Sherlock

Rozwiążcie zagadkę i wskażcie złoczyńcę
5 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 6 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
W Sherlocku liczy się precyzja myślenia, umiejętność łączenia faktów i wyciągania poprawnych wniosków. Rozwiązywanie kryminalnej zagadki to wspaniała intelektualna uczta dla każdego młodego detektywa! W Sherlocku gracze ścigają się, kto jako pierwszy rozwiąże zagadkę i prawidłowo wskaże przestępcę. Prosta, wciągająca mechanika oddająca charakter śledztwa Najbardziej kompaktowa gra dedukcyjna na rynku Klimatyczne ilustracje Vincenta Dutrait 2 warianty gry – dla początkujących i bardziej doświadczonych detektywów
Autor:
Hope S. Hwang
Wydawca:
Granna
44,95

Dostępne 42 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W Sherlocku liczy się precyzja myślenia, umiejętność łączenia faktów i wyciągania poprawnych wniosków. Rozwiązywanie kryminalnej zagadki to wspaniała intelektualna uczta dla każdego młodego detektywa!

W Sherlocku gracze ścigają się, kto jako pierwszy rozwiąże zagadkę i prawidłowo wskaże przestępcę.

 • Prosta, wciągająca mechanika oddająca charakter śledztwa
 • Najbardziej kompaktowa gra dedukcyjna na rynku
 • Klimatyczne ilustracje Vincenta Dutrait
 • 2 warianty gry – dla początkujących i bardziej doświadczonych detektywów

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 4 zasłonki
 • 13 kart z wizerunkami podejrzanych
 • bloczek z arkuszami dochodzenia
 • instrukcja
Waga:
260 g


Recenzje

4.60
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń SherlockNajbardziej przydatne recenzje

Nayia

Liczba recenzji: 75

Znajoma sobie kupiła i dzisiaj ogrywałyśmy wariant trzyosobowy (wcześniej ograła dwuosobowy).
Gra bardzo sympatyczna. Podobna do Cluedo, ale bardziej logiczna - szczerze mówiąc podczas gry czułam się, jakbym rozwiązywała Logimixa. Wymaga dużego skupienia i uważnego słuchania nie tylko odpowiedzi na własne pytania, ale także innych. Bardzo łatwo się pomylić w swoich przypuszczeniach, co jest też fajne - gra, w której przez pomyłkę, drobny błąd w założeniach można przegrać wszystko. Jest element losowy czy może bardziej element szczęścia - i nie mam tu na myśli losowania kart postaci, ale... pytania zadawane przez innych graczy. Zwłaszcza pod koniec gry trzeba uważać, o co się pyta, bo zbyt dobre pytanie wskaże właściwą osobę innym. Gra na piąteczkę, bo i wykonanie (zwłaszcza urocze są zasłonki), jak i piękne ilustracje wzorowane (na szczęście) na klasycznym Sherlocku, a nie filmowych przeróbkach bardzo mi się spodobały.

Co do wariantu dwuosobowego, dziewczyny rzekły, że jest... ciekawy. Osobiście uważam, że zasada z trzema kartami i wymianami wprowadza duży element trudności i to jest fajne, bo w innym razie gra byłaby za łatwa.

Zasad skomplikowanych jeszcze nie próbowałyśmy, ale też wyglądają na ciekawe, choć wymagają już trzymania kart na ręku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pestek

Liczba recenzji: 72

Super gra logiczna, która uczy logicznego myślenia, planowania, a także strategii przy zadawaniu pytań. Bardzo prosta mechanika, wcale nie ułatwia gry ;) Kombinacje wylosowanych postaci pozwalają rozegrać kilka partii z zupełnie różnymi "pakietami startowymi". Idealna na rozgrzewkę ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rieviel

Liczba recenzji: 131

Przeciwieństwo dużych i długich molochów z dochodzeniem ciągnącym się jak w polskiej prokuraturze. Szybka, do bólu logiczna i dająca satysfakcję ze znalezienia przestępcy przed innymi. Dobrze przeskalowana rozgrywka dla dwóch osób. Mogę z czystym sumieniem polecić!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie