Nemesis: Koszmary

Czy wygrasz walkę ze swoim umysłem?
17 opinii
  • 1 - 5 osób
  • od 14 lat
  • 60 - 180 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Nemesis (edycja polska).
Nemesis (edycja polska)
W przestrzeni kosmicznej panuje cisza i spokój, które przerywają hałasy dobiegające z pokładu Nemesis. Korytarze rozbrzmiewają dźwiękami krzyków, szybkich oddechów i strzałów, a także szmerami działającej w tle elektroniki. Czujne kamery kontrolowane przez sztuczną inteligencję bacznie obserwują członków załogi. Niektórzy strzelają po ścianach, inni rozdrapują sobie twarze do krwi lub podcinają żyły. Nikt nie zwraca uwagi na wydawane przez system polecenia. Załoga wciąż rozmawia o czyhających w ciemnościach potworach. Sztuczna inteligencja przeprowadza skanowanie statku, ale nie znajduje nic niepokojącego – na podłodze jednego z pomieszczeń odkrywa tylko grudki biomasy. Może powinna aktywować samozapłon statku? Dodatek Koszmary wprowadza do rozgrywki nową rasę intruzów i nową mechanikę szaleństwa postaci. W pudełku znajdziesz zestaw fantastycznych figurek koszmarów, żetony, a także nowe karty wydarzeń i karty paniki. Czym jest Nemesis?  To gra przygodowa typu "survival horror" przeznaczona dla 1 do 5 graczy. Uczestnicy wcielają się w rolę członków załogi kosmicznego transportowca Nemesis, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. I choć wydawać by się mogło, że każdy z uczestników będzie miał identyczny cel, gra wykorzystuje motyw blefu i zdrady, który z czasem ogranicza potencjalną współpracę. 
Autor:
Adam Kwapiński
Ilustracje:
Piotr Foksowicz, Ewa Labak, Patryk Jędraszek, Paweł Samborski, Piotr Gacek, Andrzej Półtoranos
Wydawca:
Rebel, Awaken Realms
209,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W przestrzeni kosmicznej panuje cisza i spokój, które przerywają hałasy dobiegające z pokładu Nemesis. Korytarze rozbrzmiewają dźwiękami krzyków, szybkich oddechów i strzałów, a także szmerami działającej w tle elektroniki. Czujne kamery kontrolowane przez sztuczną inteligencję bacznie obserwują członków załogi. Niektórzy strzelają po ścianach, inni rozdrapują sobie twarze do krwi lub podcinają żyły. Nikt nie zwraca uwagi na wydawane przez system polecenia. Załoga wciąż rozmawia o czyhających w ciemnościach potworach. Sztuczna inteligencja przeprowadza skanowanie statku, ale nie znajduje nic niepokojącego – na podłodze jednego z pomieszczeń odkrywa tylko grudki biomasy. Może powinna aktywować samozapłon statku?

Dodatek Koszmary wprowadza do rozgrywki nową rasę intruzów i nową mechanikę szaleństwa postaci. W pudełku znajdziesz zestaw fantastycznych figurek koszmarów, żetony, a także nowe karty wydarzeń i karty paniki.

Czy wygrasz walkę ze swoim umysłem?

Czym jest Nemesis? 

To gra przygodowa typu "survival horror" przeznaczona dla 1 do 5 graczy. Uczestnicy wcielają się w rolę członków załogi kosmicznego transportowca Nemesis, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. I choć wydawać by się mogło, że każdy z uczestników będzie miał identyczny cel, gra wykorzystuje motyw blefu i zdrady, który z czasem ogranicza potencjalną współpracę. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 15 figurek koszmarów
  • 70+ kart
  • 5+ żetonów
  • plansza koszmarów
  • instrukcja
  • plastikowa wypraska
Waga:
1,1 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.82
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Nemesis: KoszmaryNajbardziej przydatne recenzje

Kasia O.

Liczba recenzji: 251

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawe rozszerzenie, które urozmaici grę, kiedy podstawka zrobi się lekko przewidywalna. Nowe rasy intruzów, fantastyczne figurki, ciekawe karty. Obowiązkowy dodatek dla fanów Nemesis


Franciszek

Liczba recenzji: 3

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

ciekawe urozmaicenie


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

WRAAAGH

Liczba recenzji: 35

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Każdy dodatek do Nemsis to dobrze przemyślana maszyna. Narazie za bardzo nie sprawdziłem pod kątem rozgrywki, ale klimat ocieka.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

W instrukcji koszmarów pusty żeton ma dwa dokładnie te same punkty co żeton szaleństwa postaci. W punkcie "B" : odłóż dobrany ŻETON SZALEŃSTWA POSTACI do woreczka. Pojawia się pytanie ponieważ jest to na pewno błąd w druku. Czy losując pusty żeton umieszczamy znaczniki szmerów czy dzieje się coś innego ?

~ Matty 11.07.2021 12:08

Powinno być: "B) Odłóż dobrany pusty żeton do woreczka".

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 22.07.2021 10:37

Blank token nigdy nie wygeneruje drugiego Encounter, bo nie może zajść sytuacja, w której po wyciągnięciu tego żetonu w tych korytarzach znajduje się choć 1 Noise marker (bo wszystkie zniknęły w momencie odpalenia Encounter).

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 22.07.2021 10:58

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie