Rycerze okrągłego sera

Ku chwale Foxenfurtu!
18 opinii
 • 2 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 25 minut
 • wydanie polskie
Lisi król i jego puchaterowie wyruszają na walkę z koszmarami. W tym czasie mieszkańcy lisiego królestwa, Foxenfurtu, postanawiają stworzyć zastępcze drużyny puchaterów.  Rycerze okrągłego sera to dynamiczna, dwuosobowa gra karciana osadzona w świecie internetowego komiksu "Lisie Sprawy" autorstwa Beaty Smugaj. Podczas rozgrywki uczestnicy będą tworzyli własne drużyny puchaterów poprzez rekrutowanie lisków z kolejki i rozpatrywanie ich efektów. Każda kolejna dobrana karta będzie wpływała nie tylko na przebieg zabawy, ale również na sposób punktowania na koniec gry. Na czym to polega?  Celem gry jest zdobycie najbardziej opłacalnej kombinacji kart lisków, która przyniesie jak najwięcej punktów na koniec gry. W tym celu gracze będą kolejno rozgrywali swoje tury. W swojej turze gracz:  Kupuje kartę lisa z kolejki (koszt każdej karty jest zależny od jej miejsca w szeregu). Rozpatruje zdolność kupionej karty. Kupioną kartę umieszcza odkrytą w swojej drużynie. Przesuwa karty w kolejce w lewą stronę. Dobiera na rękę tyle kart z talii, ile jest pustych miejsc w kolejce (zazwyczaj 1). Uzupełnia kolejkę dowolnymi kartami z ręki. W ten sposób działamy aż do wyczerpania talii. Dlaczego pokochasz tę grę?  To niepozorna, prosta gra karciana, której urok tkwi w efektach zagrywanych kart. Niepowtarzalne kombinacje, wpływające na siebie efekty i punktowanie, które za każdym razem wygląda inaczej sprawiają, że rozgrywki do Rycerzy okrągłego sera chce się wracać.  Dzięki małym gabarytom i prostym zasadom Rycerzy okrągłego sera możemy zabrać ze sobą wszędzie i zaproponować rozgrywkę absolutnie każdemu! Jeśli macie 2 egzemplarze gry, możecie zagrać w 3 lub 4 osoby! Ten wariant zabawy znajdziecie w instrukcji.  Gra została w całości zilustrowana przez Beatę "Ari" Smugaj, znaną w internecie jako autorkę "Lisich Spraw". Na kartach znajdziemy bohaterów znanych z internetowych komiksów.
Autor:
Rafał Cywicki
Ilustracje:
Beata Smugaj
Wydawca:
Rebel
29,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Lisi król i jego puchaterowie wyruszają na walkę z koszmarami. W tym czasie mieszkańcy lisiego królestwa, Foxenfurtu, postanawiają stworzyć zastępcze drużyny puchaterów. 

Rycerze okrągłego sera to dynamiczna, dwuosobowa gra karciana osadzona w świecie internetowego komiksu "Lisie Sprawy" autorstwa Beaty Smugaj. Podczas rozgrywki uczestnicy będą tworzyli własne drużyny puchaterów poprzez rekrutowanie lisków z kolejki i rozpatrywanie ich efektów. Każda kolejna dobrana karta będzie wpływała nie tylko na przebieg zabawy, ale również na sposób punktowania na koniec gry.

Na czym to polega? 

Celem gry jest zdobycie najbardziej opłacalnej kombinacji kart lisków, która przyniesie jak najwięcej punktów na koniec gry. W tym celu gracze będą kolejno rozgrywali swoje tury. W swojej turze gracz: 

 1. Kupuje kartę lisa z kolejki (koszt każdej karty jest zależny od jej miejsca w szeregu).
 2. Rozpatruje zdolność kupionej karty.
 3. Kupioną kartę umieszcza odkrytą w swojej drużynie.
 4. Przesuwa karty w kolejce w lewą stronę.
 5. Dobiera na rękę tyle kart z talii, ile jest pustych miejsc w kolejce (zazwyczaj 1).
 6. Uzupełnia kolejkę dowolnymi kartami z ręki.

W ten sposób działamy aż do wyczerpania talii.

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • To niepozorna, prosta gra karciana, której urok tkwi w efektach zagrywanych kart. Niepowtarzalne kombinacje, wpływające na siebie efekty i punktowanie, które za każdym razem wygląda inaczej sprawiają, że rozgrywki do Rycerzy okrągłego sera chce się wracać. 
 • Dzięki małym gabarytom i prostym zasadom Rycerzy okrągłego sera możemy zabrać ze sobą wszędzie i zaproponować rozgrywkę absolutnie każdemu!
 • Jeśli macie 2 egzemplarze gry, możecie zagrać w 3 lub 4 osoby! Ten wariant zabawy znajdziecie w instrukcji. 
 • Gra została w całości zilustrowana przez Beatę "Ari" Smugaj, znaną w internecie jako autorkę "Lisich Spraw". Na kartach znajdziemy bohaterów znanych z internetowych komiksów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 27 kart
 • instrukcja
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.33
na podstawie 18 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Rycerze okrągłego seraNajbardziej przydatne recenzje

KuroMegane

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dobra gierka, bardzo szybka i całkiem niegłupio przemyślana :) No i oczywiście piękna graficznie co dodatkowo poprawia radość z grania :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ania

Liczba recenzji: 38

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Lisie karty nadają się rewelacyjnie na szybką grę, można je zabrać dosłownie wszędzie i cieszyć się rozgrywką. Mimo, że gra jest kompaktowa i zasady zdają się proste, to wymaga przemyślenia kolejnych ruchów. I najczęściej nie wiadomo który z graczy prowadzi aż do ostatecznego podliczenia punktów. Po krótkim wyjaśnieniu "jak to działa" każdy zasady załapie. Ciekawostką jest to, że można zagrać w więcej osób- instrukcja przewiduje i taką możliwość. Z tym, że wtedy do gry potrzebne są dwie talie kart. Jeśli lubisz szybkie i przyjemne karcianki, to ta gra jest dla Ciebie (za 7,70 zł brać bez wahania) ! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Łukasz

Liczba recenzji: 97

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dla fanów lisków. :) Poza tym graficznie jest świetnie, mechanicznie poprawnie. Malutkie rozmiary sprawiają, że aż strach gdzieś ją zgubić w plecaku.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Liski: Ojojanie (druga edycja)

Liski: Ojojanie (druga edycja)