Harry Potter: Hogwarts Battle - Obrona przed czarną magią

Dynamiczny pojedynek czarodziejów
24 opinie
 • 2 osoby
 • od 11 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Dynamiczna, dwuosobowa karcianka oparta na budowaniu talii, stworzona na podstawie gry Harry Potter: Hogwarts Battle. Tym razem nie będziemy wspólnie walczyli ze złem atakującym Hogwart, a stawali w szranki z drugim czarodziejem w ramach praktycznych zajęć z Obrony przed Czarną Magią. Aby wygrać, musimy trzykrotnie rozbroić naszego przeciwnika. Na czym to polega? W pojedynku czarodziejów gracze naprzemiennie będą zagrywali karty, które pozwolą nie tylko atakować przeciwnika, ale również rozbudowywać talię i czynić ją coraz mocniejszą. Przydadzą nam się nie tylko zaklęcia ofensywne, ale również te związane ze skuteczną obroną przed poczynaniami drugiego czarodzieja.  Dlaczego pokochasz tę grę?  "Obrona przed czarną magią" to wersja w pełni dostosowana do potrzeb i możliwości dwóch graczy. Zamiast współpracy mamy tutaj do czynienia z emocjonującym pojedynkiem dwóch czarodziejów. Dzięki prostym zasadom gra doskonale nadaje się także dla tych osób, które do tej pory nie miały zbyt wielkiej styczności z planszówkami. To również doskonałe wprowadzenie do systemu budowania własnych talii.  Design gry nawiązujący do Klubu Pojedynków z drugiej części serii, z pewnością zachwyci niejednego fana Harry’ego Pottera. Gracze ścierają się na tym samym podeście, na którym w pamiętnej scenie Severus Snape jednym zaklęciem pokonał Gilderoya Lockharta.   
Autor:
Kami Mandell, Andrew Wolf
Wydawca:
Rebel
119,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Darmowa dostawa (PYL)


Opis

Dynamiczna, dwuosobowa karcianka oparta na budowaniu talii, stworzona na podstawie gry Harry Potter: Hogwarts Battle. Tym razem nie będziemy wspólnie walczyli ze złem atakującym Hogwart, a stawali w szranki z drugim czarodziejem w ramach praktycznych zajęć z Obrony przed Czarną Magią. Aby wygrać, musimy trzykrotnie rozbroić naszego przeciwnika.

Na czym to polega?

W pojedynku czarodziejów gracze naprzemiennie będą zagrywali karty, które pozwolą nie tylko atakować przeciwnika, ale również rozbudowywać talię i czynić ją coraz mocniejszą. Przydadzą nam się nie tylko zaklęcia ofensywne, ale również te związane ze skuteczną obroną przed poczynaniami drugiego czarodzieja. 

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • "Obrona przed czarną magią" to wersja w pełni dostosowana do potrzeb i możliwości dwóch graczy. Zamiast współpracy mamy tutaj do czynienia z emocjonującym pojedynkiem dwóch czarodziejów.
 • Dzięki prostym zasadom gra doskonale nadaje się także dla tych osób, które do tej pory nie miały zbyt wielkiej styczności z planszówkami. To również doskonałe wprowadzenie do systemu budowania własnych talii. 
 • Design gry nawiązujący do Klubu Pojedynków z drugiej części serii, z pewnością zachwyci niejednego fana Harry’ego Pottera. Gracze ścierają się na tym samym podeście, na którym w pamiętnej scenie Severus Snape jednym zaklęciem pokonał Gilderoya Lockharta. 

 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza maty treningowej
 • 4 karty domów
 • 8 znaczników domów
 • 24 karty początkowe
 • 31 kart uroków
 • 129 kart Hogwartu
 • 5 znaczników ogłuszenia
 • 30 żetonów
 • instrukcja
Waga:
800 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
USAHBDA01PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.25
na podstawie 24 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Harry Potter: Hogwarts Battle - Obrona przed czarną magiąNajbardziej przydatne recenzje

Patrycja

Liczba recenzji: 47

W porządku, bez rewelacji

Gra z klimatem dla fanów Harrego Pottera. Na plus proste zasady, dynamiczna rozgrywka i niezłe wykonanie. Gra jest jednak źle zbalansowana, w talii znajdują się karty bez których nie ma możliwości wygrać. W przypadku zebrania mocnych kart przez jedną osobę przeciwnik nie da rady odrobić strat i właściwie skazany jest na porażkę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Agnieszka

Liczba recenzji: 18

Jak dla mnie ideał :)

Mechanizm budowania talii jest identyczny, jak w kooperacyjnym Harry Potter: Hogwarts Battle, ale ta gra jest dużo bardziej dynamiczna. Jest w niej fajny klimat, spora losowość i negatywna interakcja, bo to gra dwuosobowa. Dobrze się w nią gra, nie nuży jak HP: Hogwarts Battle, chociaż pierwsza runda zwykle jest dość monotonna, zanim zbierze się jakieś lepsze karty na rękę. Jako ogromna fanka HP jestem nią urzeczona i polecam wszystkim potteromaniakom!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

GRAmatorka

Liczba recenzji: 3

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W zamierzeniu tego typu karcianka powinna cechować się szybką rozgrywką. Tutaj niestety jest różnie, ponieważ grze bardzo brakuje balansu w ilości kart zadających obrażenia oraz kart leczących. Tych pierwszych jest zdecydowanie za mało, przez co musimy się namęczyć żeby doprowadzić przeciwnika do końca planszy i go ogłuszyć, bo ten zazwyczaj na bieżąco będzie się leczyć... I tak w kółko. Zamiast więc szybkiej partyjki trwającej 30-40 minut, pojedynek może rozwlekać się na 1,5 do 2 godzin, a w międzyczasie gracze tracą zapał. Problemem też są uroki. Mamy dużo kart wrzucających je przeciwnikowi do talii, a efekty nie szkodzą mu tak bardzo, za to jeszcze bardziej zawężają pole do zadawania obrażeń. Na plus zaliczę to, że gra jest na tyle prosta, że nie wymaga od nas móżdżenia, a przy dobrym dociągu kart jest bardzo przyjemna. Pozycja idealna na wieczór po ciężkim dniu, kiedy chcemy w coś zagrać, ale się nie namęczyć główkowaniem. Ilość kart jest wystarczająca na kilkanaście rozgrywek bez poczucia powtarzalności. Efekty domów też dodają smaczku i regrywalności.
+ Proste zasady, krótka instrukcja.
+ Mimo wszystko to Potter.
+ Ilość kart, regrywalność.
+/- Nie wymaga móżdżenia.
- Brak balansu.
- Przeciągająca się rozgrywka.
- Nierówne wydanie, jakość grafik.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Splendor: Pojedynek

Splendor: Pojedynek