Star Wars: Rebelia - Imperium u władzy

Dodatek wprowadzający nowych bohaterów i genialną mechanikę bitew!
9 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 180 - 240 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Star Wars: Rebelia.
Star Wars: Rebelia
Nastały mroczne czasy dla galaktyki. Imperium Galaktyczne zaciska swoją pięść na kolejnych układach gwiezdnych, pozbawiając je wszelkiej nadziei i burząc pokój. Co gorsza, krążą plotki, że trwają prace nad tajną stacją bojową o niewyobrażalnej sile rażenia. Grupka straceńców i bohaterów wbrew własnej woli łączy siły, by stawić czoła przerażającemu zagrożeniu. Muszą przekonać do walki o swoją sprawę innych, dokonać infiltracji szeregów Imperium i wykraść plany Gwiazdy Śmierci - nim będzie za późno. Star Wars: Rebelia - Imperium u władzy dostarcza graczom wiele nowych, emocjonujących opcji do gry planszowej Star Wars: Rebelia. Bohaterowie i złoczyńcy z filmu Łotr 1: Gwiezdne Wojny - Historie oraz ulubione postaci fanów takie jak Hutt Jabba wnoszą nowe umiejętności, niezwykle przydatne w walce o los galaktyki. Ponadto nowe pojazdy oraz zasady walki w formacie kinowym pozwalają na rozegranie trzymających w napięciu bitew przepełnionych ekscytującymi sytuacjami rodem z filmów. Niezależnie od tego, której stronie jesteście oddani, niniejsze rozszerzenie Star Wars: Rebelia - Imperium u władzy jest przepełnione niezbędnymi narzędziami, które pomogą Wam podbić lub uwolnić galaktykę. Nadszedł czas, aby stanąć do walki!
Autor:
Corey Konieczka
Wydawca:
Galakta
219,95

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Nastały mroczne czasy dla galaktyki. Imperium Galaktyczne zaciska swoją pięść na kolejnych układach gwiezdnych, pozbawiając je wszelkiej nadziei i burząc pokój. Co gorsza, krążą plotki, że trwają prace nad tajną stacją bojową o niewyobrażalnej sile rażenia.

Grupka straceńców i bohaterów wbrew własnej woli łączy siły, by stawić czoła przerażającemu zagrożeniu. Muszą przekonać do walki o swoją sprawę innych, dokonać infiltracji szeregów Imperium i wykraść plany Gwiazdy Śmierci - nim będzie za późno.

Star Wars: Rebelia - Imperium u władzy dostarcza graczom wiele nowych, emocjonujących opcji do gry planszowej Star Wars: Rebelia. Bohaterowie i złoczyńcy z filmu Łotr 1: Gwiezdne Wojny - Historie oraz ulubione postaci fanów takie jak Hutt Jabba wnoszą nowe umiejętności, niezwykle przydatne w walce o los galaktyki.

Ponadto nowe pojazdy oraz zasady walki w formacie kinowym pozwalają na rozegranie trzymających w napięciu bitew przepełnionych ekscytującymi sytuacjami rodem z filmów.

Niezależnie od tego, której stronie jesteście oddani, niniejsze rozszerzenie Star Wars: Rebelia - Imperium u władzy jest przepełnione niezbędnymi narzędziami, które pomogą Wam podbić lub uwolnić galaktykę. Nadszedł czas, aby stanąć do walki!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • 44 karty misji
 • 32 karty zaawansowanej taktyki
 • 8 liderów
 • 16 kart akcji
 • 12 kart celów
 • 2 arkuszy odniesień
 • 8 plastikowych podstawek
 • 3 zielone kości
 • 2 pierścieni dodatków
 • 5 znaczników celu
 • 36 plastikowych figurek
Waga:
1 kg
Kod producenta:
PL-SWR04


Recenzje

5.00
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Star Wars: Rebelia - Imperium u władzyNajbardziej przydatne recenzje

cyb3k

Liczba recenzji: 25

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zdecydowanie warto dokupić do wersji podstawowej, Dodatek nie tylko ogromnie podnosi regrywalność, ale także znacząco zmienia rozgrywkę, dając graczom mnóstwo nowych narzędzi pozwalających zaskoczyć przeciwnika i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Choć z początku byłem sceptycznie nastawiony co do pomysłu budowania dodatku wokół właśnie tego (IMO dobrego) filmu, teraz muszę przyznać, że nie ma powodów do obaw z tego tytułu. Podobnie jak w podstawce, wydarzenia z filmów nie determinują aż tak tak bardzo tego, co się dzieje na planszy, jak by się mogło zdawać przed zakupem. Nowe karty i jednostki doskonale uzupełniają istniejący zestaw, podczas rozgrywki nie odczuwa się, ze coś zostało tu dodane "na siłę".

Grając z tym rozszerzeniem gracze:maja możliwość:

- częściowo zmodyfikować swoje talie misji: każdy z 16 liderów (wliczając nowych) będzie miał w tali zawsze do dyspozycji jedną własną kartę, a pozostałe to 1 z 2 zestawów

- wybrać nowy zestaw startowych jednostek, uwzględniający nowe jednostki, jednak zasadnicza różnica to rozpoczęcie gry z Gwiazdą Śmierci w budowie w zamian za 1 dodatkowy odległy układ jako startowy dla Imperium; obie opcje mają swoje wady i zalety, nie wykluczając się nawzajem

- całkowicie odmienić bitwy, korzystając z nowych talii taktyki, przy czym jest możliwe korzystanie ze starych talli, o ile gracze zdecydują się przy nich pozostać na początku rozgrywki

Ponieważ talię celów Rebelli tworzy się teraz losowo, a część niegdyś kluczowych kart (jedynym wyjątkiem są Plany Gwiazdy Śmierci) może w ogóle do niej nie trafić, jest dużo trudniej zarówno punktować reputacje za te karty, jak i zapobiegać temu - może się to po prostu okazać stratą czasu. Gracze mają niewiele możliwości sprawdzania co jest w tej talii i wszystkie one zyskują ogromnie na znaczeniu.

Największą różnicę robi jednak nowy system walki, żywo przypominający rozwiązania z planszowych Gry o Tron oraz z Zakazanych Gwiazd. Jeśli gracze zdecydują się korzystać z nowych talii, to każdy otrzymuje po 8 kart na każdy teatr wojny (bitwy naziemne i kosmiczne) i zagrywają jednocześnie po 1 karcie, zachowując resztę na kolejne rundy oraz przyszłe bitwy. Każda z kart posiada jakąś zdolność przypisaną do jednostki (zarówno starych jak i nowych), na ogół mocniejszą, niż standardowa. Promuje to korzystanie z różnorodnych armii oraz posyłanie ich do boju w przemyślanej kolejności oraz na odpowiednie cele ataku. Ponadto wszystkie nowe jednostki korzystają tylko z nowych, zielonych kostek, a ich ograniczona ilość dodatkowo zapewnia, że nie staną się one trzonem żadnej większej armii. Inaczej też gracze mogą pozbywać się uszkodzeń podczas bitwy (wydając symbol na kości) oraz korzystać ze swoich liderów (tj. przerzuty zamiast kart). Można powiedzieć, nowy system znacząco zmniejsza losowość i długość bitew, choć kości nadal pozostają. Po pewnym czasie jest dosyć łatwo przewidzieć, jaką kartę zagra przeciwnik. Być może nawet zbyt łatwo, ale z pewnością wielu również łatwiej będzie się z tym pogodzić niż z zupełnie losowymi starymi taliami taktyki.

Jeśli chodzi o nowych liderów, to każdy z nich udostępnia także jakieś zielone kości, w zależności od umiejętności, a każda taka ikonka liczy się tak samo jak normalna dla celów wymagań misji. Również wśród nowych liderów są mniej lub bardziej przydatne postacie, największą różnice robią jednak ich karty akcji, czasem same w sobie warte tego, by lidera zrekrutować. Są też karty misji pozwalające rekrutować dodatkowych liderów - aby taką przewagę zniwelować, wprowadzony został limit 8 liderów w puli frakcji.

Choć cena dodatku wydaje się wysoka, to wg mnie jest adekwatna do zawartości, szczególnie w zestawieniu z ceną wersji podstawowej. Mogłoby być trochę więcej plastiku - nie obraziłbym się, jakby kilka bardziej znanych myśliwców również się pojawiło z tym dodatkiem, ale nawet bez nich gra dostarcza aż zanadto emocji. Jeśli podobała Ci się podstawowa wersja gry i regularnie wracasz do tego tytułu, to właściwie nie ma się co zastanawiać nad zakupem. Brać, póki jest!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pizmak01

Liczba recenzji: 15

Dodatek upłynnia walkę co samo w sobie jest wystarczającym plusem. Da się w Rebelię grać bez niego jednak jak już raz zagramy "z" to nie będziemy chcieli grać "bez". Polecam.


Hollow10

Liczba recenzji: 31

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Bardzo dobry dodatek do bardzo dobrej gry. Przedłuża zabawę z wersją podstawową dodając nowych bohaterów, jednostki i karty. Naprawdę coś wartego ceny.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy można liczyć na dodruk/dostawę tej pozycji?

~ TSosna 28.12.2022 00:51

Obecnie dostępne, ale w przypadku wyczerpania zapasu o dodruk zawsze warto pytać wydawcę.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 07.07.2023 11:35

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie