Munchkin Cthulhu (edycja polska)

I Ty pokonaj swojego Ropuchogotha!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (27)
 • 2 - 6 osób
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Stań przed największym munchkinowym wyzwaniem w historii...zmierz się z straszliwymi, bluźnierczymi i plugawymi stworami z Mitów Cthulhu. Czy dasz radę przetrwać? Czy ocalisz swoją duszę i unikniesz szaleństwa? Czy...zdobędziesz zwycięski Poziom? Munchkin Cthulhu to pełna przerażającego humoru, niekolekcjonerska gra karciana osadzona w świecie Mitów Cthulhu stworzonym przez H.P.Lovecrafta. Zostań bezwzględnym Pogromcą Potworów, nieustraszonym Badaczem tajemnic, błyskotliwym Profesorem Uniwersytetu w Miskatonic lub fanatycznym Kultystą plugawych Wielkich Przedwiecznych. Ale pamiętaj, że bycie Kultystą to zazwyczaj bilet w jedną stronę. Więc lepiej olej te Mistyczne Wizje, łyknij Glutominian Sodu, zabierz Tasak Zagłady i z Pieśnią Szaleństwa na ustach wyrżnij stada Potworów- obleśnego i odpychającego Ropuchogotha, zabójczo słodkie Chibithulhu albo pożerającego dusze Wielkiego Cthulhu... zgarnij ich Skarby i zyskaj Poziomy. A jeśli oszalejesz przy okazji? Szaleństwo nie ma znaczenia. Liczy się zwycięstwo! Munchkina Cthulhu jest samodzielną grą, opierającą się na mechanice gry karcianej Munchkin. Możesz ją także łączyć z Munchkinem Edycją Rozszerzoną i dowolnymi innymi podstawkami oraz dodatkami do Munchkina dla jeszcze większej ilości Potworów, Skarbów i Poziomów!
Autor:
Steve Jackson Games
Wydawca:
Black Monk
9990

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Stań przed największym munchkinowym wyzwaniem w historii...zmierz się z straszliwymi, bluźnierczymi i plugawymi stworami z Mitów Cthulhu. Czy dasz radę przetrwać? Czy ocalisz swoją duszę i unikniesz szaleństwa? Czy...zdobędziesz zwycięski Poziom? Munchkin Cthulhu to pełna przerażającego humoru, niekolekcjonerska gra karciana osadzona w świecie Mitów Cthulhu stworzonym przez H.P.Lovecrafta. Zostań bezwzględnym Pogromcą Potworów, nieustraszonym Badaczem tajemnic, błyskotliwym Profesorem Uniwersytetu w Miskatonic lub fanatycznym Kultystą plugawych Wielkich Przedwiecznych. Ale pamiętaj, że bycie Kultystą to zazwyczaj bilet w jedną stronę. Więc lepiej olej te Mistyczne Wizje, łyknij Glutominian Sodu, zabierz Tasak Zagłady i z Pieśnią Szaleństwa na ustach wyrżnij stada Potworów- obleśnego i odpychającego Ropuchogotha, zabójczo słodkie Chibithulhu albo pożerającego dusze Wielkiego Cthulhu... zgarnij ich Skarby i zyskaj Poziomy. A jeśli oszalejesz przy okazji? Szaleństwo nie ma znaczenia. Liczy się zwycięstwo! Munchkina Cthulhu jest samodzielną grą, opierającą się na mechanice gry karcianej Munchkin. Możesz ją także łączyć z Munchkinem Edycją Rozszerzoną i dowolnymi innymi podstawkami oraz dodatkami do Munchkina dla jeszcze większej ilości Potworów, Skarbów i Poziomów!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 165 kolorowych kart
 • instrukcja
 • kość k6

Dodatki i akcesoria


4.81
na podstawie 27 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Munchkin Cthulhu (edycja polska)


Najbardziej przydatne recenzje

Ojciecfelix

Liczba recenzji: 118

Jak dla mnie ideał :)

Ta edycja Munchkina to już moja trzecia wersja (zaraz po podstawowej i Zombie) i wygląda na to, że jest ona ze wszystkich najlepsza. Bardzo dobrze zbalansowana, nie ma zbyt mocnych kilku kart (np. jak w Zombie), które potrafią w jednym ruchu zepsuć całą grę - pamiętam sytuację, w której w dwóch turach swoimi zagraniami spowodowałem "śmierć" reszty graczy by następnie w trzeciej rundzie zasłużyć na ten sam los, potem gra miała kilka tur przestoju aż nie odrobiliśmy swoich strat :)

Poza tym to ten sam Munchkin, tym razem w klimatach powieści Pana Lovecrafta i potężną ferajną Cthulhu do pokonania oraz zdobywania pomocnych skarbów. Jak zwykle podział na klasy, część poszukiwaczy a część kultystów. Bardzo mi się też spodobała nowa mechanika Goth-potwora pozwalająca na dodanie drugiego Gotha z ręki za darmo bez zbłąkanego potwora. Coś jak mechanika stworów nieumarłych z tym, że tutaj jest to obowiązkowe. Mojemu towarzystwu bardzo urozmaiciło to rozgrywkę :)

Plusy:
+ Cthulhu !!!
+ Cała prześmieszna ferajna potworów i skarbów
+ zabawne potraktowanie klasy kultysty, której ciężko się pozbyć :)
+ mechanika Goth-stworów !

Minusy:
- przydałaby się plansza jak w edycji Delux do zliczania poziomów lub znaczniki poziomów za free


Mickq13

Liczba recenzji: 102

Dla fanów rzecz obowiązkowa - ba, jestem przekonany, że nawet nie trzeba ich do zakupu namawiać. Dla zaczynających zabawę w munchkinowanie również rzecz przydatna - wszak można używać jeno talii z Pszetfietsznymi ;) a jak załapią zarazę, tfu!,- bakcyla, to i inne talie dokupić mogą.
Zresztą dowolność mieszania talii jest zarówno zaletą największą , jak i bolączką wielką, bo mieszanie "na pałę" jak leci wszystkiego ze wszystkim kończy się nie tylko rozmyciem tematu, ale i rozgrywka staje się mniej intensywna. Dlatego mieszanie polecam graczom już nieco ogranym.


Tchor

Liczba recenzji: 99

Mroczny Cthulhu w slapstickowej oprawie. Czego chcieć więcej? Munchkin zyskał nowy wymiar dzięki tej odsłonie. Nieśmiertelna karcianka na poprawę humoru i wieczór bez ambitnych planów.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również:

Munchkin Legendy

Munchkin Legendy

8995