95
29,97
-40%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 49,95 zł)

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Tworzycie drużynę genialnych naukowców pracujących nad ściśle tajnym projektem w laboratorium w CERN. Podczas eksperymentowania z teletransportacją twoja drużyna dokonała przełomowego odkrycia – Portali do innych wymiarów!

Tylko to sobie wyobraź. Portal ukazuje się waszym oczom i już tylko krok dzieli was od alternatywnej rzeczywistości. Wszystko co musicie zrobić to krok naprzód.

Ale! Jest jeden mały problem… Te przerażające stwory po drugiej stronie portalu mogą także przejść do nas…

O nie…

Zamknijcie te portale! NATYCHMIAST!

Ups...

Multiuniversum to gra karciana w, której gracze wykonują akcje ze swoich kart by przemieszczać się pomiędzy 5 modułami Zderzacza Hadronów, robić badania, konstruować narzędzia i w efekcie zamykać portale do alternatywnych rzeczywistości.

W swojej rundzie gracze mogą wykonać do 3 akcji ze swoich kart. Możliwości są następujące:

 • przeprowadzenie badań (dobranie 2 kart na rękę)
 • przygotowanie narzędzia (z karty)
 • przemieszczenie się do innego modułu
 • zamknięcie portalu
 • wykorzystanie właściwości modułu

Gdy gracz zamyka portal, otrzymuje próbkę rzeczywistości z tegoż świata. Pozwala mu to uzyskać punkty wiedzy a także bonusy (opisane na kartach).

Każdy z modułów ma otwarty 1 portal do innej rzeczywistości. Gra kończy się w momencie wyczerpania 3 stosów portali. Gracz z największą liczbą punktów wiedzy, otrzymuje Nobla i zwycięża grę.

Świat z wyłomu

Multiuniversum to szybka gra oparta w całości na kartach, w której ścigamy się z pozostałymi graczami o to, kto pierwszy zamknie portale warte jak najwięcej punktów. Trzeba być czujnym, bo odpowiednio skonstruowana kombinacja u przeciwnika potrafi sprzątnąć nam nagrodę sprzed nosa. Bardzo fajny mechanizm sprawia natomiast, że w zależności od tego, przy którym portalu stoimy, nasze karty mają inne właściwości.

Kolejny świat z wyłomu

Gra, mimo że prosta i dość szybka, oferuje sporo możliwości kombinowania i planowania. A to, że plany te są często krzyżowane przez przeciwników dodaje tylko emocji. Mimo że wymaga pewnego skupienia, to w większym gronie pozwala też trochę pogadać, zachowując miły balans między angażowaniem uwagi i lekkością rozgrywki. We dwoje staje się wyścigiem o to, kto zbierze więcej portali - dynamicznym, ale bardziej taktycznym.

 

Dla kogo?

Dla osób szukających stosunkowo szybkiej gry, wystarczająco łatwej, żeby każdy mógł do niej usiąść, a jednocześnie angażującej. W Multiuniversum można grać w skupieniu, a można też podejść do niej na luzie, pograć i porozmawiać - w zależności od potrzeb. Tak samo można skalować sobie poziom interakcji - grać złośliwie lub skupić się na sobie. Z tego względu odnajdą się w niej zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 5 tokenów naukowców
 • 5 kart laboratoriów
 • 5 kart modułów
 • 20 kart portali
 • 50 kart akcji
 • (80 kart)
 • 3 instrukcje (Polska, Angielska, Niemiecka)
Waga:
300 g
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.33
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń MultiuniversumNajbardziej przydatne recenzje

0szaman0

Liczba recenzji: 36

„Multiuniversum”, czyli atak wściekłych żelek i nie tylko.

Plusy:
1. Grafiki
2. Mechanika
3. Proste zasady
4. Interakcja
5. Skalowalność
6. Wariant solo
7. Cena
8. System punktacji

Minusy:
1. Cienkie karty

„Multiuniversum” to świetna karcianka o genialnej tematyce, klimacie i z dobrym delikatnym humorem. Rozgrywka wymaga główkowania, bo jest kilka sposobów na zdobywanie punktów. Gra się świetnie we 2, 3, 4 osoby (w piątkę nie grałem, ale też zapewne jest podobnie) a wariant solo też jest super. Tytuł ten sprawdza się nie tylko jako czekadełko, ale może być konkretnym tytułem na wieczór (2-3 godziny można przy niej spędzić). „Multiuniversum” to genialna gra, polecam 8/10


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Evetta

Liczba recenzji: 8

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawa gra, ze względu na swoją prostotę, nawet dla początkujących. Przepiękne grafiki, w których od razu się zakochałam. Minimalny element losowości, niestety wbrew moim oczekiwaniom mała interakcja. Na większe strategię również nie ma tu miejsca. Jednak jestem w stanie polecić tę pozycję dla tych, którzy lubią szybkie i mało absorbujące gry;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Adam

Liczba recenzji: 18

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dobra ciekawa mechanika, sprawdza się dla 2 i więcej osób.

Tematyka oryginalna, grafiki kart świetne - ładne i klimatyczne.

Niestety zerowy balans niektórych zasad, wymaga znacznej modyfikacji.

Dlatego 4 z potencjałem na 5.

Dla mnie bardzo udany zakup, kolejny dowód że Polacy nie gęsi.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie