Solenia (edycja polska)

Wspomóż mieszkańców niezwykłej planety
12 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Kilka tysięcy lat temu niewielka planeta Solenia utraciła swój naturalny cykl dnia i nocy: jej północna półkula na zawsze pogrążyła się w ciemności, natomiast południowa wiecznie skąpana jest w słońcu. Twoim zadaniem jest kontynuować tradycję przodków poprzez niesienie pomocy obu częściom Solenii. Podczas gdy ludzie dnia pożądają niedostępnych klejnotów i kamieni, ludzie nocy potrzebują drewna i pszenicy do przetrwania.Aby zwyciężyć, musisz być skuteczniejszy i szybszy od swoich przeciwników!Na czym to polega?Solenia składa się z cyklu 16 rund, a w każdej z nich uczestnicy zagrywają karty z ręki na puste miejsca planszy o wielkości 5 na 5 pól. Swoje karty możemy zagrywać na:Wyspy produkcyjne, które pozwalają zdobywać zasoby – rodzaj zasobów wskazuje wyspa, natomiast ich liczba odpowiada wartości zagrywanej karty.Miasta, by dostarczać na nie zasoby i realizować podane na nich cele.Jeśli któryś z graczy zagra kartę o wartości zero, znajdujący się na planszy statek przesuwa się o jedno pole, a my odwracamy na drugą stronę najniższy panel planszy i przenosimy go na górę. Jeśli na którymś z pól tego panelu znajdowały się karty, ich właściciel otrzymuje wskazane na nich dobra.Zwycięża gracz z największą liczbą złotych gwiazd, które możemy zdobywać bezpośrednio z wysp, za obsługę miast oraz dodatkowo, spełniając specjalne warunki.Dlaczego pokochasz tę grę?Proste zasady, krótki czas pojedynczej rozgrywki i dopracowana strona estetyczna gry sprawiają, że Solenia jest bardzo uniwersalna i świetnie sprawdzi się również dla początkujących.Dzięki zmiennym układom na planszy, losowości w doborze kart (wykorzystujemy tylko część dostępnej talii) oraz możliwością wprowadzania zmian na planszach graczy, Solenia zapewni nam wiele niepowtarzalnych rozgrywek i nowych możliwości wyboru.Plansze graczy są dwustronne i dają różne możliwości wyboru, co pozwala na zabawę na dwóch różnych poziomach zaawansowania.
Autor:
Sébastien Dujardin
Ilustracje:
Vincent Dutrait
Wydawca:
Rebel
149,95
97,47
-35%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Kilka tysięcy lat temu niewielka planeta Solenia utraciła swój naturalny cykl dnia i nocy: jej północna półkula na zawsze pogrążyła się w ciemności, natomiast południowa wiecznie skąpana jest w słońcu. Twoim zadaniem jest kontynuować tradycję przodków poprzez niesienie pomocy obu częściom Solenii. Podczas gdy ludzie dnia pożądają niedostępnych klejnotów i kamieni, ludzie nocy potrzebują drewna i pszenicy do przetrwania.

Aby zwyciężyć, musisz być skuteczniejszy i szybszy od swoich przeciwników!

Na czym to polega?

Solenia składa się z cyklu 16 rund, a w każdej z nich uczestnicy zagrywają karty z ręki na puste miejsca planszy o wielkości 5 na 5 pól. Swoje karty możemy zagrywać na:

 • Wyspy produkcyjne, które pozwalają zdobywać zasoby – rodzaj zasobów wskazuje wyspa, natomiast ich liczba odpowiada wartości zagrywanej karty.
 • Miasta, by dostarczać na nie zasoby i realizować podane na nich cele.

Jeśli któryś z graczy zagra kartę o wartości zero, znajdujący się na planszy statek przesuwa się o jedno pole, a my odwracamy na drugą stronę najniższy panel planszy i przenosimy go na górę. Jeśli na którymś z pól tego panelu znajdowały się karty, ich właściciel otrzymuje wskazane na nich dobra.

Zwycięża gracz z największą liczbą złotych gwiazd, które możemy zdobywać bezpośrednio z wysp, za obsługę miast oraz dodatkowo, spełniając specjalne warunki.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Proste zasady, krótki czas pojedynczej rozgrywki i dopracowana strona estetyczna gry sprawiają, że Solenia jest bardzo uniwersalna i świetnie sprawdzi się również dla początkujących.
 • Dzięki zmiennym układom na planszy, losowości w doborze kart (wykorzystujemy tylko część dostępnej talii) oraz możliwością wprowadzania zmian na planszach graczy, Solenia zapewni nam wiele niepowtarzalnych rozgrywek i nowych możliwości wyboru.
 • Plansze graczy są dwustronne i dają różne możliwości wyboru, co pozwala na zabawę na dwóch różnych poziomach zaawansowania.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • figurka sterowca
 • 5 dwustronnych planszetek
 • 48 kafli dostaw
 • żetony złota
 • 60 zasobów
 • 24 kafle rozwoju
 • 64 karty sterowca
 • 4 plansze graczy
 • kostka
 • instrukcja
Waga:
1,365 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.08
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Solenia (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Kejben

Liczba recenzji: 50

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Wizualnie, cudowna gra. Lecący sterowiec i zmieniające się pory dnia są bardzo klimatyczne i świetnie osadzone w rozgrywce. Grałem tylko na dwie osoby i wtedy gra śmiga, nie wiem jak będzie przy większej ilości graczy. Zasady bardzo proste, w trakcie gry nie trzeba w ogóle używac instrukcji by coś sprawdzić i za to też ogromny plus.

Ogólnie fajna, lekka gra jednak z nutką negatywnej interakcji o czym warto pamiętać.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

dewodaa

Liczba recenzji: 405

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra jak się wie czego się można po niej spodziewać; nie zrobisz z Ferrari dostawczaka i odwrotnie...
A wracając do Soleni: bardzo ciekawa (wręcz innowacyjna) mechanika zmieniającej się planszy, troszkę możliwości tworzenia kombosów, troszkę ścigania się po zadania. Wychodzi lekka i przyjemna gra głównie rodzinna, do chilloutu


Sowacz

Liczba recenzji: 224

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Gra rodzinna, dość monotonna jeśli chodzi o rozgrywkę, rzadko ląduje na stole, u nas nie siadła.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Zamki Toskanii

Zamki Toskanii

Łąka

Łąka

Zaginiony Ląd

Zaginiony Ląd