Na skrzydłach: Ptaki Oceanii

Wprowadź ptaki regionu Oceanii do swoich rozgrywek w Na skrzydłach!
26 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 10 lat
 • 40 - 70 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Na skrzydłach.
Na skrzydłach
Nadszedł czas, by ponownie otworzyć rezerwaty i rozpocząć obserwację zupełnie nowych gatunków! Dzięki dodatkowi będziecie mieli okazję przyjrzeć się barwnym ptakom naturalnie występującym w rejonie Oceanii. Oprócz 95 kart dodatek Ptaki Oceanii zawiera również nowe elementy, pozwalające planować strategie ściśle związane z gatunkami występującymi w tej części świata: plansze graczy, a także kości i żetony pożywienia. W pudełku znajdują się również nowe karty bonusowe i żetony celów, a także 15 żółtych jaj. Ich kolor nie ma znaczenia w rozgrywce, urozmaica jedynie paletę barw jaj występujących w grze. Czym jest Na skrzydłach? To przepięknie ilustrowana gra ekonomiczna, w której uczestnicy tworzą własne rezerwaty, będące ostoją dla różnorodnych gatunków ptaków. Każdy kolejny okaz to szansa nie tylko na wzbogacenie kolekcji, ale również inwestycja w rozwój i realizację celów. W miarę upływu czasu będziemy gromadzili coraz więcej wpływających na siebie wzajemnie umiejętności, a każde działanie będzie poruszało łańcuch zależności między nimi.  
Autor:
Elizabeth Hargrave
Ilustracje:
Ana Maria Martinez Jaramillo, Natalia Rojas, Beth Sobel
Wydawca:
Rebel
119,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Nadszedł czas, by ponownie otworzyć rezerwaty i rozpocząć obserwację zupełnie nowych gatunków! Dzięki dodatkowi będziecie mieli okazję przyjrzeć się barwnym ptakom naturalnie występującym w rejonie Oceanii.

Oprócz 95 kart dodatek Ptaki Oceanii zawiera również nowe elementy, pozwalające planować strategie ściśle związane z gatunkami występującymi w tej części świata: plansze graczy, a także kości i żetony pożywienia. W pudełku znajdują się również nowe karty bonusowe i żetony celów, a także 15 żółtych jaj. Ich kolor nie ma znaczenia w rozgrywce, urozmaica jedynie paletę barw jaj występujących w grze.

Czym jest Na skrzydłach?

To przepięknie ilustrowana gra ekonomiczna, w której uczestnicy tworzą własne rezerwaty, będące ostoją dla różnorodnych gatunków ptaków. Każdy kolejny okaz to szansa nie tylko na wzbogacenie kolekcji, ale również inwestycja w rozwój i realizację celów. W miarę upływu czasu będziemy gromadzili coraz więcej wpływających na siebie wzajemnie umiejętności, a każde działanie będzie poruszało łańcuch zależności między nimi.  

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 95 kart ptaków
 • 5 kart bonusowych
 • notes punktacji
 • 4 dwustronne żetony celów
 • płytka pomocy
 • 15 jaj
 • 5 kości pożywienia
 • 69 żetonów nektaru
 • 5 plansz graczy
Waga:
1,376 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
SL20053PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.69
na podstawie 26 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Na skrzydłach: Ptaki OceaniiNajbardziej przydatne recenzje

Małgorzata

Liczba recenzji: 13

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Nowy dodatek do gry Na skrzydłach wprowadza nowy pokarm nektar, nowe płytki celów, nowe karty bonusowe, jajka koloru żółtego, nowe plansze, nowe kości do gry i oczywiście nowe karty ptaków z nowymi zdolnościami aktywowanymi na koniec gry, dużo tego nowego 😊.
Wg mnie ten dodatek wprowadza większą dynamikę gry, przez to że mamy nektar który może być dżokerem szybciej będziemy zagrywać ptaki i szybciej toczy się gra. Nektar daje nam też dodakowe punkty bo ten przez nas zagramy odkładamy na naszej planszetce gracza, natomiast nie wykorzystany nektar na koniec rundy odrzucamy do zasobów. Łatwiej jest z pokarmem ale żeby nie było za łatwo to musimy trochę powalczyć o jajka bo tych możemy składać mniej niż na starej planszy ale z drugiej strony możemy odrzucać pokarm którego przecież mamy więcej i karty z ręki o które też łatwiej żeby te jajka złożyć więc coś za coś. Fajne są też żółte zdolności ptaków które aktywują się na końcu gry i nagle okazuje się że możemy złożyć jajka w określonych gniazdach albo dobrać większą ilość kart bonusowych i wybrać sobie te co mam pasują, więc duży plus za to bo do końca nie będzie wiadomo co kto jeszcze zdobędzie żeby wygrać. Aha no i są jeszcze ptaki dżokery czyli nieloty bez podanej rozpiętości skrzydeł mogą być albo malutkimi ptaszkami albo dużymi drapieżnikami w zależności od potrzeby nie jest ich dużo ale czasami akurat się trafi wtedy gdy go potrzeba 😊
Jak dla mnie bardzo fajny dodatek, fajne nowe płytki celów i karty bonusowe. Gra należała do jednej z moich ulubionych a ten dodatek sprawił że jeszcze bardziej ja lubię. Jak lubicie podstawkę to kupcie ten dodatek nie pożałujecie.
Fakt można się przyczepić że kart ptaków jest już naprawdę dużo i to chyba jedyny minus ale ja je miksuje gram np tylko z ptakami Oceanii i Europą albo podstawa plus któryś dodatek 😉


Krzysztof

Liczba recenzji: 406

Jak dla mnie ideał :)

Kolejny dodatek do Na skrzydłach, to m.in kolejne kilkadziesiąt kart ptaków z nowymi zdolnościami, ale także nowe plansze i żetony nektaru zmieniające nieco grę. Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bartosz

Liczba recenzji: 28

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek przez wielkie "D". Trudno jest ulepszać tak dobrą grę, ale w tym przypadku się to udało. Rozgrywka jest bardziej urozmaicona, a wszystkie dodatkowe elementy bardzo dobrze wykonane.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry Czy karty są bardziej matowe w tym dodatku Odpowiedź proszę na adres Franek.ev3@gmail.com

~ Franek 12.12.2022 18:51

Daj znać ile spamu dostałeś po upublicznieniu swojego maila ;]. Była jakaś niewidoczna różnica w odcieniu kart w pierwszym druku i to chyba tyle.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 14:14

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również