Szalona Misja

czyli jak sprytnie zrobić planszową platformówkę!
19 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
W cudownym kraju Arkadii stary król nie ma dziedzica. Decyduje się on zorganizować turniej i zaoferować tron najdzielniejszemu bohaterowi swojego królestwa. (Do) Pięciu finalistów przemierzy siedem krain pełnych niespodzianek, a królem zostanie ten, który zdobędzie najwięcej doświadczenia w trakcie podróży. W Szalonej Misji gracze wcielają się w bohaterów, którzy przemierzać będą królestwo w poszukiwaniu chwały i chwalebnych czynów. Jako jeden z nich chwyć do ręki zmywalny pisak. Spójrz na krainę, do której się wybieracie. Masz 30 sekund na to, by narysować trasę, którą będziesz podążał!       Połącz wskazane elementy, zrób kropki na niebezpiecznych bzikach lub narysuj trasę od punktu A do punktu B. Wszystko to na wyczucie, bowiem nie rysujesz bezpośrednio na planszy poziomu tylko obok. Jeśli po drodze uda Ci się zgromadzić dodatkowe gwiazdki, uniknąć bomb i zbierać różne przeszkadzajki, które podrzucisz innym graczom, to tym lepiej dla Ciebie. Przemierzaj 7 światów, w każdym po 6 różnych krain, a na końcu każdego zmierz się z wymagającym bossem! Po wyznaczeniu trasy nałóż swoją folię na planszę i sprawdź jak Ci się udało... ojej, zderzenie ze ścianą? No trudno, tracisz parę punktów, ale lecisz dalej! Zderzenie z stalaktytem, nie wyłączona laserowa bariera, szturchnięcie bomby zegarowej? No cóż, może nie był to najlepszy lot, ale zaraz będzie kolejna trasa do przebycia. Myślałeś, że tamta była łatwa? Zobacz na tą! Ta to jest dopiero pełna bonusów, niebezpieczeństw i... niespodzianek! Takiej zabawy nie możesz przeoczyć! A jeśli jeszcze masz wątpliwości - przeczytaj jak Ania poradziła sobie z pierwszymi etapami gry!
Autor:
Laurent Escoffier, David Franck
Ilustracje:
Paul Mafayon
Wydawca:
Rebel
65,00

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W cudownym kraju Arkadii stary król nie ma dziedzica. Decyduje się on zorganizować turniej i zaoferować tron najdzielniejszemu bohaterowi swojego królestwa. (Do) Pięciu finalistów przemierzy siedem krain pełnych niespodzianek, a królem zostanie ten, który zdobędzie najwięcej doświadczenia w trakcie podróży.

W Szalonej Misji gracze wcielają się w bohaterów, którzy przemierzać będą królestwo w poszukiwaniu chwały i chwalebnych czynów. Jako jeden z nich chwyć do ręki zmywalny pisak. Spójrz na krainę, do której się wybieracie. Masz 30 sekund na to, by narysować trasę, którą będziesz podążał!

 

   

Połącz wskazane elementy, zrób kropki na niebezpiecznych bzikach lub narysuj trasę od punktu A do punktu B. Wszystko to na wyczucie, bowiem nie rysujesz bezpośrednio na planszy poziomu tylko obok. Jeśli po drodze uda Ci się zgromadzić dodatkowe gwiazdki, uniknąć bomb i zbierać różne przeszkadzajki, które podrzucisz innym graczom, to tym lepiej dla Ciebie.

Przemierzaj 7 światów, w każdym po 6 różnych krain, a na końcu każdego zmierz się z wymagającym bossem!

Po wyznaczeniu trasy nałóż swoją folię na planszę i sprawdź jak Ci się udało... ojej, zderzenie ze ścianą? No trudno, tracisz parę punktów, ale lecisz dalej! Zderzenie z stalaktytem, nie wyłączona laserowa bariera, szturchnięcie bomby zegarowej? No cóż, może nie był to najlepszy lot, ale zaraz będzie kolejna trasa do przebycia. Myślałeś, że tamta była łatwa? Zobacz na tą! Ta to jest dopiero pełna bonusów, niebezpieczeństw i... niespodzianek!

Takiej zabawy nie możesz przeoczyć!

A jeśli jeszcze masz wątpliwości - przeczytaj jak Ania poradziła sobie z pierwszymi etapami gry!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 21 dwustronnych plansz z 42 poziomami
 • 5 przezroczystych ekranów
 • 5 podkładek pod ekrany
 • 5 zmazywalnych pisaków
 • 1 chusteczka do ścierania
 • podkładka pod planszę poziomów
 • 30-sekundowa klepsydra
 • 5 znaczników punktacji
 • 5 żetonów postaci
 • 28 żetonów nagród
 • 24 żetony kar
 • instrukcja
Waga:
1 kg
Instrukcja i inne pliki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.63
na podstawie 19 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Szalona MisjaNajbardziej przydatne recenzje

Agasia

Liczba recenzji: 74

Gra jest próbą przeniesienia komputerowych platformówek do planszowego świata. Cała oprawa graficzna nawiązuje do grafik komputerowych i pod tym względem wypada naprawdę dobrze - jest kolorowo i wesoło. Rozgrywka polega na pokonywaniu kolejnych poziomów za pomocą linii malowanych pisakiem na ścieralnych przeźroczystych planszach. W skrócie - mamy obrazek z informacją co należy zrobić aby zaliczyć poziom (np. poprowadzić linię z punktu A do B lub zarysować kółko wokół jakiegoś przedmiotu) i wykonujemy to zadanie próbując zmieścić się w odliczanym przez klepsydrę czasie. Robimy to poniekąd w ciemno, bo rysujemy na pustej planszy, patrząc tylko na docelową, w dodatku każdy patrzy na wytyczne pod innym kątem - zależnie od tego gdzie siedzi. Następnie każdy po kolei nakłada swoją planszę na tę główną i patrzy jak mu poszło. Za wykonanie zadania są punkty, bonusy możemy też dostać za zahaczenie konkretnych przedmiotów. Są też kary - za najechanie na mur czy na wrogów. Nagrody i kary wpływają na dalszą rozgrywkę, każąc na przykład rysować trzymając pisak tylko kciukiem i małym palcem.
W grze jest kilka światów - każdy z kompletem plansz i bossem na końcu. Oczywiście im dalej w las tym trudniej. Gra się całkiem przyjemnie, ale nie każdemu przypadnie taka rozgrywka do gustu. "Szalona misja" przede wszystkim sprawdzi się jako gra familijna. Na szczęście jej zasady są tak proste, że przed zakupem właściwie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić czy jest to coś dla nas czy raczej nie. W moim towarzystwie się niestety nie sprawdziła.
Po przejściu wszystkich poziomów frajda z gry trochę spada i może wkraść się nuda, chociaż faktem jest, że poprawne przejście danej planszy nie gwarantuje, że uda nam się to za kolejnym razem.


Iesthir

Liczba recenzji: 123

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Nie będę się rozpisywał o zasadach, lub przebiegu rozgrywki, bo te elementy doskonale podsumowuje filmik przygotowany przez wydawcę. Skupię się raczej na elementach, które znajdują się w pudełku i wrażeniach z gry.

Wydanie jest rewelacyjne (z pewnymi minusami, o czym za chwilę). Wszystkie elementy są kolorowe i solidne. Podkładki, karty levelów, przeźrocza i inne elementy doskonale się sprawdzają w trakcie rozgrywki i na pewno trochę gier przetrwają. W moim egzemplarzu brakowało podkładki pod karty leveli, ale Rebel dosłał ją szybko i sprawnie listem poleconym

Gorzej niestety wypada filc służący do zmazywania - ten już po pierwszej grze się zapycha i brudzi ekrany. Drugim największym minusem jest klepsydra, która niestety się zatyka przez co niestety nie zawsze spełnia swoje zadanie.

W sumie wydanie to coś pomiędzy 4 a 5 ze wskazaniem na 4 (dobrym solidny produkt). 5 z czystym sumieniem nie mogę wystawić wystawić ze względu na zacinającą się klepsydrę ("Patrzcie, jednak 30 sekund to dużo czasu! A nie... klepsydra się zacięła..."), ale może to tylko przypadłość mojego egzemplarza.

Sama rozgrywka jest rewelacyjna. Pełna śmiechu i emocji, zwłaszcza przy odkrywaniu wyników. Sama gra w pełni spełniła moja oczekiwania dostarczając luźnej rozgrywki w innym stylu niż tradycyjne planszówki. Co ważne, gra sprawdza się zarówno z młodszymi jak i starszymi graczami*. Dla mnie ideał, i taką ocenę wystawiam na koniec.

*Przynajmniej z tymi, z którymi grałem :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sulanik

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo ciekawa i szybka gra. Zasady są niezwykle proste i każdy łatwo je łapie. Opis na pudełku (20 min) to wystarczająco czasu na przejście jakiegoś świata (a tych w podstawowej wersji mamy 7) a z każdym kolejnym poziomem te 30 sekund na wykonanie polecenia wydaje się coraz krótsze. Nie brakuje również lekkiej interakcji z przeciwnikami poprzez podrzucanie im psikusów. Jeśli komuś łatwo idzie rysowanie to dostępne kary mogą to zmienić (rysowanie drugą ręką, trzymanie ręki wyprostowanej w łokciu czy złapanie długopisu jedynie kciukiem i małym palcem).
"Szalona misja" to ciekawa pozycja, którą z czystym sumieniem polecam :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie