Star Realms (nowa edycja polska)

Weź udział w kosmicznej rozgrywce karcianej i zagwarantuj sobie władzę w galaktyce!
13 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 12 lat
  • ok. 20 minut
  • wydanie polskie
Weź udział w międzygalaktycznym konflikcie w Star Realms, znanej i popularnej grze autorstwa karcianych weteranów: Darwina Kastle i Roba Dougherty. Połącz emocje towarzyszące grom pojedynkowym z możliwościami taktycznymi znanymi z gier opartych na mechanice budowania talii. Gromadź punkty handlu i pozyskuj potężne okręty i bazy, które zasilą Twoje imperium. Łącz zakupione karty w niszczycielskie kombinacje, które zdominują pole bitwy zapewniając Ci punkty walki. Wykorzystuj zdolności sojuszy, aby zagwarantować sobie władzę w galaktyce. Chwała i splendor czekają! Czy odważysz się po nie sięgnąć? Star Realms to karciana gra bitewna oparta na mechanice rozbudowy talii. Nowe wydanie Star Realms zawiera 144 karty i pozwala na rozgrywkę w 4 osoby.
Autor:
Darwin Kastle, Rob Dougherty
Ilustracje:
Vito Gesualdi
Wydawca:
IUVI Games
89,95

Dostępnych 6 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Weź udział w międzygalaktycznym konflikcie w Star Realms, znanej i popularnej grze autorstwa karcianych weteranów: Darwina Kastle i Roba Dougherty. Połącz emocje towarzyszące grom pojedynkowym z możliwościami taktycznymi znanymi z gier opartych na mechanice budowania talii. Gromadź punkty handlu i pozyskuj potężne okręty i bazy, które zasilą Twoje imperium. Łącz zakupione karty w niszczycielskie kombinacje, które zdominują pole bitwy zapewniając Ci punkty walki. Wykorzystuj zdolności sojuszy, aby zagwarantować sobie władzę w galaktyce. Chwała i splendor czekają! Czy odważysz się po nie sięgnąć?

Star Realms to karciana gra bitewna oparta na mechanice rozbudowy talii. Nowe wydanie Star Realms zawiera 144 karty i pozwala na rozgrywkę w 4 osoby.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 144 karty
  • instrukcja
Waga:
260 g


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.54
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Star Realms (nowa edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Bigix

Liczba recenzji: 232

Jak dla mnie ideał :)

Jedna z najlepszych gier typu deck-building :-)
Gra jest łatwa do wytłumaczenia :-)
Szybki setup, szybkie rozgrywki z efektem "jeszcze" :-)
Jeżeli ktoś zastanawia się czy kupić Hero Realms czy Star Realms to powiem, że obie ;-) Gry są praktycznie identyczne pod względem mechaniki ale różnią się tematyką :-)
Jeżeli jednak musimy wybrać jedną z dwóch to Hero Realms polecam fanom fantasy, natomiast Star Realms fanom S-F :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kago

Gra jest niesamowicie łatwa w przyswojeniu, zrobiona zresztą przez weteranów MTG, które z tego słynie.
Jest tu sporo losowości, wkrada się pewna schematyczność, acz rozgrywki nie są długie i potrafią być emocjonujące. Niektóre karty są zbyt potężne i mogą w pojedynkę przechylić szalę (np. "The Ark" czy "Factory World"), a ogrom dodatków sprawia, że minie trochę czasu nim ustali się satysfakcjonujący standard. Zwłaszcza, że późniejsze dodatki wdrażają karty podwójnych frakcji, które najczęściej są lepsze od monofrakcyjnych. Jednak to akurat plus, bo grę poprzez dodatki można naprawdę bardzo urozmaicać, zwłaszcza gdy doda się np. nieszablonowe gambity czy misje. Jest z czego wybierać.

A jak komuś znudzi się mozolne scrapowanie scoutów i budowanie talii od zera, to niech poczeka na polskie wydanie Commander Decks, gdzie rozgrywka jest mocno odświeżona przez predefiniowane talie, które wzmacnia się na bieżąco w trakcie gry, a każdą gra się inaczej, co pozwala już na bardziej taktyczne podejście.

Gra jest też dostępna cyfrowo i ma sporą bazę graczy, a także wsparcie producenta (turnieje, discord, najnowsze talie do zakupu, etc. ). Polecam, jak ktoś potrzebuje 1v1 na kilka szybkich partii ;)


Daniel

Liczba recenzji: 1

Dobry, solidny produkt

Bardzo sympatyczna gra, rysunki kart są w rzeczywistości duże lepsze niż na zdjęciach. Zasady praktycznie identyczne co w Terrors of London. Sposób liczenia punktów przy użyciu dwóch kart jest bardzo pomysłowy :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Witam, jakiej wielkości jest pudełko do nowego wydania? bo poprzednia wersja miała słynne kompaktowe pudełko, które się wszędzie mieściło, na wycieczki, etc. a to nowe jakie jest?

~ ciekawski 27.06.2021 00:30

Na oko 20 x 11 x 5 cm.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 02.07.2021 14:18

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również