Set - rodzinna gra karciana

6 opinii
  • 1 - 20 osób
  • od 6 lat
  • ok. 20 minut
  • wydanie polskie
81 kart - i każda z nich jest inna, każda wyjątkowa, tak jak cała gra. Na stole układa się 12 odkrytych kart. Wszyscy uczestnicy równocześnie na nie spoglądają. Celem gry jest odnalezienie SET-ów. Każda karta ma 4 cechy różnicujące: kształt (owal, fala, romb), kolor (czerwony, fioletowy, zielony), wypełnienie (całkowite, częściowe, brak) i liczbę elementów (1, 2 lub 3). Pojedynczy SET składa się dokładnie z trzech kart, na których każda z 4 cech jest taka sama lub całkowicie różna. Gracz, który jako pierwszy odnajdzie SET-a w nagrodę otrzymuje 3 karty. Następnie pula jest ponownie uzupełniana do 12 kart. Rozgrywka się kończy, gdy wszystkie karty z talii zostaną wyłożone, a z kart znajdujących się w puli nie będzie już można utworzyć SET-a. Wygrywa gracz, który zdobył najwięcej kart. "Set" został doceniony i wyróżniony nagrodami: w Stanach Zjednoczonych (m.in. najlepsza gra według wyboru rodziców), Niemczech i Kanadzie, a przez stowarzyszenie MENSA został zakwalifikowany do pierwszej piątki najlepszych gier w 1991 roku!
Wydawca:
G3
41,95

Dostępne 4 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

81 kart - i każda z nich jest inna, każda wyjątkowa, tak jak cała gra.


Na stole układa się 12 odkrytych kart. Wszyscy uczestnicy równocześnie na nie spoglądają. Celem gry jest odnalezienie SET-ów. Każda karta ma 4 cechy różnicujące: kształt (owal, fala, romb), kolor (czerwony, fioletowy, zielony), wypełnienie (całkowite, częściowe, brak) i liczbę elementów (1, 2 lub 3).

Pojedynczy SET składa się dokładnie z trzech kart, na których każda z 4 cech jest taka sama lub całkowicie różna. Gracz, który jako pierwszy odnajdzie SET-a w nagrodę otrzymuje 3 karty. Następnie pula jest ponownie uzupełniana do 12 kart.

Rozgrywka się kończy, gdy wszystkie karty z talii zostaną wyłożone, a z kart znajdujących się w puli nie będzie już można utworzyć SET-a. Wygrywa gracz, który zdobył najwięcej kart.

"Set" został doceniony i wyróżniony nagrodami: w Stanach Zjednoczonych (m.in. najlepsza gra według wyboru rodziców), Niemczech i Kanadzie, a przez stowarzyszenie MENSA został zakwalifikowany do pierwszej piątki najlepszych gier w 1991 roku!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 81 kart
  • instrukcja
Waga:
200 g


Recenzje

5.00
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Set - rodzinna gra karcianaNajbardziej przydatne recenzje

Paweł

Liczba recenzji: 75

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra. Ale nie dla wszystkich. Bez umiejętności kojarzenia barw i kształtów Set może spowodować więcej frustracji niż zabawy. Sprawdza się zarówno pośród młodszych graczy jak i dorosłych. Warto!


Lina2002

Liczba recenzji: 10

Gra z pewnością nie dla każdego - wymagająca skupienia, logicznego myślenia i spostrzegawczości. Pozwala na rozwój własnych umiejętności - praktyka czyni mistrza. Dzięki temu nie nudzi się tak szybko jak np. Prawo Dżungli. Po zdobyciu pewnego doświadczenia bardzo dynamiczna i wzbudzająca emocje, liczą się ułamki sekund. Doskonale sprawdza się w gronie matematyczno-informatycznym :).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Peligrosa

Gra wymaga dużej spostrzegawczości, ale również logicznego myślenia. Wśród gier tego typu jest to pozycja dość wymagająca i można powiedzieć 'cięższa'. Troszkę dynamiki i emocji dodaje jej zasada "kto pierwszy ten lepszy", ale i tak jest to gra raczej mocno statyczna i wyczerpująca oczy;) Znajdywanie setów nie idzie tak łatwo, jak znajdywanie 2 takich samych rysunków w Dobble, choć i tam czasami trochę to trwa;) Mimo wszystko warta wypróbowania, ale raczej tylko dla prawdziwych miłośników tego rodzaju gier. Ja bardzo lubię tę grę, ale ciężko mi znaleźć chętnych do gry, dlatego cieszę się, że można pobawić się w poszukiwanie setów samemu:)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie