Na skrzydłach: Ptaki Oceanii

Wprowadź ptaki regionu Oceanii do swoich rozgrywek w Na skrzydłach!
8 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 10 lat
 • 40 - 70 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Na skrzydłach.
Na skrzydłach
Nadszedł czas, by ponownie otworzyć rezerwaty i rozpocząć obserwację zupełnie nowych gatunków! Dzięki dodatkowi będziecie mieli okazję przyjrzeć się barwnym ptakom naturalnie występującym w rejonie Oceanii.Oprócz 95 kart dodatek Ptaki Oceanii zawiera również nowe elementy, pozwalające planować strategie ściśle związane z gatunkami występującymi w tej części świata: plansze graczy, a także kości i żetony pożywienia. W pudełku znajdują się również nowe karty bonusowe i żetony celów, a także 15 żółtych jaj. Ich kolor nie ma znaczenia w rozgrywce, urozmaica jedynie paletę barw jaj występujących w grze.
Autor:
Elizabeth Hargrave
Ilustracje:
Ana Maria Martinez Jaramillo, Natalia Rojas, Beth Sobel
Wydawca:
Rebel
11995

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w środę


Dostawa 0 zł (Black Friday).


Opis

Nadszedł czas, by ponownie otworzyć rezerwaty i rozpocząć obserwację zupełnie nowych gatunków! Dzięki dodatkowi będziecie mieli okazję przyjrzeć się barwnym ptakom naturalnie występującym w rejonie Oceanii.

Oprócz 95 kart dodatek Ptaki Oceanii zawiera również nowe elementy, pozwalające planować strategie ściśle związane z gatunkami występującymi w tej części świata: plansze graczy, a także kości i żetony pożywienia. W pudełku znajdują się również nowe karty bonusowe i żetony celów, a także 15 żółtych jaj. Ich kolor nie ma znaczenia w rozgrywce, urozmaica jedynie paletę barw jaj występujących w grze.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 95 kart ptaków
 • 5 kart bonusowych
 • notes punktacji
 • 4 dwustronne żetony celów
 • płytka pomocy
 • 15 jaj
 • 5 kości pożywienia
 • 69 żetonów nektaru
 • 5 plansz graczy
Waga:
1,376 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.75
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Na skrzydłach: Ptaki OceaniiNajbardziej przydatne recenzje

Małgorzata

Liczba recenzji: 13

Nowy dodatek do gry Na skrzydłach wprowadza nowy pokarm nektar, nowe płytki celów, nowe karty bonusowe, jajka koloru żółtego, nowe plansze, nowe kości do gry i oczywiście nowe karty ptaków z nowymi zdolnościami aktywowanymi na koniec gry, dużo tego nowego 😊.
Wg mnie ten dodatek wprowadza większą dynamikę gry, przez to że mamy nektar który może być dżokerem szybciej będziemy zagrywać ptaki i szybciej toczy się gra. Nektar daje nam też dodakowe punkty bo ten przez nas zagramy odkładamy na naszej planszetce gracza, natomiast nie wykorzystany nektar na koniec rundy odrzucamy do zasobów. Łatwiej jest z pokarmem ale żeby nie było za łatwo to musimy trochę powalczyć o jajka bo tych możemy składać mniej niż na starej planszy ale z drugiej strony możemy odrzucać pokarm którego przecież mamy więcej i karty z ręki o które też łatwiej żeby te jajka złożyć więc coś za coś. Fajne są też żółte zdolności ptaków które aktywują się na końcu gry i nagle okazuje się że możemy złożyć jajka w określonych gniazdach albo dobrać większą ilość kart bonusowych i wybrać sobie te co mam pasują, więc duży plus za to bo do końca nie będzie wiadomo co kto jeszcze zdobędzie żeby wygrać. Aha no i są jeszcze ptaki dżokery czyli nieloty bez podanej rozpiętości skrzydeł mogą być albo malutkimi ptaszkami albo dużymi drapieżnikami w zależności od potrzeby nie jest ich dużo ale czasami akurat się trafi wtedy gdy go potrzeba 😊
Jak dla mnie bardzo fajny dodatek, fajne nowe płytki celów i karty bonusowe. Gra należała do jednej z moich ulubionych a ten dodatek sprawił że jeszcze bardziej ja lubię. Jak lubicie podstawkę to kupcie ten dodatek nie pożałujecie.
Fakt można się przyczepić że kart ptaków jest już naprawdę dużo i to chyba jedyny minus ale ja je miksuje gram np tylko z ptakami Oceanii i Europą albo podstawa plus któryś dodatek 😉


Ra

Liczba recenzji: 157

Nowy dodatek bardzo ożywia rozgrywkę mojej i tak ulubionej gry. Stare plansze poszły w odstawkę.
Duży minus jedynie za to, że zamiast pudła do którego można spakować całą grę - przyszło pudełko które po kilku minutach wylądowało na szafie, a zawartość w pudełku od podstawki.


Nobbs

Liczba recenzji: 54

W moim przekonaniu Ptaki Oceanii są o wiele ciekawszym dodatkiem od Ptaków Europy. Wiadomo, nowe karty ptaków, nowe karty celów- to oczywista oczywistość. Ale w zestawie dostajemy również nowe planszetki gracza, nowe kości a przede wszystkim nowe umiejętność ptaków wymagające zupełnie innego podejścia do samej rozgrywki. Przez to w miarę prosta gra staje się bardziej wymagająca i wymagająca więcej kombinowania, planowania i myślenia. Jedynym minusem jest dla mnie brak organizera na karty- co prawda zakoszulkowane karty jeszcze mieszczą się w tych z podstawki i Ptaków Europy ale jest już ciasno, pudełko ledwo się domyka. W każdym razie na pewno warto ten dodatek zakupić i polecam go wszystkim fanom Na Skrzydłach.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie