Agnieszka

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Dla mnie niestety rozczarowanie... Ale po kolei. Wykonanie porządne, wszystkie elementy wyglądają na całkiem trwałe, do tego są ładne, dowcipne i w ogóle :) Instrukcji osobiście nie czytałam, więc trudno wypowiedzieć mi się na temat tego, jak dobrze opisuje zasady. Ale sama gra niestety nie porwała... Wszystko sprowadza się do tego, że mimo początkowych prób pozyskania jakiejś sensownej siły, na końcu (właściwie to już w połowie...) wszyscy jadą na epickiej śmierci i zamiast epickiego dodatku, karkołomnego va bank ratującego tyłek w najgorszych sytuacjach staje się rutyną... Dla mnie mechanika po prostu zawiera błąd, który doprowadza do wcześniej opisanego stanu. Jednak jeżeli ktoś nie oczekuje dużo sensu po grze, a tylko i wyłącznie lekkiego fillerka do piwka, to Gobliny na pewno się sprawdzą ;)


Rewelacyjna gra :) Mimo naprawdę banalnych zasad gra daje ogromne możliwości, żeby wygrać, trzeba nieźle kombinować. Podoba mi się również ilość interakcji - całkiem wysoka, mimo, że to euro ;) Wszystko porządnie wykonane, od planszy po najmniejszą drewnianą kosteczkę ;) Jeżeli miałabym powiedzieć coś złego o tej grze, to musiałabym chyba szukać minusów w szaro-burej grafice, której trudno się przyczepić, bo świetnie oddaje średniowieczne miasto... :P Polecam, naprawdę warto mieć ten tytuł w swojej bibliotece :)


Prostota zasad tej gry nie zapowiada klimatu, który świetnie trzyma ta gra :) Do tej pory miałam okazję zagrać tylko raz i był to pełen napięcia, niezwykle epicki, przepełniony heroicznymi wyczynami raz, co bardzo zachęca mnie do kolejnego podejścia :) Gra jest przy tym ładne i solidnie wykonana, a złowrogiemu woreczkowi nie oprze się żaden fan gier fantasy :)


Przede wszystkim piękne wydanie. Każdy element wykonany bardzo dokładnie, gra po prostu urzeka barwami :) Zasady naprawdę proste, a mimo to gra daje bardzo dużo możliwości, dróg dojścia do zwycięstwa. Nie gra się długo (chyba, że ktoś złośliwie przedłuża rozgrywkę, co nam ostatnio się zdarzyło - gra trwała pół roku dłużej niż powinna ;p), tury graczy są krótkie (wybór kości, wykonanie tego, co na kościach i ewentualne zagranie karty, których nie ma się w trakcie gry zbyt wielu), cały czas coś się dzieje. Fajna gra, zachęcam do wypróbowania :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra z banalnymi zasadami, które tłumaczy się trudniej niż TTA... ;) Jak już się pojmie, jak patrzeć na karty rozgrywka jest dynamiczna, gra się przyjemnie (o ile nie zbiera się batów od bardziej spostrzegawczych graczy :P), z dużymi emocjami :) Mimo, że to zdecydowanie gra imprezowa, wymaga chwili zastanowienia. Bardzo często otwierane pudełko w moim otoczeniu :)


Krzysiek

Liczba recenzji: 167

Forstoper

Liczba recenzji: 25

Michał

Liczba recenzji: 35

MarcinM

Liczba recenzji: 1