Sonic i superdrużyny

Pełna zabawy wyścigowa gra planszowa
8 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 7 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Wybierz swoich ulubionych bohaterów, ścigaj się z przyjaciółmi, uważaj na pułapki i bądź pierwszy na mecie! Sonic i superdrużyny to wyścigowa gra planszowa inspirowana grami wideo z serii Sonic the Hedgehog. Podczas zabawy będziemy wykorzystywali karty ruchu, by przemieszczać po specjalnym torze członków naszych drużyn oraz przeciwników. Sprytne użycie dostępnych ruchów pozwoli nam zablokować innych graczy, a nas przybliży do zwycięstwa. Na czym to polega? W trakcie swojej tury zagrywasz numerowaną od 1 do 6 kartę ruchu, wybierasz postać w kolorze zagranej karty, a następnie przesuwasz figurkę tej postaci o wskazaną na karcie liczbę pól do przodu.  W zależności od koloru zagranej karty poruszasz nie tylko figurkami swoich postaci, ale również postaci drugiego członka swojego zespołu albo przeciwników.  Niektóre z pól na planszy mają specjalne efekty: część z nich to spowalniające nas pułapki, inne przyspieszają nasz ruch, a jeszcze inne pozwalają zdobywać cenne karty bonusów. Gra kończy się, gdy wszystkie figurki należące do jednej osoby albo jej zespołu przekroczą linię mety. Ten gracz albo zespół zwycięża. Dlaczego pokochasz tę grę? To prosta i dynamiczna wyścigowa zabawa, która zapewni wiele emocji wszystkim uczestnikom niezależnie od wieku. Dzięki temu, że gracze muszą manewrować ograniczoną pulą kart, a także przez rozmaite karty bonusów, wyścig nabiera przyjemnie strategicznego charakteru. Solidne figurki dobrze leżą nawet w dziecięcej dłoni, a ich przemieszczanie po planszy jest bardzo satysfakcjonujące. Dzięki nawiązaniu do popularnej serii ta planszowka doskonale nadaje się na prezent dla fanów gry komputerowej oraz filmu Sonic.
Autor:
Max Gerchambeau
Wydawca:
Rebel
129,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wybierz swoich ulubionych bohaterów, ścigaj się z przyjaciółmi, uważaj na pułapki i bądź pierwszy na mecie! Sonic i superdrużyny to wyścigowa gra planszowa inspirowana grami wideo z serii Sonic the Hedgehog. Podczas zabawy będziemy wykorzystywali karty ruchu, by przemieszczać po specjalnym torze członków naszych drużyn oraz przeciwników. Sprytne użycie dostępnych ruchów pozwoli nam zablokować innych graczy, a nas przybliży do zwycięstwa.

Na czym to polega?

 1. W trakcie swojej tury zagrywasz numerowaną od 1 do 6 kartę ruchu, wybierasz postać w kolorze zagranej karty, a następnie przesuwasz figurkę tej postaci o wskazaną na karcie liczbę pól do przodu. 
 2. W zależności od koloru zagranej karty poruszasz nie tylko figurkami swoich postaci, ale również postaci drugiego członka swojego zespołu albo przeciwników. 
 3. Niektóre z pól na planszy mają specjalne efekty: część z nich to spowalniające nas pułapki, inne przyspieszają nasz ruch, a jeszcze inne pozwalają zdobywać cenne karty bonusów.
 4. Gra kończy się, gdy wszystkie figurki należące do jednej osoby albo jej zespołu przekroczą linię mety. Ten gracz albo zespół zwycięża.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To prosta i dynamiczna wyścigowa zabawa, która zapewni wiele emocji wszystkim uczestnikom niezależnie od wieku.
 • Dzięki temu, że gracze muszą manewrować ograniczoną pulą kart, a także przez rozmaite karty bonusów, wyścig nabiera przyjemnie strategicznego charakteru.
 • Solidne figurki dobrze leżą nawet w dziecięcej dłoni, a ich przemieszczanie po planszy jest bardzo satysfakcjonujące.
 • Dzięki nawiązaniu do popularnej serii ta planszowka doskonale nadaje się na prezent dla fanów gry komputerowej oraz filmu Sonic.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 8 figurek
 • 73 karty
 • instrukcja
Waga:
760 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.88
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Sonic i superdrużynyNajbardziej przydatne recenzje

Gnojek z sosnowca

Bardzo fajna gra, chętnie zobaczyłbym dodatki do tej gry gdyby były


Klaudia

Liczba recenzji: 156

Jak dla mnie ideał :)

ooo takie gry to ja uwielbiam :) zarówno dla dzieci i dorosłych. Akurat graliśmy w 4 dorosłych, gdzie występuje wtedy gra drużynowa. Dużo emocji, negatywnej interakcji, poruszamy wszystkimi bohaterami w zależności od kart, które mamy robimy to tak, aby przeciwnik nie wyszedł na prowadzenie :D


Mama, żona - kobieta

Planszę umieszczamy na środku stołu, a następnie każdy z graczy wybiera po jednej karcie i dwie figurki widniejących na karcie postaci, które stawiamy na polu startowym. Tasujemy karty bonusu i kładziemy w odpowiednim miejscu na planszy. Kartę specjalną dokładamy do kart ruchu, tasujemy, kładziemy w zakrytym stosie w odpowiednim miejscu na planszy, a następnie każdy gracz bierze ich 6.
Celem graczy jest jak najszybsze dotarcie do mety.

Ta gra jest po prostu genialna. Pierwsze wielkie WOW usłyszałam, kiedy tylko Ksawery ją otworzył, a później podczas grania jeszcze niejednokrotnie się zachwycał.

Zasady bardzo proste, co nie jest jednoznaczne, z tym że gra jest nudna, a wręcz przeciwnie. Gra jest ciekawa, a każda kolejna rozgrywka dostarcza dużą dawkę zabawy. Instrukcja jest jasna i czytelna, co jeszcze ułatwia zrozumienie zasad.

Wizualnie gra jest świetna. Mamy kolorową planszę, śliczne figurki, które wyglądają jak wyjęte z bajki oraz karty z ładnymi grafikami. To wszystko zdecydowanie zachęca do częstego sięgania po grę. Każdy element jest wysokiej jakości, podczas normalnego grania nic złego się z nimi nie dzieje.

Sonic i superdrużyny to gra, która obecnie jest jedną z ulubionych syna i bardzo często w nią gramy oraz zdecydowanie polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - kobietaWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy można dokupić osobno figurki? Po kilku grach niestety część się odłamała od podstawek

~ Sylwia mat 21.07.2023 15:20

Rebel nie sprzedaje elementów gier, ale może warto zaryzykować pytanie do ekipy z reklamacji.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 30.08.2023 14:08

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Jamajka: Załoga

Jamajka: Załoga

Dobble Minionki

Dobble Minionki

Jamajka

Jamajka