Pictomania (druga edycja)

Druga edycja światowego hitu imprezowego
18 opinii
 • 3 - 6 osób
 • od 8 lat
 • 20 - 40 minut
 • wydanie polskie
To koń, czy jednorożec? Pies, a może wydra? Takie pytania staną się dla Was normalne, kiedy tylko zaczniecie grać w nową Pictomanię! To wspaniała gra rysunkowa, w której nie ma żadnego znaczenia, czy mamy talent artystyczny - na zastanawianie się nad tym zwyczajnie brakuje czasu. Każdy z uczestników ma coś do narysowania i robi to jak najszybciej tylko się da, najczęściej kilkoma szybkimi kreskami. W tym samym czasie musimy zwracać uwagę na to, co robią inni, bo rysowanie odbywa się równocześnie z odgadywaniem! Jak to działa? Na stół zostają wyłożone trzy karty. Na każdej z nich znajduje się 7 haseł, z którymi należy się zapoznać. Każdy z graczy w tajemnicy losuje, które hasło będzie musiał narysować.  Na sygnał wszyscy gracze zaczynają rysować to, co wylosowali. Podczas rysowania należy zerkać na notesy innych uczestników i próbować odgadnąć, które hasło odzwierciedlają.  Jeśli uważamy, że odgadliśmy któreś z haseł, wybieramy odpowiedni zestaw numeru i symbolu i kładziemy go przed odpowiednim graczem. Ale uwaga, raz podjętej decyzji nie będziemy mogli cofnąć!  Punkty przyznaje się za prawidłowo odgadnięte hasła, a dodatkowo osoba, która najczęściej się myliła, otrzyma punkty ujemne. Dlaczego pokochasz Pictomanię? To alternatywna wersja kalamburów, w której nie musimy stresować się tym, że wychodzimy na środek, a inni gracze na nas patrzą – wszyscy działamy jednocześnie!  Gra jest bardzo dynamiczna i zapewnia masę śmiechu oraz doskonałą zabawę.  Dzięki dużej liczbie haseł i wielu możliwym kombinacjom Pictomania zupełnie się nie nudzi, a poszczególne partie są niepowtarzalne. Co nowego w drugiej edycji? Karty ze słowami występującymi w grze zostały zrewidowane i otrzymały zupełnie nową szatę graficzną. Dodatkowo w tej wersji losujemy ich mniej – w każdej partii na stole będą się znajdowały tylko 3, niezależnie od liczby graczy. Dzięki temu nie będziemy musieli spędzać tyle czasu na przyswajaniu ich treści. Pictomania: wszyscy rysują, wszyscy zgadują - równocześnie!
Autor:
Vlaada Chvátil
Ilustracje:
Toby Allen
Wydawca:
Rebel
79,95
19,95
-75%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 79,95 zł)

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

To koń, czy jednorożec? Pies, a może wydra? Takie pytania staną się dla Was normalne, kiedy tylko zaczniecie grać w nową Pictomanię!

To wspaniała gra rysunkowa, w której nie ma żadnego znaczenia, czy mamy talent artystyczny - na zastanawianie się nad tym zwyczajnie brakuje czasu. Każdy z uczestników ma coś do narysowania i robi to jak najszybciej tylko się da, najczęściej kilkoma szybkimi kreskami. W tym samym czasie musimy zwracać uwagę na to, co robią inni, bo rysowanie odbywa się równocześnie z odgadywaniem!

Jak to działa?

 1. Na stół zostają wyłożone trzy karty. Na każdej z nich znajduje się 7 haseł, z którymi należy się zapoznać. Każdy z graczy w tajemnicy losuje, które hasło będzie musiał narysować. 
 2. Na sygnał wszyscy gracze zaczynają rysować to, co wylosowali. Podczas rysowania należy zerkać na notesy innych uczestników i próbować odgadnąć, które hasło odzwierciedlają. 
 3. Jeśli uważamy, że odgadliśmy któreś z haseł, wybieramy odpowiedni zestaw numeru i symbolu i kładziemy go przed odpowiednim graczem. Ale uwaga, raz podjętej decyzji nie będziemy mogli cofnąć! 
 4. Punkty przyznaje się za prawidłowo odgadnięte hasła, a dodatkowo osoba, która najczęściej się myliła, otrzyma punkty ujemne.

Dlaczego pokochasz Pictomanię?

 • To alternatywna wersja kalamburów, w której nie musimy stresować się tym, że wychodzimy na środek, a inni gracze na nas patrzą – wszyscy działamy jednocześnie! 
 • Gra jest bardzo dynamiczna i zapewnia masę śmiechu oraz doskonałą zabawę. 
 • Dzięki dużej liczbie haseł i wielu możliwym kombinacjom Pictomania zupełnie się nie nudzi, a poszczególne partie są niepowtarzalne.

Co nowego w drugiej edycji?

Karty ze słowami występującymi w grze zostały zrewidowane i otrzymały zupełnie nową szatę graficzną. Dodatkowo w tej wersji losujemy ich mniej – w każdej partii na stole będą się znajdowały tylko 3, niezależnie od liczby graczy. Dzięki temu nie będziemy musieli spędzać tyle czasu na przyswajaniu ich treści.

Pictomania: wszyscy rysują, wszyscy zgadują - równocześnie!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 6 czarnych żetonów punktacji
 • 30 żetonów punktacji w 6 kolorach
 • 6 czarnych kart z literami
 • 7 czarnych kart z cyframi
 • 42 karty do głosowania w 6 kolorach
 • blok z kartkami
 • 99 dwustronnych kart z hasłami o 4 poziomach trudności
 • 6 ołówków w różnych kolorach
 • temperówka do ołówków
 • stojak na karty
 • arkusz naklejek
 • instrukcja
Waga:
750 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.22
na podstawie 18 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Pictomania (druga edycja)Najbardziej przydatne recenzje

Wapat

Liczba recenzji: 11

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Całkiem interesująca alternatywa dla Kalamburów, gdzie nie jesteśmy skazani na konkretne drużyny. Każdy gra indywidualnie i stara się dobrze zarówno rysować jak i zgadywać hasła pozostałych. Haseł jest sporo, mnogość kategorii także urozmaica rozgrywkę i sprawia, że gra starczy na długo.

Jednakże jest też trochę "ale"...:

* Po pierwsze: rysowanie i zgadywanie na wyścigi nie każdemu przypadnie do gustu - szczególnie dzieciom może być ciężko. Niby gra jest od 8-lat, ale granie z 8-latkiem, który w klasycznych kalamburach świetnie sobie radzi, nie jest proste, gdy zamiast stałego limitu czasowego, trzeba być po prostu szybszym od innych graczy. Wg mnie to gra raczej dla dorosłych, albo osób w zbliżonym do siebie wieku. To raczej nie jest gra "rodzinna".
* Po drugie: złożoność/chaos, trudno na wyścigi się połapać z tymi wszystkimi żetonami, które trzeba szybko zbierać i kłaść w odpowiednim miejscu wokół swojej karty. Łatwo się w tym wszystkim pogubić. Dodatkowo ludzie nawzajem sobie zasłaniają, siegając po żetony itd.
* Po trzecie: trudne kategorie. Kategorie na wyższym poziomie trudnosći (3 i 4 runda gry), sa naprawdę trudne. Dorosłym sprawiają sporo kłopotów (a co dopiero dzieciom) - zdecydowanie łatwiej przychodzi w klasycznych kalamburach pokazywać tytuły filmów, czy powiedzenia, niż tutaj zdecydować się na szybko jak narysować te subtelne różnice pomiędzy np "mieć na kogoś oko", albo "rzucić okiem" (gdy na karcie jest jeszcze 5 innych haseł, a trzeba rysować naprawdę szybko, żeby nie zająć ostatniego miejsca w rundzie.

Nie powiem, że gra jest zła, bo daje sporo radości (i przy okazji stresu), ale "lekką grą imprezową" bym jej nie nazwał. Może trzeba będzie się po prostu w nią ograć i pomyśleć, czy nie zmienić odrobinę zasady - ale faktem jest, ze mając inne "imprezówki" do wyboru, raczej odrzucamy Pictomani..


Yine

Liczba recenzji: 383

Fajna odmiana kalamburów, trzeba lubić rysować.


Izuu3

Liczba recenzji: 5

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetna imprezówka, chociaż pierwsza edycja przez to że miała ścieralne tabliczki była dużo lepsza


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie